Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tildy válasza ptiboy (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

máj 26, és igen a válaszom

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) azzio válasza szekreny (#45) üzenetére


azzio
aktív tag

a kineziológus nem az az ember, aki elkér 8 rugót azért, hogy letaperol meg végighallgatja a bajodat? amikor húgom depi volt, elvitte egy ilyen kinezizéhez anyám, nem csinált semmit, DE(!), húgom azóta nagyságrendekkel normálisabb, úgyhogy még ha csak a placebó effektuson alapul is az egész, megérte :)
meg van a másik, a kiropraktor, az ilyen bio-csontkovács, na annál volt apám, összetörte minden csontját, meg ő ajánlotta neki a teákat, amik valszeg használtak is...

(#53) szekreny válasza #16741888 (#48) üzenetére


szekreny
tag

Az orvosok mondanak mindenfélét, attól próbálkozni még lehet alternatít gyógymódokkal... A bélátültetés meg nem tudom honnan jött??

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#54) #16741888 válasza azzio (#50) üzenetére


#16741888
törölt tag

Dióhéjban ugyanezek a tünetek csak napi rendszerességgel és egynap többször! Nem tom én a betegséggel magyaráztam, de ha jól vettem ki a szavaidból te elvileg nem vagy beteg.

(#55) azzio válasza #16741888 (#47) üzenetére


azzio
aktív tag

várj, rá van írva a csomagra, idehozom...

HERBAHÁZ, 1087 Bp., Százados út 18. tel.: 210 55 45, nyitva: H-P 7-18h, Szo 9-13h :)

na ott szerintem még segíteni is tudnak, hogy miket kell innod. az biztos, hogy ártani nem árthatnak, ezek csak gazok, ha meg használnak, az minden fáradságot megér.

(#56) #16741888 válasza #16741888 (#54) üzenetére


#16741888
törölt tag

Onnan hogy nagyon súlyos esetban kilyukad a bél és ki kell vágni a sérült darabot csak egy idő után nem lesz mit kivágni.:F

(#57) #16741888 válasza azzio (#55) üzenetére


#16741888
törölt tag

Köszi szépen mindenképp ki fogom próbálni! Már eljutottam arra a szintre hogy szinte válogatás nélkül mindent megiszok ami csak egy kicsit is használ!!

(#58) ptiboy válasza tildy (#51) üzenetére


ptiboy
senior tag

ok!
lessz tildi hazaért nézzük a fényképeket és mesél topik is? :)

ez nagyon kemény dolog, az az igazság .h én nemtartom magamat ilyen betegnek de amikor nagyon stresszelek akkor 1-2 hasonló tünet előjön nálam is (főleg a hm.. hamenés :B) mot már hetek óta semmi gondom de lessan megin jön a vizsgaidőszak és a szigorlat miatt már most parázok :O

mivel orvoshoz utálok járni, ezér mik azok a tünetek amivel már feltétlenül el kell mennem, hátha neadjisten és is ebben szenvedek.???

:)

(#59) szekreny válasza azzio (#52) üzenetére


szekreny
tag

Igazándiból én nem tudom, hogyan működik ez az egész, de valami olyasmin alapszik, hogy a tested tudja, mi a jó neki. Na már most, ha valami olyasmit viszel a közelébe ami rossz neki, akkor a kineziológus ki tudja mutatni az izmaid feszüléséből meg mittomén honnan, hogy a testednek ez a dolog (pl, valamilyen kaja) nem fekszik. Akkor azt onnantól kezdve nem eheted/ihatod.(marmint ha kajárol volt szó.De végsősoron bármi is lehet).Vannak akinek a bajai vmi lelki eredetűek, ekkor gondolom pszichomokus szerepet fog betölteni a kineziológus.Ha kajás bajaid vannak, akkor étkezési tanácsokat ad.De általában komplexen történnek a dolgok..
Szval valami ilyesmi, nekem is csak nagy vonalakban mondták el, hogy mi is ez...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#60) szekreny válasza #16741888 (#56) üzenetére


szekreny
tag

Ja, így már világos...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#61) azzio válasza #16741888 (#54) üzenetére


azzio
aktív tag

én nem vagyok beteg, tudtommal. de még lehetek (remélem nem leszek, annyiszor voltam és annyi féle képpen, hogy már unom :) ).
nem tudom, nálam mitől van, és ahogy jön, úgy el is múlik mindig. de amit tudok, az az, hogy semmi következetesség nincs benne... tökmindegy mikor-mennyit-mit eszek előtte, volt ez már éjjel 2-ig való meló után meg töknyugis szombat után is... csak úgy jön, tarol, megy :)

