Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Nem tudtok valami friss romot?

Az RS-t próbáltam már, az 1-2 hét után megbolondult, most a rangert használom ami nem rossz, de ez is elfelejti az időt :F

Üdv.: Levente

(#102) szili.tamas1 válasza Levmen (#101) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Clocksyncet tedd fel. Root kell hozzá.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#103) Levmen válasza szili.tamas1 (#102) üzenetére


Levmen
tag

Ismerem. De csak akkor jó az idő vele, ha van net. Ha nincs, ugyan úgy elfelejti. :((

Üdv.: Levente

(#104) szili.tamas1 válasza Levmen (#103) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Hja, valamiért wifit feltételeztem. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#105) Redlight2 válasza Levmen (#103) üzenetére


Redlight2
tag

az óra sosem lesz benne jó net nélkül, mivel nincs benne fizikai óra mint a drágább gépekben...de ezt már ezerszer leírták :)

(#106) boxos23


boxos23
aktív tag

Hali.

Concorde tab Rokee c -m van az a kérdésem, hogy valaki tud rá valami jó roomot ?? Esetleg cpu OC lehetséges a tabnál?
Előre is köszi.
A roomról egy link is jöhet telepitési útmutatóval.

(#107) györgy68


györgy68
újonc

Sziasztok !
Kérem segítsetek ha találkoztatok hasonló problémával:
Skype playről letöltve feltelepítve, belépés sikeres, láthatóak a partnerek és azok is látnak de sem hang sem videóhívás nem indíthat. Beállításokban nem jöttem rá mit kellene módosítani...köszönöm.

(#108) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Tabletet vagy mini Laptopot szeretnék venni maximum 20000 forintért.
Tudtok ajánlani párat ami nagyon jó?
Egy kérdésem lenne, ilyet hogy Google fordító, Indamail, Facebook, Nemet alapszókincs és hasonlókat is tudok rajtuk nézni és írni ugye.
Tudom lehet nektek ostoba kérdés de totál nem értek hozzá.
Külföldre megyek dolgozni és azért lenne rá szükségem.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Ilyet is néztem, szerintetek ez jó lehet?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#110) Petya25 válasza Gaboman (#109) üzenetére


Petya25
addikt

Ha sokat gépelsz, lehet praktikusabb a noti fazon, de ugyanannyit tud majd mint az androidos tablet. A Play-ről minden szükséges progit ingyen fel tudsz tenni, csak wifi kell majd hozzá.
A Rokee nem rossz választás, nekem is van. Ha egyszerre többmindent csinál, akkor amig dolgozik, lassúnak érezheted. Pl, napok óta nem volt wifin, na akkor egyszerre kezdi a gmail-t, facebookot, szoftvereket frissíteni, arra várni kell mire végez. De ennyi. Utána mehet a mehet.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#111) Gaboman válasza Petya25 (#110) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És lehet vele google fordítót, német alapszókincs fordítót vagy ilyen jellegű softvereket használni?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#112) AteszBTA


AteszBTA
újonc

Nekem működik a töltés és adat egyszerre. Mivel suliban használom jegyzetelésre, vettem hozzá egy 10 collos TAB billentyűt, de nem bírta ki az akku, hogy órán jegyzeteltem, szünetben töltöttem. Az én megoldásom: vettem egy USB HUB-ot, meg 2 microUSB aljzat - USB dugó átalakítót, és összedugtam. Nem működött. Ezért vettem egy mindkét végén USB dugóban végződő kábelt, és amikor azzal csatlakoztattam a gyári töltőt a HUB-hoz, akkor már működött. A lényeg az, hogy a billentyűzetet és a töltőt csatlakoztassam a HUB-hoz, és csak utána dugjam be az OTG kábelt a TAB-ba (persze előtte még az OTG-t egy átalakítóval csatlakoztatni kell a HUB-hoz). Az akku ikonon ekkor sem villog a kis villám alak, de láthatóan a töltöttség nő és nem csökken. Ennek van hátránya is, amikor a TAB inaktívvá válik (elsötétül a kijelző), utána ha megint használni akarom, akkor a bekacs gombbal való aktiválás után az OTG kábelt ki kell húzni, majd 3-4 másodperc múlva visszadugni, és akkor újra felismeri a billentyűzetet és a pendrive-ot, amik a HUB-ba vannak bedugva. A töltés megy inaktív állapotban is. A klvihoz letöltöttem az app-ról az External keyboard helper pro (sajnos fizetős) progit, amivel a klavi magyar ékezetes betűket ír, a kiosztás a megszokott magyar bill. a 0123...9 után jön ö ü ó, p után ő ú stb.

