Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Crysis 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 10:29:58

LOGOUT.hu

A díjnyertes Crysis sorozat következő része.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Thunder82 válasza Weareus (#6000) üzenetére


Thunder82
aktív tag

És ezen most mit pipáljak ki meg MIT NEM ?????????????

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#6002) Weareus válasza Thunder82 (#6001) üzenetére


Weareus
addikt

Mindkét opció legyen disabled, a legörgetősnél pedig teljesítménycentrikus, majd alkalmaz és ok.
Ennyi.

Még egyszer: ne az először linkelt verziót használd, hanem ezt.

Nekem így, hogy ezzel a kis progival kikapcsoltam a win7 core parking funkcióját a Crysis 3 alatt jócskán megnőtt az FPS.

Írd le, h. nálad működik-e.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6003) Weareus


Weareus
addikt

Egyébként registryben is meg lehet oldani.
Figyelem! A registrybe csak azok turkáljanak, akik tudják, hogy mit csinálnak!
Felelősséget ezért nyilván mindenki saját maga vállalja vagy NE nyúljon bele.

"Regedit verson for Windows 7: Don't do this if you are not familiar with regedit! You can mess up your computer here!

Go to Regedit
Find this key:- " 0cc5b647-c1df-4637-891a-dec35c318583 "
Within this key, there is a value called: " ValueMax "
This value represents the % number of cores the system will park - the default 100% ie: all Cores are potentially park-able
Change the value from 64 to 0 so the " ValueMin " and " ValueMax " are both zero
You will have to find the key a few times and repeat the process for each time it is found - the number of instances will depend on the number of power profiles in your system [ in my DAW it was only found twice ]
Restart the computer"

De itt a link is.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6004) Stanchore válasza Weareus (#6003) üzenetére


Stanchore
senior tag

Nem hinném, hogy CPU limites lennék, de az eredmény engem is meglepett. Most bementem egy szeróra tesztelni és az eddigi megszokott 110-130 FPS helyett 160-180 volt. Lehet, hogy csak véletlen :DDD de ha nem, akkor BIG THX !!!

Origin / Steam: Stanchore

(#6005) Weareus válasza Stanchore (#6004) üzenetére


Weareus
addikt

Bár én nem multizom, százalékosan nálam is hasonló nagyságú gyorsulás történt.
Kérek mindenkit, aki kipróbálja, ossza meg tapasztalatait itt a fórumon.
Üdv.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6006) Slystyle válasza Weareus (#6005) üzenetére


Slystyle
őstag

Én is kipróbálom majd kártya csere után. Ugyebár ha több FPS-t produkál, akkor a procit is jobban hajtja és jobban melegszik is. Eléggé a szélén vagyok a tápomnak, így nem akarok most kockáztatni.

(#6007) Weareus válasza Slystyle (#6006) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, most, hogy megnéztem a tápot a konfigodban, lehet hogy bölcsen döntöttél. (Nem azért mert rossz táp, csak hát ugye a load...).
Találtam még egy leírást, hogy miként lehet a registryből egyszerűen kikapcsolni a win7 procimag-pihentető funkcióját (MINDENKI SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE...):

In short, here is the better method:

- Go to Regedit (Menj a registrybe)

- Find this key:- " 0cc5b647-c1df-4637-891a-dec35c318583 " (találd meg ezt a kulcsot)

- Within this key, there is a value called: " ValueMax " (Ezen a kulcson belül van egy ilyen érték: ValueMax)

- This value represents the % number of cores the system will park - the default 100% ie: all Cores are potentially park-able (Az alapértelmezett beállíáts: 100%, azaz minden mag potenciálisan "leparkolható").

- Change the value from 64 to 0 so the " ValueMin " and " ValueMax " are both zero
Állítsd át ezt az értéket (a min és max értéket is) 64-ről nullára.

- You will have to find the key a few times and repeat the process for each time it is found - the number of instances will depend on the number of power profiles in your system [ in my DAW it was only found twice ]
A rendszeredtől függően ezek az értékek többször is előfordulhatnak, keresd meg az összeset és alkalmazd a fenti beállításokat. A szerzőnél kétszer fordult elő...

