Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Code Vein

Hozzászólások

(#1) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Játék neve: Code Vein
Játék típusa: Akció-RPG
Fejlesztő: Namco-Bandai
Kiadó: Namco-Bandai
Platformok: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
Megjelenés: 2019. szeptember 27.
Trailer: [link]
Angol nyelvű wiki: [link]

Rövid leírás:

A CODE VEIN egy Dark Souls ihletettségű anime action-rpg játék, melyet a NAMCO BANDAI fejlesztett.

A CODE VEIN jóval több mint egy souls-klón; a From játékaitól eltérő, aprólékosan kidolgozott fejlődési rendszere van és rengeteg, NPCk-hez köthető történetet ismerhetünk meg a játék folyamán az adott NPC emlékeit feloldva. Nem a tárgyleírásokból tudjuk a történetet kimazsolázni. Minden NPC-vel tudunk beszélni és különböző tárgyakat adni nekik, cserélni velük illetve kereskedni.

A játékot egy általunk generált karakterrel kezdjük, amit irgalmatlan részletességgel testre lehet szabni. Az anime világa itt is visszaköszön: rókafarok, cicafül, minden mehet a karakterünkre. :)

Grafikája kiváló anime hangulatot áraszt. (aki szereti az nem fog benne csalódni). Az optimalizálás ráfért volna még, fat playstation 4-en hajlamos beszaggatni. Zenék-hangok illenek a játékba és az atmoszféra magával ragadó.

A karakter fejlesztése 3 módon történik: szintlépés, blood veil fejlesztés (ruha vagy armor) és blood code feloldás/fejlesztés.
Játékos statjainkat nem tudjuk egyesével fejlesztani, a pontértékek az adott blood code alapján történnek kiosztásra szintlépéskor.

Fegyver/ Blood Veil armor fejlesztés: alapanyagok szükségesek hozzá, melyeket lehet farmolni is illetve találunk eleget a játék alatt is. Mindezeket tudjuk különböző típusúvá transzformálni, úgynevezett Chrome-ok segítségével.

Blood Code: legfontosabb karakter tulajdonság, melyek változatait a játék folyamán szerzünk meg. Eltérő sebzéseket, támadásokat és tulajdonságokat adnak karakterünknek. Tudjuk váltogatni játék közben is, ami rengeteg taktikai manővert enged meg a játékosnak.

Harcrendszere hasonlít a DS-okban megismertre; a parry és a backstab kapott egy látványos támadást és animációt, melyet a Blood Veil visz végbe. Igen, itt még az armor is veszélyes tud lenni. :)

A játék elején kapunk egy npc társat, akit nem kötelező magunkkal cipelni de van rá lehetőség. A játék folyamán társakat majd tudunk váltogatni npc-k közül. Aki kemény boss harcokra ácsingózik az egyedül játsszon! :)

Jó játékot!

[ Szerkesztve ]

(#2) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Nem semmi volt ez a [boss], nem sok esélyt ad. Az egyik legnehezebb boss akit legyőztem eddig. Könyörtelenebb ez a játék mint a DS. :)

(#3) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#2) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ezt igen szépen hoztad. Látszik hogy voktál bent párszor tanulni.
A privátra itt válaszolok.

Szóval nem minden skill kiszedhető a bloodcode-ból. (továbbiakban rövidítsük bc-nek vagy valaminek.)
Ahol megjelenik egy csík alatta azok a kiszedhetőek. Ellenfeleket kell ütni hogy megteljene a csík és onnantól használható szabadon.
Még használni sem muszály mikor fejleszted csak legyen berakva valamelyik gyorsgombra vagy passívra a passívok.
Viszont ne a leggyengébb ellenfeleket üdd mert jobban fejlődik ha erősebbeket ütsz.

Blood vielből (nekem csak kabát :D ) egy olyan lett a végső hogy night thorne.
A fegyverből meg az a bardiche ami neked is van a videóba.
Lesz erősebb de vagy nehezebbek vagy nemtetszett a movesetjük.

