Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dc++ és a router (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Frederic


Frederic
tag

Sziasztok! Egy kis segítség kéne :DD
Adott egy router (KTB KB-100/E) és ezen kéne át kergetni a DC++-t! Na ez nem megy vagy 2 hete már :O
Gondolom a port forwarding-nál kéne matatnom..
A DC++ csatlakozik, csak letölteni nem tudok semmit :( Mert megfogja a router tűzfala..
Szóval segítsetek!! :)

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#2) Frederic


Frederic
tag

Látom nagyon vasárnap van.. :O :O :O :O :O

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#3) FaBatka válasza Frederic (#2) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Hali!

Én is router mögül dc-zek, de nekem minden gond nélkül megy. A router egy D-link DI-604-es. A DC-ben be kell állítani, hogy passive módban vagy és kész.
Vagy a routerben állítsd be hogy a a port amin DC kommunikál legyen szabad.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#4) Panther válasza FaBatka (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Igen, egyik megoldás a passive, de talán még jobb, ha engedélyezed valahogy a routeren hogy a géped tudjon kapcsolatokat nyitni és fogadni a 412-es porton (TCP&UDP) (nem tudom megoldható-e).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) Panther válasza Panther (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, én NAT mögül netezek, és ott sikerült megcsinálnom, aktív is vagyok.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Frederic válasza Panther (#5) üzenetére


Frederic
tag

Panther!
tudnál segíteni akkor? Az a baj, hogy ehhez a kérdéshez mán teljesen tök vagyok.. :((

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#7) Frederic válasza Panther (#5) üzenetére


Frederic
tag

A passive mód megy... De azt hallottam az nem tökéletes...

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#8) Panther válasza Frederic (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát igen, passiv hátránya hogy nem tudsz másik passivtól tölteni (elég sokaktól).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) Panther válasza Frederic (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ööö, ha látnám miket lehet állítani a routeren, akkor talán... de mivel nekem nincs, főleg nem pont olyan mint neked, így látatlanban elég nehéz... :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) Andix


Andix
csendes tag

Általam látott routereken volt DMZ - vagy valami hasonló nevű opció. Ez a ''Demilitarizált Zóna'', lényeg, hogy ahol akarsz aktív dc++-t, arra az ipjű gépre ezt engedélyezet (tulképp tiltod a tűzfalat, de szerintem ez nem olyan nagy gond).
Aztán dc++ban már csak aktívra kell magad állítani, és a külső ip címedet beírni! Innentől mennie kell (nekem legalábbis így megy).

Lehet, még portokat is nyitogatni de az lényegesen bonyolultabb, és így a dmzvel lehet majd mást is csinálni (netes telefon, játék, ilyesmi sokkal esélyesebb így..).

(#11) Frederic válasza Panther (#9) üzenetére


Frederic
tag

Hmm.. esetleg egy telefonos egyeztetésben benne lennél?

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#12) Frederic válasza Andix (#10) üzenetére


Frederic
tag

Csak DMZ hostot találtam. Ez is jó lenne Nekem??

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#13) Panther válasza Frederic (#11) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Először próbáld meg amit Andix írt, mert szerintem is leginkább vmi beépített tűzfal van a routeredben (mint ahogy nekem a NAT-progimban), ezzel kell ''megértetni'' hogy a DC nyugodtan kommunikálhat a 412-es porton. Ha máshogy nem, hát a tűzfal letiltásával. Ekkor persze ha érdekel a biztonság is, akkor tehetsz fel minden gépre tűzfalprogramot, de ha másképp nem megy... :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) Panther válasza Frederic (#12) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Sztem ez az :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) Frederic válasza Panther (#13) üzenetére


Frederic
tag

Tűzfal az van... Viszont a DMZ hostnak csak belső (192.168.0.xxx) IP-t tudok megadni. Ez is jó lesz?

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#16) Panther válasza Frederic (#15) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Persze, annak a gépnek az IPjét add meg amin a DC fut.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#17) Romeo23


Romeo23
tag

Sziasztok! Én is szeretnék aktív Dc-s lenni. Az én router porogramomban a virtual servernél olyan van, hogy:

PROTOCOL: TCP , UDP , * (ezek közül lehet választani)

Project Torque nickem: PeArp80

(#18) Romeo23


Romeo23
tag

Sziasztok! Én is szeretnék aktív Dc-s lenni. Az én router porogramomban a virtual servernél olyan van, hogy:

PROTOCOL: TCP , UDP , * (ezek közül lehet választani)
PRIVATE PORT :
PUBLIC PORT:
LAN SERVER:

Ezekhez mit kell írni?