- Do a full shutdown and power-off and cold-re-start. Gép teljes kikapcsolása, újraindítás...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6008) Rexcor válasza Weareus (#6000) üzenetére


Rexcor
őstag

Nem telepítettem semmi toolbart, meg mindig kiszedem a pipákat az ilyen hülyeségek elől. Utána le is töröltem és feltettem az új verziót. Lehet hogy csak megint előjött a HDD problémám... :U

(#6009) oriic válasza Rexcor (#6008) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

HD Sentinellel less rá vinyóra.

Live-Die-Respawn

(#6010) Stanchore válasza Weareus (#6007) üzenetére


Stanchore
senior tag

Ez a progi nem kapcsolja ki végérvényesen? Mert ha igen, akkor felesleges registryben matatni.

Origin / Steam: Stanchore

(#6011) Slystyle válasza Stanchore (#6010) üzenetére


Slystyle
őstag

Ha registry-ben megoldható, akkor feleslegessé válik a program. Persze a registry-t mindenki saját felelősségre változtassa és kockázatosabb is, mint a program használata, de annak is biztos vannak hátulütői, mint nálam most a táp. Szerintem mindenki csak akkor használja, ha biztos benne, hogy atomstabil a tuningja is és a hűtése is megfelelő.

(#6012) Weareus válasza Stanchore (#6010) üzenetére


Weareus
addikt

Ez így van, de volt olyan kolléga, akinél a program legördülős menüjében nem jött elő semmi. A registry-t jelen esetben én is csak kényszerpályának nevezném, nem használtam erre én sem, mert nálam a progi tökéletesen működik.
Azt még nem tudom, h. a progi újraindítás után is megtartja-e a parking funkció kiiktatott állapotát, mert nem indítottam újra a gépet (és most épp munkahelyen vagyok), szóval ezt még meg kell néznem. Alkalmasint ha esetleg újraindításnál ismét el kell zongorázni a progiban a beállításokat, akkor is 6 db kattintás az egész...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6013) axe125 válasza Weareus (#6012) üzenetére


axe125
tag

Nálad úgy van belőve a progi mint a fenti képen?Most gtx580 folyamat 97-98%-on pörög viszont 7950 általában csak 85-90%-on szokott dolgozni.Amd procival is megy a dolog vagy csak intellel?

(#6014) Weareus válasza axe125 (#6013) üzenetére


Weareus
addikt

Legördülőben: teljesítménycentrikus.
A CPU parking ac és battery is (bár ez utóbbinak nyilván laptopnál van jelentősége, előbbi ugye a hálózat):
disabled, majd alkalmaz gomb és ok gomb.
A progi a többmagos prociknál működik, a leírás szerint AMD-nél is kell működnie, ha az többmagos példány.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6015) axe125 válasza Weareus (#6014) üzenetére


axe125
tag

Köszi a választ!
Délután ha visszacserélem a kártyákat majd letesztelem.

(#6016) Stanchore válasza Weareus (#6012) üzenetére


Stanchore
senior tag

Igen azt jó lenne tudni, restart után mi a helyzet, mert ha minden újraindításnál be kell állítgatni, akkor lehet célszerűbb registryben átállítani win telepítés után és többet nem kell vele szöszölni.

Origin / Steam: Stanchore

(#6017) Weareus válasza Stanchore (#6016) üzenetére


Weareus
addikt

Most épp dolgozom (nem az otthoni gépem előtt ülök), így nem tudom megnézni, mi a helyzet újraindításnál. Du majd ránézek és akkor kiderül, hogy kell-e matatni a registry-ben v. megőrzi a beállításokat.
Esetleg ha valaki gép előtt ül otthon és van kedve... :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6018) banhammer


banhammer
veterán

Az a baj ha, hogyha az ember megmatatja a registry-t akkor az az állandósul és mondjuk netezés közben nem a legjobb, hogy a CPU állandóan pörög úgymond feleslegesen.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6019) Stanchore válasza Weareus (#6017) üzenetére


Stanchore
senior tag

Nálam ugyanez a helyzet, de én meg csak 7 után érek haza.