(#62) #16741888 válasza ptiboy (#58) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát elsősorban a fent említettek de ami már intő jel hogy elmenny egy komolyabb orvoshoz(gastroenterologus) ha egy vérvétel után nagyon magas a vérsüllyedésed, alacsony a fehérje, nagyon alacsony a vas(akár tizede a normál értéknek) calcium meg egy csomó minden. Egyszóval az egész vérképed rossz és ezek a klinikai tünetek vannak akkor szerintem gyorsiramban rusholj egy gastroenterologushoz! Ja és teljes étvágytalanság----> fogyás, sápadtság stb.
De azért vizsga előtt még az egészséges embernek is lehetnek ilyen tünetei az általad nevezett tünetei.

(#63) ptiboy válasza azzio (#61) üzenetére


ptiboy
senior tag

valahogy nekem is igy van :B

:)

(#64) azzio válasza szekreny (#59) üzenetére


azzio
aktív tag

igen, erről én is hallottam. namost én egy olyan embernek tartom magam, aki képes felfogni a ''teste üzeneteit'', más szóval, a testem tudja, mi a jó neki, viszont szépen leadja a drótot az agyamnak :) ezért nincs szükségem kinézemapénztazsebedbőlológusra, de pl. a hugom nem volt képes tudatosítani magában, mi a baja, erre kellett neki a kinezizé. azóta alig van depi, hiszti, para, mondjuk havonta egyszer, azelőtt mindennapos volt. amúgy nála konkrétan lelki bajokról volt szó, amit én hülyepicsa-szindrómának neveztem... :)

nade most az egészség jegyében tartok egy cigiszünetet :)

[Szerkesztve]

(#65) #16741888 válasza azzio (#61) üzenetére


#16741888
törölt tag

Pontosan ezt még kiegészíteném azzal hogy tök mindegy milyen helyzetben!......
''csak úgy jön, tarol, megy'' egy nap sokszor ha szarul vagyok!

(#66) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag


A mai napig nem tudják az orvosok, hogy mi a betegségnek a kialakulásának az oka. Az említett gyulladás a garat hátsó részét``ol egészen a végbélnyílásig bárhol felbukkanhat. Vannak id``oszakok amikor tünetmentes de bármikor újra el´´ojöhet a gyulladás amely többek esetében nagy fájdalommal jár. Sajnos nincs rá gyógymód. A¨nagyon gyulladt részt általában operálni szokták, hogy elkerüljék az adott rész kilyukadását ett``ol függetlenül a gyulladás kis id``ovel újra jelentkezik egy másik bélszakaszon. Akár évek is telhetnek el tünetmentesen.

Kerülni kell a már említett E-számokkal + betacarotinnal dúsított kajákat továbbá az er´´os f```uszereket és az alkoholt... Úgy emlékszem, hogy nem ajánlott a vas-dús élelmiszerek sem..
Ajánlott a Joga-gyakorlása.

Az orvos általában a betegség típusához ill. stádiumához mértan készít listát az ajánlott ill. tiltott élelmiszerekr``ol.
Vannak gyógyszerek amelyek csökkentik a tüneteket ill. visszatarják a gyulladást pl. Claversal


Sajnos csak ezeket tudom, remélem ez is valami de az orvosod biztos többet tud!






Ui: Nem tudom mi bajuk van 1-eseknek ezzel a topiccal hogy nem idevalo stb...(Biztos nem olvasták a ''hogyan dugjunk a szippantos kocsival'' vagy hogy ''okos vagyok'' etc...)

