Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link 514-es router kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Konkrétan ezzel a típussal nem találkoztam egyik fórumtémában sem, úgyhogy nyitás jobbról...

No, a nevezett ketyere 12.500 br a M*troban, sokat gondolkodtam, hogy 624-est vagy ilyet vegyek, de elég az a 11Mbit WiFi (és árban fele...). A lényeg: ha valakinek van ilyen készüléke, pls. írjon a tapasztalatokról. A MAC-cloning alap, gondolom, azt tudja. De hogy boldogul a dinamikus IP-cím trükközéssel (dyndns.org pl.)? Hogy tolerálja a különböző WLAN eszközöket(Centrino-s laptop+D-Link 11Mbit-es PCI-os kártya)? Úgy általában megbízhatóan működik?

(Ch*llos internet megosztásra kell a jószág.)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#2) micro válasza steve@prhw (#1) üzenetére


micro
addikt

Én használtam már mind a kettőt. Csak a sebességben különböznek, na meg persze árban.
Mind a kettőn ugyanazokat lehet beállítani.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) steve@prhw válasza micro (#2) üzenetére


steve@prhw
őstag

És boldogul a dinamikus IP beállítással (mert ugye DC...)?
Egyik kollégának asszem 614-e van, és arra panaszkodott, hogy ha a laptopjával (cisco pcmcia WLAN adapter) rácsatlakozott, akkor az otthoni géppel (routerhez anno m*távnál csomagban adott pci-os wlan kártya) nem tudott csatlakozni. Ez is érdekes dolog... Ilyesmit nem próbáltál?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) steve@prhw válasza micro (#2) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ja, még1 dolog felmerült: ha neten játszol (WLAN és LAN csatlakozással egyaránt érdekelne...), akkor a pingek érezhetően leromlanak, vagy fel sem tűnik, hogy router mögött ülsz?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) micro válasza steve@prhw (#3) üzenetére


micro
addikt

Dinamikus IP-t nem használétam vele.
Eddig minden WLAN eszközt felismert! Centrinos gépek, PC Card, USB-s WLan...

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#6) steve@prhw válasza micro (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

Köszi!

Ha valaki nyúz ilyen ketyerét, és tudna valami konkrétumot, akkor pls!

ZZUppp....

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) steve@prhw válasza steve@prhw (#6) üzenetére


steve@prhw
őstag

No, akkor az utolsó, halovány, kicsike up...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#8) gex75 válasza steve@prhw (#3) üzenetére


gex75
tag

Boldogul

Bővebben: link

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#9) steve@prhw válasza gex75 (#8) üzenetére


steve@prhw
őstag

Many THX!

A céges proxy mögül nem nagyon tudok keresgélni, de ezt a linket pont elérem (a dlink.com-ot már nem...:O). Egész korrektnek és áttekinthetőnek tűnik a menüszerkezet.

Ha netán, esetleg, véletlenül valaki játszott Wlan-os kapcsolatán keresztül netes játékot, mit mond a pingek leromlására? (kollégát érdekelné csak, sajna nekem erre nincs időm...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) gex75 válasza steve@prhw (#9) üzenetére


gex75
tag

Ritkán szoktam játszani, de lassulást eddig még nem tapasztaltam se ezzel
se másmilyen routerrel.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#11) plevus


plevus
csendes tag

sziasztok

Én most vetem ilyen routert a net nagyon jo rajta!
Csak a file csere nem sikerül!
Tudna valaki segiteni!

A Biblia arra tanít, szeresd felebarátod.A Káma-Szutra elmagyarázza hogyan!

(#12) plevus válasza plevus (#11) üzenetére


plevus
csendes tag

Nem tud valaki a routerhez magyar leirást?:F:Y

A Biblia arra tanít, szeresd felebarátod.A Káma-Szutra elmagyarázza hogyan!

(#13) gex75 válasza plevus (#11) üzenetére


gex75
tag

milyen filecserélő ? DC ?
magyar nyelvű leirás nem volt a routerhez ??