Banhammer: Jogos, mégis csak ez a progi lesz a legjobb megoldás, ha nem játszok, majd vissza onolom a parkingot.

Origin / Steam: Stanchore

(#6020) Weareus válasza banhammer (#6018) üzenetére


Weareus
addikt

Teljesen igazad van, ez csak degradálja a CPU-t hosszú távon. Ezért is írtam, amit írtam, nekem a progi tökéletesen jó, az a hat kattintás nem a világ, ráadásul elég csak akkor elindítanom, ha játszok...
Nem kell filmnézés, netezés, letöltés, fórumozás, stb. alatt feleslegesen izzasztani a GPU-t.

Meg persze a registry-t is vissza lehet állítani, de ki a fene akarna állandóan szórakozni vele. :U

Ezért szerintem a program a jó megoldás. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6021) Mans20 válasza Weareus (#6020) üzenetére


Mans20
addikt

Ez a kiegyensúlyozott meg teljesítménycentrikus rész benne van a Win 7 be az energiagazdálkodási lehetőségekben,ott is sok mindent át lehet állítani,ez a program nem ugyanaz?

(#6022) Weareus válasza Mans20 (#6021) üzenetére


Weareus
addikt

Hát nem egészen, mivel az én win7-em max teljesítményre lett beállítva, ahol csak "szabályosan" lehetséges volt. (Mármint hogy nem registry meg ilyesmi).
Ha ez a program ugyanaz lenne, akkor nem gyorsulhatott volna a játék általa, pedig gyorsult...
Én úgy gondolom, hogy a cpu parkingot biztos, hogy nem állítja át a win7, ha te csak szimplán bemész az energiagazdálkodási lehetőségekbe, és ott mindent performance-re állítasz...
Ehhez jó a progi cpu parking disabled funkciója.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6023) Mans20 válasza Weareus (#6022) üzenetére


Mans20
addikt

Pár játékba kipróbálom akkor.

(#6024) Weareus válasza Mans20 (#6023) üzenetére


Weareus
addikt

Ok. Majd írd le a tapasztalataidat.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6025) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Nálam segített nem kicsit!Nem fps növelést hanem a vgam kihasználtságát!98-99%-on pörög végre a karim újra! :C 110-130fps megvan átlagban!

(#6026) Nomad-85 válasza pcguru23 (#6025) üzenetére


Nomad-85
csendes tag

Milyen beállításokkal fut a játék?
Illetve maga a program neked hogy fut? mert én hiába állítok be akármit, nem veszek észre különbséget....
sőt, jobb oldalt a programban ahol látnom kellene függőlegesen annyi oszlopocskát, ahány magos a proci, ott nekem mutatni ugyan mutatja az oszlopokat, de nem mutat benne semmiféle "kihasználtságot"...

|| Intel Core i5-2500k || AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 || ASUS R9 270x DCII TOP 2GB || 2x4GB Corsair Vengeance 1866MHz || Thermaltake Contac C30 || Gigabyte Superb 620W ||

(#6027) pcguru23 válasza Nomad-85 (#6026) üzenetére


pcguru23
aktív tag

A játékot 1600x1200 felbontáson full lowon játszom!
A programban csak beállitottam kiegyensúlyozottra a többit kilőttem!(Dislabed) ennyi.

(#6028) Weareus válasza pcguru23 (#6027) üzenetére


Weareus
addikt

Lenne egy kérdésem.
Látom, hogy 4 magos procid van.
HT be van kapcsolva?
Win alól is meg tudod nézni...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6029) pcguru23 válasza Weareus (#6028) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Igen bevan! :K

(#6030) Weareus válasza pcguru23 (#6027) üzenetére


Weareus
addikt

Hát ez az.
Nálam is be van.

Valószínűleg ez a bibi Nomad-85 kollegánál...
A HT kell a progihoz.

Egyébként azt tapasztaltam, hogy gépújraindítás után újra a régi, alacsonyabb FPS-értékek fogadnak a játékban, majd kilépve és beállítva a Core Parkingot és a játékba visszalépve újra durván megurott az FPS.
Komolyan mondom, többet nyertem, mintha a cf-emből cfx-et csináltam volna!
Méghogy az I7 nem egy könnyen jelenthet cpu limitet.
Kell itt a procierő, én úgy látom.