[ Szerkesztve ]

(#113) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Egy ConCorde Rokee tablet vásárlásán gondolkodom.
Milyen tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban vagy mit ajánlanátok 25e ft -ig?
Nem játékra veszem.
A szempontok, hogy akksija bírja 5-6 órát filmezés mellett és menüje pörögjön ne akadozzon.

(#114) Redlight2 válasza Ricko (#113) üzenetére


Redlight2
tag

Ebben az árkategóriában ilyen nem létezik :D Vagy pörög a menü, jó az egész rendszer (pl navon predator 7) ,de az akkuja gyenge mint a harmat. Vagy ott vannak a wayteq-ek , amiknek jobb az akkuja, de nem kicsit lagosak =) vmit valamiért. Félre ne értsd, nekem ebből az árszegmensből van tabom...de fel voltam készülve , hogy kompromisszumot kell kötnöm. Az igazán jók 50k+ és a fölött vannak.

(#115) Ricko válasza Redlight2 (#114) üzenetére


Ricko
tag

Értem. Megfogadom a tanácsodat és köszönöm, hogy írtál! :R

(#116) 5cbodbe


5cbodbe
újonc

Sziasztok! Pár napja vettem egy Concorde Rokee c tabletet és nem tudok rajta tévézni.Azt írja ki,hogy hiányzik az Adobe flash player.Honnan lehetne letölteni?Eléggé kezdő vagyok ebben a tabletes dolgokban.Előre is köszi a segítséget.

(#117) Petya25 válasza 5cbodbe (#116) üzenetére


Petya25
addikt

Mármint úgy TV-zni, hogy valami online közvetítést keresel?
Mert ebben nincs TV vevő ha azt szeretnéd...
A Flash Playert a Google Play áruházból ingyen telepítheted, gmail fiók kell hozzá, más nem.
A progik között kieresed a Play-t, bejelentkezel és 1000 féle dolog közül keresgélhetsz, ami tetszik feltelepíted, a Flash is ilyen.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#118) rosco111


rosco111
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy kisfiam letörölt pár játékot a tabletről és ezekután eltűnt a kapcsolatok menüpont. Hiába kötöm össze a laptoppal, vagy dugom fel rá a pendrive-ot nem ismeri fel, csak töltődik.
Hogyan tudnám újra előhozni az usb-t rajta?

[ Szerkesztve ]

(#119) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Sziasztok!
Másnak is eszméletlen gyenge a wifi? Nekem borzalmasan gyengén veszi a jelet, pedig megesik, hogy kb. a router mellett ülök és ledob. :W :W :W

(#120) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Rootolva volt a tábla?

(#121) Petya25 válasza Zsomx (#119) üzenetére


Petya25
addikt

Nekem másik emeleten nem szomszédos szobában is jól megy a wifi.
Használtan vetted?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#122) Levmen válasza Zsomx (#119) üzenetére


Levmen
tag

router függő is a dolog, de nekem is gyengén veszi. Telón erősebb és stabilabb. De hát nem vártam többet, nem egy samsung vagy más márkás kütyü.

Üdv.: Levente

(#123) Zsomx válasza Petya25 (#121) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Tök újonnan. Nincs 2 hetes az eDigitaltól.

(#124) Zsomx válasza Levmen (#122) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Ennyire, hogy közvetlen mellette ledobál, azért van benne annyi szabvány h ezt ne tegye meg jó állapot esetén sztem :F

(#125) Levmen válasza Zsomx (#124) üzenetére


Levmen
tag

Mivel garis, vidd vissza aztán hátha csinálnak vele valamit. vagy cserélj rajta romot. én azt csináltam, egy fokkal jobb lett, de nem lett óriási változás.

Üdv.: Levente

(#126) Zsomx válasza Levmen (#125) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Igen az lesz, hátha hátha...

