Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  CPU 100%os terhelés másolás alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) thriple


thriple
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a probléma hogy ha elkezdek másolni dvd-ről winyóra akkor egyből felugrik 100%-ra a cpu,játék közben is ezt csinálja. A proci egy nem mai amd sempron 2600+(1.8Ghz-n megy). A folyamatoknál a system, taskmgr és az explorer exe van 30%on.
2 napja vettem új vga-t nem tudom hogy ez-e a baja GeForce 6200 512mb agp(a mellékelt drivert tettem fel) és egy 400w-os tápot(4 tű lelóg lehetséges hogy kellene átalakító?) ezzel együtt újra is telepítettem és ez után kezdte csinálni.
Esetleges megoldásokat előre is kösz.

(#2) djculture válasza thriple (#1) üzenetére


djculture
félisten

Nézd meg a vezérlőpultban mert valószínűleg pio módba megy a vinyó. Ha nforce 3-4 a lap akkor meg nem szabad felrakni a ide vezérlő driverét és a hálózati szoftverkezelő csomag hülyeséget /hardveres tűzfal ami eszi a proci erőforrást /.

[ Szerkesztve ]

(#3) thriple


thriple
csendes tag

Már néztem és(ha rendelkezésre áll,akkor DMA)-ra van állítva. A lap pedig egy ECS kt-600 a.

[ Szerkesztve ]

(#4) djculture válasza thriple (#3) üzenetére


djculture
félisten

Azért csinálj egy olyat hogy eltávolítod a vezérlőt az eszközkezelőben és felismerteted újra, ha automatán nem megy akkor új hardver keresése.

Prociból akkor ez van benne? 2600+ 1833 MHz, 256K, 333, Socket 462
Jól van beállitva az fsb ?/333mhz/

[ Szerkesztve ]

(#5) thriple


thriple
csendes tag

Megcsináltam de így is 100% on használja. És az a proci van benne az fsb is 333. Egyébként az új vga-nak nem lehet hozzá köze, vagy a tápnak?

[ Szerkesztve ]

(#6) djculture válasza thriple (#5) üzenetére


djculture
félisten

Hát most hogy mondod eszembe jutott hogy volt valami nvidia vga és via chipszet anomália régen, de már nem emlékszem pontosan.

(#7) thriple


thriple
csendes tag

Most kiderült hogy nem csak másolásnál van ez hanem pl ha elkezdek mozgatni egy ablakot ennyitől is felmegy. Játékoknál is ez van. Kitömörítésnél 30-60%. És legfőképp az explorer.exe csinálja.

(#8) djculture válasza thriple (#7) üzenetére


djculture
félisten

webcpl.dll keresd meg agépen, ha van ilyen akkor a 2004-ben divat vírus az 100%

(#9) thriple


thriple
csendes tag

Nem talált ilyen fájlt. Más tipp esetleg?

(#10) djculture válasza thriple (#9) üzenetére


djculture
félisten

Esetleg próbálj meg egy régebbi nvidia detonator drivert.

(#11) stevve


stevve
nagyúr

Itt érdeklődj inkább, többen tudnak majd válaszolni is. Ezt bezárom.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  CPU 100%os terhelés másolás alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.