Aláírás

(#67) ptiboy válasza #16741888 (#62) üzenetére


ptiboy
senior tag

ok hát vérvétel már régen volt (~éve) de akkor nem volt semmi gond
étvágytalanság az sosincs :) -> ez meg is látszik kicsit :) (most mindenki azt hiszi d. disznó állat vagyok pedig csak 74kg :U)

az a legcikibb amikor vizsga közbe... volt már rá példa sajnos, és pl ez bosszantó h. ilyenkor ugrik a lehetőség, senkit nem érdekel a bajod, akár meg is dögölhetsz, nem voltál ott-> karó

:)

(#68) #16741888 válasza szekreny (#60) üzenetére


#16741888
törölt tag

Most adtál egy ötletet lehet hogy én is ki fogom próbálni ezt a kineziológiát!

(#69) #16741888 válasza ptiboy (#67) üzenetére


#16741888
törölt tag

Azért mondom hogy egy egészséges embernél is lehetnek ilyen tünetek! Szerintem te izgulósabb vagy az átlagnál azért vannak ilyen problémáid nem?
Előre félek a vizsgaidőszaktól a főiskolán mert most csak egy szar kis érettségi jön nem nagy ügy.:D:c

(#70) #16741888 válasza kapcs-ford (#66) üzenetére


#16741888
törölt tag

Mindenesetre köszönjük hogy segíteni akartál ezt a jóga dolgot pl. még nem is tudtam.

(#71) ptiboy válasza #16741888 (#69) üzenetére


ptiboy
senior tag

na az tényleg nem az
majd fősulin a matek szigcsi előtt milyen para leszel, huuuu
(persze ha olyan suliba meész ahol matek van- 99%-a olyan ;] )

:)

(#72) #16741888


#16741888
törölt tag

Na jó asszem elmentem aludni mert a sok alvás is fontos a tünetmentességben.:)

(#73) ptiboy válasza #16741888 (#70) üzenetére


ptiboy
senior tag

jaj a jóga az tök jó!!
mindenkinek érdemes kipróbálni!

:)

(#74) #16741888 válasza ptiboy (#71) üzenetére


#16741888
törölt tag

Műszaki főiskolán van matek?:D:D:C

(#75) ptiboy válasza #16741888 (#72) üzenetére


ptiboy
senior tag

jóccakát :)
majd azér írj javul-e a tanácsoktól a helyzet !!
bye

:)

(#76) ptiboy válasza #16741888 (#74) üzenetére


ptiboy
senior tag

ha ujvárosba jössz akkor tudodk mesélni ;]

:)

(#77) -=Sawtooth=- válasza tildy (#32) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

nekem eleg sokszor faj/gorcsol reggel amig nem iszom/eszem. lehet fekely?

szex,drog,rák&roló

(#78) ptiboy válasza -=Sawtooth=- (#77) üzenetére


ptiboy
senior tag

hi
nem csak savtultengés
tej/kakó az jót tesz neki vagy gyógyi: tiszacid (pl)
egyébként béke van! :D

:)

(#79) -=Sawtooth=- válasza ptiboy (#78) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

mondjuk utoljara 15 eve voltam savvizsgalaton. mindig sok volt. es raaasul csak savas dolgokat zabalok. frissen csavart gyumolcsle, nagyon csipos kajak stb stb. es neha sokaig nem kajalok,mert nincs idom,lusta vagyok...aztan meg bezabalok :D szal eleg rencertelenul eszem

de egyre gazabb. szal helyesebben szolva, ha ures a gyomrom, akkor kurvara kellemetlen gorcsolo maro erzes. orvoshosom 8 eve nincs de 15 eve nem latott orvos kb.
gondolkodtam mar elmennek megnezetni, de a gyomortukrozes nekem eleg gazul hangzik, hogy velem megcsinaljak. apamnak is gyomorfekelye volt egesz eleteben, mindig feliratott orvossal par gyogyszert. ki mit tud mondani errol? el lehet elni ezzel? van vmi hazi vagy termeszetes gyogymod? nem fog kilukadni a gyomrom remelem.?!

szex,drog,rák&roló

(#80) pilóta válasza #16741888 (#68) üzenetére


pilóta
nagyúr

Csak egy ötlet, de lehet, hogy érdemes kipróbálnod:
Ne egyél cukrot! Van egy könyv: ''Cukor blues'' a címe, azt olvasd el.