A vestigeket visszanézhezed ha a fűrdőből ami a base-ből elérhető. Szerintem jó a story meg jók az infók amiket a karakterek múltjáról lehet megtudni.

Bloodcodeokról annyit súgok hogy van összesen 32 de 4et csak ng+ban lehet kiszedni.
Én most azon dolgozok hogy az utolsó endinget kiszedjem sztán meg majd a rengeteg coop bossharcot a trofiért.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#3) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nekem most olyan kabátom van ami pengéket hoz elő és felnyársalja az ellent.
Köszi az infót a bc-okról. :) egyelőre Anor Londoban járok, van vagy 10 kb bc-om. Tegnap buktam sikeresen 50e hazet mert elbénáztam a parryt. Fura dolog itt parryzni, a bossokat nem is merem.
A depthseket is megcsináltad? Nekem most oldott fel újabbat.

Ng+ot biztos elkezdek, de lehet hogy nagyobb fegyverrel. Azokkat lehet is talán védekezni érdemben. Persze nem a bossok ellen. Ja és a ng+-ot coopban csinálom majd.
Amúgy egyre jobban bejön a játék. Úgy érzem keményebben büntet mint a Ds.

[ Szerkesztve ]

(#5) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#4) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem is az a kabátom van.
Egyébként vannak köztük ilyen különbségek hogy az egyik jobb parryre mint a másik vagy messzebbre elér de igazából statok alapján választottam.
Bosst parryzni nemnagyon lehet szerintem. Én próbáltam de simán átmentek rajta.
Szetintem azért mert úgy könnyű lett volna az a boss és nem öl meg 50x. :D
Viszont backstebelni lehet néhányat.
Igen kész van mind a 12dephts is. A két utolsó ami combosabb.
Questlineokat meg el se tudod rontani. Addig maradnak npc-k adott helyen míg meg nem csinálod amit akarnak.

Én most ng+2be vagyok de ugyanazon a nehézségen szóval elég op vagyok. De nem is ez a lényeg.
A cél ugye az volt hogy soloba végigtoljam a játékot és ezt sikerült is.
Most trofizom és ott már nem szivatom magam feleslegesen.

Igen itt keményebben büntet. Én azt vettem észre hogy mivel nincs a bossnak ellened semmi amivel elér ha ha már kitanultad, ezért kb mind staggerel. Abból úgysem tudsz mozdulni és addig rád is tolja a kombót ami megöl.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6) Šolaire válasza BOBAKILL (#4) üzenetére


Šolaire
veterán

Üdv köszi a topikot. Anor londo?

“Praise The Sun” \[T]/

(#7) Kvelstadt válasza Šolaire (#6) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Van egy hely ami méltó utódja.
Chatedral of the blood vagy ilyesmi, de senkit nem érdekli mi az igazi neve.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#8) BOBAKILL válasza Šolaire (#6) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Kiérdemelte a topikot a játék. Legalábbis 2en így gondoljuk. :D
Anor Londo utánzat, de olyan mint egy labirintus. Nehezebb is végigmenni rajta.
Valami olyasmi a neve amit Kvelstadt írt. Sacred blood a vége. :)

(#9) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#8) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem utánzat hanem utód.
Fehér ez is de nem próbálja másolni.
Az hogy nincdenek falak amik eltakarnák az útvonalakat és mégis labirintus szetintem nagyon jó. De még az is rátesz higy ha megvan a map sem egyszerübb.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Az estust hol tudom huzni majd? nagyjából most kezd összeállni a buildépítés a fejemben. Tetszik ez a Atlas.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#11) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#10) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Akkor az egy heavy build lesz.
Az egyetlen hátránya az atlasnak a kevés ichor. Még kombókra se nagyon elég az a 10ichor.
Persze cserébe üt meg normal mobilityt ad nehéz fegyverrel is.
Egyebként az estushoz nem kell majd senki. Felveszed, kikeresed menübe, use osz kész.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#12) BOBAKILL válasza Adam_Shepard (#10) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Találsz majd elvétve a pályákon "estus" erősítőt és olyat is ami a számát növeli. Bossnál sokat nem ér az estus majd. :D

