Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

udv..
annyi mar a core 2 ready lap, hogy ideje tisztabatenni, melyik is a legjobb..
jelenleg van 3-4 kulonbozo ilyen lapom, ugyhogy nehany dolgot ki lehet probalni, tesztelni..
gondolok itt a sebessegbeli kulonbsegekre, arkulonbsegre, tuningolhatosagi potencialok.. homersekletek, feszultsegek..

megint csinaltam egy modboxos linket, hogy tudjam frissiteni a dolgokat..
[link]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#2) Silencer83 válasza westlake (#1) üzenetére


Silencer83
addikt

nalam nem jelenik meg semmi a postban...

(#3) westlake válasza Silencer83 (#2) üzenetére


westlake
félisten

mert meg nem irtam bele semmit.. most kaptam meg a procikat, meg a lapokat..

Play nice!

(#4) Silencer83 válasza westlake (#3) üzenetére


Silencer83
addikt

akkor ennek igy meg nem sok ertelme volt :DDD , hogy gyk 0 info van kezdesnek :U
ahogy erzed ocsem :R

(#5) whitezo88


whitezo88
nagyúr

jó 5let a topik, én is vacilálok mi kéne...

(#6) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

úgy hallottam az ab9 (pro) talán feltámad poraiból, megérdemelne egy tesztet:D van ab9ed?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#7) Gtxtt


Gtxtt
tag

Jó kis teszt,igaz angol:[link]

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#8) westlake válasza FireKeeper (#6) üzenetére


westlake
félisten

nincs, viszont csak rosszat hallottam feloluk.. olyan lapokat probalok ki, amik arra erdemesek..

Play nice!

(#9) FireKeeper válasza westlake (#8) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez azért egy kicsit durva volt ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10) Silencer83


Silencer83
addikt

hogy ON is legyek :D

olcso, de nem feltetlenul szar alternativa :
ConRoe945G-DVI / Asrock termek, sokan nem tudjak, de Asus leanyvallalat/
[link]
egy fasza kis test, amelyben eleg jol teljesit a 945-os chipsettel szerelt conroe rdy lapocska!
[link]

2napja hasznalom, siman merem ajanlani mindenkinek, durva 20k az ara, es meg integralt vgaval is el van latva!
805 D-m 3.5 megy benne alapfesz / 2.66@3.5/, szoval nem mondhatnam hogy antituning.
jelenleg igy muzsikal a rszem, amig nem lesz egy E6300 benne [link]

1. Supports FSB 1066/800/533 MHz processor, EM64T CPU and H-T Technology
2. Supports Dual Channel DDRII667/533 x 4 DIMM slots with max. capacity up to 4GB
3. Intel® Graphics Media Accelerator 950, Pixel Shader 2.0, DirectX 9.0 and Max. shared memory 192MB
4. 1 x PCI Express x16 slot, 1 x PCI Express x1 slot
5. Supports Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
6. Dual VGA Output: support DVI-D and D-Sub ports with DVI Graphics-SI card by independent display controllers
7. Hybrid Booster - Safe Overclocking Technology
8. Untied Overclocking : During Overclocking, FSB enjoys better margin due to fixed PCIE/ PCI Buses
9. 4 x Serial ATAII 3.0 Gb/s connectors
10. 7.1 CH Vista™ Premium level HD Audio (ALC888 Audio Codec)
11. Windows® Vista™ Premium Logo Hardware Ready
12. HD 8CH I/O: 4 ready-to-use USB ports, HD 7.1 channel audio jacks

(#11) fLeSs


fLeSs
nagyúr

úgy gondolom, hogy mivel már szinte minden ilyen nagyobb érdeklődésnek örvendő alaplapnak van topikja, itt csak a legnagyobb tuningeredményeket (FSB) kéne bemutatni/kitárgyalni/közzétenni, ellenkező esetben többfelé oszlik az infó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Silencer83 válasza fLeSs (#11) üzenetére


Silencer83
addikt

sztem siman belefer az is,amit elotted irtam, hiszen csomo ember nem is tud efajta ''alig ismert/elismert'' :DDD , de megfontolando megoldasrol, mint pl az Asrock lapja jelen esetben :U