Elég hatékony más betegségek kezelésében is, és egyéb hasznos dolgokat is hoz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#81) atee07


atee07
tag

Namost,elolvastam a topicot,és csak annyiban szeretnék hozzászólni,hogy:
1.elvileg én nem szenvedek ebben a betegségben,de nekem is sokszor ég a gyomrom,illetve vannak valamilyen béltáji fájdalmaim,én is voltam már sok orvosnál,és csak azt tudták mondani,hogy pszichés.
2.épp most olvastam egy bizonyos Orgon-vízről,ami állítólag használ valamit ezen betegség esetén is.
Kipróbálni végtére is ki lehet,nálunk 80FT/l,de minden területen csak egy kihelyezett helyen lehet venni,és boltokban nem kapható
bővebben:
http://www.napfonat.hu/orgon.htm
http://www.kavalko.hu/new/orgonviz.php
Ezen a két oldalon a Crohn-betegség nincs megemlítve egy az egyben,de azon a papíron,amit kaptam hozzá,azon rajta van.

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#82) szekreny válasza #16741888 (#68) üzenetére


szekreny
tag

Ha gondolod, akkor megkérdezhetem a haveromat, hogy ő hol volt. Valaki még említette a cukormentességet.Erről én is olvastam, hogy elég gáz dolog a cukor olyan formában, ahogy manapság fogyasztjuk.
Na meg itt egy link egészségmániásoknak:)
Bővebben: link
Hipochondriások kerüljék, mert végigmennek az összes gyógymódon:)

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#83) #16741888 válasza szekreny (#82) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ok légyszi kérdezd meg lehet hogy kipróbálom.

(#84) Vitus válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


Vitus
őstag

Szerintem ezt az orvos sokkal jobban tudja nálad! Ez amit most mondasz csak okoskodás! Szerintem egy beteg embernek igen is szüksége van arra, hogy kibeszélje a problémáit. És vannak olyan betegségek amin más nem is tud segíteni............ Beszélni kell róla és így arc nélkül nyilván könnyebb. Nem véletlen van ennyi telefonos segélyszolgálat aminek semmi más célja csak az, hogy a betegek kibeszéljék magukat és megkönnyebűljenek egy kicsit.....

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#85) Superman válasza Vitus (#84) üzenetére


Superman
nagyúr

Igazat adok neked Vitus. Annak idején, úgy két éve, édesanyámnak meningitise volt és én itt kibeszéltem magamból a dolgokat, ami nagyon nyomasztott. Mindenki nagyon kedves volt, együtt szurkoltak a többiek velem, hogy teljesen felépüljön. Egy rossz szó sem volt. Nem akarok senkit sem kiemelni, de Den, mint moderátor, nagyon sokat segített, biztatott.

Mostanság azonban megszaporodtak azok a hangopk, amik rögtön arra hivatkoznak, hogy ''ez egy hadrverrel foglalkozó weboldal.'' Egy csomó értelmetlen topik nyílik így is, szerintem ez bőven elfér a ''Fáradt gőz'' keretei között.

(#86) Vitus válasza Superman (#85) üzenetére


Vitus
őstag

Igen szerintem teljesen a PH!-hoz illő a téma. Ott vannak a Fórumtémák és azon belűl van a Szakmai témák ahol nagy százalékban csak az megy. Ez az Általános témák neve alatt fut. És szerintem igen is illik a PH!-hoz mert ez nem csak egy hardware oldal számomra hanem egy nagy baráti társaság és ebbe beletartoznak más témák is nem csak a számitástechnikával foglalkozóak. Olyan oldal rengeteg van ahol csak a mindennapi infókat megtudhatod, de olyan nagyok kevés ahol egy ilyen nagy és jó társaság alakult ki. És szerintem a betegeknek igen is sokat segít ha mással megoszthatják a problémákat.

Uff. Szóltam!
Vitus :D

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#87) Den válasza #16741888 (#28) üzenetére


Den
veterán

E330 az citromsav, akkor tehát citromot sem ehetsz? Nem minden E mesterséges, és nem minden E tartósító

www.simson4t.hu

(#88) Den


Den
veterán

Egyébként meg lépjünk túl azon hogy a téma ide való-e vagy sem. Ha nem idevaló, akkor majd én a fáradtgőz moderátora szólni fogok. Akit nem érdekel a téma ne olvassa, és legfőképp ne szóljon hozzá, ugyanis az nem kötelező. Ha egy topiccal valakinek gondja van azt a moderátort keresek topicban jelezze, és ne az adott topicot offolja szét, plána ha azt sem tudja miről van szó.

www.simson4t.hu

(#89) qpakcovboy válasza Den (#87) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Milyen a gép???
Vettél hozzá már memkártyát?

