Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hebehebe válasza radi8tor (#50) üzenetére


Hebehebe
tag

És ilyen eszköze kinek van? :D edigitálban 21k nemvészes, de kb 20percig használom utána bekerül a szekrénybe :D aztán következő karácsonykor veszem elő, hogy a kiszáradt karifából valami szépet faragjak, mert sokmindent lehet vele csinálni láttam, de annyira nem vagyok kreatív :D

(#52) radi8tor válasza Hebehebe (#51) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ide írd be, hogy szóljon privátban, aki tud benne segíteni.
Linkeld a képet is vagy akármi.

⭐ Stella

(#53) nlq


nlq
aktív tag

volt fel oram, meg kedvem, osszedobtam egy 12 diszkes dell T20 szervert probakeppen...
kepek meg 1 kis iras hozza este :) most megyek melo...

(#54) nlq válasza nlq (#53) üzenetére


nlq
aktív tag

nos az alabbi kepek kb magukert beszelnek

http://temp.nlq.hu/t20-n54l/t20-12disk/

roviden:
- tudom gaz az osszeepites, fontos volt hogy max fel ora alatt meglegyen es a talalt meglevo alapanyagokbol csinaltam ideiglenesen (lyukacsozott hátfal 3 diszkes cheitec winyo tok, sata papa dupla molex mama, abbol molex papa dupla sata mama (igy 1 db sata csatibol csinaltam négyet)
- noti dvd helyen ket kis winyo (Xpenologyval hasznalod akkor ide lehet tenni a 2db SSD cache-t )
- dell 8 portos raid kartyat tettem a gepbe (mert ezt talaltam itthon)+ az alaplapi 4 port
- a dell raid kartya sas csatlakozojjahoz dupla sata power papa van (15k sas diszkek tobbet fogyasztanak es biztosra mentek... (duplikaltak) (kek kabeles a dell sas kabele, a piros asszem valami HP ennek mindegyiknek kulon kell adni sata powert
- a 12 diszkbol win alatt csak 11 diszk latszik (lusta voltam megkeresni melyik a hulladek, az xpenology mar csak 10et latott (kellett nekem a bad sectoros polcra nyulni...)
- masolasi sebesseg 4k jumbo frame-el (kartyam csak 4 es 9 K -t tud a switchem meg max 6K-t igy nem tudtam magasabb ertekkel tesztelni) erdekes a proci es a diszkhasznalat (utobbi reszben a sas kartyanak betudhato meg cache nelkul is) (a sebeseg tesztben nem volt hasznalva z ssd amit a gepbe tettem (masik volume volt)
- gep aljaba tettem a 11 es a 12. diszkeket az egyik egy ssd (en naiv azt hittem ennyi kell az ssd cache-nek de az ennel bonyolultabb)
- tesztfile 11 giga volt

- lehet fikazni, max nem valaszolok ;)

(#55) radi8tor válasza nlq (#54) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A hőfokok érdekelnének engem zárt házban x óra elteltével. :D
Valamint sokkal zajosabb lett a ház ennyi zajkeltővel?

⭐ Stella

(#56) nlq válasza radi8tor (#55) üzenetére


nlq
aktív tag

mivel a cheiftec winyotarto oldalan ott van a rogzito kallantyu, illetve a haz hatfalak is utban lennenek, ezert nem tudtam ra feltenni az oldalát...

ventiket nem tettem bele, nem alakitottam at a hazat, ezert ez igy zart hazban nem lenne hasznalhato
(igy nyitott hazban is volt olyan winyo ami 44 fokos volt)

szerintem realisan (ventikkel megfejelve) 6db 3.5" winyo teheto bele (8db mar erosen barkácsolós, ebben az esetben inkabb masik hazba tennem...

(#57) Brogyi válasza Hebehebe (#43) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hány HDD-d van? Mennyi a hőmérséklete amiért aggódsz? Végül mit találtok jó hőmérsékletnek ami biztonságos?

radi8tor1

Nálad a HP-ben mennyi a raidz-s HDD hőmérséklete?