#Kvelstadt: amúgy mi az az invédelgetős dolog a pályákon? Ugyanaz online módban is? Én offline játszom mert lejárt az éves plus-om. :B

[ Szerkesztve ]

(#13) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#12) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem ér az sehol sokat. Mobok is ütnek fél hp-t.
Majd megnézem melyik bc-be van az estus erősítő passív és hogy azt hol lehet megszerezni mert az szerintem kötelező ha az ember nem nodamagre játszik.
Bár valahol q játék második felébe lesz de még ott is igen hasznos.

Ha már tudjátok milyen fegyverrel mentek és megvan hozzá az a bc amibe a fegyver masteryje van akkor huzzátok kifele mert jó kis offensive passív.
Bobakill ez rád nem vonatkozik mert a halberd masterit elég későn adja.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#14) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Tegnap legyőztem a Code Londo beli bosst. (vagyis az elsőt ha jól sejtem...) Nem volt semmi az sem.
Kaptam egy harmadik depthset is. De örültem mikor megláttam hogy az invading executionert kell megint legyőzni. :O :DDD De rutinosan 4.-re meglett már.

Baromira tetszik ez a terület. El lehet veszni benne rendesen. Azt hittem már bejártam az egészet, ekkor nézem hogy a 62%a kész. Ez igen. Irgalmatlan jól összerakott hatalmas pálya ez. :K

[ Szerkesztve ]

(#15) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#14) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem győzted le, vagyis az csak egy ilyen iseje volt már egy bossnak.
Az utana lévő vestigbe bementél? Mert az csak opcionális de ugye mindent bejárunk. Viszont későbbre is lehet hagyni ami azt jelenti hogy én ott azonnal és akkor megcsináltam.
Na igen, rohadtnagy ez a pályarész. Még a legvégén lesz egy hasonló.

Asszem lesz mégegyszer sephtsbe az ex.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#16) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#15) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Akkor nevezzük mini-bossnak. Bár azért egy órát kínlódtam vele is, pedig egyszerű a movesetje. Bementem a vestige-be, tetszik ott is a pályatervezés. A bossig eljutottam, vagyis nem menetem be hozzá de tuti az lesz mert nagy üres tér... :)

(#17) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#16) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igazából rendes boss az mert minik nincsenek de mégis ilyen tölteléknek éreztem.
Meg nála is az van, ahogy te is írtad hogy nem.nehézvq movesetje, viszont nagyot sebez és ha eltalál esélyes a stagger onnantól meg egyet lendit és meghaltál.
De nyugi,lesz okyan boss is aki nem staggerel hanem szétspamel. :D
Az ilyen helyszineken nem is csak az a lényeg higy megvan e hol a boss, hanem hogy mindent felvettél e. Mmindig vannak térképdarabok, ládák, vestigek és néha estusnövelők is.
Az a memorys pálya meg kurvajól megvan csinálva mer nem túl nagy de nagyon tekergős zegzugos.
Egyébként spoiler nélkül szerintem elég soulsos az a boss.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#18) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#17) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Eddig 100% minden ami elérhető. Megvan a memory is 100%ra, bossal együtt. Tetszett nagyon. Utolsó terület részt alig tálaltam meg, vagy 5x körbementem. Az átvezető is frankó volt, bonyolódnak a dolgok. :)
De az az olcsó, bazári, rakás *ar, kutyafejű boss...
Majdnem meglett, alig volt élete, erre kikapcsolt a kontroller..ki se írta h merül. Úgyhogy mára itt telt be a pohár. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#18) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szerintem nem rosz boss ez. Bár s videómba még lehet szidzam de azóta sokat tanultam.
Egy igazi spamelős boss, és mivel csak varázsokni tud persze hogy nyomja. De ha kiismered, lehet látni mit miért mikor csinál. Megvan az idő tölteni és nem csak az oszlop mögött.

