Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

hello-bello..
en szemely szerint utalom, ha egy topikban tobb fajta alaplaprol folyik az eszmecsere, de ebben az esetben kivetelt teszek..
tudomasom szerint az "lt" es az "ut" verzio csak felhasznalt hutobordakban kulonbozik..
ut x48-t2r es lt x48-t2r
azert nyitottam a topikot, mert epp most vettem egy lt-t amerikaban potom 290$-ert.. ahhoz kepest mar nem is olyan draga.. (nem olyan regen, meg siman az asus r.o.g es a gigabyte dq6-os lapok araival vetekedett...)

Play nice!

(#2) Overlocker válasza westlake (#1) üzenetére


Overlocker
veterán

(#3) Syde válasza westlake (#1) üzenetére


Syde
tag

Jövő héten nekem is megérkezik. Azt nem értem LT-nél, hogy a chipset hűtő bordája, miért nem ház hátuja felé néz...

(#4) Szatesz


Szatesz
őstag

nahhh dejo én is ilyet akarok... remélem elottem valaki leteszteli birja e ugy az fsb t mint a p35 os...:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#5) Atlantis válasza westlake (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Némi unszolásra felülbírálom magam. :) Alapvetően hardveroldal vagyunk, ha életképes lesz, hadd legyen ennek a lapnak is külön topicja.

Újra nyitva.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) westlake


westlake
félisten

ugy tudom, hogy az ut verziot majus 10-etol kezdik szallitani..

Play nice!

(#7) Rajjmen válasza westlake (#6) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ha már külön topicja van a DDR2-eseknek, akkor ide átlinkelem az UT képeit...
[DFI LANParty UT X48-T2R képek]

(#8) Syde


Syde
tag

Valaki megbírná, adni a chipsetnél levő furatok távolságát? Egy négy füles blokk rámegye?

(#9) westlake válasza Rajjmen (#7) üzenetére


westlake
félisten

jol mutat a dolog azokkal a thermalright hutokkel.. probalok majd en is osszehozni egy hasonlot ;)

Play nice!

(#10) Rajjmen válasza westlake (#9) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Én max az északi hídra rakom rá a bónusz hűtőt.

(#11) BearGOD


BearGOD
tag

jól olvastam hogy csak 800mhz-s ddr2-ket támogat a t2r?

(#12) Rajjmen válasza BearGOD (#11) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Azt írják neki, de tudni fogja az 1066-t. Legalábbis a P35-re is csak 800-t írtak, de mégis a BIOS-ba ott volt az 1066 és tudta is.

(#13) westlake válasza Rajjmen (#10) üzenetére


westlake
félisten

en nezegettema dolgot, de ra kellett jonnom, hogy sehogy sem jo.. ha az ultra-120 parhuzamosan all a pci csatikkal, akkor memoriakhoz nem lehet hozzaferni, viszont felfer az aszaki hidra az nagyob borda.. ha viszont a merolegesen all a pci csatikra az ultra-120, akkor a sima hr-05-os hutot nem lehet feltenni, csak az sli valtozatot.. ebben az esetben viszont bukta az elso pci-e 16x-os csati (nem is ertem miert nevezik sli modellnek)
mod: minden esetre en nagyon kivancsi vagyok, hogy az ultra-120 jobb-e, mint a scythe ninja copper..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14) Rajjmen válasza westlake (#13) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Én ezért se terveztem, az összes hűtő felszerelését (+ az anyagi vonzata se hiányyzik most). Csak az északiét tervezem, ha az nem lóg be a VGA-ba. Sajna az nem látszik a képeken.

(#15) Szatesz


Szatesz
őstag

Nah és hol lehet ilyen full felszerelt x48 as dfit kapni? és mennyi ennek az ára?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#16) Rajjmen válasza Szatesz (#15) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Pl [Nándikánál] vagy amerikából...

(#17) westlake válasza Rajjmen (#16) üzenetére


westlake
félisten

full felszerelt x48-as lap alatt az ut-t kellene erteni, amit viszont meg nem lehet sehol sem kapni.. ha viszont az lt-re gondolunk, akkor azt rendelni lehet amerikabol, csakugy mint az emlitett emberketol, akinel nem lehet kapni, mert nincs neki.. rendelni lehet tole.. tanuljunk mar meg kulonbseget tenni a ket fogalom kozott :B

Play nice!

(#18) Rajjmen válasza westlake (#17) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igazad van. Én csak a helyeket adtam meg ahonnan majd szerezhető lesz, de még nem kapható.

