Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) magno


magno
csendes tag

Üdv mindenkinek. Tegnap vettem egy Coolink tápot amit már múlt hónapban kinéztem hogy végre lecserélhessem a 300-as Codegent. Szépen be is szereltem kipróbáltam müxik minden oké. Rá egy két órára be akartam kapcsolni csakhogy elsem indult a gép. Vagyis csak akart de egy kis led villanáson kivül semmi az égvilágon. A gép hátulján tapogatózam a tápkábelnél és megfogtam a tápot ami tűz forró volt. Ha kikapcsolom a tápot és várok vele egy fél órát akkor kihül és müxik. De ha leállitom a gépet akkor megint felmelegszik a táp és nem indul a gép. Azt még nem tudtam kipróbálni hogy mennyi ideig megy a gép vagy hogy menet közben lekapcsol-e vagy hogy akkor is túlmelegszik. Mondjuk tök mindegy mert ez igy sem normális. Várom a hozzászólásokat előre is köszönöm.

forever hardcore

(#2) Egon válasza magno (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem ez annyira egyértelmű, hogy fölösleges külön topicot nyitni neki: vidd vissza gariba...:(
Esetleg még a konnektor tájékán néznék körül (hátha ott van valami probléma, de ennek igen kicsi az esélye).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Azonnal vidd vissza, és verd a pultot a boltban.

(#4) bendi válasza magno (#1) üzenetére


bendi
tag

A Coolink tápon is van főkapcsoló, tessék használni!
Vagy beszerezni egy főkapcsolós elosztót!
Az a helyzet, hogy az ATX táp kikapcsolt gépnél is fenntart 1-2 áramkört... a feszt ilyenkor is generálni kell, ez hővel jár, de ugye nem forog a venti... mert elvileg kikapcsolt.
Most az a Coolink, vagy nem tom melyik gyártó hibája, ha nem tesz rá elegendő bordát a passzív hűtés miatt, de szerintem minden táp élete meghosszabbítható íly módon, ha gép leállítás után áramtalanítjuk is.
Persze nem elképzelhetetlen egy rövidzárféleség se, de ez úgy kikívánkozott belőlem:))

Mindazonáltal a márkásabb tápok előnye, hogy a rossz is, max 1 hónapon belül kijön, és nem ránt magával semmit

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#5) bendi


bendi
tag

Persze vissza is lehet vinni.. az is egy megoldás:t

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#6) bendi válasza Egon (#2) üzenetére


bendi
tag

Egyre okosabb vagyok:)
Szóval most olvasom, hogy a konnektor környékén nézzen szét...
Földelt konnektor?

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#7) bendi válasza bendi (#6) üzenetére


bendi
tag

Hopp!
Kvázi tag lettem:))

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#8) magno


magno
csendes tag

Teljesen földelt minden és a konnektor is kapcsolós tehát nem valószinű hogy amiatt melegedne. Egyébként meg már kezd a tököm telelenni a cuccokkal mostanában az utolsó havi termés : rossz elitgroup deszka, rossz maxtor vinyó, rossz club3d kártya, most meg rossz coolink táp. ebből fele mistral fele bluefish. tényleg ennyi retek cucc van vagy csak nekem van pechem vagy mindkettő.

forever hardcore

(#9) Polesz válasza magno (#8) üzenetére


Polesz
addikt

mind2. Amúgy lehet, hogy még mindig van egy retek cucc a gépedben.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) Polesz válasza Polesz (#9) üzenetére


Polesz
addikt

...ami miatt túlmelegszik.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) magno


magno
csendes tag

Monduk azon gondolkoztam hogy ha a földelésssel lenne gond akkor a Codegen-nek is melegendnie kellet volna vagy nem?

forever hardcore

(#12) bendi válasza magno (#8) üzenetére


bendi
tag

Nem lennék a helyedben!
Pechsorozat:(
Vagy nemtom...

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#13) bendi válasza magno (#11) üzenetére


bendi
tag

Mivel azon nincs főkapcs.. lehet, hogy jó helyen voltak a bordák a tápban...
Mindenesetre érdekes! Nekem is volt egy Coolink tápom, igaz, egy estés volt,
de nem emlékszem ilyenre, igaz, nem is néztem...