Én azt mondom 2boss van amit nagyon tultoltak de ők is kezelhetőek csak ott a legkönyebb meghalni, de majd beszélünk róla ha odaértél.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#20) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#19) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Tegnap felmérgeltem magam rajta. Igazából nem lenne nehéz ha látnék valamit, miközben ütögetem. :) Kezelhetőnek tűnik csak jól kell managelni a staminat. Ha elkap a villámlós varázslattal akkor jó eséllyel kampó. Ma nem lesz időm de holnap helyre teszem a blökit. :)

(#21) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#20) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egy támadással 3x ráz a padló es ha egy is elkap akkor nyom egy blood tadást is alulról.
Kb 3nnyuvel kell foglalkozni ha mögötte vagy.
Kezeire is vigyázz mert mikor hirtelen széttárja egy varázslathoz az üt is ha eltalál
Jut eszembe a memorykat leadtad a kinti csajnak?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#22) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#21) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A rázásra rájöttem, de az szokott a gond lenni h elfogy a stamina. Okosabban kell csinálni. Mellette vagy hátul szoktam ütni, elől megpofoz rendesen. Nem mindig veszem észre ha teleportál.
Igen, a vestigeket leadtam a kiscsajnak. Az összeset leadtam már amit lehetett. Legalábbis abban a hitben vagyok hogy megvan minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#22) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na igen. A staminára ott figyelni kell és azt is meg kell tanulni mi az a mozdulat mikor teleportál.
Onnan lehet tudni hogy leadtad hogy ha beszészl a csajjal akkor mar nincs mit leadni.
A többi vestige ami nem boss emlékeket tartalmaz szanaszét van szórva a világba.
Érdemes mindenhol mindent széttörni.
Én az elején a parkolóház előtt hagytam ott egy vestiget ami dobozok mögé volt rakva.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#24) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#23) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Meglett a kutyus boss, tegnap éjjel nem tudtam aludni és nekiláttam. Négy próbából meglett. Nem nehéz boss, most kevesebbet ütöttem és többet dodgeoltam.
Amúgy jó a játék storyja is.

Belefutottam egy "tesztbe" megint valahol a neten. Azt írja: "a kieső képkockák ilyenkor azonnal halált okoznak". :DDD Azért ehhez balf**nak kell lenni. Látszik h nehéz a játék, nem bírnak vele a "tesztelők". Mindjuk npc coopban lehet nem nehéz. Ez a topik is csak úgy hemzseg. :D

(#25) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#24) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mondtam nem vészes az. Csak amíg új a boss és nem ismeri az ember addig elég kaotikusnak látszik. Én is annyit láttam.először hogy egyfolytába varázsol és időm nincs semmire.

Milyen képkockák? A framratre fogják a nehézséget?
Én végigvittem pár souls like játékot és messze nem vagyok profi. De ha én egyedül végig tudtam tolni akkor csak végig lehet játszani.
Nem mondom hogy könnyű de elég szégyen kifogásokat keresni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#26) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#25) üzenetére


BOBAKILL
őstag

El kell fogadni hogy ez még a DSnál is jobban réteg játék. Nekem nagyon tetszik és gondolom neked is.
Az Io-tól kapható Halberdet érdemes kiszedni? Gondolom úgyis kell majd a trophyhoz. :)

(#27) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Ahogy látom pörög a topik rendesen, ennek örülök. Én npcvel megyek, nem keresem azt a kihívást mint ti. Így is élvezem. A havas részt most fejeztem, be. Eddig egyszer fagyott ki a játék PS4-en. egy régebbi mentést rakott vissza, nem volt vészes :P :D

Tetszenek a Successorok is. nem hittem volna, hogy ennyi csöcs közt lesz lore is :D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#28) BOBAKILL válasza Adam_Shepard (#27) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Üdv a topikban. Már hárman vagyunk. :)
Én is ma fejeztem be a havas részt. Már ha nem lesz több akkor egyről beszélünk. :)
Azért párszor már majdnem feladtam és mondom behívom a segítőt. De aztán mégsem. :) Le is ment a "Nicola Karnstein" boss.