(#13) FireKeeper válasza Silencer83 (#10) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

van ennek egy nem itegrált vga-s változata, ha ez valakit zavar [link]
meg van egy 945ös giga lap is [link]
bár a 945ösök általában kifújank 300-320-as fsb küröl (lehet hogy a d805öt tényleg jól meghajtja, de annak csak 133as az alap fsb-je, és tuningnál is ugye nálad 175, ami azért nem a csipszetek vége:D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) FireKeeper válasza Silencer83 (#12) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én tudok:D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15) whitezo88 válasza fLeSs (#11) üzenetére


whitezo88
nagyúr

de ott ki kel guberálni hogy melyik Conroe-ready

(#16) Silencer83 válasza FireKeeper (#13) üzenetére


Silencer83
addikt

nah varj
latom nem ertesz, ill felreertesz!
nekem nem szempont, hogy minden egyes mhzt kihajtsak a cpubol, tehat egy ilyen olcso asrock is lehet tokeletes tars, minimalis tuninggal...
akinek nem szamit 400-500 fsb, de olcso stabil lapot akar, raadasul vgara sincs szuksege, akkor makulatlan :R


[Szerkesztve]

(#17) FireKeeper válasza Silencer83 (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én se ezt mondtam:D ez egy tökéletes lap ilyenre(:R), csak a teljes képbe tuningot illetően beletartozik az is, hogy magas fsbs procival (gondolok core2duora) már nem olyan virgonc ;]

[Szerkesztve]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18) dante3


dante3
addikt

Talán van már nálad Abit AW9D MAX is?
Arra nagyon kíváncsi lennék,németeknél és osztrákoknál már kapható!
2-3 ezer forinttal drágább az asus p5w dh deluxnál!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#19) Silencer83 válasza FireKeeper (#17) üzenetére


Silencer83
addikt

igy ertheto, nyilvan nem rekordok fognak vele szuletni :D , de egy alap core 2 duos rsz alapja lehet, tenyleg baromi olcso, ezaltal konnyebb sokaknak az ''atallas''

(#20) fLeSs válasza Silencer83 (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem erre gondoltam.
van pl. már gigabyte 965p-ds3 vagy asus p5wdh topik, akkor most ezekkel kapcsolatban melyik topikba írjanak a tulajok? a saját topikjába vagy ebbe? mert sztem senkinek nincs kedve mindent leírni kétszer.
de ti tudjátok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) westlake válasza fLeSs (#11) üzenetére


westlake
félisten

en ugygondoltam, hogy azert lehetne egy 945/965/975 performance tesztet is csinalni..

Play nice!

(#22) westlake válasza dante3 (#18) üzenetére


westlake
félisten

szerintem nem lehet kapni.. may elorendelni.. amerikaban sehol sem latok elado aw9-et :U

mas: mivel az asrock csak az allendale-eket tamogatja, egy 6300-assal fogom osszehasolnitani a lapokat

[Szerkesztve]

Play nice!

(#23) Silencer83 válasza westlake (#21) üzenetére


Silencer83
addikt

:C ez sokakat erdekelne, az fix


[Szerkesztve]

(#24) westlake válasza Silencer83 (#23) üzenetére


westlake
félisten

tudom, azert csinalom meg ;)

Play nice!

(#25) slayer006 válasza fLeSs (#20) üzenetére


slayer006
addikt

igazad van erre nem sok szükség van :(
főleg úgy, hogy bizonyos ''arra nem érdemes'' lapok kimaradnak :U :(
szvsz módosítsátok a topic címét erre:

conroe -ra érdemes lapok
;] ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#26) dante3 válasza westlake (#22) üzenetére


dante3
addikt

Itt azt írják,hogy 48 óra múlva kiszállítják a megrendelőnek! :F
[link]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#27) parandroid válasza fLeSs (#20) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Viszont ha valaki Core2-s rendszert szeretne, az jobban jár az általános tapasztalatokkal, mint ha minden szóba jöhető lap topikját át kellene néznie - bár kétségkívül ez lenne az igazi megoldás, erre nem mindenkinek jut elég ideje / türelme / kitartása.

Szó volt róla régebben, hogy érdemes lenne platformonként egy 'Milyen alaplapot?' topik, nem tűnik ez olyan rossz ötletnek. A Core 2-t ezzel legalább kipipálhatjuk. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) dante3 válasza parandroid (#27) üzenetére


dante3
addikt

Ezzel én egyetértek,a procim már megrendeltem,de halvány lila gőzőm,hogy melyik lapot vegyem meg hozzá?
Jó lenne egy összefoglaló + és - tapasztalatokkal! :R

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#29) fLeSs válasza parandroid (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én értem amit mondasz, de magyarázd el a tulajoknak is akiknek így 2 helyre kéne leírni a tapasztalatokat. ;) Az infó többfelé fog eloszlani és így mégnehezebb lesz megtalálni.
Nekem amúgy mind1, szóval tőlem megmaradhat ez a topik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) beers válasza dante3 (#26) üzenetére


beers
addikt

Nem biztos, hogy rendelnék olyan helyről ahol a socket-et sockel-nek írják (több helyen is)!
Azért ha találsz valahol szólj nekem is plesae én is erre (vagy sima AW9D-re) vadászok :) !