(#58) radi8tor válasza Brogyi (#57) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt nem tudom. :) De ameddig Windows volt rajta elég hűvösek voltak. Igaz az egyik leghűvösebb HDD van benne: Hitachi Deskstar 5K3000 2TB x 5

⭐ Stella

(#59) nlq válasza Brogyi (#57) üzenetére


nlq
aktív tag

en azt az okolszabalyt hasznalom, ha winyo akkor legyen 40 fok alatt

persze extrem esetben ez azt jelenti hogy 25 fok alatt se menjen...
volt olyan rendszerem ahol tapventi kiszed (megfeleloen tulmeretezett tappal), es az elso ventikkel szivtam a meleget a gep belsejebol a winyokra, hogy ne jegesedjenek :)

(#60) AiRLAC válasza nlq (#54) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azt az összevissza mindenit, van ott mindeféle vinyó mindenfelé :)
Ehhez képest az enyémben unalmas rend van :)
[link]

HDD hűtés nem nagyon van megoldva a T20-ban ahogy nézem, ehhez képest a Fractal Design Arc Mini-mben van 2x12cm venti a vinyók előtt (meg egy 14cm a tető hátulján).
Vinyók ~32 fokosak normál használatnál, ~27 idle állapotban (25 fok körüli hőmérséklet a lakásban)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61) nlq válasza AiRLAC (#60) üzenetére


nlq
aktív tag

mint irtam fel oram volt ra...
egyebkent te nem fel ora alatt raktad ossze...
ahhoz kepest hogy fractalos hazba pakoltal, jo nagy a kupi nalad... :)
ebben a hazban a el lehet hatul vezetni a drotokat...
a proicra nem ilyen hutest tettem volna, ha mar a ventit lesporoltad :)

pont a heten raktam ossze egy fel misis gepet fractal R4 hazba...

ha en magamnak egy ekkora cuccost rakok ossze akkor legalabb egy silverstone D380 as hazba raknam...
(ha nem sajnalnam ra a penyat... :)
egyebkent meg egy kukazott 4u 500 as codegen hazban lakik a sajat szerverem :)

(#62) AiRLAC válasza nlq (#61) üzenetére


AiRLAC
addikt

A drótok hátul mennek, ezek a képek még a nem moduláris táppal készültek, azóta kicsit jobb lett :)
Milyen hűtést tettél volna rá? Passzív, procit ~45 fokon tartja, nekem ennyi elég :)
DS380-ba nem megy bele a MicroATX :P

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63) nlq válasza AiRLAC (#62) üzenetére


nlq
aktív tag

Szia!

nem ketlem, hogy jo a hutesed, es alacsony a proc homerseklet, de hatasfokilag nem az igazi valasztas sztem
mivel egy állo hazat hasznalsz ebben a hazban egy ilyen procival parhuzamos bordazatu hutes kisebb hatasfokkal dolgozik, mintha egy procira meroleges verziot hasznalnal
(csak elvi sikon azaz semmikepp ne hajtogasd ki): ugy mintha ezt a bordat ora jarasaval megegyezoen elforgatva a procin, a hocsovet 90 fokban felhajtva lenne az igazi)

megkockáztatom, még az is lehet hogy a felso ventire nem is lenne szukseg

DS380 igazad van, emlekezetbol irtam, hogy milyen jo haz, valoban nem eszi a matx-et

en szemely szerint a sata es a power kabeleket a winyokhoz a felso 3as tarto alatti es feletti 1 centis resen hoztam volna ki (megprobalom ma lefotozni az R4 et, bar abban csak 1 winyo es 1 ssd van...

[ Szerkesztve ]

(#64) nlq válasza Hebehebe (#45) üzenetére


nlq
aktív tag

Sziasztok!

most hogy szetszedtem a 12 diszkes konfigot feltunt egy aprosag: a felso 2 hdd +vekony dvd iro hely nem mas mint 2x5,25 odd hely (elolap nelkul) ide siman letezik olyan winyo adapter, amely 2x5.25 helyre rakhato 3x3,5" winyo

hehebe által berakott képen látszik is mirol beszelek

igy tehat:

alul 2x3,5" winyohely
a felso 2x5,25" ban 3x3,5 " winyohely
a felso 5,25 hely alatt van meg egy 3,5" winyohely

azaz furas faragas nelkul siman megoldhato a 6x3,5" winyo belerakása
ehhez az allabbi kiegek kellenek:
1db hdd cage (2x5,25 to 3x3,5 átalakitó)
1db 2portos sata kártya PCI-e felulettel (alaplapon csak 4 sata port van)
1db sata power bővitő (1xsata papa / 4sata mama vagy 2db 1xsata papa 2xsata mama)
2db sata adatkábel