Pici Spoiler: ma eljutottam egy bossig, aki a Code Vein Sir Alonne-ja. Nehezebb is, rondább is annál. :D
Nekem kifejezetten tetszik a történet. Nem mindent értek de a lényeget igen. A csöcsök jók, csak kár hogy a karakternek olyan bitang nagyot nem lehetett csinálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Adam_Shepard válasza BOBAKILL (#28) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

:D a vivifieren kívül lesz jobb homeward ? Most ott tartok, hog ypucolok és farmolok egy kicsit. Onnan hova tovább?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#30) BOBAKILL válasza Adam_Shepard (#29) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Lesz egy blood codeban örök homewarde. Ki kell maxolni és tudod használni. Meg kellet szerezzed már. A szöszi csaj adja az autó mellett.

(#31) Adam_Shepard válasza BOBAKILL (#30) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

guilded warrior <3 hogyrohadjonmeg

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#32) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#26) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szerintem kurvajó játék lett.
Örülök hogy a bandai magába is tudott ilyen játékot csinálni from nélkül.

Attól függ hogy mit erdemes kiszedni hofy mi tetszik neked. Én az ilyen duplát pörgős halberdeket nem szeretem. Próbáltam megszokni de nem adja.
Sőt az a baj hogy az aminek tetszik a movesetje kb 4van. Ebből egy a lost ami ugye gyengébb. A sima bardiche de azt ismerjük, lesz egy bosstól de az meg nehéz és van egy 4.megint bosstól de az se pont olyan mint akarok viszont használható és jobban sebez mint a bardiche.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#33) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#28) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Guilded warrior?
Mer az egy cuki boss.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#34) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Ja és egy korábbira. Nincs minden fegyver trofi. Csak olyan hogy fogj a kezedbe egyszer mindenfele fegyvert ami 5féle.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#35) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

na és melyik a legjobb fegyver?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#36) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#35) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Hogy nézve? Sebesség, damage, hossz moveset?
Kinek mi.kalapácsokat én egyáltalán nem.használtam. a nagykardoknak nem mtetszik hogy az első ütése függőleges.
Az axeok jók de azokat én túlsebeztem halberdel.
A bayonettek mage karakterhez vslók mert mind és vagy willpowerre skálázódnak.
A sima kardokból meg szerintem louise és jack kardja a legjobb.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#37) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#32) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nekem még a bökős lándzsa tetszik mert gyors, viszont a 3. csapása nem tetszik ahogy lecsap. Egy bosst megöltem vele de nem jött be. Pedig gyorsabb lenne mint a bardiche. Louise kardjával szemezgetek, csak legyen elég ajándék hogy meglegyen. Sajnos elszórtam mindenkinél. Jópofa hogy nem mindennek örülnek a karakterek.
Ma lehet nekiállok a Code Alonne-nak. :D Nem tűnik túl könnyűnek... valami Gilded Hunter a neve.

[ Szerkesztve ]

(#38) Adam_Shepard válasza Kvelstadt (#36) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ami, így meta lehet. MOst találtam valami arany baltát, ami ugy nez ki, mintha két kard lenne rászerelve :D +6-on kb 800-at sebzek vele.

A Gilded HUnter annyi , hogy sokat kell dodzsolni. kb. 3.ra látszódott.

Amúgy, hol van mindenki?

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#39) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#37) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen az impaler egy jó cucc cdak az is olyan hogy ha többen vannak,és itt ugye előfordul,akkor amíg egyet szurkálsz a többi nem fog várni és nézni.
Igen a guilded.
Au a boss coopba efyhelybe döglik meg, soloba meg nem eleg a sok dodge hanem az is fontos hogy pont jókor.
És itt arra hondolok mikor majd bebuffol. Mert a sima tamadása pár kör után nodamagere lejön.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#40) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#38) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nagy kardokkal topják sokan. De nemtom mi a meta.
Meg van most egy build egy straight swordel meg pár spamelős olcsó spellel és sokan azt tolják.
Fighting cowboy mutatta be videón.
Én elvből nem megyek recept buildekkel.

