Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) polika válasza I_Am (#2998) üzenetére


polika
senior tag

Kösz szépen a tippet!! Rákerestem erre a raynox PLP-P20-ra a guglin és rögtön találtam egy oldalt ahol látom hogy ez a cég aztán gyárt még jópár feltétet ami a pana fz10/fz20-ra rárakható Bővebben: link. Majd megnézem hogy itt a szegedi fotós boltokban forgalmazzák e vagy van e vmi mód ezt megrendelni. Mivel full amatőr vagyok egyenlőre gondolom csak a legalapabb dolgot fogom megvenni ezt a plp-p20-at hogy a lencsét kiméljem, a lineáris polárszűrőt úgy nagyjából sejtem mire jó (legalábbis közép iskolai fizikai tudásom alapján úgy tudom hogy ez csak a fény bizonyos síkjában polarizált hullámokat engedi átt így egy lineáris polárszűrővel ha forgatom a szűrőt akkor lehet trükközni hogy bizonyos tükröződő dolgokról visszaverődő fény ne zavarjon), viszont pl a cirkuláris polár szűrő az mire lehet jó? Előre is kösz a fejtágítást, ha van vkinek linkje ezzel kapcsolatban szívesen olvasok is ;)

Na akkor egy kép amit mostanában lőttem és igazából amikor otthon nézegettem azt mondtam selejt mert túl sok sötét lett az alján meg az ég is a tetején, szóval nem tetszett, de láttam Smogus picit feljebbi vágását és az viszont nagyon tetszik, ez a hosszított kivágás, megpróbáltam milyen lenne és ez sikerült: Bővebben: link

(#3002) Smogus válasza polika (#3001) üzenetére


Smogus
őstag

Nekem nagyon tetszik :D jó vágás;]
nem sok az alján a sötét és nagyon szépek az ég színei és feldobják az égen a csíkok :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#3003) oceanearth válasza polika (#3001) üzenetére


oceanearth
őstag

atom nagyon, de sztem a tetejéből vághatsz még nyugodtan

(#3004) priusz válasza polika (#3001) üzenetére


priusz
aktív tag

Egy pár szó a kiegészítőkről: http://web.archive.org/web/20010215053757/www.extra.hu/bfoto/tartoz1.htm

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#3005) polika válasza oceanearth (#3003) üzenetére


polika
senior tag

Köszi a véleményt, Smogusnak is 1-el feljebb, az eredeti képen volt sok sötét meg sok ég azért gondoltam hogy elcsesztem, de így megvágva most már nekem is jobban tetszik.

Levágtam még picit Bővebben: link de többet már nem merek :B Persze tudom ez már izlések és pofonok de így legalább látom hogy van egy kis kék is még az égben, holott a valóságban is ilyen durva színek voltak. Attól féltem hogy majd a képen nem jön ki rendesen de úgy trükköztem ki a gépet hogy a fénymérést spotra raktam és megcéloztam az ég világosabb kékjét így nem exponálta túl. :U

(#3006) polika válasza priusz (#3004) üzenetére


polika
senior tag

Köszi elolvastam, okultam is, pl hogy ''Az AF SLR gépekhez az utóbbit kell használni, másképpen hamis expozíciós adatokat kapnánk.'' gondolom ez a kompakt SLR-hez hasonló gépeknél is igaz...érdekes mondjuk a Raynox oldalon mindenféle lineáris polár szűrőket is ajánlanak az FZ10-hez meg 20-hoz, gondolom az lesz hogy megkérdem kipróbálhatom-e mit csinál mielőtt megveszem.

Persze elsősorban egyenlőre a lencsevédelem ami legfontosabb nekem, majd ha kicsit többet értek hozzá akkor ráérek majd a speciális effekteken gondolkozni.

(#3007) oceanearth válasza polika (#3005) üzenetére


oceanearth
őstag

nagyon atom lett, ha a csíkokig vágsz az már túlzás?? nagyon szép kép!

