Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) pitman válasza mormota (#699) üzenetére


pitman
őstag

Hagyni kell legalább egy olyan képet, aminél nem kapcsolod be az optimalizációt a forgatásokra, ekkor ehhez fogja optimálni a többi képet és nem fog görbülni. Természetesen csak akkor, ha azért nagyjából szintben vannak a képek, ha kézből lőtted őket, akkor még így is lehet görbe.
Másik megoldás: a panorama editorban bekapcsolod, hogy egyszerre kezelje a képeket, majd az U közepén megfogod és kiegyenesíted. Szerintem elsőre inkább az első variációt próbáld meg.

(#702) mormota


mormota
senior tag

most értesítettek, hogy holnap hozzák a rendelt tubust, szűrőt, meg még egy akkuöltőt 4 akksival

Illusztrálok, tehát vagyok

(#703) Tersius válasza mormota (#699) üzenetére


Tersius
tag

A pitch axisos ertekeket kell valtoztatni, akkor tolja el a kepet le-fel.
PTGuiban ez ugy van, hogy valamelyik gombot megnyomva (sajnos nincs elottem) bejon egy kis ablakba bejon, hogy hogy fog kinezni.
Ekkor at kell valtani az egesz kep mozgatasara (kis ablakon ikon alul), esetleg jatszani kicsit a projection fajtakkal, es aztan siman feljebb tudod tolni a kepet. A vetitestol fuggoen ekkor vagy nem valtozik semmi, vagy egyenesebb lesz, vagy U-bb. Itt kell valahogy egyenesre jatszani.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#704) bonat válasza atus (#693) üzenetére


bonat
senior tag

Hali..szép képek...milyem masinával csinálod ezeket????
:DD

(#705) DewiL


DewiL
senior tag

HI! lama vok a fotozáshoz csak annyit kérdeznék szerintetek a Canon A60 milyen gép ugyanis ilyenem, van de szvsz nem igazán használom ki van-e valami extra jo benne?

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#706) atus válasza bonat (#704) üzenetére


atus
senior tag

bonat, ezeket már 10Dvel. :)

DewiL: Annyi extra van benne, hogy egy jó gép. Használd hát egészségel! ;)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#707) boceeboy


boceeboy
tag

mormota küldtem neked mailt!

(#708) Smogus


Smogus
őstag

Hát megmutatok pár képem ha érdekel valkit

Bővebben: link (jégfolyó)
Bővebben: link (fázik a táj)
Bővebben: link (megcsavarodva)
Bővebben: link (névtelenül)

Ma készültek

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#709) bonat válasza atus (#706) üzenetére


bonat
senior tag

bocsi de lama vaok...10Dvel..????
ez mit jelent???

(#710) lesaux válasza bonat (#709) üzenetére


lesaux
veterán

Canon EOS 10D

(#711) lesaux válasza Smogus (#708) üzenetére


lesaux
veterán

Az utolsó egész jó lenne, ha nem lógna ki a képből.
A többi így is egész jó. :)

(#712) _mt_


_mt_
csendes tag

Bővebben: link Részben digitális (Canon PS A70), részben analóg (Canon EOS-30), de azok is digitalizálva lettek ám... :P

Bővülget is néha... :DDD

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és elvernek a tapasztalatukkal.

(#713) Smogus válasza lesaux (#711) üzenetére


Smogus
őstag

Köszönöm értékelésed
az utcsó az telejes egészében így van nem vágtam belőle
mindenki azt mondja hogy szűk lett engem mondjuk nem zavar annyira de ez teljesen szubjektív lehet hogy megért volna még pár kockát

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#714) Badb0y válasza atus (#706) üzenetére


Badb0y
addikt

Neked nem 1d markod volt vagy vmi ilyesmi :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#715) atus válasza Badb0y (#714) üzenetére


atus
senior tag

Nem, nekem 10D-m van, mint már említettem. :)

De ez alapvetően a digitális fényképekről szól, nem a fényképezőgépekről. Hadd lássuk a képeidet!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#716) Stitch


Stitch
őstag

Mi a véleményetek erről a képről? Bővebben: link

(#717) lesaux válasza Stitch (#716) üzenetére


lesaux
veterán

Nekem kicsit szemcsésnek tűnik az ég.