1 aprosag van meg: a felso 2x 5.25 hely alatti pozicio lyukai nem pontosan illeszkednek a winyo csavarhelyhez ezert ennek nem árt 1 ici pici atalakitas , de atalakitas nelkul is rogzitheto a winyo, csak a csavarokat nem lehet teljesen betekerni

(#65) Hebehebe


Hebehebe
tag

Veszek egy I3-3150-es procit, elvileg támogatj az ecc-t.. kiderül, amint nálam lesz :)

(#66) Hebehebe válasza Hebehebe (#65) üzenetére


Hebehebe
tag

I3-4150 :) elírtam

(#67) nlq válasza Hebehebe (#66) üzenetére


nlq
aktív tag

hmm remelem rendben lesz, nalam azota se fordult meg semmifele i3-i5-i7 az uj i7-4790 el meg nem indult...

en mar olvastam olyan emberrol, aki latott olyan embert akinek fut i3-4130 al :)

http://homeservershow.com/forums/index.php?/topic/7449-dell-t20/page-2#entry82494

[ Szerkesztve ]

(#68) Hebehebe válasza nlq (#67) üzenetére


Hebehebe
tag

Nem nyert :(
sötét képernyő, szép lassan egyre erősebben pörögnek a ventik aztán már majdnem elszállt és kikapcsoltam :/

Párszor eljátszottam, ram ki, sima ram be, azzal se.
Pentium vissza egyből ment :(

Szóval i3-4150-et nem szereti

[ Módosította: radi8tor ]

(#69) Brogyi válasza Hebehebe (#68) üzenetére


Brogyi
senior tag

Azért szomorú, hogy csak 2 procival megy.

(#70) Brogyi


Brogyi
senior tag

Most kaptam a hírt, hogy jó port extension kártyát választottam. Sajnos az enyém még nem jött meg.
Azért fontos, mert Hong-Kongból 2300-2500Ft között lesz az ára ha mejön. Win-nek mindegy, de az én os-m válogatós. Ez a best buy. :D
[Képe.]
A lustáknak pedig itt a [link] .
Ha mejön és jó biztos veszek még. Ne mááá vazeg. Ha hármat veszek akkor 6 portos RAID kártyám lesz 6800ft-ért. :D
Na, vissza a való életbe. Tudom 1x pcie, de akkor is király.

(#71) Brogyi


Brogyi
senior tag

Megjött a kártya (ASM1061), de nálam nem megy. :O Win7 alatt szalad olyan 370MB/s-tal. Ez elég is lenne nekem. Sőt, amikor megy az Oi-n akkor 395MB/s. Csak sajnos kernel error van.
Szóval ha valakinek Bp-en van Marvell chipes 88SE9128-as sata port extender-e akkor elugranék egy SSD-vel, hogy kipróbáljam az Oi-t rajta.
Van még a Sil 3132 ami még működhet nekem, de az már lassú. Bár gyorsabb mint egy USB-s HDD.

[ Szerkesztve ]

(#72) nlq válasza Brogyi (#71) üzenetére


nlq
aktív tag

nekem ilyen kartyam van itthon... (ez sil 3132 es)
http://www.lycom.com.tw/PE103R5.htm

es ilyet tudok szerezni rovid hataridovel:
http://www.speeddragon.com/index.php?controller=Default&action=ProductInfo&Id=359

ha valamelyik jo neked akkor priviben beszeljuk meg

(#73) Brogyi válasza nlq (#72) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az első az talán megy nálam, de mint írtam az lassúcska. A második az ASMedia. Az van nekem.
Köszi. Az elsőt lehet, hogy kipróbálom majd. Most még nem szorít az idő. A Marvell-re lennék kíváncsi, de már rögtön nem venném meg próba nélkül. Sejtettem, hogy új géppel ez lesz.

(#74) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok,

Tud vki mondani nekem egy par megfizetheto aru es kompatibilis SATA raid kartyat. Azt hiszem csak a Marwell chipset-el szereltek jok.

Elore is koszonom

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#75) Hebehebe válasza J00hnny (#74) üzenetére


Hebehebe
tag

Nekem Nlq kolléga ezt ajánlotta, megvettem, de még nem próbáltam ki :)

(#76) nlq válasza J00hnny (#74) üzenetére


nlq
aktív tag

hmmm nem csak a chipset szamit, hanem az is hogy milyen oprendszer alatt akarod hasznalni...

amit a Hehebe irt, az ugyanaz amit en ajanlottam nehany hozzaszolassal feljebb de az sil chippes ahogyan brogyi is mondja ez csak sata 2 es kartya...