(#90) Den válasza qpakcovboy (#89) üzenetére


Den
veterán

Mégt nem vettem, de baromi jó a gép, valszeg hétvégén veszek egy 64 megásat. Már több tonna képet csináltam :)

www.simson4t.hu

(#91) qpakcovboy válasza Den (#90) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ne is mondd nekem az volt az első komoly gépem, de nemakarok OFF-olni

(#92) Loha


Loha
veterán

Én úgy látom, hogy ez egy tipikusan olyan betegség amiről senki nem tud semmit, beleértve az orvosokat is, tüneti kezelés létezik, más nem...

(#93) pilóta válasza Loha (#92) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egyébként hány olyan krónikus betegséget tudsz, amire nem csak tüneti kezelés létezik, és maradéktalanul gyógyítható? Mert én egyet sem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#94) _Volkovy_ válasza Vitus (#84) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor jó.

(#95) Lord Zero válasza pilóta (#93) üzenetére


Lord Zero
addikt

üdv,
én is belekotyognék picit
először a #91-re: rengeteg ilyen van, a legközismertebb pl. a diabetes (cukorbetegség) leggyakoribb fajtája: inzulin nélkül meghalhat az illető, márpedig az is csak tüneti, és nem etiológiai (oki) kezelés! egy életen át... de mondhatnám még az összes immunbetegséget (az aids/hiv pozitivitás is az), csak lenyomni tudják a klinikai tüneteket, de az oka nem megszüntethető!

nem szenvedek e fentiek közül egyikben sem, de láttam pl. chronosokat és tudom mit jelent, előrehaladott stádiumban pokoli tud lenni

nem, mindegy

(#96) Den válasza Loha (#92) üzenetére


Den
veterán

Pont ilyen esetben van nagy jelentősége a sorstársak közti kommunikációnak, hogy megosszák egymással tapasztalataikat, mert nincs más aki segíteni tud.

www.simson4t.hu

(#97) Lord Zero


Lord Zero
addikt

autoimmun folyamatokkal magyarázzák - a beteg szervezete olyan dolgokat ismer fel ''idegenként'' amit a normális szervezet ''békénhagy''.
ha hiszitek ha nem, olyan autoimmun folyamatok is vannak, amelyek pl. a szemgolyót támadják meg, kvázi a szervezet saját magát kezdi gyilkolni, mert az adott anyagot - adott példában a szemben lévő üvegtestet - idegentestként kezeli.
teendő: lenyomni az immunrendszert (depresszálni), ami viszont gyakorlatilag mindenre kihat majd: betegesebb lesz az illető, stb.

nem, mindegy

(#98) Lord Zero


Lord Zero
addikt

a chron betegséget (pontosabban a tüneteit) általában szteroidokkal igyekeznek moderálni, ami hosszú távon kurvára megnyúzza a szervezetet.
nagyon, nagyon kényes dolog, és valószínűleg nem illik ide (meg általában a magatartásomhoz sem illik) de együttérzésemet fejezném ki az ebben szenvedőknek

a steroidok nagy adagban kicsinálhatják a mellékvesét, ami nélkül nem lehet élni.
maga a betegség pedig elpusztíthatja az érintett bélszakaszt (írd és mondd: volt-nincs)

nem, mindegy

(#99) Lord Zero


Lord Zero
addikt

akinek mond valamit az anti-TNFalfa antitest (TNF = tumor nekrotikus faktor), azok esetleg tudják, hogy ez egy új és ígéretes gyógymód lehet. (szándékosan nem mondok kereskedelmi nevet)
magyarországon még klinikai vizsgálati stádiumban van :(



nem, mindegy

(#100) Lord Zero


Lord Zero
addikt

még1x mondom, nem tudhatom milyen chron betegnek lenni, mint ahogy sokan itt nem tudják,
de értem ennek a topicnak a jelentését és jelentőségét


[Szerkesztve]

nem, mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.