(#718) Stitch válasza lesaux (#717) üzenetére


Stitch
őstag

Lehet, hogy egy kicsit zajos, meg hát a tömörítés is...nem jó jel, ha ennyit tudtál írni a kép láttán. :)

Nem tudom miért de nekem tetszik...és ez a lényeg nem?! Amúgy ezzel szerintem mindenki így van, az már csak egy plusz, hogyha másoknak is elnyeri a tetszését. Vagy tévedek?

(#719) Badb0y válasza atus (#715) üzenetére


Badb0y
addikt

:B
Ha meglesz akkor teszek ide :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#720) Tersius válasza Stitch (#716) üzenetére


Tersius
tag

Kep, kozepre szerkesztett templomtoronnyal :)
Engem zavar picit, hogy a napora ossze van agazva arnyekokkal, nem tudom, esetleg mas napallasnal nem suti e jobban?

Mivel felfele fotoztal, ezert elegge befele dol a templom. Tavolabbra menni nem volt lehetoseg + nagyobb zoom? Ha nem, akkor jo igy is. Kicsit ''tucat'' jellegu.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#721) balage81 válasza Allien (#25) üzenetére


balage81
csendes tag

''2. Bővebben: link
Ez pedig egy ház. Laknál benne?''

ez a nyugati, vagy a keleti pu? :)

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#722) Bash


Bash
őstag

Portré Anand módra: Bővebben: link.

PeliScan-t biztos érdekli, de esetleg mások is profitálhatnak belőle. :)

http://bashtravel.com/

(#723) I_Am válasza Smogus (#713) üzenetére


I_Am
veterán

És mennyire megért volna.....Én még csináltam volna egy olyat is ami sikban van az eldőlt ''sír''-al (ha az valójában)

Csavartra meg annyit, hogy nagyon belejöttél az absztraktba...nagyon megy, tényleg jók.

De néha dobhatnál fel valami színeset is. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#724) balage81


balage81
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Nikon Coolpix 3200as gépem van. Amiért írok az az, hogy amikor megvásároltam úgy tűnt igényes gép, jó képeket lehet majd vele készíteni.
de sajnos ez nem így van :((((((( A nappali képek még okésak, de az estiek nagyon zajosak lesznek bármennyire is fixen tartom a gépet és bármennyire igazítgatom az éjszakai beállításokat.

Plusz úgy vettem észre, hogy nagy a ''sárga'' domainancia a nikonnal készült képeken. Én nehezen tudok vele igazán színhű képet készíteni.

Ebben kérném segítségeteket. Remélem, hogy velem és nem a géppel van a baj, mert magamon csak tudok még csiszolni valamit :F

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#725) balage81


balage81
csendes tag

Készítettem vele egy képet, sorry előre is a témáért, de először a beállításokat tanulgatom, talán igazán jó témát ráérek később is levadászni.

Várom a véleményeket, hogy makro módban hogy lehet jobb, élesebb képet készíteni. Amint besötétedik küldök estit is, mert azzal vannak a nagyobb bajok. Köszi előre is.

Bővebben: link

A sepiát a géppel raktam rá...

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#726) Tersius válasza balage81 (#724) üzenetére


Tersius
tag

Ahogy nezem a masinad adatlapjat, ez egy tok automata gep. Sajnos ezzel nem fogsz tudni semmit kezdeni.

Az esti kepek zajossagat a magas erzekenyseg adja. Megoldas lenne az erzekenyseg alacsonyra torteno bellitasa, amitol ugyan megnone a zarido, de allvannyal nem volna gond, de sajnos a gepeden ilyet nem lehet.

A sargas kepre korrekt feheregyensuly beallitas volna a megoldas, de amint latom, olyat sem igazan lehet rajta eszkozolni.

Amugy jo gep lehetne, csak ne lenne full automata :(
Ha erdekel jol a fenykepeszet, akkor probald meg elcserelni egy manualis beallitasokkal is rendelkezo joszagra (hasonlo kategoria ehhez pl. a Canon A7x sorozata, netan az Olympus 7xx, nagyobb zoommal).

A gepen is tudsz amugy csiszolgatni, csak vigyazz, akkor sokat veszit az ertekebol.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#727) balage81 válasza Tersius (#726) üzenetére


balage81
csendes tag

Az az igazság, amikor megvettem jól jött, hogy automata, mert gondoltam én sosem fényképeztem. Nagy igazság, hogy aképet nem a gép, hanem az ember készíti, mert voltam Erdélyben, gondolhatod fullos táj, jó témák. Amikor hazajöttem és igazán nagyban megnéztem a képeket akkor lestem, hogy ezt nem tudom ki fotózta, de nem én az tuti.