Project Torque nickem: PeArp80

(#19) LordX


LordX
veterán

Írok most ide egy nagyobb légvételű háutut, csak várjátok ki! :)

(#20) Matr x


Matr x
aktív tag

Bővebben: link

Az oldal közepén van valami iromány, kiindulásnak talán jó lehet (én nem router, hanem lansuite mötött akartam - nem sikerült :( )

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#21) LordX


LordX
veterán

Nah, szóval: Egy D-Link DI-604-esem és egy ADSL kapcsolatom van.

Először is fix IP kell a gépednek:
- vagy a DHCP-t statikusra kell állítani: ennél ki lehet választani a most aktív kapcsolatokat, MAC alapján, itt válaszd ki azt a gépet, amiről DC-zni akarsz. Ennek adj meg egy fix IP-t, pl. 192.168.0.2.
- vagy állítsd be a gépedet, hogy ne DHCP-ről találja ki az IP-det, hanem add meg neki a fix 192.168.0.2-t.

Ez után be kell állítani a routerben a port forwarding-ot: A Virtual Server-ben hozz létre egy új szabályt:
- Neve: tetszőleges, mondjuk ''Béla DC++ szabálya''
- Private IP: Az előzőleg beállított 192.168.0.2 (vagy ami be van állítva)
- Protocoll Type: Both
- Private Port: találj ki egy számot 1024-65535 között, legyen most 9865.
- Public Port: 9865, mint az előző.
- Schedule: always.
Aztán apply.

Ezek után valahogy ki kell találnod a külső IP-det.
- Ha fix IP-t kapsz a szolgáltatótól (ritka, kábelTV-nél szokott, de pl. a Chelló nem az!): www.whatismyip.com, és ezt az IP-t írod be.
- Ha nem fix az IP (ADSL, modem), akkor is jó az előző, csak akkor minden újracsatlakozáskor újból be kell írnod.
Egy jobb módszer regisztrálni egy DynDNS szolgáltatónál: a dyndns.org-ot ajánlom: regisztrálsz benne, ezután a services oldalon ''dynamic DNS'', ott ''add a host'', kitalálsz egy hosztnevet, az IP-t kitalálja az oldal, a többi nem érdekes.
Ezek után ezt meg kell adni a routernek, hogy frissítse az IP-t minden csatlakozáskor: A routerben Advanced -> DDNS: Enabled, provider: dyndns.org (Dynamic), host-ba beírod az előző hostot, username/password a Dyndns accoutn júzerneve/jelszava. Innen mindig azon a hosnéven el lehet érni a routert kintről.

Ezek után elindítod a DC++-t, beállítások: connection settings: Active: IP: beírod a KÜLSŐ IP-t (www.whatismyip.com), vagy az előzőleg létrehozott hostnevet, Port: a fent kitalált 9865.

Innen aktívként fog menni a DC++.

(#22) Romeo23


Romeo23
tag

Köszönöm a segítségeteket! :dd

Project Torque nickem: PeArp80

(#23) e=mc²


e=mc²
őstag

ha még nem lett volna:

Bővebben: link

Ambulimax Provider

(#24) Lobeltledfol


Lobeltledfol
csendes tag

Hali! Lehet, hogy volt már erről szó de kérlek segítsetek ha tudtok....Van egy 450-es imac-em, Osx10.3-sal, plusz egy Neomodus DirectConnect1.1.0.,axelerós adsl-el. Az a problémám, hogy nem indul el a letöltés csak waiting és waiting és waiting.....Persze van szabad slot, aktiv mód, passzív mód, kifejezetten mac-es hub, meg mindenféle variáció de nem megy.....Látom a hub-okat, megy a chat sőt még file listet is le tudok kérni(?!?) Ami azért érdekes mert a file list letöltés szerintem ugyanolyan download mint a többi.Szerintem v.mi beállítás gond lehet rendszer szinten.Help!!! Plz!

(#25) Cos


Cos
senior tag

Kérdés! :)

Nálunk is egy Dlink 604-es router van itt a háztartásunkban viszont nem igazán sikerül minden egyes gépre beüzemelni a dolgokat! Egyes gépeken üzemel a dolog másokon már nem !

Kérdéseim: :F

1. A port számanak minek kell lenni? ( pl:1412;1413;1414;1415 lehet? :F )
2. Egyszerre az összes gépet tudom-e használni Dc-re (elméletileg), eltekintve most a hálózat leterheltségétől!?


