Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Thommyboj válasza DNS_65 (#300) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

intel chipsetesek szerintem jobbak tuningban

(#302) Darkness


Darkness
aktív tag

Udv..

Szeretnem segitsegeteket kerni abban, hogy mijen mATX es alaplapot talalok Core 2 Duo procihoz? surgos lenne a dolog.

thx

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#303) B@dsector válasza Darkness (#302) üzenetére


B@dsector
aktív tag

ASRock ConRoe945G-DVI [link]
ASUS P5B-VM [link]

(#304) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! Mien lapot ajánlotok egy Intel Core 2 Duo E6400 -as processzor alá? Csak Asus-t mondjatok mert mindenképpen ilyet szeretnék! És ha már itt tartunk milyen memóriát vegyek (1GB-os modulra gondolok) ami bírná is ha tuningolnám? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#305) Devil


Devil
tag

Csak kiváncsiságból ha veszel egy ilyen izmos rendszert amin még az atyaúristen is elfutkos gond nélkül, miért kell azonnal a tunning teljesítményeket nézni?
Nem kötözködésből kérdem, de szerintetek tényleg megéri 2 szer annyit fizetni egy állítólag!!
jól tunningolható memóriáért esetleg alaplapért?

(#306) #gab_ válasza Szoszibá (#304) üzenetére


#gab_
őstag

ASUS P5B Deluxe
ram pénztárca fuggő

(#307) Daweee válasza Szoszibá (#304) üzenetére


Daweee
őstag

Az 1 Gb-os modult úgy érted hogy 1 db 1 gigás ram? mert 2X512 gyorsabb lenne a dual channel miatt... Tuningra Corsair, Geil, stb-t vegyél core 2 höz a magas fsb miatt inkább 800Mhz-est

(#308) Thommyboj válasza Daweee (#307) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

jaja ez így van, mondjuk én nekem egyben van 1 giga ramom, mert majd veszek még egy 1 gigát és akkor 2 giga fog menni dual channelban, de a 2x512 a legjobb megoldás, amúgy márkában meg tuningos ramoknál is megint csak az ár a határ

(#309) slayer006 válasza Szoszibá (#304) üzenetére


slayer006
addikt

Gigabyte GA-965P-DS3
Corsair Twin2X2048-6400

bár a RAM manapság nem mondhatni olcsónak ...

Thommyboj :de a 2x512 a legjobb megoldás ...
:( :(



[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#310) westlake válasza Devil (#305) üzenetére


westlake
félisten

megeri porsche-t venni, amikor ugy is 130-al lehet csak menni az autopalyan? :U
kb. ennyi ertelme van a tekerdesednek is ;) az emberek nagyon okosak es pontosan tudjak, mi eri meg nekik es mi nem ;)

Play nice!

(#311) DNS_65 válasza slayer006 (#309) üzenetére


DNS_65
senior tag

Hello!

Én is 2x1 GB ramban gondolkodom, sztem ez a minimum ha már uj konfigról van szó.

Lap az vagy P5B, vagy AB9 Pro lesz jelen állás szerint, te melyiket választanád?

És ez a két kit közül te melyiket ajánlanád:

Corsair XMS2 Twin2X or
Geil Ultra DC kit ?

Egyébként mi a különbség a GEIL Ultra és Value széria között :F

(#312) slayer006 válasza DNS_65 (#311) üzenetére


slayer006
addikt

Corsair XMS2 Twin2X
P5B, vagy AB9 Pro :F :F

sorry, de már fekcem :DDD

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#313) DNS_65 válasza slayer006 (#312) üzenetére


DNS_65
senior tag

Ezt a sok kérdőjelet azért irtad mert neked gigabyte lapod van ? :DDD

Gondoltam segithetnél a döntésben hogy melyik alaplap a jobb választás
egy E6400 allendale alá :U .... :B Csak ennyit szerettem volna.