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#14) magno


magno
csendes tag

itt a config abit kd7-e deszka athlon xp 1800, 2 db 40 gb-s maxtor vinyó, 256mb smasung ram 266mhz-s. egy pioneer 116-os dvd-rom, egy asus 40x12 cd iró, chieftec ház 4db 8cm-s coolink venti kb ennyi.

forever hardcore

(#15) magno


magno
csendes tag

Most megin órákat poshadhatok a rohatd szervizbe. ja és marha meleg van. köszönöm a hozzászólásokat ha megjártam a szervizt délután és érdemes valami figyelemre méltót tapasztalnom akkor ide irom hátha mond valami okosat az egyik szervizes ember.

forever hardcore

(#16) marcee válasza bendi (#4) üzenetére


marcee
addikt

Tényleg: most hogy nekem is van főkapcsoló a tápomon, ki szoktam kapcsolni, ha leállítom a gépet, pont ugyan ilyen megfontolásból (ti. hogy ne melegedjen hiába). Tudja valaki, hogy ez jó nemjó, tápnak, gépnek, fölösleges-e, nemjuteszembe más, egyáltalán? :)

Ill. ha már itt tartunk, nem tudtam beszerelni a tápot a gépbe (a ház a régi maradt, egyelőre, de a belseját erősen kicseréltem), az árt neki, ha az asztallapon fekszik, fejjel lefelé? Azért van megfordítva mert a teteje nincs perforálva, míg az alja igen.

\m/

(#17) magno válasza marcee (#16) üzenetére


magno
csendes tag

De ez akkor sem normális dolog hogy úgy felmelegszik hogy utána be sem kapcsol. A kapcsoló a tápon tényleg nagyon jó dolog csak nincs kedvem állandóan az iróasztal alá bújni hogy kikapcsoljam. Ja és egy fontos teszt még lemeradt mert még nem volt időm kipróbálni hogyha járatom a gépet egy két órán át akkor mit csinál a táp. Azt még hozzátenném hogy most 33-34 fok van a lakásban de a Codegennel ment a gép 6-7 órát simán, és minden elfogadható hömérsékleten maradt. még úgy is hogy dvd rippeltem, (mondjuk ezért vettem chieftec házat).

forever hardcore

(#18) marcee válasza magno (#17) üzenetére


marcee
addikt

A melegedére még nem cserélnék szerintem, de ha nem indítja el a gépet az már elég gáz, kérdés hogy hogyan tudod a szitut reprodukálnio a szervízben.

Milyen házat vettél (típus)?
Táp nélkül hol?

\m/

(#19) magno válasza marcee (#18) üzenetére


magno
csendes tag

Mindenestre azért kipróbálom a nagyszobában is egy másik konektoron hátha kiderül valami gebasz. A ház is mistral-os DX-01 BLD (kék) dragon széria. 23e brtuttó de csak egy db volt vlsz ezek a házak hibás táppal érkeztek és igy táp nélkül eladják. mültkor volt egy ugyanilyen csak ezüst szinü 24e-ért.

forever hardcore

(#20) marcee válasza magno (#19) üzenetére


marcee
addikt

Az nekem kicsi sajnos, én DA01WD/BLD4-et szeretnék, de mindenhol csak táppal adják.

\m/

(#21) magno válasza marcee (#20) üzenetére


magno
csendes tag

Azért jött jól nekem ez a táp nélküli megoldás mert egyszerre nem lett volna annyi pénzem hogy táppal eggyütt vegyem meg és első látásra beleszerettem ebbe a házba (hahaha). Ha meg már ugyis táp nélkül vettem akkor mindenféleképpen APFC-et akartam. most meg is van csak nem jó. az meg jó kérdés hogy fogom reprodukálni a melegedést. lehet hogy elöbb felhivom a szervizt mégis mit szólnak ehhez a jelenséghez. mondjuk nem megterhelő az odamenetel se mert csak 15 percre lakok a mistral-tól gyalog.

forever hardcore

(#22) marcee válasza magno (#21) üzenetére


marcee
addikt

Akkor járasd sokat a gépet had melegedjen a táp, állíts be egy havert a szervíbe sorbaállni, felhív mielőtt sorrakerülne, aztán spuri! :)

