Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2051) zsocaozd válasza neduddki (#2049) üzenetére


zsocaozd
tag

Igen, fent van a legújabb firmware. Ezért sem értem az egészet. Azt olvastam, hgoy a régebbi driverekkel gond lehet ezzel a típussal a kábelneteknél, de mivel ezen az új van és ráadásul első napon működött is... csakis a mac szűrést tudom elképzelni problémaként, csak nem tudom, hová tudom beírni a gépem mac címét, tehát hol tudom a klónozást megcsinálni. webes konfigban egészen biztosan nincs, kerestem egy csomót.

[ Szerkesztve ]

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2052) Ndruu válasza zsocaozd (#2051) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem volt már ilyen probléma, hogy router mögül nem működött a net.
A megoldás az ügyfélszolgálat volt. Fel kell őket hívni és ott ha jó embert fogsz ki, akkor beállítják rendesen, hogy melyik Mac address-t engedélyezze a rendszer... Valószínűleg tényleg a Mac address-edet tiltották le...

Ha haverságba vagy a szerelőkkel, akkor eflhívhatod őket is, kimennek és beállítják onnan. Webes felületről csinálják ők is, csak ők be tudnak lépni a rendszerbe felh.névvel és jelszóval. Nekem is csinálták már, csak nekem nem a Mac addressel volt baj, hanem nem kaptam meg normálisan az IP-t... Sokáig ezért nem volt netem... Meg a szutyok modem miatt... Azóta megjavult. Azaz megcsináltuk:)

Harrrr!!!!

(#2053) neduddki válasza zsocaozd (#2051) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

#2050?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2054) rocket


rocket
nagyúr

Ujra szabad a vasar :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2055) zsocaozd válasza Ndruu (#2052) üzenetére


zsocaozd
tag

Az a helyzet, hogy végülis ha MAC szűrés van és valóban az a probléma gyökere, akkor egyik megoldás sem az igazi.

Ha klónozom a gép MAC címét, akkor tapasztalat, hogy olykor akad kicsit a net, mivel két gép van azonos MAC címmel a hálón. Viszont ennek nagy előnye, hogy bármikor cserélhetem a gépet is és a routert is. Hátránya, hogy fogalmam sincs, hogyan állítsam át a router MAC címét a gépére.

A másik megoldás, hogy beállítják ugye a router MAC címét, ami azért nem jó, mert ha cserélem a routert, akkor megint állíttatnom kell, kitudja milyen MAC címre, stb. Viszont annyiból könnyebb, hogy ha router csere esetén nem állíttatom át, hanem a gépben klónozom a router MAC címét, azt könnyedén bármikor meg tudom tenni.

Jelenleg első körben a router MAC címét szeretném átállítani, hogy kiderüljön, egyáltalán a MAC szűréssel van-e a probléma. Mondjuk eléggé tuti, hogy azzal van, más nem nagyon lehet, mivel minden beállítás jó.

Tegnap este mindenkinél szakadt néhány percenként a net és a telefon is szaggatott? Nálam ez volt. Nem tudtam netezni emiatt és telefonálni sem, mivel én remekül hallottam a hívót, de az nem hallott engem, mert állandóan szakadozott a hangom

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2056) zsocaozd válasza neduddki (#2053) üzenetére


zsocaozd
tag

Bocsi, de őszintén szólva azt a hozzászólást nem nagyon értettem. Ha a firmware frissítéssel kapcsolatos, akkor #2049 volt a válasz.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2057) zsocaozd


zsocaozd
tag

Természetesen nem a routerrel, hanem a routert switchként használva... :)

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2058) zsocaozd


zsocaozd
tag

Nna, hát a következő történt:

Ügyfélszolgálat felhív. Hölgynek gond elmond. Hölgy megkérdezi szakértőket. Szakértők mondják: én LAN-os vagyok, tehát az én MAC címem nincs regisztrálva, bármilyen MAC-ről tudok csatlakozni, csak a megfelelő beállítások szükségesek, ennyi. Routerben elvileg minden faszányosan be van állítva, így aztán fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond innentől kezdve... :(

Pláne, hogy a Digikábel listában még szerepel is a routerem, mint kompatibilis router, ráadásul a legújabb szoftver van rajta... :Y :W

Namost az még lehet, hogy a másik gépemen (noti) is tud menni a net a routeren (mint switch-en) keresztül, de wifizni így biztosan nem tudok, mert ahhoz a routernek kellene felcsatlakoznia, sőt nyílván a router tűzfalát sem tudom így használni.

[ Szerkesztve ]

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2059) neduddki válasza zsocaozd (#2056) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

megkaptad, hogy a manulaban hol tanalod a mac clone-t

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2060) zsocaozd válasza neduddki (#2059) üzenetére


zsocaozd
tag

Igen, megnéztem a manualt, ezzel csak az a baj, hogy a MAC cím klónozást a dinamikus ip részben ajánlja fel, én viszont PPPoe kapcsolatot használok...