(#314) slayer006 válasza DNS_65 (#313) üzenetére


slayer006
addikt

Gigabyte GA-965P-DS3 :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#315) DNS_65 válasza slayer006 (#314) üzenetére


DNS_65
senior tag

aaaz igen.
khm, nem vagy te egy kicsit elfogult? :U :DDD
Elég sok probléma volt a DS3/DS4 lapokkal ahogy olvastam a topikját, ugyhogy ez
tuti nem lesz, de azért köszi (habár ez a P5B-ről is elmondható na mind1) :))

[Szerkesztve]

(#316) slayer006 válasza DNS_65 (#315) üzenetére


slayer006
addikt

AB9 Pro-ról is elmondható ;]

nem vagy te egy kicsit elfogult?
de :DDD

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#317) westlake


westlake
félisten

jo olvasgatast.. egy ''kis'' aw9d-max adalek ;)
[link]

Play nice!

(#318) Thommyboj válasza slayer006 (#309) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

hát igen 2x512 mb ot javasoltam én is neki, csak én azért vettem 1 gigát egybe, mert majd amint lesz egy kis zs-m lesz egy kis memóriabővítés is és akkor 2 giga fog dualban menni, és mivel egyben lesznek az 1 gigás ramok, a memóriacímzés is könnyebb lesz a winnek.

(#319) Cserfa


Cserfa
csendes tag

Megkérdem, noha tudom, Allendale procikhoz Asus P5B Deluxe, vagy DS3/DS4 lapot szoktak javasolni:

Megéri Allendalehez ABIT AW9D, vagy MAX lapot venni, vagy vegyek inkább ugyanilyen áron Asus p5b deluxeot?
Ehhez figyelembe kell venni, hogy a MAX és a Asus P5B Deluxe kb. egy árban van.

Nem akarok nagy tuningot, valami 3,2HGz, esetleg kicsit több már elég lenne, csak léghűtésem lenne.

Kérdésem fő oka: 2GB Geil 800MHz Vaule kit RAM-om van, amit egy DS4 tulajtól vettem, akinek bizony rosszul ment a gépében. Azaz félek, hogy a RAM-om nálam is hibázna, ahogy sokaknak akadt ilyen gondja. Ezért DS4 nálam szóba sem jöhet.


Egyéb ok, amiért ezen gondolkodom, az Abit lapok nem drágábbak a p5b deluxnál 44100 Ft, ill. 49700 Ft. A 975 chip meg tán valamivel nagyobb sávszélességű.


És, ha megéri, Abitot vennem, E6300-at, vagy E6400-at vegyek ilyen lapra? Azaz 3,2 GHz környékére ki tudom hajtani az E6300-at az Abittal?
Bevallom, a pénz számít, csak lényegesen jobb teljesítményért szeretnék többet fizetni.


Cserfa

[Szerkesztve]

1! Hz Titanium Citizen Eco Drive karóra, 40 cm ventillátor (Eurotec, asztali), 46*32 zoll monitor alatti asztal (Bonazna tip.), etc.

(#320) DNS_65


DNS_65
senior tag

Valaki elmondaná hogy miért ajánlja mindenki a P5B Deluxot?
Valami gond van a sima P5B-vel?
Vagy ennyi embernek szüksége van a crossfire-re :F,
vagy egyszerűen megér 10 k-t a jobb körítés és az igényesebb chipsethűtés?

(#321) #gab_ válasza DNS_65 (#320) üzenetére


#gab_
őstag

nem.
általában az osszes P5B Deluxe viszi az 500++ fsb-t egy bios frissités utan.

(#322) westlake válasza Cserfa (#319) üzenetére


westlake
félisten

1. ha tudod, hogy ellendale procikhoz i965-os lap illik, akkor miert teszed fel megis a kerdest?
2. 44.100 es 49.700 forint kozott nalam 5.600 forint jon ki.. neked ez kb. egy ar??

egyebkent, hogy a kerdeseidre is valaszoljak.. nem, nem eri meg allendale procihoz i975-os lapot venned.. marad a p5b deluxe!
tovabba nem eri meg azt a 7-8k kulonbseget az e6400 az e6300-hoz kepest.. az e6300-as proci a best buy

Play nice!