\m/

(#23) magno válasza marcee (#22) üzenetére


magno
csendes tag

Ez egy jó ötlet de szerintem senki nem tökölődne pont az én tápommal inkább mennek sörözni nekem meg már lassan előre köszönnek a mistral meg a bluefish szervizekben.

forever hardcore

(#24) magno


magno
csendes tag

És most válaszolok magamnak, csakhogy legyen befejezése is a topicnak. Visszavittem a tápot a mistralba ahol le lett tesztelve. A melegedést ott is produkálta de ott viszont el is indult vlsz konstrukciós hiba lehet mert a szervizes ember sem tudott mást mondani. Pedig biztam a coolink-ban. Na mind1 végül is chieftec hpc 360-202 es 1 ventis ppfc-s táp lett belöle ami müködik rendesen. Konzekvencia: ovatosan azokkal a coolink tápokkal akár milyen jól is szerepeltek a tesztben.

forever hardcore

(#25) Cane válasza bendi (#6) üzenetére


Cane
őstag

A táp melegedésénél miért fontos hogy földelt-e a konnektor?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#26) magno válasza Cane (#25) üzenetére


magno
csendes tag

Most már én is rá jöttem hogy semmi köze a földelésnek a melegedéshez. Legalábbis eddig mindenki ezt állította.

forever hardcore

(#27) Yutani válasza magno (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi ezt az infot, mert éppen Coolink tápon gondolkodtam...

#tarcsad

(#28) magno válasza Yutani (#27) üzenetére


magno
csendes tag

Azért hozzáteszem itt is hogy senkit nem akarok lebeszélni azért a Coolnik tápokról mert nekem rossz tapasztalatom volt vele.

forever hardcore

(#29) shtml válasza magno (#24) üzenetére


shtml
őstag

A tesztben csak a leadott feszültségeket és azok stabilitását vizsgálták, semmi mást. Így a hosszabb távú megbízhatóságot sem, erre idő sem volt. A te eseted is azt példázza, hogy hiába nem az élvonalban szerepeltek a teszben a Chieftec tápok, a valóságban mégis sokkal jobb befektetés egy Chieftec táp.

Én másfél-két éve használok teljes megelégedésre két 300 wattos Ch. tápot. Pár hónapja vettem egy 360-asat (HPC 360-102), az is tökéletesen működik. Nem mellékes, hogy ha átolvasod a PH táptesztjét, abban azt látod, hogy a 360-as Chieftec (360-102) működik a legjobb hatásfokkal (felvett és leadott teljesítmény aránya).

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) shtml


shtml
őstag

Egy minőségi ATX tápnak nem szabad ennyire felmelegednie stand-by üzemmódban. Az nem megoldás, ha a tápot kikapcsolom, mert üzemszerűen bírnia kell ezt az üzemmódot. Ha nem bírja, akkor sz@r. Akár Coolink, akár bármi más.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#31) magno válasza shtml (#29) üzenetére


magno
csendes tag

Teljesen igazad van. Azért kiváncsiságból kipróbálnék egy AP400X-est ha már a DX-es nem jött be. Azért az egyszerűbb felépítésű nem? Lehet hogy az működne rendesen.

forever hardcore

(#32) shtml válasza magno (#31) üzenetére


shtml
őstag

Nem tudom, nekem aktív PFC-s tápom sem volt még soha. Az viszont érdekes, hogy a PH-táptesztben a PFC nélküli tápok hatásfoka általában jobb, mint a PFC-s tápoké.

Erős a gyanúm, hogy ezekben a tápokban - még a márkásabbakban is - elég egyszerű PGC van és ez pótlólagos teljesítmény-felvétellel javítja a cos fi-t. Ez a plusz teljesítmény aztán szépen hővé alakul a tápban és csak a kedves vevő fizet rá.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#33) magno válasza shtml (#32) üzenetére


magno
csendes tag

Nagyon szuper. Itt az eredmény egyszer akarok aktív PFC-s tápot és nem jó. Mondjuk Chieftec amit vettem HPC360-202 az passszív PFC-s nem tudom hogy ez most hatásfokban mennyit dob rajta de lagalább nem melegszik és még halk is.

forever hardcore

(#34) Dwokfur válasza magno (#33) üzenetére


Dwokfur
csendes tag

Na emberek.

