Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Brogyi


Brogyi
senior tag

Hát olyat szívtam, hogy nem igaz. Kaptam egy i3-4160-t. Hát ez már "end of life". Mondom biztos beindul simán a G3220 után. Röviden nem. :W
Írtátok, hogy mennie kell, de mondom akkor még kap egy lehetőség BIOS update. Az enyém valami 02 volt.
Az A11 után már elindul a rendszer. (A frissítés is egy élmény volt az exe file miatt. Nem akartam telepíteni windows-t. Freedos föl a pendrive-ra, és ment az update onnan.)
Néhány percig ment a szerver majd csontra fagyott. Vissza a G3220, és azzal is fagy. Kellett nekem BIOS update. Visszarakni már csak nem akartam a régi BIOS-t. Következő próbálkozás "load default".
Ez már nem fagyott. Hurrá! Vissza az i3. A szerver most megint megfagy olyan 5 perc múlva. :W
Az maradék hajam is kihullik mire kiderül mi a hiba. Most már csak egy dolog volt amire gyanakszom az pedig a "Hyper-Threading" engedélyezése, és most már itt duruzsol mellettem a szerver.
Szóval BIOS update után a "load default", az „AHCI” (nekem kell), és a "Hyper-Treading" bekapcsolása volt fontos nekem.
Ezenkívül kikapcsoltam a soros portot, és az USB3-at, és a hálózatról való indulást (PXE).

(#252) hhx


hhx
tag

[BIOS - A12 - 2017.05.17.]

Fixes
- Updated Intel ME Firmware to address security advisory CVE-2017-5689 / INTEL-SA-00075

Enhancements
- Not applicable

SZVSZ: Érdemes telepíteni.

(#253) Ernest


Ernest
csendes tag

Szia mindenki!
Hurrá nekem is lett Dell T20-am! Dell T20:16 Gb RAM NoHDD.
Beépítendő Merevlemezek:
SSD: 2x256 gb DELL (Lite On)
HDD 2x3 Tb WD (1x WD30EZRX + 1xWD30EFRX)

Később esetleg majd 2x2 TB WDGreen (a régi szerverből átrakva)

Szeretném Raid1-ben használni őket.
Kérdésem hogyan oldjam meg?
Milyen Raid vezérlőt vegyek, hogy ne fájjon túl sokba:
Illetve lehet azt, hogy az SSD-k (system) mennek az alaplapi Raid-ről,
A 3TB data-k meg egy Raid kártyáról (de milyenről?)
Előre is köszi:
Ernest

[ Szerkesztve ]

(#254) AiRLAC válasza Ernest (#253) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen OS? Miért nem jó a szoftver raid? Mi fog rajta futni, mi a cél?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#255) Ernest válasza AiRLAC (#254) üzenetére


Ernest
csendes tag

Az op. Windows Server 2016 lenne, szoftver Raid is lehetne, az alaplapi csatlakozók viszont :3x SATA3+1 SATA2, ezért gondoltam, hogy úgyis kellene valamilyen kártya...
A cél egy 9 gépes hálózat ellátása (grafika + CAD gépekkel), WS 2008 leváltása

[ Szerkesztve ]

(#256) AiRLAC válasza Ernest (#255) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az a SATA2 port szerintem tökre megfelel egy HDD-nek. Persze a RAID kártyának is lenne értelme ha van rá keret, ott viszont a H330 talán a legkisebb modell (nem tudom árulnak-e még H310et).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#257) Brogyi válasza Ernest (#255) üzenetére


Brogyi
senior tag

RAID0/1-re a következőt találhattad volna:Mint már említettük többször ASM1061 problémamentes bármilyen OS-n.
Olcsó, és HDD-kre jó. SSD-hez alaplapit használd. Azt most nem vágom, hogy hardware-s vagy software-s, de az ár miatt software-s lesz.

[ Szerkesztve ]

(#258) Ernest válasza Brogyi (#257) üzenetére


Ernest
csendes tag

Ok. köszönöm, azt hiszem ez jó lesz,csak nehezen találok, mert már nem aktuális termék, végül is a szoftver Raid tökéletesnek tűnik, egyszerű SATA kártyával ...