M&N

(#31) fLeSs válasza beers (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

socket = sockel németül. :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) dante3 válasza beers (#30) üzenetére


dante3
addikt

A párom nővére kint dolgozik ausztriában,már szóltam neki,hogy intézkedjen! :) ;)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#33) Ősember válasza fLeSs (#31) üzenetére


Ősember
őstag

:C erröl van szo

amugy jopofa ötlet beleszedni a lapokat a ''kezdö keresöknek'' de itt merül fel az abit gond, amit westlake ''érdemtelennek'' nyilvánitott. pont aki kezdö fog bejönni és megkérdeni az a lap miért nem jo, hiszen az is 965 és conroe ready, mire egy olyan választ fog kapni hogy ''ti hallottatok valamit? olyan mintha valaki azt mondta volna abit?! - ja igen... de itt ilyenröl nem illik beszélni'' :( ha egy lap rossz, akkor pont azért kell rola beszélni mert rossz :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#34) slayer006 válasza Ősember (#33) üzenetére


slayer006
addikt

:R :R

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#35) Fla$hly válasza westlake (#24) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

újabb jó topicot nyitottál :C én támogatom :R

és jó tesztelést :P

Aláírás

(#36) beers válasza fLeSs (#31) üzenetére


beers
addikt

:B ennyit a német nyelvtudásomról! (mellesleg nálunk is socket-nek írják)

M&N

(#37) Gorneck válasza Ősember (#33) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig nem rossz lapocska...sőt...:)

Gorneck#1239

(#38) FireKeeper válasza Gorneck (#37) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

valamiért mégis lecserélted ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#39) Ősember válasza Gorneck (#37) üzenetére


Ősember
őstag

talán most nem a legjobb, de szerintem csak uj biosz kell és kész :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#40) westlake


westlake
félisten

aaaa.. hagyjatok mar.. kezdem magam ugy erezni emiatt a ''az arra erdemes'' kifejezes miatt, mint a miniszter, aki hibazik valamit es egybol a lemondasatkovetelik :D
ha valaki ad nekem olyan lapokat is, amit en mar nem vettem meg, akkor azt is nagyon szivesen besuvasztom a listaba..
jelenleg egy asrock 775xfire-esata+, egy asus p5wdh, egy ds4 es egy dq6 all rendelkezesemre.. nagyon gondolkodom egy msi 975-on..

Play nice!

(#41) sziro74


sziro74
csendes tag

Remélem belekerül a teszt kalapba a DQ6 is :)) Nagyon gondolkodom rajta.
Látom van rá esély, hisz van ilyen lapod.

[Szerkesztve]

(#42) Gorneck válasza FireKeeper (#38) üzenetére


Gorneck
titán

Tudod jól miért...gigához van használható bios, abithoz egyenlőre nincs.:(

Attól még minőségibb darab a gigához képest...:)

Gorneck#1239

(#43) Silencer83 válasza westlake (#40) üzenetére


Silencer83
addikt

huu bazz, MSI 975 fincsi lenne :R
es kulonben is, westlake monnnyon leee :)) :D

(#44) Ősember válasza westlake (#40) üzenetére


Ősember
őstag

igen igen, elhamarkodott volt, viszont akinek van ilyen lapja az nem adja oda, mert akkor mit használ? :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#45) g@bo válasza Gorneck (#42) üzenetére


g@bo
nagyúr

az nem biztos. DS3 v inkább DS4 igenis jó vétel. nem kell feltétlen extrém tuningra gondolni, legyen átlagfelhasználó, minimális tulhajtás mellett.

(#46) wolffy válasza westlake (#40) üzenetére


wolffy
aktív tag

Egy ASUS P5B-nek vagy P5B Deluxe-nak is örülnék, mert én ilyenre pályázom. (Már többször végig akartam olvasni a saját topikját, de nem volt rá időm. A vége felé meg mindenki csak FSB húzásokról beszél.)

(#47) Gorneck válasza g@bo (#45) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem jobban tetszett...:)

Gorneck#1239

(#48) Ősember válasza Gorneck (#47) üzenetére


Ősember
őstag

én ha cserélem a gigára az kizárolag a chipsethütö miatt lesz :C thermalright hr-05-el jol mutatna :)) mert ugye passzivan a rendszer nem beszélget

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#49) g@bo válasza wolffy (#46) üzenetére


g@bo
nagyúr

p5b deluxe lap havernál nem megy fsb 330 fölé... :(

(#50) Gorneck válasza Ősember (#48) üzenetére


Gorneck
titán

Tájfun lerendezi a gyárit...:) Nem kell csicsázni méreg drága chipset bordával..:)

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.