(#323) westlake válasza DNS_65 (#320) üzenetére


westlake
félisten

tunning (es egyeb szempontontok szerint) szempontjabol a p5b deluxe lapot nem lehet osszehasonlitani a sima p5b-vel

Play nice!

(#324) Templomegere


Templomegere
senior tag

P5B vagy P5B Deluxe ?

Omega azt mondja hogy P5B-ben 510mhz FSB-ig jutott stabilan . Egy ''gondja'' van csak , az pedig a 2.1V max RAM !


Szerintetek?

(#325) #gab_ válasza Templomegere (#324) üzenetére


#gab_
őstag

sztem az egy ritka jó példány :D
2.1v sztem kevés

(#326) Templomegere válasza #gab_ (#325) üzenetére


Templomegere
senior tag

már csak azt kellene tudni hogy a 7950 GX2-es elfutkározik -e benne

(#327) #gab_ válasza Templomegere (#326) üzenetére


#gab_
őstag

xsen asszem van 1-2 arcnak GX2 P5B dlxben

(#328) Templomegere válasza #gab_ (#327) üzenetére


Templomegere
senior tag

de ez no deluxe

(#329) Konflikt válasza Templomegere (#326) üzenetére


Konflikt
addikt

nvidia lapján fennvan a támogatot lapok listája valahol GX2 alá

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#330) westlake válasza Templomegere (#326) üzenetére


westlake
félisten

regi moddolt forceware driverrel barmelyik lapban megy, amelyiken van olyan pci-e slot, amibe bele lehet fizikalisan tenni a kartyat..

lol.. most esik le.. asus p5b + gx2??porsche kleber gumikkal :DDD

[Szerkesztve]

Play nice!

(#331) Templomegere válasza Konflikt (#329) üzenetére


Templomegere
senior tag

semmit nem jelent .... gigabyte DS4 nincsen a listán és mégis megy benne hibátlanul

(#332) Templomegere válasza westlake (#330) üzenetére


Templomegere
senior tag

mi ebben a jujjj ? :D:D

(#333) #gab_ válasza westlake (#330) üzenetére


#gab_
őstag

''porsche kleber gumikkal''
lol :D :C

(#334) Templomegere válasza #gab_ (#333) üzenetére


Templomegere
senior tag

miért kell a porsche-t lenézni .... :DD

(#335) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok
DDR2-667es ramokat meg lehet hajtani 800on? 2* 1giga Corsair lenne az illető. Nekem bőven elég lenne a 400as fsb.
Elképzelhető, hogy c2d-re váltok és hát a 800as ramok horror áron vannak.
Mindenki Asus P5B deluxe-ot ajánl, de melyiket? A wifi-t vagy a simát?

(#336) westlake válasza Templomegere (#334) üzenetére


westlake
félisten

mar ezt hittem, hogy miert kell a klebert megalazni egy porsche-val :DDD

Play nice!

(#337) westlake válasza Mankó (#335) üzenetére


westlake
félisten

2.1-2.2 volton biztosan menni fognak

[Szerkesztve]

Play nice!

(#338) #gab_ válasza Mankó (#335) üzenetére


#gab_
őstag

wifi vagy sima tökmind1 :)

(#339) Mankó válasza #gab_ (#338) üzenetére


Mankó
veterán

És abban az esetben ha nem akarok 400as fsb fölé menni, akkor is a delux-ot ajánljátok? Wifi nem kell, Lan, sata2 mindegyiken van. Audigy2 ZS-t meg nem akarom lecserélni.
Tudom a Delux esetében van a feteken borda. Annyival rosszabb a sima P5B, hogy mindenképpen érdemes kifizetni a 12-14 különbözetet a 2 lap között?