(#259) Brogyi válasza Ernest (#258) üzenetére


Brogyi
senior tag

[Ez] 4500-ért miért nem jó?

(#260) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

talan kb fel eve szoba kerult hogy az uj biossl tudja kezelni az ujabb szerias 4. gen procikat...

nos IGEN!

a csillagzatok egyuttalasa miatt sikerult 1 helyre logisztikaznom egy dell t20 at es nehany dell optiplex 3020 at igy megesett a teszt...

a dell t20 ban eredetileg ugye a g3220 op rendszer is volt rajt, úgyhogy megkapta hirtelen az A12 es biost

utana toltam bele nehany procit: elsore egy i5-4570 et (ez ugye meg a 2013 as elso gen haswell ezzel ment volna alapbol is ) ment is vele...

majd megkapta az i5-4590 et ami 2014 es model es ezt korabban mar nem szerette
majd megkapta az i3-4160 at amit szinten megevett es mukodott
(ez utabbit ECC vel is megette! )

tehat elmondhato hogy muxenek azekkel is... en szemely szerint boritekolnam, hogy az i7-4790 et is megeszi (illetve akar az osszes 4. gen cpu-t)

emlekeztetoul, az i5 nem tamogat ecc-t az i3 meg nem tamogat vt-d -t

NLQ

(#261) paizinho


paizinho
tag

Sziasztok !
A fórumot olvasgatva láttam, hogy írtatok pillanatnyi min/max fogyasztási értékeket, ami hasznos volt számomra. A jelenleg használt PC-m fogyasztását szeretném összehasonlítani egy ilyen szerverrel.

Tudna valaki segíteni napi/heti/havi 7/24-es fogyasztási adatokkal egy G3220-as, 4GB RAM és 4HHD-vel, vagy valami hasonló konfig esetén? :R

Köszönöm:
Paizinho

(#262) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv!
Mekkora a zajszintje ennek a masinának 4 HDD-vel? Mennyi lehet egy T30-asnak? 7/24-ben menne NAS-nak, miegymásnak, de a zaj nagyon fontos. Valahogy jobban hajlok a egy T30 felé mint egy Syno 416play felé (amivel nem is tudnék annyit játszadozni), de a zajszint elsődleges.
Köszi

(#263) Brogyi válasza poolbig (#262) üzenetére


Brogyi
senior tag

Zaj kizárólag a HHD-k miatt van. Ha csendes HDD-t választasz akkor nyertél. 2,5" az csendes, de cserébe lassú. Esetleg SSD. Ez T20 volt amről írtam.

(#264) mixycsabi válasza paizinho (#261) üzenetére


mixycsabi
csendes tag

Igaz nem az a konfig mint amit kérdeztel de hatha segit...
Nekem T20 xeon van 2HDD + 1 SSD (host rendszer plusz 5 virtual fut rajta). Fogyasztast ugy tudom monitorozni hogy egyben az egesz redszert (szunetmentes, linksys 1900acs, tp-link 8as switch), igy egyben jelenleg 50-52W. Ez ha meghajtom akkor fel tud szokni olyan 70-80ra is, de nem jellemzo :)) ha erdekel graph tudok feltolteni :DD

(#265) paizinho válasza mixycsabi (#264) üzenetére


paizinho
tag

Szia mixycsabi!
Köszönöm az info-t! Ez ennyi cuccal, szerintem jó, ha a saját jelenlegi értékeimmel hasonlítom össze (majdnem ennyi egy Intel Pentium E5300 @ 2.60GHz, 2 GB RAM, 2 HDD + 1 USB HDD).
Ha esetleg van lehetőséged időszakos értékek gyűjtésére, megosztására, megköszönném.
Üdv.: Paizinho

(#266) poolbig válasza Brogyi (#263) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi. "Sajnos" a HDD-k (3,5" 4db WD+1 db 2.5" Samu) már adott, és megmondom őszintén én a ventilátorok hangját hittem mérvadónak. Éjszaka a HDD-k úgysem dolgoznak, így akkor nem fogok a zajon problémázni. :)