A másik meg, hogy lényegében így jó a dolog, hogy minden gépindításnál először aktiválni kell a progit, és csak akkor fogja felturbózni a procit, hiszen fene sem akarna állandóan négy magot futtatni, hamarabb degradálni a cpu-t.
Ha kell az erő, bekapcsolja az ember, ha meg kilép a játékból, kikapcs., v. ha netezésre, filmnézésre indítja el az ember a gépét, akkor be sem kell kapcsolni.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6031) Mans20 válasza Weareus (#6030) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam far cry 3,tomb raider-be nem változott,programba úgy raktam ahogy írtad,minden kikapcs plusz full teljesítmény,ha újra elindítom a programot akkor meg újra be kell állítani.

(#6032) Weareus válasza Mans20 (#6031) üzenetére


Weareus
addikt

Nomad-85 kollégának sem ment.
Neked sem fog.
Mindkettőtöknek I5-öse van, ami nem HT-s proci.
Írtam valahol az előbb is már, hogy közben kiderült: csak HT-s prociknál dobja meg a teljesítményt.

pcguru23 6025: Nálad is - nyilván - a CPU-teljesítményt dobta meg, és ez hatott végül a VGA-n keresztül a játékra.
Ez a progi közvetlenül nincs hatással a VGA-teljesítményre, de ha a játék CPU-limitált (és full low-ban a Crysis 3 biztosan az), akkor - mivel alápakol a négy szál HT-ben rendesen a cpu-teljesítménynek, így a cpu is rendesen ki tudja szolgálni a vga-t, ezért nő az fps.
Ha most elkezdenéd lassan pumpálni felfelé a grafikai beállításokat, egy bizonyos grafikai szintnél elérkeznél oda, hogy már a vga lenne a bottleneck...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6033) Rexcor


Rexcor
őstag

Hát nálam egy db + FPS-t sem hoz ez a progi sehol és még a gép is belassul tőle utána... :U :O

(#6034) glspeter1 válasza Rexcor (#6033) üzenetére


glspeter1
őstag

Nyugi, nekem se hozott semmit se.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#6035) oriic válasza Rexcor (#6033) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én a helyetekben nem nagyon szórakoznék ezzel a progival: :)

Live-Die-Respawn

(#6036) Ferko75HUN válasza oriic (#6035) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Jól mondod én sem teszem! :)
Minek, így is 100+ fps megvan.
Nem értek annyira az egészhez, ha valamit elszúrok csináljon vmi hardver hibát?!
Belekontárkodni olyanba ami jól működik évek óta, nem vagyok nagy microsoft fan, de azt elismerem, hogy ha nem piszkálom nem romlik el.
Nekem a vista is ment 5 évig, újratelepítés nélkül...

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#6037) Weareus válasza glspeter1 (#6034) üzenetére


Weareus
addikt

Érdekes, hogy nálad és Rexcor kollégánál sem működik.
Gondolom a hyper threading pedig be van kapcsolva mindkettőtöknél...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6038) oriic válasza Ferko75HUN (#6036) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nekem a vista is ment 5 évig, újratelepítés nélkül..."

So hardcore.... :DDD

Live-Die-Respawn

(#6039) Ferko75HUN válasza oriic (#6038) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

(OFF)Sokan szidták, lehet nekem szerencsém volt vele, de tényleg semmi bajom nem jelentkezett ennyi idő alatt.(/OFF) :)

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#6040) Rexcor válasza Weareus (#6037) üzenetére


Rexcor
őstag

Èn nem kapcsoltam ki de majd akk megnézem, sose lehet tudni.