[Szerkesztve]

Brr Brr

(#26) LordX válasza Cos (#25) üzenetére


LordX
veterán

1. Bármi, csak ugyanazt állítsd be a routerben és a DC-ben is. (Illetve ajánlom, hogy 1024 feletti legyen, hogy ne ütközzön más protokollokkal..)
2. Igen. Csak másik portot kell használni.

(#27) Cos válasza LordX (#26) üzenetére


Cos
senior tag

A helyzet az hogy 2 gép üzemel szépen a 3-ik ugyanúgy beállítva valamiért nem akar! :O Természetesen más port számmal! (1024 felett)

Brr Brr

(#28) Cos válasza Cos (#27) üzenetére


Cos
senior tag

Valószinű épp bibi volt avval a hubbal amit próbáltam mertr mostmár ok! :) Kösz! ;)

Brr Brr

(#29) LordX válasza Cos (#27) üzenetére


LordX
veterán

Az lehetséges, hogy egy hub egy IP-ről csak néhány felhasználót enged be, és ugye router esetében közös a külső IP... De az ilyen HUB szégyelje magát :)

(#30) burgatshow válasza LordX (#21) üzenetére


burgatshow
veterán

Megcsináltam az általad leírt dolgokat, de nem megy. Illetve kapcsolódni tudok, de se keresni se letötlteni nem! :(

(#31) d-boy válasza Frederic (#15) üzenetére


d-boy
senior tag

Figyelj Frederic.
A DMZ-t SOHA NE HASZNÁLD !!!!!
A jelentése Demilitaried Zone. Ez azt jelenti, hogy az a gép, aminek beírod az IP-címét (elvileg csak egy IP-t lehet DMZ-ben megadni, más menüpont nincs), az a gép kikerül a tűzfal védelme alól. Így valószínüleg megy a DC-d aktívban, de nincs tűzfalad. Én egyszer próbáltam ki, 30 percen belül vírust kaptam.
nézd meg a www.dslreports.com-on nincs-e a routered beállítása kitárgyalva.
(Nekem D-Link DI-604 van)

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#32) Ergil válasza d-boy (#31) üzenetére


Ergil
aktív tag

Azzal egyet értek, hogy lehetőleg ne rakja a gépét a DMZ-ba, de azért 30 percen belül vírust kapni elég túlzás. Ha rendesen le van frissítve + van egy rezidens víruskeresőd (ez még nem is létszükséglet, csak le kell lőni néhány felesleges Service-t a windowsba) akkor nem fogsz vírust kapni...

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#33) Frederic válasza d-boy (#31) üzenetére


Frederic
tag

Köszi az aggodalmat, de azóta letettem az aktív dc++ használatról. DMZ-t meg nem használok pont amiatt amit leírtál róla.

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#34) Ergil válasza Frederic (#33) üzenetére


Ergil
aktív tag

Szerintem ha van egy kis időd érdemes még dolgozni rajta. Sokat nyerhetsz és tanulhatsz vele :) Nekem is routerem van és aktívan DC-zem :D

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#35) Badb0y


Badb0y
addikt

Planet xrt 401D routernél nem tudja valaki hogy kell aktívra állítani? A DMZ kilőve,akkor NAT-tal kell megoldani?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#36) Tangerine válasza Frederic (#33) üzenetére


Tangerine
senior tag

Pedig nem nagy ügy:

Tegyük fel, hogy a DC++ progiban a port 1214-re van beállítva, azaz ezen figyel a program. Tegyük fel, hogy a géped IP-je, amiről DC++-ozni akarsz: 192.168.0.2
Bemész a routered configjába, ott keresel egy olyan menüpontot, hogy ''Port Forwarding''. Ott ''Add (custom) service'' majd beírod
sevice name: DC++
start port: 1214 (ezen figyel a DC++)
end port: 1214
server IP address: 192.168.0.2 (a géped IPje)

Ha akarsz egy másik gépről is DC-zni (pl. aminek az IP-je: 192.168.0.3), akkor ott egy másik portra kell állítani a DC++-t (pl.: 1215)
akkor ismét:
''add custom service''
sevice name: DC++(2)
start port: 1215 (ezen figyel a DC++)
end port: 1215
server IP address: 192.168.0.3 (a másik géped IPje)

Nem tudom, hogy a te routerednek pontosan milyen a configja, én az enyém alapján írtam (Netgear RP614), de kb ezeket kellett beállítani a DC-hez, hogy menjen aktívban.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#37) Badb0y válasza Tangerine (#36) üzenetére