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#14) plevus válasza gex75 (#13) üzenetére


plevus
csendes tag

Nem volt sajna :(
Szoval a filecserét ugy értem hogy a két gépen hogy lehet adatokat cserélni?:F:C

A Biblia arra tanít, szeresd felebarátod.A Káma-Szutra elmagyarázza hogyan!

(#15) plevus


plevus
csendes tag

:C:Cna a file megosztás oké:D
csak a tüzfalat kellet le venni
de most meg olyat csinált hogy egy jo 10percre elment a net:(((:((

A Biblia arra tanít, szeresd felebarátod.A Káma-Szutra elmagyarázza hogyan!

(#16) plevus válasza gex75 (#13) üzenetére


plevus
csendes tag

Azt szeretném kérdezni hogy tudsz szerezni hozzá magyer nyelvü leirást?:C
Txt-be vagy pdf-be :D
:C

A Biblia arra tanít, szeresd felebarátod.A Káma-Szutra elmagyarázza hogyan!

(#17) Flashback


Flashback
addikt

Ma veszek ilyet! Nekem is jöhet a magyar leírás!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18) steve@prhw válasza Flashback (#17) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz nem sokra mész a magyar leírással, ha nincsenek hálózati ismereteid, legalább alapfokon... Akkor meg ki tudod bogarászni minimális időráfordítással a menüjéből, nyugi, egyáltalán nem bonyolult a nyelvezete!

szerk: van bug az 1.03-as firmware-ben: ha MAC alapján letiltom az egyik gépet a netről, akkor később hiába engedélyezem, nem megy... Mindegy, jövő héten talán lesz kis időm, és resetelem...

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#19) Flashback válasza steve@prhw (#18) üzenetére


Flashback
addikt

Ciscozom ugyhogy valami fogalmam van a dolgokról.

A hálót belőttem! Tökéletesen műxik, de én nem látom magam a hálón és a másik gép sem lát... Miért?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20) steve@prhw válasza Flashback (#19) üzenetére


steve@prhw
őstag

No, ha cicózol, akkor felejtsd el a magyart (én is cicózom... most indul a 4. szemeszter...).

Ping megy (routerre, másik gépre)? IP-t kap a gép? DHCP-osztja vagy fix? Net van? Átjáró, alhálózat, minden OK?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#21) Flashback válasza steve@prhw (#20) üzenetére


Flashback
addikt

OK már összehoztam!

De a Dc++ról nem tudok semmit tölteni. Pedig keres csatalkozik meg minden. Jah és aktív tagoktól próbálok tölteni!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22) Flashback válasza Flashback (#21) üzenetére


Flashback
addikt

jó már ez is megy...

Valaki valami tűzfalbeállítást tud mondani?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23) Flashback


Flashback
addikt

fel!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#24) Flashback válasza Flashback (#22) üzenetére


Flashback
addikt

valaki!!!!!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#25) Flashback válasza Flashback (#24) üzenetére


Flashback
addikt

áp

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26) lotus


lotus
csendes tag

Sziasztok!

Ma csak azért nem vettem meg egy ilyen Dlink routert, mert elbizonytalanított az a tudat, hogy a felettem lévő, azaz emeleti szobából kellene neki átsugározni a jelet a földszinti szobában lévő géphez... és eladó sem volt benne biztos, hogy megbírkózik a kicsike egy vasbeton mennyezettel és esetleg +1 fallal. Valaki tudna segíteni ebben a kérdésben?! Menni fog? :)

kaba

(#27) Flashback válasza lotus (#26) üzenetére


Flashback
addikt

Hát necces...

1.) Próbálj valakitől kölcsönkérni.
2.) Cserélhető az antennája tehát tudsz hozzá venni nagyobbat!

Nekem 1 szobát kell átsugároznom. A fal összetételét nem tudom, de szvsz egyszerű téglafal. Légvonalban kb 10 méter.

