Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Családi dvd készítéséhez help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) raven10011


raven10011
senior tag

A következő lenne a problémám:

Adott egy digitális kamera, amiről szépen firewire kártyán keresztül fel lett víve a filmanyag a számítógépre. Ott az meg lett vágva, be lett kódolva ''DVD minőségüre'' a Pinnacle Studio -val mpg-be.

Idáig minden rendben is van, kicsit ugyan interlace-es a kép!

Utána fogtam a Nero Vision Express programot és készítettem ezekből a moviek-ból egy film DVD-t vele. Ugyebár ez valahogy megint kódolt rajta.

Most ezekután megnéztem az elkészült DVD-t és azt tapasztaltam, hogy kicsit mintha ugrálna a kép. Amikor gyors mozgások vannak a képen, akkor látszik, hogy mintha remegne az átmenet közben a kép (de Csak egészen kicsit, de még igy is idegesitő!)

Valaki tud erre megoldást? Nagyon fontos lenne!

Köszi előre is!

financenewbie.com

(#2) neduddki válasza raven10011 (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na most meg interlancedban kiirod dvd-re es beleteszed az asztaliba akkor mi torpeneik? Nalm nyomasincs az interlancednak ijjankor...

udv

neduddki

mod: illetve neincs bekapocsolva armeges gatlo??? merthogy lattam mar ojjat hogy az ovatos kamera mozgasokat megprobalja kiegyenliteni es abbol is van rangatas...

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) yerico válasza neduddki (#2) üzenetére


yerico
senior tag

Használj Ulead DVD movie Factory 3.0-át. A digizéstől a DVD-re írásig minden fuknciót meg tudsz vele csinálni egy menetben, nálam nagyon bevált. Digizik, vág, menüt csinál, majd DVDre írja.

(#4) amegt


amegt
aktív tag

segítsetek nekem is, mert nem tudok magamon segíteni.
Az lenne az alap tényállás, hogy ven egy családi videó (saját esküvőm) és van róla egy videókamerás felvétel, a kamerán volt egy USB csati, ezen áthoztam a vinyómra tömörítetlen aviba a filmet. Szóval ezt szeretném betömöríteni kb. egy dvd méretbe. Ja egyébként 2 részből áll, az egyik 20 giga, a másik 14 giga.
Szóval melyik programmal tudnám betömöríteni.

(#5) raven10011 válasza neduddki (#2) üzenetére


raven10011
senior tag

A remegés nem a felvételnél van, hanem csak a DVD-re írt filmnél, vagyis azt a Vision Express kódolása teszi bele. Amit Én kódolok le MPG-be abban nincs!

Ja és az interlace nincs benne a kiirt DVD-n, csak a remegés van.

financenewbie.com

(#6) raven10011 válasza yerico (#3) üzenetére


raven10011
senior tag

Köszi, kipóbálom!

financenewbie.com

(#7) neduddki válasza raven10011 (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

De minek a nero ide ha van studio???? menuhoz???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) amegt


amegt
aktív tag

azért nekem is segíthetne valaki...:(
:O

(#9) neduddki válasza amegt (#8) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Siess vele mert egyido utan mar ki akarnad vagni az egeszet:- ))))
Szoval ebben atopic-ban ugye felmerult a Pinnacle Studio 7/8/9, az Ulead moivie factory /by yerico/, van meg a Adobe Preniere 7 pro. Ha nincs mas keznel meg a moviemaker is megteszi...
Amugy ha csak tomoriteni akarod akkor megfelelo lehet csak egy mpeg2 tomorito authoirral pl. tmpegenc+tmpegauthor

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) amegt válasza neduddki (#9) üzenetére


amegt
aktív tag

már az őrületbe kerget, hogy az összes tömörítőprogram, ami ingyenes belerak valami feliratot, vagy fejjel lefelé tömöríti, vagy egyszerűen nincs hangja..:(
szóval ezekkel lehet tömöríteni a videómat? már csak meg kellene szerezni valamelyiket közűlük.

[Szerkesztve]

(#11) cikasz


cikasz
őstag

Yerico mondta a frankót!!!!!
Ulead DVD Movie Factory 3.0 disc creator!!!!
Most csináltam vele két dvd-t, és tökkkkéletes....
Chapterozva mindneféle effektekkel...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#12) neduddki válasza amegt (#10) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Javitas a moviamakaer megsem nem tud mpeg2-t tomoriteni...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) raven10011 válasza neduddki (#7) üzenetére


raven10011
senior tag

Igen, a menükészítéshez kell

financenewbie.com

(#14) raven10011


raven10011
senior tag

Na kipróbáltam ezt a Ulead DVD Movie Factory 3.5-öt és ugyanúgy ugrál a kép!!! Sőt ha lehet mégjobban. Valaki segítsen, nem hiszem el, hogy senki ne találkozott volna ezzel a problémával. Gondolom azért vannak páran, akik digitkamerával készül filmjeikből csinálnak film DVD-t. HELP :O

Sőt, volt ezzel mégegy gondom, hogy ami videókat a nero vision express egy DVD-re rá tudott írni, azokat ez a progi már nem. EZt mondjuk már abszolút nem értem miért.

financenewbie.com

(#15) raven10011


raven10011
senior tag

UP! Help meeee!

financenewbie.com

(#16) yerico válasza raven10011 (#14) üzenetére


yerico
senior tag

Passzolok. Nálam nem csinált ilyen gondot sohasem. Nem lehet, hogy a felvett anyag van szarul töörítve, azaz a kamera cseszi el?