(#77) Brogyi válasza J00hnny (#74) üzenetére


Brogyi
senior tag

Pontosan ahogy a topikgazda írja. Win bármelyike bármit megeszik. Nálam a win7 pl. felrakott kapásból valamilyen driver-t az ASM1061-nek, és az volt a leggyorsabb win-en. A hozáadott gyárival még a fele sebességet se hozta. Az Ubi pl. egy 100-sal lassabb volt. Szóval a kompatibilitás nem olyan egyszerű ahogy kérdezed/gondolod.
Ups! Mit értesz te raid kártya alatt? A 2 portos amiről beszéltem az port extender. Raid kártyáról akkor beszélünk ha van legalább 4 portja, és pcie felülete. Az utolsó kritérium a raid kártyának pedig hogy nem lehet fake. Az csak a zfs-nek jó, a többinek hardware-s raid kell. No, most kéredezz. :D

[ Szerkesztve ]

(#78) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok! Koszonom a valaszokat!
Tehat: FreeNAS alatt lenne hasznalva ZFS filerendszerrel. 4 port jo volna de ha nagyon horror az ar akkor 2 portos extender is jo csak jo gyors legyen :)

:R

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#79) nlq válasza J00hnny (#78) üzenetére


nlq
aktív tag

2db 2 portos olcsobb mint 1db 4 portos :)

(#80) J00hnny válasza nlq (#79) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Ez esetleg jo volna?

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#81) nlq válasza J00hnny (#80) üzenetére


nlq
aktív tag

freenas forumokban kellene utananezned, hogy melyik kartyakat ajanljak hozza melyikkel teszteltek stb...

(#82) Brogyi válasza J00hnny (#80) üzenetére


Brogyi
senior tag

Fölöslegesen a nevet fizeted meg. Teljesen ua. mint amit ajánlottak. Ez is Sil3132 lassú.

nlq

Írtam privit.

(#83) nlq válasza Brogyi (#82) üzenetére


nlq
aktív tag

koszi, en lusta voltam utananezni... :)

(#84) nlq válasza Hebehebe (#68) üzenetére


nlq
aktív tag

Szeva!

kiprobaltam i3-4130 procival, siman elindult DDR 3 al es ECC vel is

a G3220 CPU verzio siman fut a E3 xeonnal is

Udv
NLQ

(#85) Hebehebe válasza nlq (#84) üzenetére


Hebehebe
tag

Beszarás, nekem i3-4150-el csak fújtatta a levegőt és meg se mozdult :/

(#86) nlq válasza Hebehebe (#85) üzenetére


nlq
aktív tag

Sztem ott van a kutya elasva, hogy az i3 4150 a 2. gen haswell (2014 es megjelenesu) proc mig a 4130 tavalyi 1. gen haswell

nekem sem indult a i7-4790 el, ezek utan meg fogom probalni egy elso gen i7 vagy i5 elso gen haswellel

[ Szerkesztve ]

(#87) Hebehebe válasza nlq (#86) üzenetére


Hebehebe
tag

Ez igaz, EM64T-t is tudja a 4150, gondoltam árban ugyan ott van, de majd csak kijön bios frissítés és orvolsolja, bár addig lehet veszek én is 4130 v 4330-at :)

(#88) nlq válasza Hebehebe (#87) üzenetére


nlq
aktív tag

vagy eltorrentezgetsz addig a sarokban a G3220 al :)

(#89) Hebehebe válasza nlq (#88) üzenetére


Hebehebe
tag

Úgyse bírom ki.. :D figyeld meg, egy gyenge pillanatomban veszek egy 4330, aztán rá pár hétre hívlak hogy kell a 1225v3 :DDD

(#90) nlq válasza Hebehebe (#89) üzenetére


nlq
aktív tag

nem egyszerubb az e3-1225v3 al inditani??? itt van a polcon :)

(#91) Brogyi


Brogyi
senior tag

Húúú fiúk ezzel én nagyon szenvedek, de már látom a végét. Nálam a penya van és azzal egy 3 lemezes RAID 425 MBps-t produkál read/write viszonylatban. Azt hiszem file server-nek bőven jó. Sőt még a diginet is kevés neki. :D Idővel talán még azt a próbát is megnézzük.
Később 4 lemezes lesz a RAID de még van egy ici-pici utolsó próbléma az ocsó kis kinai expander kártyával. :W

(#92) nlq válasza Brogyi (#91) üzenetére


nlq
aktív tag

az szep! milyen diszkekkel erted el ezt a sebesseget?