Tapasztalatok:
-Windows aszongya kiváló a vétel
-A térerő fullon van a windows szerint

-Az asus control panel szerint (a vevő gépben asus pci kártya van, szintén cserélhető antennával) A jelerősség ''JÓ'' asszem 50-60% között, a minősége pedig ''KIVÁLLÓ'' 80-95% majd printscreenelek ki képeket!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#28) lotus


lotus
csendes tag

Köszönöm az infót!
Egy dolog bánt engemet :) -mégpedig, hogy ha kaki az egész akkor van egy fölösleges Dlink routerem + 1 kártya, amit nem vesz vissza a bolt... -vagy marad a bekábelezés, és használom klasszikus routernként a Dlink- et. Ez gondolom működik?!

kaba

(#29) Flashback válasza lotus (#28) üzenetére


Flashback
addikt

Persze! Sőt akár 4 portos Switch ként is! A kártyát meg el tudod passzolni ha valami nem jönne össze!Mindeképpen a D-Link mellet voksolok. Nekem nagyon bejött!!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#30) steve@prhw válasza lotus (#28) üzenetére


steve@prhw
őstag

Üdv! A kedvedért kipróbáltam. A házban felül van a router, a net, minden, a földszinten műhely. Lesétáltam, épp egy félkész bútor tetejéről írok. Van a födém, és kb 10 m-re arrébb a router, tehát közé jön még 1-2 normál téglás válaszfal. 11Mbit-en működik (míg mozogtam, átváltott 5,5-re, de már OK), a vétel minősége ugyan rossz, de a kapcsolat stabilan megvan. Szvsz ha komolyabb antennát teszel rá, akkor simán megy, de valszeg így se lesz gond!

szerk: elgépelés...

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#31) steve@prhw válasza Flashback (#22) üzenetére


steve@prhw
őstag

Milyen tűzfalbeállításra gondolsz? Alapban a standard portokon kívül minden zárva van, célszerű úgy hagyni, és a szükségeseket (pl. dc-hez, emuléhoz) kinyitni.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#32) Flashback válasza steve@prhw (#31) üzenetére


Flashback
addikt

Ne erről írhatsz bővebben!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#33) andorax


andorax
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy X-MICRO 54g-s routeren keresztül egy X-Micro USB adapter és Centrinos gép között miért csak 200-250KB/s-kel tudok másolni. Minen más müxik simán, a másoláson nem tudok gyorsítani.
Beállítások: 128 bit WEP, shared key, DHCP mindkét gépben, különböző workgourp-domain.

Tapasztalat?

(#34) steve@prhw válasza Flashback (#32) üzenetére


steve@prhw
őstag

Allow emule.. *,* *,* IP(0),6667
Allow WAN Ping WAN,* *,* ICMP,8
Deny Default *,* LAN,* IP (0),*
Allow Default LAN,* *,* IP (0),*

No, nálam pl ennyi az össz szabály a firewall-ban, (mindegyik előtt pipa), és a virtual servernél írtam egy új sort (elején pipa), és minden OK. Persze az emule-ben ezt a portot kell megadni.

emule 192.168.0.102 Both 6667/6667

Ha DC-zel, akkor hasonló a dolog, de pl. a dyndns.org-on kell regisztrálnod egy címet, amit a rotuterbe és a DC-be is be kellírni, így ''behelyettesíti'' az aktuális IP-det.

szerk: a 192-es ip helyére a saját géped címét kell beadni (statikusra kell választani a dhcp-ben, vagy a gépen fix ip-t kell megadni.)

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#35) steve@prhw válasza andorax (#33) üzenetére


steve@prhw
őstag

A WEP elviekben visszafoghatná, de valószínűbb, hogy valamelyik eszköz 11Mbit-es, így ez lesz a kapcsolat max sebessége. Ez a gyakorlatban 4-5 Mbit-et jelent, ezen osztoznak. Ha még vételi gondok is vannak, akkor simán normális lehet ez a sebesség.

Ki kellene próbálnod úgy, hogy az egyik gépet kábellel kötöd rá!

