Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cooler áramellátás? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BadGe


BadGe
aktív tag

A nagyteljesítményű cooler-ek táplálásáról hallottam ma valamit egy szakboltban, miszerint nem szabad, vagy nem illik az alaplapról hajtani őket. Nekem a hűtőmön (inkább -ben) 2 7000rpm-es prop van, mind a kettő az alaplaról kap tápot, egyben ezen keresztül történik a fordulatszám mérés).

Kérdés: okozhat ez bármi alaplap közeli problémát, misztikus fagyások és blue screen-ek kiséretében?

Ge

(#2) biker


biker
nagyúr

meg van határozva a max. áram terhelés az alaplapra. általában 400-750mA. ha ezt túlléped, akkor a tápáramkörtől elköszönhetsz.
általában viszont a 120x120-as ventinél kisebbel nem lehet túlterhelni egy mai alaplapot. a régebbiek(400mA-es,vagy alatta) már egy 80x80-as 5000rpm feletti venti is ütheti.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) andorpapa


andorpapa
őstag

A legtöbb cég azt ajánlja, hogy a 6800 rpm fölötti ventikhez használjad a mellé kapott átalakítót. Ennek hátránya, hogy a fordulatszámmérőt is kiiktatja.

Viszont a Coolink hűtőit már alapba tápra csatlakozónak készítik, de a fordulatszámmérő (sárga) kábelt meghagyják, így mérhető a sebesség. Egy kis átalakítással bárki megcsinálhatja ezt.

Viszont tényleg érdemes tápról üzemeltetni. Ezt a személyes tapasztalataimra alapozom, ugyanis az eddigi alaplapok esetében mindig jobban ingadozott a sebesség, mintha közvetlenül tápra kötöttem volna.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) andorpapa válasza BadGe (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

BadGe, milyen hűtőd van? Csak nem valami Thermaltake Orb?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) BadGe válasza andorpapa (#4) üzenetére


BadGe
aktív tag

Nem tudom sajnos, hogy mi a hűtő márkája, eddig is csak leírást tudtam adni róla.

''kör alapú, belül üreges, a bordák a hűtő szélén helyezkednek el és felfelé tartanak. Aztán ez a körkörös bordasor enyhén meg van csavarva. A 2 db ventillátor pedig a bordák belsejében helyezkedik el. egyik alul, a másik :) ???? felül.''

szóval ilyen és 6000-6500 rpm (az egyikről már le is szakadt a sebességmérő vezeték)

Ge.

(#6) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem akkor Titan hűtő lesz... De nézd meg a cooler-tesztet, abban van kép róla. (Még talán ősszel volt...?)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cooler áramellátás? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.