(#17) zaba


zaba
tag

Véleményem szerint:
Pinnacle Studio 8-cal megvágott anyagból ments DVD formátumot és írd ki normálisan ISO DVD-re Neroval, vagy az ElaborateBytes CloneDVD2-jével a Video_ts könyvtárat. Utána megy asztalin is. Használok minden progit, amit itt említettem, azonos céllal (homevideo dvd-sítése).

[Szerkesztve]

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#18) yerico válasza yerico (#16) üzenetére


yerico
senior tag

Sőt, nekem a Neroval volt bajom, a vele megírt DVD-t nem ette meg a Yamadám. Bármi mást igen, de ezeket nem.

(#19) putyputy


putyputy
csendes tag

Ulead video studio 7 : a firewirés másolástól a kész filmig
Dvdit 2.5 Pe : menü készítés + felírás

ezekkel nekem tökéletesen mőködik

(#20) raven10011 válasza yerico (#16) üzenetére


raven10011
senior tag

A tömörített anyagnál még nem szaggat egyáltalán.

financenewbie.com

(#21) raven10011 válasza zaba (#17) üzenetére


raven10011
senior tag

Ezt csináltam, mnint már fenntebb is irtam, de nem az volt a gondom, hogy nem ment, hanem hogy nem volt teljesen jó a kép. Több programmal is kipróbáltam.

financenewbie.com

(#22) vati válasza raven10011 (#1) üzenetére


vati
senior tag

Sziasztok!

Én is több mint egy éve küzdök házi videók digitalizálásával. Igaz,analóg VHS kamera + hardveres digizőkártya (Snazzi III PCI) felállásban, de azért vannak közös jelenségek.

- full PAL felbontásban persze hogy interlace-es a kép, hiszen az eredeti is az. Ez csak számítógépen nézve zavaró, ha TVn nézve is akkor más gond van. Nem érdemes emiatt konvertálgatni, bár vannak rá szűrők: de ezek mellékhatásként el fogják maszatolni a mozgásokat.
Csak akkor éri meg, ha úgyis le akarjuk mintavételezni felére. (384x288)

- remegés: könnyen lehet tömörítési hiba is. ld. köv.

- A Nero Vision Express bődületesen rossz minőségben tud átkódolni. Én soha nem tudtam vele az eredetit akár megközelítő minőségű MPEG2-t csinálni vele. Felejtős cucc.

- Ha formátum konverzió kell akárhonnan akárhova, de különösen DV,AVI<->DVD,mpeg oda-vissza, javaslom a Canopus Procodert.
Nem láttam mást ami minőségben ehhez foghatót tud - alig 20 mega és nagyon kifinomult profi cucc.
Ha nem tudod megszerezni, lehet kísérletezni a TMPGEnc-el vagy a TMPG DVD Source Creatorral (www.pegasys.com). A ULead DVD Movie Factory is játszik, a Nérónál mindegyik jobb.

- a Pinnacle Studiot nem ismerem, de érdemes lenne megnézni, hol lehet vele kódolási minőséget állítani, a default kevés szokott lenni. (Athlon XP2400+ kategóriájú prociknál is 6-8 óránál rövidebb idő alatt nem lehet minőségi átkódolást csinálni:)
Megjegyzem, nekem a Canopus kivételével valamennyi itt felsorolt progival minőségi gondjaim voltak. Valószínűleg azért, mert nem zajos VHS-ekre vannak optimalizálva, de ilyen szempontból te jobban állsz.

- végül a bitráta sem közömbös. nem célszerű 5000 kbit/s alá menni, de 6-8000 az igazi, ha nyüzsi van a felvételen, különben remeghet, kockásodhat, különösen ha kicsit is zajos a felvétel.
És persze minden konverziót, átkódolást kerülni kell: az egész folyamat lehetőleg maximum 1db átkódolást tartalmazzon.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#23) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Én az ilyen videket ugy csináltam hogy mikrofos movie makerrel wmvbe és abbol nero vision express, sztem jolett a kép...

Bazsy

(#24) amegt válasza neduddki (#12) üzenetére


amegt
aktív tag

köszi, sikerült kiírnom ezt a hülye videót végre.:))
Adobe programjával készítettem el. Először nem értettem mit kell csinálni, de a HELP menü segített most is.:C

(#25) raven10011 válasza vati (#22) üzenetére


raven10011
senior tag

Köszi nagyon a részletes infót, ilyesmi választ reméltem kapni :)

Kipróbálom a leírtakat, majd irom az eredményt!

financenewbie.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Családi dvd készítéséhez help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.