Teljesen semmitmondó képek. Persze a téma rajtuk volt, de nem úgy, ahogy én láttam ott és akkor, lehet hülyén hangzik de nem volt benne semmi egyedi. Ezért kerestelek fel benneteket, mert ilyen képeket inkább nem is csinálok....

(egyelőre még adok egy esélyt a gépnek is és magamnak is, aztán ha nagyon nem megy csere lesz)

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#728) Tersius válasza balage81 (#727) üzenetére


Tersius
tag

Azoknal a gepeknel, ahol van manualis allitgatasra lehetoseg, epp ugy mukodik az automatika, vagyis aki akar, az betekeri ''zold'' allasba a tekerot, es maris nyomhatja, mint suket a csengot.

(arra azert vigyazz, hogy szep napos idoben, idealis korulmenyek kozott nem biztos, hogy jobb kepeket fogsz csinalni, mint az automataval, mivel altalaban sokkal tobb mulik a tapasztalaton, kompozicion stb. mint magan a technikan)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#729) balage81 válasza Tersius (#728) üzenetére


balage81
csendes tag

thx, igyekszem. A makro technikailag megfelelő lett?

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#730) Tersius válasza balage81 (#729) üzenetére


Tersius
tag

Technikailag jo, alma rajta van (vagy miez?) (bar ugy latom, picit belevagtal) (:

Targyfotonak nem az igazi, tul kicsi a melysegelesseg (ez megnt olyan, amibe nem sok beleszolasod van - max annyit tehetsz, hogy tajkep modba kapcsolod a gepet, akkor hatha szukebb rekeszt alkalmaz), nekem nem tetszik a sepia sem (en a gepen semmikepp nem tennek ra egyebkent semmilyen hatast, majd utolag itthon GIMP-ben, mert ha megsem jo, akkor oda a kep).

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#731) balage81 válasza Tersius (#730) üzenetére


balage81
csendes tag

elfogyott az alma a próbálgatás közben :P

Képzelheted mi lenne, ha aktfotós lennék :C :DD

[Szerkesztve]

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#732) Tersius válasza balage81 (#731) üzenetére


Tersius
tag

Oszinten szolva szivesebben neznem azokat a kepeidet, mint az almat :)))

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#733) mormota


mormota
senior tag

megérkezett a cuccom:)
(tubus (a méret tökéletes), polárszűrő (lehet meg kell csak szokni, de nem csavaros, hanem clickmount, és nem tekerni kell, hanem egyszeűen beledugni a tubusba, szereztem még egy sárga színszűrőt, meg egy UV-szűrőt is)

az egyedüli gondom a tubussal, hogy ha a vaku villan, akor a tubus kitakar a vaku elől bizonyos mennyiségű teret, és a visszakapott kép jobb alsó valahányada sötét marad :(((
ergo ne használjam a tubust, ha vakuzok?

kérdés: a szűrőket mivel lehet tisztítani? (por) szarvasbőr megfelelő?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#734) Tersius válasza mormota (#733) üzenetére


Tersius
tag

Sajna vakura nagyon mast nem tudsz csinalni.
Orulj, ha a nezoket nem takarja ki :)

Portalanitasra a szavasbor nem annyira jo, helyette valami puha ecset kellene.
Egyeb szennyezodesekre (vizcsepp, zsiroskenyer) jo a szarvasbor, de a port eleg jol bele birod gyogyitani vele az uvegbe.

Ha nincs ecset, akkor legalabb ovatosan fujkald le rola a port.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#735) mormota válasza mormota (#733) üzenetére


mormota
senior tag

íme a szerzett darabok:
[kép]
Bővebben: link


ja, meg meghozták az akkutöltőmet 4 db 2300-as akksival is (azt elfelejtettem írni

[Szerkesztve]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#736) boceeboy


boceeboy
tag

Megvettem az A75-ömet!

Elég kinai még a dolog de már kapisgálom!