Az hogy a gilded milyen soloba meg bárhogy máshogy az két külön játék.
Minden boss akinél megakadtam egy két órára mire kitanultam, coopba egyhelybe agyonvertük és lehugyoztuk.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#39) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Amíg nem tudtam hogy lehet soloban is menni, nekem is lement 1-2 kör alatt egy boss. :D
Szerintem lesz vagy 40 próbám ebben a bossban is. Nagyon gyors a csóka, backstabra lehet nincs is idő. Egyszer voltam bent nála tegnap de hamar lerendezett. 20% hp-t leszedtem róla kb. Valszeg ez egy 4-et dodgeolok 1-et ütök kategória. Szerintem visszaváltok az impalerre, az sztem gyorsabb. 2 szúrásnál többre nem lesz időm, ha csak le nem staggerelem. Eddig a fire weapon buff bejött minden bossnál.

De jó lesz majd ng-en coopban lerendezni őket. ;] Csak jussak el addig. Idén még a Surge 2-t is be akarom fejezni.

(#42) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#41) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Lesz egy bosspáros és kb úgy képzeld el hogy ha soloba mész akkor visdzasírod ornsteint és smough-ot. Soloba az az egyik legnehezebb szetintem. De ott még coopba is voltak bajok.

Gildedre visszatérve, nem az a baj hogy megöl, hanem az hogy 2ütésből max hp-ról az alatt keg simán egyből. Az hogy hiába dodgeolsz, elég egy hiba és leszed. Nem azt mondom hogy no damagére kell de van olyan két egymás utáni ütése amit ha bekapsz vége.
Annyit tudok mondani hogy mikor felbuffolja magát és kurvagyors azt inkább csak túlélni próbáld, és nekem ott a balra dodge jött be.
Lesz olyan boss aki eleve tüzes.
Én amúgy a villamot használtam leggyekrabban mert a legtöbb fém páncélba van.

Ez az ng+ban coopba bosszut állok nekem is megvolt. Csak röhögtem hogy pl a becsúszós pucsaakinél szintén eludőztem, coopban meg se tudott mozdulni nemhogy phase-t váltson és wz egész harc ha volt egy perc.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#43) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#39) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ez a buffolt Gildet egy kicsit túltolták...eddig már okés az első phase. De utána...felállni sem tudok. Tudom, mindig csak panaszkodok. :DD mondjuk most a határaimat feszegeti a game.
Ornsteinék sose voltak nehezek nekem.

[ Szerkesztve ]

(#44) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#43) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen tultolták. De az a durva ebbe a játékba hogy párszor van ilyen helyzet és mégis tanulható. Jópár halál után nekem már a buffolt sebessége is olyan volt hogy láttam mikor mi jön.
Persze volt hogy eltalált még de már tudtam mi történik olyankor.

Orsteinék akkor voltak nehezek ha akkor játszottál ds1et mikor megjelent.
Manapság már surge meg sekiro meg mindrn után már mem vészes az a bosspáros.
Viszont ez esetben lehet itt megkapod a méltó nehézségű bosspárost mert ezt szintén tultolták.
Viszont a guilded után jön majd egy lazább harc. Szerintem az a játék egyetlen könnyű bossharca. Már persze ha az elsőt nem számoljuk de azt nem szoljuk mert az csak ilyen toturial boss.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#45) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#44) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A felbuffolt verzióval egyelőre nem tudtam dűlőre jutni, egy dodgeot mindig elrontok mert fáziskéséssel kellene kétszer gurulni egymás után. Egyszer jutottam el eddig az első buffolás utáni állapotra. Akkor lehetett volna ütni mert kidőlt, de sajnos életet kellett töltögetnem helyette. Mondjuk az szemétség hogy pár ütéssel később megint buffolta magát. Kisérleteztem hogy védekezni kellene ellene. ment is a dolog, 1-2 csapását kell dodgeolni és egy jó kabátban+blood védelmes varázslattal keveset sebez. De a buffos verzióhoz már kevés.