Oric : lehet hogy tényleg abba kéne hagynom mert hnap már lehet h a gép se fog elindulni. :D
De hát ha ez ilyen szuperprogi akk működjön má :DD

(#6041) banhammer válasza Rexcor (#6040) üzenetére


banhammer
veterán

Annyira nem szuper program.
Én csak akkor játszanék vele ha pontosan tudnám mit csinál.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6042) ziyan


ziyan
tag

Az miért jó, hogy tele van szemetelve a fórum ilyenekkel, és szinte csak olyanoktól, akiknek így is megvan a 80 fps lowon? Játszani stabil 60 fps-el is tudni kell, nehogy már a 150 fps miatt legyünk profik...
Singleben még megértem, amikor a max beállításhoz kell, na de amikor a multi miatt sír a nép, hogy nincs meg a 100 fps :U

(#6043) Weareus válasza banhammer (#6041) üzenetére


Weareus
addikt

banhammer, Rexcor:

Nézzétek, skacok. Ártó szándékkal és főleg olyan dolgot, amit nem ismerek/használtam nem fogok linkelni.
Ettől függetlenül persze előfordulhat, hogy valakinél nem működik, ebben az esetben én is azt mondom: jobb egy uninstall és hagyjuk.
De ha visszaolvastok, volt itt egy két kolléga (meg másik topikban is, mert örömömben sok helyre belinkeltem, ahol csak kicsit is elfért, hogy nem OFF-topik), akinek szintén működött és nem kevés FPS-többletet hozott.

Nálam is tökéletesen működik.
Sok guglis találatnak utánaolvastam (ált. angolul lehet fellelni) és tisztában vagyok a progi előnyeivel, hátrányaival és korlátaival (nyilván user-szinten, nem vagyok számteches és programozó sem...)

Nyilván egy laptop akksija előbb le fog merülni, a CPU jobban fog melegedni, de hát ez végeredményben egyfajta CPU-tuning, szóval ne is várjunk mást...
Viszont pl. nálam Crysis 3-ban olyan szintű FPS-többletet hozott, amit kb. akkor érhettem volna el, ha veszek egy harmadik (!!!) 7970-es kártyát a rendszerbe. Ebből szerintem az is következik, hogy cpu-limites voltam, két felhúzott 7970-est azért nem hajt ki még egy I7-es sem (ezek szerint legalább is...).
Őszintén sajnálom, hogy nálatok nem működik, és örülök, h. jónéhány másik kollégának segített valamit. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6044) kucseranor


kucseranor
tag

Sziasztok!

Próbálok belépni multiba, de azt írja hogy incorrect email or password... Tegnap vásároltam. BF3-at ugyanezzel az acc-al játszom. Valaki tudja mi lehet a gond? Előre is köszönöm!

(#6045) banhammer válasza Weareus (#6043) üzenetére


banhammer
veterán

Semmi rosszindulat nem volt a hozzaszolasomban.
En inkabb nem maceralom a Win-em ilyen programmal.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6046) Slystyle válasza ziyan (#6042) üzenetére


Slystyle
őstag

Ziyan:Multiba igen is kell a 100+ fps, mivel még mindig össze-vissza dropol az FPS. Minél többről droppol, annál kevésbe vehető észre. A stabil 60fps a Crysis játékokban sose olyan igazi 60fps volt szerintem, legalábbis nekem mindig az jött le, arról meg ne is beszéljünk, hogy pl Múzeumon alig van GPU kihasználtság.

kucseranor: Tudom alap meg hülye kérdése, de az Origin-edhez csatolt e-mail-t és jelszót használtad? Ha igen, akkor próbálj meg kontaktolni a support-al, hátha tudnak rá valami megoldást.

(#6047) kucseranor válasza Slystyle (#6046) üzenetére


kucseranor
tag

Persze, azt használtam amivel belépek Originbe. Mail-t és jelszót is, de nem fogadja el.

(#6048) Slystyle válasza kucseranor (#6047) üzenetére


Slystyle
őstag

Akkor marad a support.

(#6049) Ixion77 válasza Weareus (#6000) üzenetére


Ixion77
őstag

Tényleg működik! Ha már lúd, legyen kövér alapon kiegészítettem egy kis overclock-kal is, így nálam 60-ról 80 fps köré ment a multi! Érdekes, hogy bár látványra nincs lényeges változás, mégis sokkal könnyebb így lekövetni az ellenfeleket.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6050) Weareus válasza Ixion77 (#6049) üzenetére


Weareus
addikt

Örülök, ha segített. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Crysis 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.