(#19) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

itt egy teszt az LT X48-T2R -ről. :C
ha a hűtést elhanyagoljuk akkor az UT tesztjének is megfelel :P

(#20) Rajjmen válasza Zé_Mester (#19) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Csak én látom úgy, vagy tényleg nem szerpelt annyira jól ez a lap?
Nekem úgy tűnik, hogy kicsit gyengén szerepelt a tesztekben.

(#21) mmdms válasza Rajjmen (#20) üzenetére


mmdms
addikt

szerintem meg mindekinek ugy tűnik...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#22) Zé_Mester válasza Rajjmen (#20) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ezt én is oda akartam írni a link után, de gondoltam nem szólok semmit, nehogy az legyen hogy csak én vagyok elfogult :D
de am tényleg elég butácska volt, nekem ami nagyon feltűnt hogy a memória teszt részekben elég siralmas eredményeket produkált :F
hát ki kell még ennek forrnia sztem, meg most úgysincs még pénzem, úgyhogy nembaj ha most még nemjó :DDD majd mire lesz pénzem addig biztos megjavul :P :C

(#23) Rajjmen válasza Zé_Mester (#22) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Asszem ezek után én is inkább maradok a P35-nél...
Majd egyszer cserélek DDR3-ra, majd akkor lesz újabb chipes lapom.

(#24) Zé_Mester válasza Rajjmen (#23) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hát valahogy én is így vagyok vele.
majd Nehalem-nél váltok, addig meg marad ez így , legfeljebb a procimat cserélem majd, de azt is csak a tuning érdekessége miatt :B

(#25) Szatesz


Szatesz
őstag

Nah akkor mondhatnatok egy jo lapot.... tuning szempontjabol...:D De ha lehet ne p35 legyen...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#26) Zé_Mester válasza Szatesz (#25) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hát ha nagyon nagy tuningot akarsz akkor nem sok választásod van.
vagy visszafejlődsz és kifogsz egy bikaállatűberbrutál Commando-t, vagy elköltesz egy rahedli pénzt és veszel 790-es lapot meg DDR3-at.

egyéb esetben a LP UT P35-T2R a megfelelő lap ;)

(#27) Zé_Mester válasza Zé_Mester (#26) üzenetére


Zé_Mester
őstag

annyi még lemaradt (sajna már nem tom szerkeszteni) hogy ha ráérős, akkor mindenféleképpen várnék a P45-ig. május vége felé már szállingózni fognak, érdemes majd figyelni azokra is

OFF vége :)

(#28) westlake


westlake
félisten

vegre sikerult kiszabaditanom a lapot (es egy fluke thermometert) a vamosok karmai kozul, igy mar kiprobalhatom az lt verziot ;)

Play nice!

(#29) Syde


Syde
tag

Nem tudom, hogy a CPU szenzor hibája-e, vagy a lapé. De biztos, hogy a valóságnak nem felel meg az adat. Bővebben link

Viszont a digitális PWM jó teljesít, habár a teszt nem mérvadó, tenkinve, hogy alapórajelen futtattam a tesztet. Bővebben kép

[ Szerkesztve ]

(#30) Rajjmen válasza westlake (#28) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Hali!

Milyen az X48? Írtad, hogy kipróbálod, de ezután semmi véleményezés...
Vkinek van már vmi tapasztalata a DFI X48-al kapcsolatba?

(#31) keIdor válasza Rajjmen (#30) üzenetére


keIdor
titán

Egy srácnak már van, mert láttam. Pont dunaújvárosi ő is, mint én. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) Rajjmen válasza keIdor (#31) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Köszi szépen!!! :R
Írtam a srácnak, a többi kiderül...

(#33) Syde


Syde
tag

Ide is leÍrom a negatív tapasztalatim.

1.)
Elöször is a sárga slotban nem akarnak elindulni a RAM-ok dual channelben. Sőt kettőt együtt felsem ismeri.

2.)
USB-vel komoly problémáia vannak. Elsőnek arra gondoltam, hogy driver összeférhetettlenség. De nem. Már bootolás közben jelentkeznek a bajok, ez abban nyilvánul meg, hogy akadozik a BIOS (!), illetve nő betöltödési idő. Ez a jobbik eset, mert van, hogy egyszerűen besem akar indulni. Ha valamilyen USB eszköz van a csatolón. Ebből adódóan a READY BOOST felejtős. Így is elég macera, folyton le-fel dugdosni az USB perifériákat.

3.)
RAID-et is el lehet felejteni. Szintés nem a legmegfelelőbben működik.

4.)
Mint közismert és ezt már feljebb írtam, rosszul jelzi ki az E8XXX szériás processzorok hőmérsékeletét. A BIOS update, ami elvileg ezt hivatott javítani, nem segített.