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2061) xabolcs válasza zsocaozd (#2060) üzenetére


xabolcs
őstag

a "szolgatatas neve" mezo ures? a lanos topicban is szivtak emiatt :((
pppoe-hez pedig csak username, password kell, mas semmi :U
de vajon miert nem muxik nalad? :(

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2062) neduddki válasza zsocaozd (#2060) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pppoe-ehz valoban nem kell:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2063) zsocaozd válasza xabolcs (#2061) üzenetére


zsocaozd
tag

Hát ezaz...ezt nem tudom én sem és az ügyfélszolgálat sem. Bármit állítok, nemhogy automatice nem konnektál de kézzel sem megy fel, ha a connect gombra nyomok. Egyszerűen csak kínlódik, de nem konnektál, hanem jó sok kínlódás után valami fájlt akar lementeni, startsetup.exe vagy mi a neve. Ilyet még nem is láttam ezelőtt. Switchként persze üzemel, dehát azzal nem tudok wifit használni, a tűzfalat és egyéb feature-öket, annyi erővel akár direktbe is ráköthetném a gépet...szóval elég gáz.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2064) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Ugy tunik nalam szombat du 1 utan van atallas:- )))

udv

neduddki

p.s. es tart hetfo 3-4ig

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2065) zsocaozd


zsocaozd
tag

A fix ip havonta kerül 2880 Ft-ba?
Lehet, hogy hülye kérdés, de a honlapról nem derül ki egyértelműen. :U

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2066) apuc


apuc
őstag

Érdekes,mert nekünk a Network Alfa után lett kb 1 hete Diginet,és egyenlőre szuper..
Semmi pluszt nem kellett fizetni,a 2500 ft-os alapcsomagban benne van ami nekem kell.
Gyorsan bekötötték,még aznap meglett a mailcímem,és örültem a gyors netnek..;o)
Ebbe benne van a hdsnet-es mailcim is.
Igaz a NA.HU /Network Alfa-illetve Rubicom-ők vették meg,mert csődbement../ egy IGAZI
amatőr banda volt,legalábbis velünk így bántak..
A régi szolgáltató álltal adott net kb fele ilyen gyors volt,duplájáért,4500/havi pénzért..

10178/670 -es sebességű most a Diginet nálam.

(#2067) neduddki válasza neduddki (#2064) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na nalm vissza 1M-re

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2068) Dillon


Dillon
tag

Kispesten Jahn Ferenc - Zrinyi - Jókai utca környékén megy valakinek a LANnet?

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2069) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Mennyire megbízható a szolgáltatás?
Este még neki veselkedek a topiknak infó gyűjtés gyanánt, nálunk is elérhető és igencsak kedvező az ára! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2070) zsocaozd válasza amargo (#2069) üzenetére


zsocaozd
tag

Tényleg nem akarok semmi komolyat írni róla, mert még nemrég óta van bent, azóta egyszer volt olyan probléma, hogy késő délutántól estig folyamatosan szakadt. Viszont ilyesmi ugyanúgy előfordul a T-onjánynál is, ami kétszer ennyiért tized ennyi sávot ad...! Szóval az én eddigi tapasztalatom szerint a pénzét nagyon megéri és az ingyen telefon (havi díj mentes) sem kutya, amit szvsz már rég minden telefon szolgáltatónak be kellett volna vezetnie Mo-n, plusz az átalánydíjas telefonálást, de ez nem ide tartozik, sorry.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#2071) Viktor77


Viktor77
titán

Most ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2072) Dillon válasza Viktor77 (#2071) üzenetére


Dillon
tag

Szép, de helyileg merre? Te nem kispesti vagy véletlen?

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2073) FNZ válasza Viktor77 (#2071) üzenetére


FNZ
őstag

ez a kábelmodemes hálón müxik nálad ???
vagy a lanneten?

[ Szerkesztve ]

(#2074) FNZ válasza amargo (#2069) üzenetére


FNZ
őstag

nekem volt még elég régen, de aztán egyéb okok miat lemondtam. a mostani 2 éve van meg. voltak néha problémák (minden szolgáltatónál vannak), főleg régebben. mostanában szerintem elég tűrhető. az esti idősávban is stabilan tartja a 1,7-1,8 Mbites letöltési sebességet és nem is szakadozik. úgy látszik kellett a lannetes tehermentesítés a kábelesről.
ennyi pízér ennél jobbat nem lehet találni, szerintem bőven megéri beköttetni.
nekem jó (bár a lannetnek jobban örülnék, de olyan környéken lakok, ahol nem lesz egy darabig)

[ Szerkesztve ]

(#2075) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Wifi intel 2100:

mazzag:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2076) amargo válasza zsocaozd (#2070) üzenetére


amargo
addikt

Szia Köszönöm a választ!