(#3008) oceanearth válasza polika (#3006) üzenetére


oceanearth
őstag

kompakt SLR nincs. van sima SLR, van SLR-like és van DSLR. gondolom te az SLR-like-ra gondoltál:F

(#3009) polika válasza oceanearth (#3008) üzenetére


polika
senior tag

Igen az SLR-like-ot próbáltam láthatólag elég rosszul magyarítani :B

(#3010) oceanearth válasza polika (#3009) üzenetére


oceanearth
őstag

mind1. nem számít. ja slr-like gépeknél ahsználhatsz nyugodtan cirkulart is meg lineart is, elvileg mind2 jó. DSLReknél azért nem jó a cirkular, mert összesazvarodik F8.0-nál nagyobb értéknél. úgyhogy maard a linear meg az MF

(#3011) velizare válasza oceanearth (#3008) üzenetére


velizare
nagyúr

slr-like? a bridge obis gépekre gondolsz?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3012) oceanearth válasza velizare (#3011) üzenetére


oceanearth
őstag

igen. bridge meg slr-like az ua.

(#3013) electrician


electrician
tag

Hatalmas ez a topic így nem olvasom át, de légyszi segítsetek.

Digi géppel készített képeket ki lehet-e írni dvd lemezre úgy, hogy az asztali dvd olvassa?

Én próbáltam dvd+rw-re írni, de nem sokat kezdett vele ''no disc'' meg incompatible disc volt a reakció. Ha ugyanazt az anyagot cd rw-re írtam ott már csak a mérettel volt gond, de az érthető ha 2 MP az asztali gép kapaitása a kép meg 4 megás.
Nos?

(#3014) reddragon válasza oceanearth (#3010) üzenetére


reddragon
aktív tag

Igen,csak fordítva,az SLR-like-nál meg tényleg mindegy.Azért nem is érdemes +sok ezer ft-ot kidobni a cirkulárisra.
Azokhoz a fényképezőgéphez amik féligáteresztő tükröket vagy prizmákat használnak a belépő fénysugarak szétosztására, az expozició és a tárgtávolság meghatározására, azokra a
Circuláris Polár szürő javasolt az expozició vagy élességállítási hibák elkerülésére.


[Szerkesztve]

(#3015) reddragon válasza polika (#3001) üzenetére


reddragon
aktív tag

Nyugodtan megveheted a Raynox PLP-P20-at a panádra.Én is azt használom.
Nem fog vignettálni,ettől ne félj,ráadásul a tubusára,rámegy a DCR-150,DCR-250 makró előtét is.
Bár ha nagyon éedekel,nem messze lekomSzegedtől,akkor megmutatom,de csak a jövő 7vége felé érek haza.

(#3016) Flashy válasza electrician (#3013) üzenetére


Flashy
veterán

nem egészen ide tartozik a kérdés, itt inkább fotókat nézegetünk, de azért:
asztali dvd-től függ, van amelyik csak cd-n fogadja el az mp3mat meg a jpget, van amelyik dvd-n is, van amelyik csak egyszer írhatón, van amelyik újraírhatón is. próbálgatni kell. nyilván a képméret más probléma, az megint a lejátszótól függ, átméretezi, scrollozni enged, stb.

(#3017) levis4 válasza electrician (#3013) üzenetére


levis4
tag

Vannak olyan programok amelyek (tömörítés nélkül is) olyan formátumban készítik el a képekkel teli DVD lemezt, amelyet minden asztali le tud játszani. Úgy konvertálják hogy az asztalban megy. VIDEO_TS könyvtárba VOB file-okba. Tehetsz alá zenét is, és átúsztatást is tud, meg mozgatja a képtartalmat. Én csináltam már ilyen DVD lemezt elég jól sikerült.
Az egyik ilyen progi amit én is használok a FhotoDVD.:)

(#3018) levis4 válasza levis4 (#3017) üzenetére


levis4
tag

Csak úgy poénból szeretném ezt a képet megmutatni.
Fijifilm s5500 géppel készült 4MP-es felbontásban.
Ott vagyok a fiam szemében tőle kb 2m távolságban lett fényképezve.
Egyszerűen ki lett vágva ez a részlet. Csak úgy nature, semmi cicó.:DD
[kép]

(#3019) electrician válasza levis4 (#3017) üzenetére


electrician
tag

Köszi a válaszokat.

(#3020) rOwLeY válasza levis4 (#3018) üzenetére


rOwLeY
őstag

LOL!
ez a rendes nagy képből lett kivágva?
nem is olyan zajos...

[Szerkesztve]

(#3021) reddragon válasza rOwLeY (#3020) üzenetére


reddragon
aktív tag

Mert,ha kivágva lett,miért lenne zajos?
Holnap elindul a meki,vagy bojkottálnak?Ez itt a kérdés!