5.)
Ez nem konkrétan ennek a lap hibája, de DDR2es ramokhoz nem javalott a chipset. Erre nándika figyelmeztett, de én mégis makacsul ragaszkodtam a laphzoz. Ugyanis jelentősen rosszabb eredményeket produkál... mind olvasás/írás/késleltetés tekintetében.

6.)
Nagyon primitív a beépített felügyeleti opció.

OC-ről még egyenlőre nem tudok nyilatkozni. Olyan szinten instabil a rendszer, hogy egynelőre azzal még nem volt időm foglalkozni..... Ami késig nem múlik, amint megjön a vízhűtéshez a chipset blokk, elkezdek kisérletezni. Mellesleg ajánlott, mert így is 40+ C fokot produkál a chipset a mellékelt hűtő+ventrivel, alap feszen. Minimális módisítás, viszont drámaian növeli a fogyasztását ergó a hőtermelését is.. De talán ez segít [link]

Ez harmadik DFI lapom. a második után fogadtam meg, hogy többet nem veszek. Bánom, hogy nem tartottam be.....

üdv:
Syde

[ Szerkesztve ]

(#34) Syde válasza Syde (#33) üzenetére


Syde
tag

Még egy aprócska hibát kifelejtettem.

7.) Áramtalanítás felér egy BIOS resettel. Megnéztem a jumpereket illetve az elemet és elvileg ezekkel nem lehet probléma.

(#35) westlake válasza Syde (#33) üzenetére


westlake
félisten

ezeket a hibakat kb. minden x48-as laprol el lehetne mondani.. kicsit konkretabban le tudnad irni a hibakat? pl. a raid dolgot kifejthetned (joval) bovebben.. oke, az e8-as szeria hibas homersekletkijelzese nem mindennapos hiba..
mod: az 5-os hibat is leirhatnad egy kicsit bovebben.. mi az, hogy "rosszabb eredmenyeket produkal"? mit mi?? nem artana azt is megjelolni.. en hasznaltam x48-as gigabyte lapot (asust is), de semmifele negativumot nem tapasztaltam memoriasebesseg teren..
konkret ertekeket tudok emliteni, sajat meresbol:

sisoft sandra memory:
i965 - 6129_6120
p35 - 6355_6357
x48 - 6376_6372

szal' nem tudom mirol is beszelunk ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36) Syde válasza westlake (#35) üzenetére


Syde
tag

Bővebben a RAID hibáról. Kizárólag RAID 0-át teszteltem. Irreális processzor használtatot okozott. Bizonyos esetekben 68 százalékra is felment, (és ne takarozzunk azzal, hogy ez félhardveres megoldásoknál természetes, nforce5, sb600 nál nem jelentkezett közel ennyi, max 6 %) arról nem is beszélve, hogy egyszer szétesett a tömb. Aminek nagyon tudtam örülni, mivel már fennt volt két operációs rendszer is. Másfelöl a merevlemezek cache-ének a (nem) kihasználásával is problémák adódtak.

Igaz, nem azonos memóriával, de szinte azonos ciklus idővel és sávszéllel, egy 2x1 Gb szett közel 700-800Mb-al magasabb olvasási értéket ért el p35ös lapban. Bár Everest-el néztem. Ahogy írtam, ezt nem konkértan ennek a lapnak tulajdonítom. Ez érdekel a legkevésbé.

Sokkal bosszantóbb!, az USB , a CMOS, RAM slot, problémák. Mint fentebb írtam elég sok külső perifériát használok. És minden indításnál, szépen lekell huzigálnom őket, kivéve az egeret. Azzal bebootol. Persze lehet, hogy a RAID és USB, a hibás délihídnak (ICH9R) tulajdonítható.

De a CMOS, E8XXX hőmérsékleti bug, és a RAM egyértelműen a DFI hibája.

Egyébként, még mindíg instabil a renszerem. Van, hogy 10 órát elmegy 3D alkalmzás alatt, van, hogy asztalon 5 percenként kifagy... (két különböző OS alatt, teljesen random módon)

Most jegyzem, lehet hogy ez egyedi eset és mindenki másnál tökéletesen megy a lap.