Bár most UPC van, már pár éve nem volt vele gond.. viszont jelenleg 9500-at fizetek érte, amit szeretnék lefaragni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2077) FNZ


FNZ
őstag

tesztelem ezt a cfosspeed nevezetű progit. ha esetleg felemelnék a sávszélt (bár kétlem), akkor ez a progi engedné a nagyobb letöltés újrakalibrálás nélkül? észre lehetne venni az emelést szerintetek?
most is töltök egy linux iso-t és igen csak maxon tölt folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#2078) Viktor77 válasza FNZ (#2073) üzenetére


Viktor77
titán

Lannet. Tudom, a másik topicba kellett volna, de én már csak HDSNET-es maradok :)

Dillon: Adatlapom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2079) amargo válasza FNZ (#2074) üzenetére


amargo
addikt

Én a lannetes változatát néztem ki, csak annak nem találtam meg a topicját.
Nap közben nem lenne használva, de este szoktam, lehet ezért nem tudok, hogy az UPC vel gondok lennének.. 2001 tájékán elég sok volt, de kinőtte :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2080) xabolcs válasza amargo (#2079) üzenetére


xabolcs
őstag

a keresett topic: [DIGI LAN (PPPoE)]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2081) FNZ válasza amargo (#2079) üzenetére


FNZ
őstag

én is a lannetet néztem ki, de hiába, ha nálunk még nem lehet

(#2082) rocket válasza neduddki (#2075) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam par napja nem volt gyereknap es 2mbit volt a max. :)
Erdekes lenne tudni mitol fugg, elkepzelheto fejallomasonkent terhelestol fuggoen szabad lesz a vasar, az biztos par alkalommal amikor gyorsult nalam mindig mas idopontban volt.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2083) GeryPc


GeryPc
senior tag

akkor én is rossz topicba írtam eddig
bár akkor én sem vagyok tisztában a fogalmakkal a lan net az min keresztül jön műholdon(tányérostv? :DDD )
ma felhívtam őket (a központot) hogy mondjanak már vmit hogy nálam (11ker) van e digikábel net mint kiderült nincs ,aztán rákérdeztem hogy mikor lesz,hát ő azt nem tudja,még1x mondom ez a közuponti szám volt erre azt mondja hívjam fel az adott kerületben lévő irodát hátha ők tudják,ők meg nem veszik fel vagy folyamatosan foglalt,mondjuk emlékszem nálunk mikor a upc-t építették ki az sem egyik napról a másikra ment de ők legalább meg tudták mondani mikorra várható hónapra legalább,ha napra pontosan nem is!
Kérdésem az lenne lényegében hogy honnan lehetne vmi valós információt szerezni hogy hol és mikor építik ki a kábelnetet,vhol ennek utána lehet nézni?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#2084) neduddki válasza rocket (#2082) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

wifi intel 2100

mazzagot nincs kedvem megnezni:- )

udv

neduddki

p.s. napkozben nem nesztem de most eppen megit szabad, holnap ranezk napkozbanis

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2085) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ma nagyon k@ki volt a net. Többször megszakadt, délelőtt még a TV jel is "kiszökött a kábelből", ugyanis nem volt se TV, se net kb. 15 percig. (Bár a TV nem érdekel annyira...)

Remélem nem fogyott ki megint a szufla a rendszerből, mert egy éve ugyanez volt a hibajelenség, csak akkor többször szakadt meg a net...
Valami fejlesztést is eszközölhetnének már, mert 1M/512k lassan kezd nevetséges lenni. Fórumozni még elég, de többre már nem annyira. 2/1-se sokkal jobb... Főleg úgy, hogy láthatóan megy kábelen a 10-20M is... Ezt minden felhasználóhoz általánosítva simán meg lehetne oldani 4-5M-s csomagokat is... De eddig még nem értesültem semmi fejlesztésről... Majd megkérdezem a szerelőket.

Harrrr!!!!

(#2086) Larynho


Larynho
csendes tag

Üdv! Szeretném megkérdezni (bár lehet visszamenőleg volt róla szó, de ez a topic nagyon hosszú) , hogy a dignet lan-os internete manapság mennyire megbízható? Szeretném lecserélni netem 20/20 megás diginet-re. Sajnos hallottam rosszat és jót is erről a netről. Ha valaki tud valami pontosat ill saját tapasztalatait megosztaná velem, az pls írjon egy privát message-t nekem. Kíváncsi lennék, mennyire bírja a sávszélt, ki tudja-e teljesen használni, vannak-e ill milyen sűrűn net szakadások vagy hosszabban tartó net hiány? Köszönöm válaszotok.