(#127) KrissszG


KrissszG
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen kütyü (ConCorde Tab Rokee) nálunk is a családban. Az ismert óraelállítódáson kívül meg vagyunk vele elégedve.

Na meg amiről még le tudnék mondani, hogy néha "újra betölti" magát az alsó menüsor és ennek hatására jól elcsúsznak a soft-gombok... :(

Ami egy picit még lehetne jobb talán az az akku standby üzemidő. Most gyári ROM van rajra.
Tudnátok valami olyan ROM-ot ajánlani, ami jobban teljesít ebben a tekintetben?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#128) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Eme remek kütyü már másodjára volt szervízben, és még mindig nem tudták megcsinálni!!!
Problem:
bekapcsolás után az android feliratnál nem jut tovább..........
Házilag lehet valamit kezdeni vele???

(#129) boxos23


boxos23
aktív tag

Helló

Valakinek esetleg nincs egy hibás Concorde tab rokee c7 eladó, jobban mondva csak a kijelző kellene.
Az enyém ma leesett és betört, mindent mutat szépen csak sajna nem érzékel semmit.
Ha valaki tudna segíteni kérem segitsen.
Ha nem találok hozzá akkor eladom. :R
Előre is köszi mindenkinek. :R

(#130) Zsomx válasza urbanjozsi (#128) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Esetleg ha van, és be tudsz jutni recovery módba, akkor ott a 2 "wipe" kezdetű sorra bökj rá és futtasd le.

(#131) blaster0000 válasza Zsomx (#130) üzenetére


blaster0000
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy concorde tab rokkee, ami egy nap után lemerül, (eddig készenlétben 1 hetet kibírt). Sajnos a wifi nagyon rosszul működött, nem tudtam elképzelni, hogyan tud egyik pillanatról a másikra szarakodni. Gondoltam csinálok egy factory resetet, gyári beállításokat visszaállítva kapok egy origi gépet. Illetve törlöm a wipe cache –t.
Amióta megcsináltam a gyári resetet jött elő az akku probléma. Láttam, pontosabban mondva olvastam a fórumon, hogy nemcsak én küzdök a wifi „elszáll” hibával. Most ott tartok, hogy telepítem a rokke drivert (AW_DRIVER), majd a főnixSuit-on keresztül felrakom a gyárit picit módosított rom-ot.
De nem ismeri fel a hardvert, így nem tudja a phoenixSuit a ROOKEE4.2.2_RS img file-t feltenni. (A főnix suit felismeri akkor a concord tabletet, mikor a tablet működő üzemmódban van, usb hiba keresés bekapcsolása figyelembevételével. De amikor a phoenix suit újraindítja a tabletet, nem talál hardvert, így hiába próbálkozom a billentyűk kombinációjával, nem tudom a flashelést megoldani.
A billentyű kombinációk gombjaival nem tudom a fórumon közzétett segítség alapján feltenni a rom-ot-
Lehet, hogy én baltázok el valamit, de nem tudom megoldani.
Ezt a leírást találtam. Idézem:”
Ez a rom a gyári 2013 júniusi romból készült

változások az eredetihez képest
• időzóna beállítása
• Rootolt
• tweak-ek
• kisebb hibajavítások

Önkicsomagoló exe fájl, ha letöltötted mindkét részt, elég csak az exe fájlra 2x klikkelni és kicsomagolja önmagát
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS.part1.exe
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS.part2.rar
Flash driver telepítése : legelső csatlakozás

1. Letöltöd a Rokee_Drivers.zip fájlt Rokee_Driver
2. Kicsomagolod egy könyvtárba a számítógépeden.
3. Csatlakoztatod a tabot egy szabad USB portba a következő képpen

a; kikapcsolt készülék
b; HOME gomb nyomva tartása és
c; usb kábel csatlakozása és
d; power gomb nyomogatása, míg fel nem ismeri a PC és telepíti a drivert (ekkor el lehet engedni a HOME gombot)

ha nem találja a drivert, akkor a következő képen járjunk el
• A Windowsod eszközkezelőjében megkeresed a sárga felkiáltójeles Android sort.
• Rákattintasz 2x
• A felbukkanó tulajdonság lapon átlépsz az illesztőprogram fülre
• Kattints a frissítés... gombra
• Illesztőprogramok keresése a számítógépen
• Tallózás Megkeresed azt a könyvtárat, ahova kicsomagoltad a Rokee_Drivers.zip fájlt, azon belül pedig az AW_Driver mappát
• 10. OK
• 11. Tovább