(#37) westlake válasza Syde (#36) üzenetére


westlake
félisten

hidd el, hogy az x48 minden esetben jobb memoriasavszelesseg teren, mint a p35.. 5 proggrammal neztem meg es mind az x48-at hozta ki gyoztesnek..
a raid-hez nem tudok hozzaszolni, mert osszesen csak egyszer probaltam ki :B (hamarosan kapok meg egy 160-as raptort, akkor ki fogom probalni a raid0-at)
a cmos elfelejtos hiba nem egyedi eset.. nekem a gigabyte ep35-ds4-es lapom csinalta ezt, masnak meg nem ;)
az usb hiba mar erdekesebb dolog.. en ezidaig csak olyan hibaval talalkoztam (hmm.. pont dfi-nel), hogy ha egy bizonyos usb hub-ot bekotok (es rakotok a hubra "fogyasztokat"), akkor memoriahibakat general a gep..
a homersekletes bug-hoz megint nem tudok hozzaszolni.. meg fogom nezni, hogy valoban fennal-e..
mod: tavol alljon tolem, hogy hozza nem ertonek titulaljalak, de azt tudni kell a dfi lapokrol, hogy legjobban a linux-hoz lehet oket hasonlitani.. heteket kell vele szenvedni, hogy mukodjon normalisan, de ha egyszer be lett love, akkor semmi nem er a nyomaba ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38) tlac válasza Syde (#36) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem ich9r-en tökéletesen működik a raid0 egy giga p35-ben
nem eszi meg a procit, szétesést nekem is sikerült csinálnom, de visszaállítható, ha az mbr-t helyre teszed
tuningnál néha meghülyült a vezérlő, csak később jöttem rá, hogy egy kikapcs segít, és aztán újra elő jön a raid, mert adatvesztést nem csinál

[ Szerkesztve ]

(#39) tom_tol válasza westlake (#37) üzenetére


tom_tol
addikt

a memoria sebesség nekem is ugy tünik mintha gyorsabb lenne a P35 föleg magas órajelen de holnap megsasolom alaposan (everestel ill. winrarral)

(#40) westlake válasza tom_tol (#39) üzenetére


westlake
félisten

eleg atfogo teszteket vegeztem ezekkel kapcsolatban, igy ebben a temaban nem fogadok el az en velemennyem ellenkezo allaspontot :B
mod: tudomasom szerint olyan nincs, hogy valakinel x chipset a gyorsabb, valakinel meg y.. tereszetesen azonos korulmenyek kozott..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#41) tlac válasza westlake (#40) üzenetére


tlac
nagyúr

és hol van már az teszt? :D

(#42) Syde válasza westlake (#37) üzenetére


Syde
tag

Ha egy kicsit visszább olvasol, akkor tudhatod, hogy nem ez az első DFI lapom. Találkoztam már macerás DFI lappal, ahol abszlulte mindent nekem kellett beállítani, kezdve ramoknál az összes ciklus időt a legutolsó kis opcióig , illetve rengeteg utánna olvasást igényelt. De itt most nem áll fennt ilyen eset.

üdv,
Syde

(#43) Syde válasza Syde (#36) üzenetére


Syde
tag

"Egyébként, még mindíg instabil a renszerem. Van, hogy 10 órát elmegy 3D alkalmzás alatt, van, hogy asztalon 5 percenként kifagy... (két különböző OS alatt, teljesen random módon)"

Ezért viszont a VGA a felelős legalábbis a hibajelentés szerint...

(#44) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Hali!

A RAID-re visszatérve, nekem a P35-s DFI-be (amibe szintén ICH9R chip van) tökéletesen ment a RAID 1 és 0 is. Sokáig azon volt a rendszerem és abszolút nem ette a procimat.

[ Szerkesztve ]

(#45) westlake válasza Rajjmen (#44) üzenetére


westlake
félisten

lehet, hogy o a jmicron-t hasznalja ;)

Play nice!

(#46) Rajjmen válasza westlake (#45) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Lehet, bár én mind a kettőn kipróbáltam a RAID-t.

(#47) TTomax


TTomax
nagyúr

Senkinek nincs ilyen lapja??? :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#48) jugeen válasza TTomax (#47) üzenetére


jugeen
addikt

itt sem tolakodnak az emberek a hozzászólás jogáért, mint a DDR3-as testvérénél sem.

(#49) TTomax válasza jugeen (#48) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen néztem azt a topicot is...pedig....hát elég komolynak érzem a lapot... éppen azt nézegetem,hogy mindenféle feszbuhera nélkül megy a wolfim 9X450-et...csak a procinak adtam 1,33-at,de lehet az is sok...26-tol szabin vagyok,lehet addigra megjön a Q9650-em is...akkor fogok tesztelni egy hetet...érzékeny egy lap,de ha egyszer megvan überel mindent...én így érzem.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#50) keIdor válasza jugeen (#48) üzenetére


keIdor
titán

Nehéz itthon szerezni meg drága is. És akkor még azt meg sem említettem, hogy nagyon nagy szakértelmet és türelmet kíván az alaplap. 24/7-re megy az emberek többsége, és szerintem soknak tartják a lapot. Sok idő, pénz, és türelem...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.