(#2087) brd válasza Larynho (#2086) üzenetére


brd
nagyúr

Cseréld. A legnagyobb "baj", hogy valami PPPoE hiba miatt (az event logban valami olyasmi van, hogy jöbb egy bizonyos csomag a hálózaton, és ez hibát generált, na ilyenkor szokott megszakadni néha, de nem mindig) 3-4 naponként megszakad a kapcsolat (persze az automatikus újratárcsázás után megy tovább), de volt már 9-10 napig is élő.

The only real valuable thing is intuition.

(#2088) Larynho válasza brd (#2087) üzenetére


Larynho
csendes tag

Neked az van? És akkor te megvagy vele elégedve? Akkor olyan nincsen a szolgáltatónál mostanában hogy elmegy a net órákra vagy akár napokra? És a sávszélem ha 20/20 lesz akkor bírni fogja az állandó 10/10-et minimum, ugye? Miskolci vagyok,és most hozzák hozzánk a kábelt, ezért gondolkodok a cserén,és ezért vissza is akarom mondani a mostani chellomat. Thnx a válaszod.

(#2089) brd válasza Larynho (#2088) üzenetére


brd
nagyúr

Tudomásom szerint a DIGI, "LAN" nevű internetszolgáltatása, a PPPoE-től eltekintve kizárólag olyan átviteli közeget használ (üvegszál, CAT5+ kábelek), amely annyira megbízható, mint egy bármilyen helyi hálózat (gondolom, a neve is innen van ;) ). PPPoE-re visszavezethető hibán kívül semmi probléma nem volt még nálam (kb. 5 hónapja van), de ezek is kimerültek abban, hogy megszakadt a kapcsolat, de azonnal újra is kapcsolódott.

The only real valuable thing is intuition.

(#2090) Viktor77 válasza Larynho (#2088) üzenetére


Viktor77
titán

Most őszintén, hűségnyilatkozat nélküli 4500ft-on mit kell gondolkodni? Kipróbálod egy hónapig, ha nem tetszik visszamondod.

Megsúgom, jelenleg nincs jobb (egyéni előfizetőknek) net Magyarországon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2091) Larynho válasza brd (#2089) üzenetére


Larynho
csendes tag

Köszi az infókat, asszem akkor átpártolok a diginet-re, amint kiépítik a hálózatot itt Miskolcon az Avas-on (Avas-Dél). Elvileg Március elejére ígérték, ha erről tud valaki valamit az írja meg pls.Thnx.

(#2092) Larynho válasza Viktor77 (#2090) üzenetére


Larynho
csendes tag

Azért gondolkodok rajta, mert akkor vissza kellene mondanom a hűségnyilatkozatomat a chello-nál, és ha nem biztos a net, lagg vagy disconnect problémák lesznek vele, akkor állhatok a sz*rba. Ezért informálódók róla.

(#2093) Viktor77 válasza Larynho (#2092) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt mondom. Ne mondd még vissza. Próbáld ki egy hónapig, ha tetszik, akkor mondd vissza a Chellot. Ha nem, akkor visszamondod ezt. Max. 4500Ft-ot bukhatsz (sőt, ha ezen próbaidő alatt csak a legkisebb csomagra fizetsz be, akkor csak 2500-at).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2094) Larynho válasza Viktor77 (#2093) üzenetére


Larynho
csendes tag

Teljesen igazad van, végülis lehet 2 net bekötve,ezért kérdeztem meg itt is a dolgot, nagyon szépen köszönök mindent. :) Így könnyű lesz majd választanom.

(#2095) neduddki válasza rocket (#2082) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sajna nem volt idom a napkozbenit megnezni:- (

udv

neduddki

p.s. de az esti:

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2096) neduddki válasza neduddki (#2095) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Zyxel G202 54G-s USB:

Invitel:
Az Ön sebessége
6442.4 kbits/s
789.5 K bytes/sec

dravanet:
Az ön kapcsolatának sebessége 4.32Mbit/s

cwp:
Az aktuális sávszélességed:

5.69 Mbps

udv

neduddki

p.s. nincs flesplejer a gepen azer ez

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2097) neduddki válasza neduddki (#2095) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

esti:
wifi INtel 2100

udv

neduddki

p.s. remlem holnao de lesz idom megnezni napkozben is vegre

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2098) rocket válasza neduddki (#2097) üzenetére


rocket
nagyúr

Tegnap nalam megint 20mbit volt, mondjuk inkabb lenne mindig 5mbit mint neha 20mbit, raadasul 0 logika van az egeszben napokig nem volt semmi, erre tegnap megint jott a gyorsulas :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2099) neduddki válasza rocket (#2098) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tejjens gertek lila tehen ize kod az egesz:- )))

udv

neduddki

p.s. napkozbeni, de hat sopkat nem er mer hetvege van:

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2100) I_Am válasza Larynho (#2086) üzenetére


I_Am
veterán

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.