Másik kérdés, hogy a 6300as hűtője, amit adnak hozzá, az meghűti tuningolva is a procit, mondjuk 400as frekin is? Illetve megtudja valaki mondani, hogy mennyire hangos a hűtője? Most egy AC Freezer van a 3000+ a64emen és nagyon tetszik hogy szinte hangtalan alapjáraton. Sajnos csend mániás vagyok.

Ja még egy kérdés: Most egy 400W-os 20 pines Coolink tápom van. Elviszi-e, komptabilis-e egyáltalán vele, vagy mindenképpen tápcserére számítsak?

Köszi előre a válaszokat!

(#340) Mankó válasza westlake (#337) üzenetére


Mankó
veterán

Köszi. Megnyugodtam.

(#341) #gab_ válasza Mankó (#339) üzenetére


#gab_
őstag

ha nem akarsz 400fsb fölé menni akkor sima P5B.
a gyári huto sztem 3.2ghzig simán jo .
azt nemtom, hogy hangos e de sztem igen :U

[Szerkesztve]

(#342) Cserfa válasza westlake (#322) üzenetére


Cserfa
csendes tag

1. Egyelőre csak olvasom, hogy ''ellendale procikhoz i965-os lap illik'', de nem adok igazat neked, szerintem tévedsz, mert én nem extrém tuningra hajtok. Meggondolhatnád, milyen tanácsokat adsz ilyen kategirikusan, mert szerintem tévedsz, és megtévesztesz egy rakás embert, akik csak kicsit szeretnének tuningolni. (Legalább meggondolhattad volna, én hogy kívánom használni a gépemet.Én csak 3,2-3,4 Ghz-re tuningolnám, és ott simán megy a i975 cihpkészlet. Az én RAM-ommal ráadásul biztonságosan, nem úgy, mint i965-ösöknél.)

2. Az ABIT AW9D 2 ezer Ft-tal olcsóbb a ASUS P5B DELUXE, de mellé E6400-at kéne vennem, ami 11ezer Ft-tal drágább az E6300-nál. Így 9000Ft-tal drágábban tán stabila
bb, és egy kicsivel gyorsabb (amennyivel gyorsabb a i975 a i956-nél), ám jó eséllyel húzhatóbb is (mert az E6400 többre húzható általában az E6300-nál, akárhogy is nézem) konfigot kapok.

Igaz, az árkülönbség számít, de az egész gép belekerül vagy 350-400 ezer Ft-ba, akkor 9 ezer Ft ennek csak valami 2-3%-a Így gondolva tán megéri ABIT AW9D-be tenni E6400-at, nagyonbb tunindpotenciál, gyorsabb és biztonságosabb működést kapunk kevésbé kihajtott, és stabil lappal (mert a mostani a i965-ösök bugosak, igenis problémáznak az 1GB-os RAM modulokkal).

Ha igazam van, gondold meg, westlake, mert szerintem te rossz tanácsokat mondogatsz erről. Egyelőre léghűtéses procijú embereknek is érdemes i975-ös lapú gépbe tenni Allendale procijukat, én így látom, te ennek eddig semmi cáfolatát nem hoztad.

Ha viszont tévedek, örülnék, ha megmondanád, miben!

Cserfa

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

1! Hz Titanium Citizen Eco Drive karóra, 40 cm ventillátor (Eurotec, asztali), 46*32 zoll monitor alatti asztal (Bonazna tip.), etc.

(#343) #gab_ válasza Cserfa (#342) üzenetére


#gab_
őstag

'''ellendale procikhoz i965-os lap illik' de nem adok igazat neked, szerintem téveds''
lol :DDD :C :DD

''(mert egyelőre a 965-ösök igenis problémáznak az 1GB-os RAM modulokkal).''
lol 2.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#344) Cserfa válasza #gab_ (#343) üzenetére


Cserfa
csendes tag

Ha valamiben tévedek, mutasd meg.