Lenne pár kérdésem:

manual modban mit jelent az hogy ''ISO 50 100...400''
és hogy ''f/2.8...4''

(#737) DVD_2_U válasza boceeboy (#736) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Az ISO az fényérzékenység... minél nagyobb értékű a szám, annál nagyobb a fényérzékenység... de ált. annál zajosabb is a készült kép.
F értékek azt jelentik mennyire nyílik ki a blende... azaz minél kisebb a szám, annál jobban kinyílik, és annál több fényt ereszt át. Minél nagyobb a szám, annál szűkebb és ebből következik, a mélységélesség is annál jobb lesz.

you can CANON

(#738) DVD_2_U válasza mormota (#735) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Meszkalinos kaktuszod is van?! :U

you can CANON

(#739) mormota válasza DVD_2_U (#738) üzenetére


mormota
senior tag

olyanom nincs:)
nemhiszem, hogy lesz, emrt az nem igazán különleges kinézetű.
én azokat szeretem.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#740) mormota válasza boceeboy (#736) üzenetére


mormota
senior tag

ajánlom figyelmedbe: http://fotosuli.lap.hu/

Illusztrálok, tehát vagyok

(#741) boceeboy válasza DVD_2_U (#737) üzenetére


boceeboy
tag

Mi az a mélységélesség?:)

(#742) Smogus


Smogus
őstag

Kicskét játszottam a PS-el még nem nagyon csináltam ilyet :D
a zajosságtól tekincsetek el meg egy kicsit kicsi is a kép tehát sokat le kellet belőle vágnom nah vélemények??
[kép]
Bővebben: link

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#743) Smogus válasza mormota (#735) üzenetére


Smogus
őstag

A sárga szűrőd hol vetted mennyiért ??
jó lenne ha csinálnál vele pár képet fekete fehérben és feltennéd úgy nyeresen
mondjuk tájképeket :D
megköszönném

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#744) Smogus válasza boceeboy (#741) üzenetére


Smogus
őstag

A mélységélleség nagyon fontos dolog
képezeld el a teret felüről és oszd fel vékony sávokra nah a mélyégélleseg az ilyen sáv ha sok sávot foglal magába akkor nagy a mélységélleség ha keveset csak egészen kis sávja éles a térnek akkor pedig kicsi a mélységélleség
ez egy képen úgy jelentkezik a kicsi mélységélesség hogy az a kis sáv éles a képen és a többi pedig életlen ennyi ;]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#745) boceeboy válasza Smogus (#744) üzenetére


boceeboy
tag

Aha értem!

Nappal és éjszaka milyen átlag értékeket érdemes adni akkor ezeknek?

(#746) Smogus válasza boceeboy (#745) üzenetére


Smogus
őstag

Mármint minek??

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#747) boceeboy válasza Smogus (#746) üzenetére


boceeboy
tag

a fényérzékenységnek és a mélyélességnek

(#748) Smogus válasza boceeboy (#747) üzenetére


Smogus
őstag

A mélységélleséget nem tudod megadni értékben az ISo a fényérzékenység meg akkot jó a digitálisoknál ha 100 vagy 50 mert a fölött már zajosodik a DSLR gépeknél a zajosodás elég későn 1600 vagy még afölött is ritkán jelentkezik de hát ez van :D
ha nagyobb a szám akkor kevesebb fény kell éjszakaira a gép automatán nagyobb ISO-t állít de ez zajosodáshoz vezet
szép tiszta esti képhez állvány hosszú záridő kell és alacsony ISO

A mélységélleség annál kisebb minnél kissebb a rekeszszám
például egy 300mm nél és egy 4es rekesznél a mélységélleség elég kicsi tökéletes makro fotózáshoz ahol ezzel a témát jól ki tudod emelni ha nagylátoszögű a lencse mondjuk 28 mm és nagy a rekeszszám akkor a két kilométerre lévő cucc is éles lessz
kicsit elnagyzolva mondom ezeket így könnyeb megérteni

Ui.:
Bővebben: link
ennél a képemnél ki volt tolva a zoom 3x-osra ami olyan 100mm körüli talán de javítsatok ki ha tévedek és a rekesz 4-es volt ha jól emlékszem és manuál fókuszra volt kapcsolva így látod hogy a drót kilógó vége már életlen pedi ott nincsen a drót közepe és a vége között csupán 1 centi vagy 1.5
(A75)

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#749) mormota válasza Smogus (#743) üzenetére


mormota
senior tag

itthon volt. valószinüleg ez is oroszból van.
van még uvszűrő, meg zenit gép, meg teleobi, meg széleslátószügű obi, meg még sok nyalánkság:DD

Illusztrálok, tehát vagyok

(#750) Smogus válasza mormota (#749) üzenetére


Smogus
őstag

Jó állapot ban van??
hány miniméteres?? lehet érdekelne ha eladó :D ha nem akkor csak mutass képeket gyorsan mert akarok venni :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.