A Coolink nekem nem jött be.

Én még tavasszal/nyár elején vettem egy Coolink AP-400DX tápot a Mistral-ban. Nem tagadom, melegedett ez, is de forró nem volt, nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolognak. Tegnap még egy tunerkártyát szerettem volna beszerelni (utolsó simításként) a hónapok alatt összeválogatott, gondosan összeszerelt (alátétezett távtartók, stb...) gépembe. Tegnap ahogy emeltem fel a házat, a 2. centinél egy hangos pukkanás hallatszott, majd fémszag lett. A 25A-s biztosítékot megfektette a cucc. Azt gyanítottam, hogy a füst a táp felől érkezett. Azonnal lehúzgáltam mindent, és rádugtam csak a tápot. A főkapcsoló elbillentése után hangos sercegés, és villódzás jelezte az áthúzást, és füst jött ki a táp belsejéből. Úgy néz ki, hogy a Kingston RAMok, a HDD, a Combo drive, a DVD író, az SB Live túlélte. Nem is értem. Az alaplap nénózik, pedig a videókártya és a memóriák jók. Már csak az a kérdés, hogy magával rántotta-e az alaplapot, a processzort, vagy mindkettőt. Processzoron semmi nem látszik, egyébként sem hinném, hogy zárlatos lenne... Alaplapon sincs elpukkant kondi, vagy ilyesmi. De valamelyik, vagy valamennyi tutira tönkrement.

Ne vegyetek ilyen tápot. Ez egy szar. Azér vettem, hogy ne egy fospumpa legyen a gépembe, és kiderült, hogy Vargáné és tsa. színvonalon mozog.

Nem remélhetem, hogy bárki is megtéríti a rántott alkatrészek árát. Ha helyre is pofozzák a tápot, a büdös életbe soha nem fogom használni. A cseredarab helyett inkább levásárlom az árát és veszek egy Enermax-ot, vagy egy Chieftec-et. De kérdezem: ezek után miben bízzak? Ez egy 10k HUF nettós táp. Az Enermax is csak 2k HUF nettóval több ennél...

Még egyszer: nekem nem jött be.

Üdv,
Dw.

''Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe.''

(#35) tocsa válasza shtml (#32) üzenetére


tocsa
senior tag

Te nem vágod, hogy mi az a PFC. Hint: semmi köze a táp hatásfokához. Közelíti egymáshoz az áram és a feszültség felvétel szinuszos csúcsát. Ettől egyáltalán nem fogyaszt kevesebbet a táp, ellenben jó az áramszolgáltatónak, mert nem veszik el egy olyan látens fogyasztás, amelyet nem képes kimérni a mérőóra, azonban mégis elveszik az erőműből.

Ezen felül elintézheti, hogy a táp kevésbé zavarja a vele egy hálózaton lévő más fogyasztókat. De semmi több.
Pont azt olvashatod ki a tesztből, hogy a PFC-nek semmi köze a hatásfokhoz. Az csak egy undorító marketing fogás, hogy ennek pont az ellenkezőjét nyomják.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#36) Vikthor válasza magno (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Erre a válasz: ENERMAX

Nincs mese, megéri a 3-4 ezer Ft felérat. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37) Dwokfur válasza Vikthor (#36) üzenetére


Dwokfur
csendes tag

Enermax?

Ajállom a következőt:
[L]http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=12&t=000373[/L]

Dw.

''Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe.''

(#38) PostMan válasza Dwokfur (#34) üzenetére


PostMan
csendes tag

Moderato, ember (metörtént).

Teljesen elképzelhető, hogy kifogtál egy hibás darabot. A Kelly-Tech ilyen esetekben vállalja a felelősséget a kisker fele, a nem tőle vásárolt alaplapot/procit, satöbbi is téríti. Kérdés, hogy ki a kisker, az vállalja-e a végfelhasználó fele (többek között a 3 év gart), amit törvény szerint vállalnia kell?

Kiderült-e végül, hogy az alaplap/proci sérült-e?

Megértem, hogy kiábrándultál. de hidd el, hogy minden szempontból többet érsz el, ha nyugodtan gondolkodsz. És ebben próbálunk itt segíteni. Tényleg.

megszűnt user: PostMan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.