Közben próbálgatom:
- centrinos laptop és 11Mbit D-link PCI-kártyás gép között 290 kbyte a sebesség TotalCommander szerint, 17 MB-os állománynál.
- PCI-os gép és egy kábellel rákötött között ugyanezzel az állománnyal 600kbyte.
-centrino-kábeles: szintén 600-610kbyte.

Mindez 64bit-es WEP-pel, D-Link 514-el (11Mbit), úgyhogy szvsz a második feltételezés lesz igaz.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#36) Flashback válasza steve@prhw (#34) üzenetére


Flashback
addikt

és akkor a dc-n aktív leszek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37) steve@prhw válasza Flashback (#36) üzenetére


steve@prhw
őstag

Elviekben igen. Próbáltam már, és ment. Csak mindenképpen kell az IP-d, ami ugye dinamikus... Ha nem akarod mindig átírogatni, akkor ezzel a dyndns-es regisztrációval a router maga elvégzi ezt, a dc mindig az aktuális címet kapja.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#38) Wektor


Wektor
csendes tag

Sziasztok!
SURECOM routerrel nem boldogulok!
Printer szerveres a router, a hálózat meg a net probléma nélkül megy de a nyomtato nem akar működni a routerrel.
CANON ip 4000
3 gép van hálózatban és valami driver problémára hivatkozik.
Arouter drivere telepitvevan a nyomtato drivere szintén.
Megköszönném a segitséget!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Ha a gépbe van dugva a nyomtato minden tökéletes!):(

BÁRMI MEGESHET

(#39) steve@prhw válasza Wektor (#38) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szigorúan csak ötlet, még nem találkoztam printerserveres routerrel...

Mi lenne, ha a helyileg telepített nyomtató portját irányítanád rá a router ip-jére?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#40) musclemuseum


musclemuseum
aktív tag

Üdv.
Egy ilyen routert tervezek venni, egy dwl-510 vagy egy Asus wl-130b társaságában.
Szerintetek át tud lőni kb 60m-t?
Rálátás a másik házra jó, kb 45fokos szögben, semmi nincs útban, csak egy pár meggyfa ág, meg a két vékony téglafal. Az én gépem ablak mellett van, a másik meg a szoba belsejében, pár méterre az ablaktól...
Még annyi kérdésem van, hogy a két gép közötti másolást hogy lehet beállítani?
Többek között arra gondolok, hogy pl én hozzáférek-e minden file-hoz a másikon, illetve ezt hogy lehet letiltani?
Thx!!

People always talk about the weather...

(#41) musclemuseum válasza musclemuseum (#40) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Upsza.

People always talk about the weather...

(#42) drpele válasza musclemuseum (#40) üzenetére


drpele
senior tag

Ezt igazából 100%-os bizonyossággal nem lehet megmondani, esetleg olyan embert találhatsz aki hasonló távra használja ezt a cuccot.

A Dlink a DWL-510-nek 100 méter beltéri hatótávot ad meg ami akár elég is lehet.
Ha mégsem, akkor venni kell hozzá 1 külső antennát és azzal val'szeg jó lesz.

Ha megvan helyi háló és meg is vannak osztva a gépeken egyes könyvtárak akkor azok között mehet a file-csere-bere. De csak ahhoz a cuccokhoz férsz hozzá amik a másik gépen be lettek állítva.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#43) musclemuseum válasza drpele (#42) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Köszi.
Ha külső antenna használatára kerül sor, akkor mindenképpen 2 db kell?
Vagy elég csak a pci-os karihoz, és azt a router felé nyomatni?

A megosztást hol tudom beállítani?
Még fingom sincs, hogy fogok belekezdeni az egész összerakásába, pedig sokat nézelődtem már itt is... :)
Ekkora információmennyiségből kibogarászni a léyneget rohadt nehéz. Ezért kérdezem inkább, hátha valakinek kedve van leírni ide. Vagy valami lépésről-lépésre link magyarul...
A wlan cuccokhoz mellékelt gyári leírás mennyire korrekt egy lámának?

People always talk about the weather...