(#267) mixycsabi válasza paizinho (#265) üzenetére


mixycsabi
csendes tag

A grakionjaim úgy vannak megcsinálva, hogy csak egy évig menti és rajzolja (RRD)
Itt vannak az elmúlt egy hét fogyaztási értékei:

jól látszik pl a hétfő éjszakai csökkenés (vírusírtó visszábbkapcsolt :D )

Remélem ilyesmire gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#268) paizinho válasza mixycsabi (#267) üzenetére


paizinho
tag

Szia myxicsabi!
Nagyon szépen köszönöm az információt/képeket. Bocs, ha nem fogalmaztam pontosan. Nekem az az információ segítene, hogy 1 nap vagy 1 hét vagy 1 hónap alatt összesen hány kw-ot fogyaszt a konfiguráció.
Még 1x köszönöm a segítségedet.
Paizinho

(#269) Brogyi válasza paizinho (#268) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ne már. Vedd elő a számológéped, vagy keres rá calculator/számológép szavakra.
Az ő adataival:
1,248kWh napi
8,736kWh heti
37,4kWh havi.
Simán megbuktattalak volna már ötödikbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#270) zsolt501 válasza Brogyi (#269) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ráadásul csak viszonyítási lap lehet, mert ebből nem derül ki hogy a gép mennyire volt terhelve, mert a gép fogyasztása jelentősen változik terheléstől függően.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#271) paizinho válasza Brogyi (#269) üzenetére


paizinho
tag

Kedves Brogyi!
Köszönöm kedves szavaidat és feltételezésedet, hogy nem tudom a számológépet használni. Tudom. Sőt ismerem a min/max/átlag fogalmakat is. Kíváncsi voltam, de nem az általad írtakra, hanem valós tapasztalatokra.

(#272) Brogyi válasza paizinho (#271) üzenetére


Brogyi
senior tag

Akkor vedd figyelembe amit zsolt501 írt. Nem mindegy mi fut azon a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#273) mixycsabi válasza Brogyi (#272) üzenetére


mixycsabi
csendes tag

Így igaz! Ahogy irtam is nagyon fugg a terhelestol, ugye ennek a xeonnak ami benne van 84W a TDP-je amikor nekiall a plex transcodolni akkor azert felmegy :) de ugye ha sebesseget szeretnenk azt csak figyasztas novekedessel lehet elerni :)
Sajnos azt nem tudom megmondani pontosan (a virtualizacio miatt) hogy a fizikai vasbol mennyit eszik...
De Brogyi szamitasa teljesen jo, a fogyasztasmero gyari appja napi 1.3kWh-at ir :))
szvsz maga a szerver üresen nem fogyaszt többet mint 30W :C

(#274) zsolt501 válasza mixycsabi (#273) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt azért ne reklámozd, hogy a sebesség növelés együtt jár a fogyasztás növekedésével, mert pont amit te leírsz plex esetén működhet a hardveres kódolás megfelelő hardver esetén, így kisebb CPU erővel is gyorsabb kódolást tudsz elérni, de ma már az átkódolások sem mindig szükségesek, mert sok lejátszó probléma nélkül le tud játszani bármit átkódolás nélkül, és így bizony jelentős energia megtakarítást lehet elérni.

Nálam pl. a plex úgy van beállítva, hogy semmit ne transz kódoljon át mert az összes lejátszóm ami van eddig mindent le tudott játszani, és ezért egy gyengébb gép is tökéletesen elég szervernek, így a plex 1-2%-os terhelést jelent lejátszáskor a szervernek, míg ha át kellene kódolni az anyagot akkor 80-90%-os terhelést kapnák.
Szóval nagyban függ a fogyasztás a használattól (és a beállításoktól) is.
Én is gondolkodtam erősebb procijú gép beszerzésén, de arra jutottam, hogy nem biztos hogy lenne értelme, mert jelenleg sincs igazán CPU szinten kihasználva a gép.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#275) mixycsabi válasza zsolt501 (#274) üzenetére


mixycsabi
csendes tag

Igen, teljesen igazad van, mint pelda irtam a transcodeolast :)

(#276) poolbig


poolbig
aktív tag

Ha szeretnék még egy LAN csatlakozást, esetleg a későbbi Failover, Link Aggregation beállítások miatt, milyen lan kártyát javasoltok (A T30-ban is csak egy LAN kártya van).
Köszi

(#277) mixycsabi válasza poolbig (#276) üzenetére


mixycsabi
csendes tag

Nekem TP-Link 3468 van benne, tudom nem tartozik a szerver kategóriába, sőt inkább desktop, de tökéletesen teszti a dolgát!