(#3022) levis4 válasza rOwLeY (#3020) üzenetére


levis4
tag

Igen a nagy képből, vakuval!:)

(#3023) reddragon


reddragon
aktív tag

És ez a postagalamb?
Bővebben: link

(#3024) levis4 válasza reddragon (#3023) üzenetére


levis4
tag

Nagyon szép!:C

A ''/'' kimaradt a linkből! Úgy jó lesz!

[Szerkesztve]

(#3025) BLiNk3r válasza reddragon (#3023) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

nem rossz kis kép ;)

bár benyomni nem volt jó ötlet, egy link elég lett volna...a modemesek biztos hálaénekeket zengenek majd neked :D

(#3026) lesaux válasza reddragon (#3023) üzenetére


lesaux
veterán

:(

(#3027) MarKoo válasza reddragon (#3023) üzenetére


MarKoo
őstag

Legközelebb bőven elég lesz egy link. :U

(#3028) reddragon válasza MarKoo (#3027) üzenetére


reddragon
aktív tag

igen is főnök!:Y
Már sokat ittam a holnapi Mclaren győzelemre lehet.:DD

[Szerkesztve]

(#3029) MLaca


MLaca
őstag

Kezd teliholdozódni..
Bővebben: link

http://mlzphoto.hu/

(#3031) reddragon válasza MLaca (#3029) üzenetére


reddragon
aktív tag

Úgy őszintém,mond már meg,hogy mennyibe került ez a Canon EOS-1D Mark II,nameg a többi dologról nem is beszélve.

(#3032) levis4 válasza MLaca (#3029) üzenetére


levis4
tag

Még pár száz méter és már landolhatunk is!:))
(Milyen géppel csináltad?)

(#3033) biggamer válasza MLaca (#3029) üzenetére


biggamer
veterán

2x-erezővel, vagy telével csináltad ??? Nagyon sirály, grat.[kép]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3037) reddragon


reddragon
aktív tag

semmi nagyon,de lesz itt még ilyen!Most kissé mákos vagyok,mert F1van és akkor iszunk is ám!

(#3038) reddragon


reddragon
aktív tag

Várjál mostmár!Mi van az ''i'' betűvel?Honnan hagytam le?
Mostmár kezd a fejem nem látni és érteni,de még ilyenkor stabilan írok,csak nem értek semmit.Bár ez max. fél óra és helyrejövök

(#3039) oceanearth válasza MLaca (#3029) üzenetére


oceanearth
őstag

már csak a géped is nagyon durva. többi felszerelés??

(#3040) lesaux


lesaux
veterán

Behányt ide egy 5 megapixeles képet [IMG]-vel, az volt a fő baj.

(#3041) levis4 válasza reddragon (#3038) üzenetére


levis4
tag

Az ''I'' betű, az ''per'' jel lenne! HiHi!!:D
Azután úgy látom már ment!!!

[Szerkesztve]

(#3043) biggamer válasza lesaux (#3040) üzenetére


biggamer
veterán

Lehet, hogy lesz még annál nagyobb hányás is !:DDD:DDD:DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3046) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Horgászat közben mit találtam :)

[kép]

Bővebben: link

(#3047) biggamer


biggamer
veterán

Legközelebb jelezd, ha arra jársz !!!:DD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3048) biggamer válasza BLiNk3r (#3046) üzenetére


biggamer
veterán

Nagyon bejön a képed, gratulálok hozzá.[kép]
Az is jó, hogy olyan ferde a horizont.:R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3049) levis4


levis4
tag

Maradjunk a topicnál '' digitális képeim''

A kép címe: PC vs. Whisky kólával

Szombat éjszaka remélem elnézitek nekem!;)

Bővebben: link

(#3050) MLaca válasza biggamer (#3033) üzenetére


MLaca
őstag

1200 mm tükrös távcső (200/1200 TS/GSO Dobson (deLux)). Az EOS adapter most lett kész, sajnos élesebb nem lesz a kép, mert a tükrös távcsöveknek mindig van egy középső kitakarásuk :(

Bővebben: link

Lehetne akkora a nagyítás, hogy egy kis járművet is lehetne látni a holdon, csak sötét lenne a nagyítás miatt, ezért hosszú záridő kellene, viszont akkor (követőmotor hiányában) elmosódna a kép.

http://mlzphoto.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.