(#44) drpele válasza musclemuseum (#43) üzenetére


drpele
senior tag

Ebben az antenna dologban nem igen van tapasztalatom, de a józan paraszti logika azt mondatja velem, hogy ha külső antenna kell akkor igen, kettő kell. De ez csak tipp...

Megosztást pl. úgy tudod beállítani, hogy jobbklikk a könyvtár nevén -> Megosztás
Ilyen step-by-step leírást nem hiszem, hogy fogsz találni, de rengeteg, a témával foglalkozó könyv kapható.

A user manualokat (használati útmutató) meg inkább hagyjuk, leginkább csak azért adják, hogy legyen a dobozban 1 olyan is.
Bár a drágább cuccokhoz lehet, hogy komolyabb leírást is mellékelnek.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#45) musclemuseum válasza drpele (#44) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Olcsót veszek :)
Köszi!

People always talk about the weather...

(#46) imi69 válasza musclemuseum (#45) üzenetére


imi69
csendes tag

Látom sokfele érdeklödsz, de hidd el én tapasztalatbol mondom amit mondok.
Nem tudom, de lehet hogy 514-es rutert már nem fogsz kapni, mert kivonják a forgolombol a 11Mbit-es termékeket. Én az smc 12500-ért vettem, ezerrel volt drágább mint a d-link, de a két antenna biztosabb egy kicsit.
Ugy ne is probálkozzál, hogy a fal takarásába teszed a routert és a hálokártyát, ezt tapasztalatbol mondom, ugy 1000 % hogy nem fog menni a dolog.
A router 2-3 tizenöt centinél vatagabb falat nem visz átt, és egy 40 centiset pedig egyáltalán, ha át is vinné a jel a haverodig nem fog elérni, és még ott is van fal.
Ne a legolcsobb terméket vedd meg mert azzal sem jársz jol, mi sokat kiprobáltunk, mert volt rá lehetöség cserélgetni a cuccot a boltossal.
A szembeszomszédod mindenképpen usb-s hálokártyát vegyen, mint ahogyan ezt már leirtam, mert azt ki lehet tenni az ablakba, és nem kell az antenna kébellel küzdeni, lehet hozzá venni usb hosszabbito vezetéket is (igaz a vezeték 3 méteres 600 forint,) a usb hálokártya egy kicsit drágább mint a normál de ez biztosan müködni is fog. Ezt ajánlani tudom:Bővebben: link:)

[Szerkesztve]

(#47) drpele válasza imi69 (#46) üzenetére


drpele
senior tag

Ugy ne is probálkozzál, hogy a fal takarásába teszed a routert és a hálokártyát, ezt tapasztalatbol mondom, ugy 1000 % hogy nem fog menni a dolog.
Ez mit jelent?

''semmi nincs útban, csak egy pár meggyfa ág, meg a két vékony téglafal''
Bár az már kérdéses, hogy kinek mit jelent a vékony fal :)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#48) steve@prhw válasza drpele (#47) üzenetére


steve@prhw
őstag

A téglaházak külső falai általában 38, ritkábban 30 cm-esek...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#49) imi69 válasza steve@prhw (#48) üzenetére


imi69
csendes tag

Igen igy gondoltam, durván 40 centis a föfal, amit nálam már nem akart megfelelö erőséggel átvinni, de egy válaszfalat ami kb 15 centis azt simán átviszi, ebböl akár kettöt is, de ennél többet nem igen akart.:)

(#50) Orcsi


Orcsi
aktív tag

van valakinek ötlete, hogy miért lehet az hogy a routeren (D-514) szeretnék egy új virtuális szervert konfigurálni és mikor mondanám hogy apply ... akkor kiírja hogy conflict a DC nevű virtuális szerver range-el?! Mikor a listában nincs is ilyen szerver ?!

Igazából DC++ beállítással szívók hogy aktív tag legyek ...... (jah és zone alarm van a gépen ..)

Ha valakinek van ötlete PLS



[Szerkesztve]

Same shit, different day!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link 514-es router kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.