Továbbá phoenix suit-on keresztül a telepítés: http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=431.0

Van megoldás sd card-on keresztül feltenni ("sima")concorde rokee-ra rom-ot, fejlett recovery-n keresztül? (mint androidos telefonon)
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#132) oldmoj


oldmoj
csendes tag

CONCORDE Draco

Kijelző: 7 col LCD multi-touch kapacitív (5 ujjas)
Felbontás: 1024 x 600, 16:9 képarány
Processzor: AllWinner A31 Quad Core 1 GHz,
Operációs rendszer: Android 4.4.1.
Rendszer memória (RAM): 1GB DDR3
Belső memória (ROM): 8GB
Külső memória: Micro SDHC kártyával bővíthető 32GB-ig
WiFi: 802.11 b/g/n
USB kapcsolat: USB 2.0 OTG
TV kimenet: 1080P
Mikrofon: Van
Első kamera: 1,3 MPixel
Hátsó kamera: Nincs
Érzékelők: G szenzor
Akkumulátor: 3.7V, 3400 mAh
Méret: 188x114x11 mm
Ár: 20K (expert)

A Rokee uj inkarnációja,eltérés : A20 helyett A31,a többi dettó.
Akinek van tapasztalata,ötlete,az megoszthatná.
Az én tapasztalatom:megfelelően gyors,közepesen összerakott,gyenge akkuval,felejtős kijelzővel.
Kitket van rajta,minimális előre telepitett alkalmazással.(még G-mail,Chrome sincs)

[ Szerkesztve ]

(#133) blaster0000 válasza oldmoj (#132) üzenetére


blaster0000
újonc

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy fejlett cvm recovery-t fel lehet e- tenni concorde tab rokee-ra?
(Samsung galaxy advance telón, a gyári szerviz menü előhozása után, ideiglenes recovery-n keresztül lehetett feltenni a coCore kernelt, (beépítve a fejlett recovery-t) sd kártyán keresztül).

Teljes concorde tab rokee „ranger” mentést szeretnék csinálni, hogy bármikor vissza lehessen tenni a működőképes állapotot. Jelenleg a wifi, illetve az akku problémám is megoldódott.(kivéve a cella készenlét kilövése)

A bat files megoldás (rom_dumps.rar) nálam nem vezetett eredményre, hiába kötöttem kicsomagolás után, usb kábellel össze a számítógépet a tablettel (aw, adb driver telepítése sikeres), nem jött létre a mentés. Ezért szeretném a fejlett recovery-t feltenni.

Sd card-on keresztül megoldható tableten, rootolás után, a fejlett recovery felrakása?

(#134) Trex94


Trex94
csendes tag

Szaisztok ! Az én tabommal az a helyzet hogy nem igazán akarja a töltést venni mert a tableten lévő csatlakozó belső pöcke letört.... Nem tudtok valamilyen alternatív megoldást a tablet töltésére ? A garancia papír meg elkallódott valahol , de lehet hogy erre nem is terjed ki . Válaszaitokat előre is köszönöm !

Üdv : Péter

(#135) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Van egy Concord tab Rokee 8gb-os készülékem, aminek a feloldó mintáját elfelejtettem. Utánaolvastam és olyanokat találtam, hogy a ROM-ot kellene frissíteni. Én nem szívesen csinálnám meg ezt. Hogyan tudnám kitörölni a mintát egyszerűbben?