1! Hz Titanium Citizen Eco Drive karóra, 40 cm ventillátor (Eurotec, asztali), 46*32 zoll monitor alatti asztal (Bonazna tip.), etc.

(#345) #gab_ válasza Cserfa (#344) üzenetére


#gab_
őstag

''mert én nem extrém tuningra hajtok.''
ha te nem az extrém tuningra hajtasz minek olyan abit? miért nem jó egy asrock vagy giga ds3 ? :D

(#346) Mankó válasza #gab_ (#341) üzenetére


Mankó
veterán

A sima P5B-n lévő passzív bordák elegek lesznek a 400as FSB-hez? Illetve a fetekre nem kellene valami borda?
Kompatibilis lesz akkor a mostani 400Wos Coolinkem a c2d-hez?
Ajánlj nekem egy jól hűtő, de halk procihűtőt! Ha lehet ne legyen horror ára.

Kicsit láma vagyok még a c2d-hez, az alap 266os fsb, milyen fsb-nek felel meg? A64nél ugye a 250es FSB-m 500as belső FSB-nek. Sokáig X2-n agyaltam, de az a 20-30 különbség ide hozott. S jó lenne ha megnyugtatnátok, hogy jó lesz az. THX.

Szerk:
A 400as FSB már extrém tuningnak számít?


[Szerkesztve]

(#347) #gab_ válasza Cserfa (#344) üzenetére


#gab_
őstag

''Én csak 3,2-3,4 Ghz-re tuningolnám''
E6300nál az már kb 480 fsb és nincs olyan 975 ami bir 480 fsbt... mig pl az asus p5b dlx egy bios frissités utan siman megy 500++fsbt... :U

(#348) Cserfa válasza #gab_ (#345) üzenetére


Cserfa
csendes tag

Te tényleg nem olvasol, csak írsz :(

Kerülni akarom az i965-öt, mert DS4-et RAM-om nem szereti (írtam!), gondolom DS3-ban sem lenne jobb a helyzet (az még többet problémázik a RAM-okkal).
DS3 alig olcsóbb az Aitnál, és az Abit messze jobban kiépített, jobb hűtésű, jobb, nem bugos chipű, mondd, ugyan mi szól a DS3 mellett egyáltalán?


Cserfa

1! Hz Titanium Citizen Eco Drive karóra, 40 cm ventillátor (Eurotec, asztali), 46*32 zoll monitor alatti asztal (Bonazna tip.), etc.

(#349) westlake válasza Cserfa (#342) üzenetére


westlake
félisten

jol van... ugyes vagy.. olvasgassal meg par szaz oldalt a temaval kapcsolatban.. olyan marhasagokat irsz le, hogy csak nezek..
sajat magadat cafolod meg a fel oraval korabban irt hozzaszolasoddal..

nezelodj mar kicsit korbe, mielott ilyen temaban akarnal ''kioktatni''.. nyugodtan megkerdezhetsz itt akarkit, hogy mennyire szokasom felrevezetni es megteveszteni az emebreket..
egy fontos folgot megemlitenek: en tapasztalatbol beszelek (volt mar 6 fajta core 2-es lapom), te viszont velem ellentetben csak forumokat olvasgatsz es ugy probalsz ''okos'' lenni

reszemrol lezartnak tekintem a dolgot, adjon neked az tanacsot, aki akar..

Play nice!

(#350) #gab_ válasza Mankó (#346) üzenetére


#gab_
őstag

''A sima P5B-n lévő passzív bordák elegek lesznek a 400as FSB-hez+
elég
''Kompatibilis lesz akkor a mostani 400Wos Coolinkem a c2d-hez''
igen

''A 400as FSB már extrém tuningnak számít''
hát ez a proci szorzojátol fugg.. de az xtreme tuning 4ghz+ nál kezdodik sztem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.