Badb0y
addikt

Tetszik ez a leírás. Ki is próbálom.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#38) Proci85 válasza Badb0y (#37) üzenetére


Proci85
senior tag

Ha még ezután sem menne:
http://karmazsin.g-portal.hu/
=>DC Info

(#39) Gdi


Gdi
senior tag

Naja és arra van valakinek MÁR progija hogy a routert megkerülni meglehessen???(szokásos szitu: koliban idétlen rendszergazda a NATjával eggyütt.)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#40) Badb0y válasza Tangerine (#36) üzenetére


Badb0y
addikt

Nu beállítottam a NAT-on belül a portforwardingot.
Nálam ez ugy néz ki,hogy:
Private IP Type Port Range Comment

Privát IP-hez beírtam a gépem ip-jét (192.168.0.***)
Type: Both
Port range: 1214-1214
Comment:Sajat

DC-t átállítom aktívra. Aktív sorába beírom a 192.168.0.*** mellé az 1214-et
a searching sorba ugyanezt.
Mit csinálok rosszul??? A másik srácnak megy ugyanezzel a beállítással csak az ő portja 1215.

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#41) Badb0y válasza Badb0y (#40) üzenetére


Badb0y
addikt

Na mostmár megy de a dc-be az ip-khez a router ip-jét irtam be mindegyik helyen.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#42) Badb0y válasza Badb0y (#41) üzenetére


Badb0y
addikt

De ennek nem így kell lenni elvileg ha jol tudom.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#43) Badb0y válasza Badb0y (#41) üzenetére


Badb0y
addikt

Ja és ezt akárhányszor a netre kapcsolódok m indig a dc-be be kell irni az ip-t?? Mert az mindig változik. Nem lehet ezt lefixálni??

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#44) Ergil válasza Badb0y (#43) üzenetére


Ergil
aktív tag

Lásd no-ip.com.
Keress rá van róla topic.

Regisztrálhatsz egy domain-t ingyen (pl. Badb0y.no-ip.info), amit a gépen futó kliens mindig az aktuális IP-dre frissít. Ezután csak be kell írni a domain a DC-be és kész.

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#45) I_Am válasza Ergil (#44) üzenetére


I_Am
veterán

Viszont sávszélcsökkenést és akadásokat, valamint akár letöltési hibákat is okozhat, ha pl pont letöltés közben van ip-cseréd.

Amugy Badboy a hivatalos dc portok a következők: 411, 412, 1411, 1412.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#46) Ergil válasza I_Am (#45) üzenetére


Ergil
aktív tag

Hát szerintem IP cseréd csak indításkor van... A no-ip.com azt vállalja, hogy IP változást max 5 percen belül firssít. Nekem eddig mindig rövidebb volt. (Mondjuk otthon a routerem úgy is a köv. áramszünetig tartja az IP-t)
Pl. a cégem tulajdonosához raktam fel, hogy az ADSL-e miatt, bármikor be tudjak lépni a gépére, ha kell. Újraindítás után pár másodperccel mindig működött, főleg, ha Service-ként rakod be a cliensprogit.

[Szerkesztve]

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#47) I_Am válasza Ergil (#46) üzenetére


I_Am
veterán

Távoli elérésre persze, hogy jó, de letöltésnél dc-ben okozhat hibát.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#48) Ergil válasza I_Am (#47) üzenetére


Ergil
aktív tag

Ezt nem értem? Miért okozhat?
Úgy érted, ha túl hamar indítja a DC-t és még a régi IPje van a domain alatt.

Nekem még sosem volt DC-ben hibám, pedig már legalább 2 éve nyúzom. Beállítottam egy normális rollback értéket és kész. Na jó egyszer áramszünetnél volt egy fix IP-s gépen, de akkor is visszavágtam a file-ból valamennyit és megoldódott.

Szerintem megér annyit, hogy nem kell minden DC-beindításkor IP címet néznie és írogatnia. De ez már egyéni ízlés kérdése...

Van esetleg másik lehetőség?

[Szerkesztve]

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#49) Badb0y válasza I_Am (#45) üzenetére


Badb0y
addikt

De az most baj,hogy nem 1411-12 adok meg?? Számít valamit??? DC-n hogy lehet a te 740 gigádat elérni :D??

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#50) Badb0y válasza Ergil (#48) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor érdemesebb inkább hagyni, és mindig beirogatni??? Egyébként ahogy bekonfiguroltam az ugy jó???

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dc++ és a router (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.