Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

Családfa kutatásra két témát találtam a fórumon, mind a kettő eléggé halott volt, illetve egyik csak egy hír.
Most megpróbálom összeszedni, hogy van-e erre másnak is igénye, okosságokat, programokat javasolni.
Például lehet-e már ilyen kutatást a neten is végezni? Léteznek-e már online adatbázisok, vagy még mindig minden szigorúan csakis papír alapú?

(#2) Silent77 válasza Nimrod (#1) üzenetére


Silent77
veterán

Ez engem is érdekelne!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3) nrgia válasza Nimrod (#1) üzenetére


nrgia
őstag

Jahh ez számomra is érdekes téma lehet... :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#4) kraftxld válasza Nimrod (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

Ezt még régebben találtam, nem tudom mennyire működik még, persze a legjobb funkció benne, hogy személyiségi jogokra hivatkozva nem lehet két családfát összekapcsolni... :(
Úgyhogy ide csak a saját adataid töltheted fel. Pedig szerintem pont az lenne a poén, ha találna egyezőséget, és egy új fát be lehetne kapcsolni a meglévőbe.

Én korábban még programokat kerestem a nyilvántartáshoz, ott csak 1-2 angol nyelvűre bukkantam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) Nimrod


Nimrod
addikt

Ez is hasznos lehet:

Magyar Országos Levéltár

(#6) profilum


profilum
tag

nagyon éerdekes , és részletes :K

(#7) Nimrod válasza kraftxld (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

Beregisztráltam erre az oldalra, de sajnos semmi érdemleges infó a találatok között ami nekem segíthetne. :(

Próbálkozott esetleg valaki megbízást adni családfa vagy családi címer kutatásra? :F

(#8) nrgia válasza Nimrod (#7) üzenetére


nrgia
őstag

Én is így jártam, nekem kellene beírni a neveket, de ha nem tudom, akkor hogyan...ez egy felesleges reg volt részemről... :(((

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#9) Gis86 válasza Nimrod (#1) üzenetére


Gis86
csendes tag

[link]

Ez hasznos lehet a kezdetekben. Sok részletre kiterjedően tájékoztat.

Üdv.

(#10) Nimrod válasza Gis86 (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy nem nagyon frissítik már ezt az oldalt. :F

(#11) tkazmer válasza Nimrod (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

jó ez, de nem elég. nálunk nagypapám csinált családfát, 150 oldalban (mindenkiről írt is valamennyit), 1775-ig visszamenőleg, kb 50 év munkával.
olyan sokat nem tudok a kutatásokról, az biztos, hogy nem egy levéltárat, plébániát stb járt be;
ennél fogva tehát a plébániák is sokat segíthetnek a születési anyakönyvi kivonat adatbázisukkal.
a net viszont nagyjából használhatatlannak tűnt.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) toro22 válasza Nimrod (#1) üzenetére


toro22
tag

Hello
Komoly családfakutatást egyenlőre neten még nem lehet végezni. Van ugyan 1-2 kisebb település amit feldolgoztak és némelyik fenn van az interneten is de ez ritkaság és nem is biztos hogy tartalmaz annyi infót mint az eredeti anyakönyv. Online anyakönyvi adatbázisok még nincsenek, más segítő jellegű adatbázisok vannak (pl:[link])
Aki családfát szeretne az vagy megpróbálja maga megcsinálni vagy megbíz valakit, hogy csinálja meg neki. Szerencsés esetben már valaki megcsinálta a rokonok közül, bár nem tudni mennyire értett hozzá az illető és nem hibázott-e. Aki nem ért hozzá annak nehéz dolga lesz és el is ronthatja. Minél korábbra szeretnénk visszamenni annál nehezebb és annál több a munka is.
[linkpark]
Akinek vmi kérdése van, az szóljon nekem.

(#13) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Lenne egy rokon, ahol elakadtam a kutatásomban és szeretnék elmenni a MOL-ba. De nem értem hogy működik... Bemegyek és megmondom mi kell? Vagy hogy néz ki ez az egész? Csak anyakönyv érdekelnének egy személyről, esetleg házassági papírok, halálozási dolgok... Mi a teendő? Bemegyek regisztrálok addig ok. És ott? Kell még valamit tudnom hozzá? :F

:R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#14) toro22 válasza SP!T (#13) üzenetére


toro22
tag

Melyik évkör? Ha 1895 előtti, akkor akkor elmész Óbudára a MOL-ba az ott lévő könyvekben (vagy [itt]) megnézed vallás, település, év és anyakönyv fajtája(születési(keresztelési), házassági, halotti) alapján annak a mikrofilmnek a számát ami neked kell és kiírod a kérőlapra. Egyszerre max 5 filmet tudsz kikérni. Ha 12h-ig leadod a kérőlapot, akkor 13h után még aznap kihozzák. Különben csak másnap, feltéve, hogy épp nem más nézegeti azt amit te is akarsz. Fogod a filmet berakod a mikrofilmolvasóba azt megkeresed ami neked kell. Ha nem tudsz valamit akkor megkérded. Ha kéred megmutatják hogy kell használni a mikrofilmolvasót. Vagy kiírod ami kell vagy pénzért csináltatsz róla másolatot, amire várni kell pár napot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.