(#136) Petya25 válasza kristof123 (#135) üzenetére


Petya25
addikt

Arra találták ki hogy ne lehessen bejutni, gondolod cask úgy meg lehet kerülni?
Ha újraírod a ROM-ot akkor persze lehetséges, de minden beállítás és adat veszni fog.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#137) kristof123 válasza Petya25 (#136) üzenetére


kristof123
őstag

Köszönöm válaszod!
Azt tudtam, hogy minden adat veszni fog. Csak nem szerettem volna az egész ROM-ot lecserélni. Erre szerencsére van lehetőség, sikerült megcsinálnom! A feloldó mintázatot ki lehet "törölni" Factory resettel. Így lehet megcsinálni:

"Recovery módba lépés

A Rokee tabunk jobb oldalán a HDMI és az USB csatlakozó közötti gombot (HOME gomb) lenyomjuk és nyomva tartjuk
majd a power gombot is lenyomjuk és kb 10 másodpercig tartjuk nyomva, majd felengedjük, DE
a HOME gombot még mindig nyomva tartjuk, míg be nem jön a recovery menü"

Ezután wipe data/factory reset.
forrás

[ Szerkesztve ]

(#138) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Azt hiszem kicsit elcsesztem a concorde rokee tabom miután a dpi-t átállítottam 220-ra!Sajnos azóta renszer ui leált van és használhatatlan.Van erre valami jó főzött rom esetleg cm?És esetleg a felrakásról egy részletes leírá tudna valaki linkelni megköszönném.
Kösz előre is a segítséget!

(#139) Imi1981 válasza Imi1981 (#138) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja és a reset nem használ!

(#140) Imi1981


Imi1981
veterán

Sikerűlt újratelepíteni! Nálam ennél a romnál is(gyárinál is) képernyő kikapcsolásakor kikapcsolja a wifit!Wifi beállításoknál alvás közben a mindig ébren tartsa-ra van állítva. Van erre megoldás?

(#141) pepe3841


pepe3841
újonc

Nem rossz de a mini USb nem veszi a töltést és a Garancia ezt nem tartalmazza és a Fel áráért cserélik ki azt az alkatrész és el kellet dobnom :(((

(#142) tibcsi61


tibcsi61
csendes tag

Sziasztok.
Segitséget kérnék, tablet témában.
Concorde tab rokee 8gb, bekap.után az Android feliratig eljut, ott megáll és nincs tovább. hogy tudnám elinditani, hogy betöltödjön? Reset gomb nem segit.

Köszi.

Tibcsi.

(#143) localhostadm válasza Levmen (#122) üzenetére


localhostadm
tag

Konstrukcios hiba a gyenge wifi. Jon a poen: az akksi learnyekolja. Eleg vicces. :D Egyszeruen orvosolhat, javithato: leveszed a hatlapot es a lapkat, ami az akku ala van ragasztva felszeded es raragasztod az akku tetejere. Nekem ugy kb 30 metert javitott a hatotavon. ;D

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#144) apus45


apus45
újonc

Üdv!
Filmnézés közben csinálja kb 1-2 hete. A gép 2 éves. Lehet, hogy aksi csere?
Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#145) Devil84


Devil84
tag

Sziasztok,
A következő lenne a problémám: adott egy Concorde Tab Rokee, utolsó gyári rommal, 4.2.2 rendszerrel. A készülék 32GB-ig bővíthető. Tettem bele egy 16GB-os Kingston memória kártyát tenni. Sajnos bárhogy is formázom, nem látja a tablet. Ha berakom, akkor pedig a saját belső SD is eltűnik. Sony E3, Samu S Advance telefonokon egyből látta kártyát, gépen is tudtam rá másolni, szóval az biztos jó...
Van valakinek valamilyen ötlete, hogy mit kellene csinálnom? Köszönöm!

Neuroanatómiai károsodás zavarja a retikuláris aktiválási rendszeremet :)

(#146) Pali14


Pali14
újonc

Hello valakinek van rokee-hoz valami jó romja?

(#147) Petya25


Petya25
addikt

Hmmm, minap elővettem a mindjárt 3 éves Rokee-t és pár mkv, no meg töltés után szuperül lehetett rajta filmet nézni. Nem rossz kis gép, ha a szükség úgy hozza.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#148) Kristof14


Kristof14
senior tag

Sziasztok!
van egy ilyen tabom, most került hozzám, az usb eléggé meghalt benne szegényben, a töltést megoldottam, (rákötöttem 2 kábelt az akksira és azóta minden baba)

az egyetlen gondom vele, hogy így viszont szoftveresen nem igazán tudok hozzánúlni.
valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnék rávarázsolni egy recovery-t?

Köszi!

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.