(#278) Brogyi válasza poolbig (#276) üzenetére


Brogyi
senior tag

Milyen rendszeren fut, és milyen a forgalmi terheltség mellett?
Általában a linux/unix szereti az Intel gyártót, és jobban viseli a nagyobb terhelést.
Ups, az alaplapi Intel. Már megis van a gyártód. Az aggregációnál én nem keverném a gyártót.

[ Szerkesztve ]

(#279) poolbig válasza Brogyi (#278) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi, ez jó ötlet. Amúgy valamelyik win szerver futna rajta egyelőre. Egyik fő funkciója fájlkiszolgálás lenne, emiatt is szeretnék két lan-t bele.

[ Szerkesztve ]

(#280) poolbig


poolbig
aktív tag

Egy ilyet néztem ki.

(#281) oykawa


oykawa
tag

Nekem egy Intel Pro1000GT van benne de kimondottan meg vagyok vele elégedve!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#282) poolbig


poolbig
aktív tag

Vajon mi különbség lehet a CT és a GT között?
Egyébként ha több (mint 4) HDD-t szeretnék rakni bele (valahogy), melyik bővítőkártya ajánlott?

(#283) Brogyi válasza poolbig (#282) üzenetére


Brogyi
senior tag

Dell PERC H200 8Port - Jó vételnek látszik.
LSI 9211-8i - Nekem ilyen van. Nem eredeti (tudtam mikor megvettem), és eddig semmi bajom nincs vele.
Persze volt rinyálás mikor megjött. :D

(#284) poolbig válasza Brogyi (#283) üzenetére


poolbig
aktív tag

(#285) oykawa válasza poolbig (#282) üzenetére


oykawa
tag

A Pro1000CT az PCI-e míg a Pro1000GT csak sima PCI...

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#286) jherc


jherc
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam Dell PowerEdge T30-al kapcsolatos fórumtémát, de ha tudtok, akkor azt megköszönöm!

Addig is talán tudtok segíteni.

Nézegetem a T30-akat, de elég sokféle cikkszámmal kaphatóak ugyanabban a konfigban is.
Általában Xeon E3-1225 v5 / 8 GB / 1 TB.

De ez különböző cikkszámokon és természetesen különböző árakon is van ugyanazon eladónál is. Akár 10-20 ezer forintos különbségekkel.

Tudja esetleg valaki, illetve megosztja velem valaki, hogy mik ezek az eltérések?

Vagy ha átirányítotok másik fórumba, azt is megköszönöm!

***

A T30 a T20 utóda, és a ház sem igazán változott. Azt látom, hogy melegedéssel azért akadnak gondok.
Mennyire vészes ez a melegedés dolog, illetve felmerült-e velük kapcsolatban egyéb negatívum?
Valószínűleg kihasználnám a 4 HDD helyet.

A Dell szervizéről mi a vélemény, tapasztalat?

Nézegettem még hasonló árban Fujitsu TX1310 M1-et is, az szellősebb házban van hasonló paraméterekkel, de az ő szervizükkel sincs tapasztalatom.

Segítségeteket köszönöm! :R

(#287) Thusor


Thusor
őstag

LSI SAS9212-i4 raid kártyát szeretnék a gépbe tenni. Mennyire lenne használható RAID10 kiépítésére 4 darab 6TB-os winchesterekkel?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#288) Brogyi válasza Thusor (#287) üzenetére


Brogyi
senior tag

[Itt] megtalálhatod a HDD-d típusát. Ha megtaláltad menni fog.
HGST/Seagate/WD/Toshiba
Nekem kisebb méretüekkel RAIDz szalad évek óta.

(#289) Thusor válasza Brogyi (#288) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm. Akkor meg is van, hogy melyik HDD típust kell vennem.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#290) hhx


hhx
tag

[BIOS - A18 - 2018.07.02.]