(#93) Brogyi válasza nlq (#92) üzenetére


Brogyi
senior tag

(#94) Hebehebe


Hebehebe
tag

04-es bios elvileg a proci támogatottságot javítja. felraktam, 7végén megnézem egy 4330-al meg megint veszek egy 4150-est :)

(#95) Brogyi


Brogyi
senior tag

Lassan összeállt a gép. 6HDD lett a vége. RAIDz 4db RED, és 2db noti vinyó rendszernek mirror-ban.
Egy ASM1061-es kártya fut még. Kizárólag ez vált be. Most még nagyon friss. Ha az előd tulajdonságait hozza akkor nincs miért aggódni.

NAME STATE READ WRITE CKSUM
nasi ONLINE 0 0 0
raidz1-0 ONLINE 0 0 0
c2t0d0 ONLINE 0 0 0
c2t1d0 ONLINE 0 0 0
c3t0d0 ONLINE 0 0 0
c3t1d0 ONLINE 0 0 0

errors: No known data errors

pool: nasi2
state: ONLINE
scan: none requested
config:

NAME STATE READ WRITE CKSUM
nasi2 ONLINE 0 0 0
mirror-0 ONLINE 0 0 0
c3t2d0p2 ONLINE 0 0 0
c3t3d0p2 ONLINE 0 0 0

errors: No known data errors

pool: rpool
state: ONLINE
scan: scrub repaired 0 in 0h9m with 0 errors on Fri Aug 1 17:59:47 2014
config:

NAME STATE READ WRITE CKSUM
rpool ONLINE 0 0 0
mirror-0 ONLINE 0 0 0
c3t2d0s0 ONLINE 0 0 0
c3t3d0s0 ONLINE 0 0 0

(#96) bon válasza Brogyi (#95) üzenetére


bon
őstag

Fogyasztási értékekre kíváncsi lennék.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#97) nlq válasza Brogyi (#95) üzenetére


nlq
aktív tag

Szép!

akkor 4 alap winyo +felulre 2 notiwinyo...
kozben en is raktam ossze 6db nagywinyos megoldast... sajna fotozni nem tudtam (vevo kérése volt)

igy helyeztem el a winyokat
a felso keret ala tettem egy winyot az also hajtashoz kozel esik a csavar igy elvileg oda nem lehet betekerni, de egy 5ös furónak koszonhetően mar szépen csavarozhato...
:felso 2 winyos helyrol keretet kiszedtem, es az igy keletkezett 2x5.25 helyre tettem 3x 3,5" winyot, ele pedig tettem 1db 8centis ventit (ennek a ventinek a levegojebol kap az alatta 1 es helyen elhelyezett winyo is

alulra 2 winyo a rendes helyre elore a hazba tettem egy 8x8x1centis ventit (ne kerdezzetek hol vettem, otthon talaltam, de ha igeny van ra akkor felhajtok valami beszerzesi forrast)

kontrollernek en is az ASM1061 et hasznaltam amit Brogyi is

ha tobb winyot raksz be akkor letezik a dellnek ehhez a szerverhez valo extra power kabele
ami igy nez ki:

a lenyege ennek a kabelnek, hogy a 2 es sata tap dugora radugod a ket aljzatot, es csinal 4 sata tapdugot, illetve egy extra slim dvd tapdugot is

(#98) nlq válasza bon (#96) üzenetére


nlq
aktív tag

16 os hozzaszolásom

(#99) bon válasza nlq (#98) üzenetére


bon
őstag

6db winyós kiépítés esetére lennék kíváncsi.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#100) nlq válasza bon (#99) üzenetére


nlq
aktív tag

amit leirtam, ahhoz hozzaadsz 3x 7 wattot, es 2x 3 wattot
(kb 7 watt a wd red fogyasztasa, a 2.5 " winyoke se lehet tobb 3 wattnal +esetleg a kontrollernek is adj 1 wattot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.