Az a szerencse hogy közel van a boss mert egy hosszú boss-run kicsinálna idegileg. :D

(#46) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#45) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ezt mondtam ugye, hogy itt nagyon számít a dodge időzítés, és főleg mikor késlelteti a második csapást.
Na én az ilyen statokat soha nem néztem a kabátoknál. Mármint hogy mi ellen véd. Csak azt néztem hogy mire skálázódik meg hogy milyen a drain attack sebzése.
Itt még az se sokat véd ha benxomsz egy resist potiont szóval nem is vesződtem ezzel. Ki kell kerülni az ilyen támadást.

Én sose fogom megérteni hogy miért nem raknak egy bonfifret a boss elé. Kinek miért jó az hogy futni kell a bossig? Főleg ahol még ellenfél sincs közben.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#47) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#46) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Gilde hunter letudva. Magam sem tudom hogyan de jól dodgeoltam és meglett. Lényeges hogy azért ütni kell rendesen.
A tüzes pálya nagyon tetszett, ahogy a boss is. Megsimiztem párszor a cici cicát, a végén már csak dorombolni tudott. :) Igazad volt ez tényleg lazább volt.
Meglett a 4. depthsem. Mellékküldi adta valahol. Érdekesek ezek a mellékes küldik.
Kövi részre kíváncsi vagyok és a bossokra is. Adja a játék nagyon. Rengeteg buildet lehet itt építeni és érdekes kombinációkban. Bele se merültem még igazán.

(#48) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#47) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A mapikat nézegessed néha mert megjelennek npc-k. Egyik pl az életben maradt relic bossokat tanulmányozza.
Egyébként 12dephts van és ennek kb a felét npc questline adja.
Ami jó hír hogy itt nem lehet lemaradni. Az npc addig ott lesz míg meg nem csinálid amit kér hogy aztán máshol jelenjen meg.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#49) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#48) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Igen, arra rájöttem hogy vissza-vissza kell menni a területekre npc-hez. Megtaláltam azt is aki a succesorokat tanulmányozza. Az jó hogy nem bukjuk a questeket. 4 depths van meg, lehet még párat be tudnék szerezni.

Amúgy az a durva hogy belenéztem pár yt-os videójába és szint mindenki segítővel tolja. :Y Kivéve Bátky mestert, ő hozza az elvártat. :DDD

(#50) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#49) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egy npc-nek kb 4x kell valami és sztán a végső helyére kerül. A piroshalxu maszkos punk gyerek aki a halandó csajt üldözte, az a lepke boss arénájában lesz végül de kell egy másik questline is hogy ő végül kidobja a térképét.
Ja meg az első bossnál is a szőke gyerekkel néha beszèlgess, ne csak az old world itemeket tradeld.

Szerintem tök normális hogy sokan segítővel tolják.rengetegen sírtak anno hogy a ds-be miért nincs nehézségi vagyis könnyűségi fokozat.
Ebbe raktak npc formájában és így sokkal nagyobb réteg játszik a játèkkal.
Én azt mondom hogy egy olyan játékban aminek az a lényege hogy nehéz legyen,hogy tanulj, hogy kitartó legyél, nos egy ilyen játék ki van herélve ha pont azt veszed el amitől az a játék ami.

Ha mentem coopba segíteni a gilded is csak akkor velt veszélyes ha sikerült bebuffolnia. De volt hogy az se sikerült neki. Npc-vel hárman beleállunk a bossba, megkapja a staggert, van hogy le is térdel és onnantól annyi volt.
Ez poénnak jó, de azért meg nem fizetek ki egy teljesárú játékot.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Code Vein
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.