Fixes
- Not applicable

Enhancements
- Updated the CPU microcode to address security advisory Intel Security Advisory INTEL-SA-00115 (CVE-2018-3639 and CVE-2018-3640)
- Updated the Intel ME Firmware to address security advisories INTEL-SA-00112 (CVE-2018-3628 CVE-2018-3629 CVE-2018-3632) and INTEL-SA-00118(CVE-2018-3627)

(#291) hhx


hhx
tag

Garanciát akartam bővíteni a Dell PowerEdge T20-ra, így megkerestem a HUMANsoft Kft.-t, Dell küldött nekik ajánaltot, ami szerint

+1 év: nettó 16800 Ft
+2 év: nettó 25500 Ft
+3 év: nettó 32400 Ft

Természetesen Next Business Day garancia. Az árak lehetséges, hogy egyénileg kalkuláltak a Dell által, az én gépem 2018 szeptemberéig garanciális egyébként.

Én a 3 évet választottam annak fényében, hogy a gépbe bele került egy Xeon E-1285v3 valamint 24 GB ECC UDIMM memória. Egy T30 jóval drágább lenne hasonló erővel, ha mondjuk az alaplap megadná magát. :)

Gondoltam leírom, mert nem nagyon találtam információt ezzel kapcsolatban, más is tudjon róla, hogy nagyjából mennyi az annyi.

(#292) bugizozi válasza hhx (#291) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi az infót, jó tudni :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#293) oykawa válasza hhx (#290) üzenetére


oykawa
tag

Lehet, hogy visszavonták a frissítést?
A link nem megy, illetve a Dell oldalán sincs fent az A18 Bios...

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#294) hhx válasza oykawa (#293) üzenetére


hhx
tag

Nálam látszik továbbra is, bár mondjuk eltelt 8 nap az üzeneted és a válaszom között. :)

Esetleg próbáld meg innen, ha még nem tetted volna.

Szerk.:

Most nézem, hogy az eredeti postomban 2018.07.02 volt a dátum, itt meg 2018.07.09. a release date.
Ezek szerint visszavonhatták tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#295) zolten válasza hhx (#294) üzenetére


zolten
csendes tag

Sziasztok
Nektek sikerult az A18 update problema nelkul?
Nalam "ME FW Update Failed: Internal Error 0x00002243" uzenettel a Management Engine update elmarad :(

(#296) zolten válasza zolten (#295) üzenetére


zolten
csendes tag

FYI
Az A18 nalam nem frissiti a ME-t (hozzateszem regebbi generacios T20, volt mar vele ilyen gond) :(
Atmeneti megoldaskent vegul a linken olvashatohoz hasonloan frissitettem a ME-t az Intel tool-okkal egy masik firmware-bol kihamozott 9.1.45.3000-re
https://www.dell.com/community/PowerEdge-Hardware-General/PowerEdge-T20-BIOS-Update-ME-FW-Update-Failed-internal-Error/td-p/5184757

(#297) Brogyi válasza zolten (#296) üzenetére


Brogyi
senior tag

A19-t próbálta valaki? Megy?

(#298) oykawa válasza Brogyi (#297) üzenetére


oykawa
tag

Igen, nekem most is az van fent, azóta belekerült egy i3-4160 és minden okés!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#299) Brogyi válasza oykawa (#298) üzenetére


Brogyi
senior tag

Köszi. Nekem is az benne. :)

(#300) coldfirexx

Üdv!

Végigolvastam a fórumot, de sajnos arra vonatkozóan nem találtam információt, hogy használ-e valaki ilyen gépet i7-4790K -val. Én tegnap órákig próbáltam működésre bírni, mind a saját tápjáal, mind egy nem DELL táppal átalakítóval, de sajnos a narancs led villogásánál és a ventik maxon pörgésénél tovább nem jutok.

Megpróbálok intézni egy Xeon procit, és azzal működtetni, de szeretném megtudni hogy vajon miért nem megy vele.

Ha esetleg járt már valaki így, pls segítsen.

Próbáltam 19-es meg 14-es BIOS-al is sikertelenül. :(

Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.