Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ciripel a hdd-m, haldoklik??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

haliho

az egyik hdd-m iszonyatosan ciripel, hallom a fej mozgását amikor ír vagy olvas, és nem is éppen halkan teszi ezt. úgy ciripel mint amikor a radiátorban fűtéskor csörgedezik a melegvíz, csak picit más hanszínnel, elég rémisztő egy másfél éves cucctól... régen nem volt ilyen hangja.
ez egy 80 gigás barracuda 7200 rpm.

a samusungomat egyszerűen nem is hallani hogy dolgozik, de ez a barracuda, félek hogy esetleg valami nem stimmel vele és idővel feldobja a talpát...

van valakinek ilyen tapasztalata?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) sziszegő


sziszegő
senior tag

R.I.P

(#3) Integra válasza sziszegő (#2) üzenetére


Integra
titán

hát ez kibaszott bíztató......
de legalább egyenes:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) azzio válasza Integra (#3) üzenetére


azzio
aktív tag

nem lehet, hogy időközben ellazultak a vinyót tartó csavarok, és nekirezeg a ''vasnak''? szedd ki, tedd vissza, csavarokat jól húzd meg, aztán próbáld ki úgy is.

(#5) Mennyi? válasza Integra (#1) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

IV-es Barracuda?

(#6) moonman válasza Integra (#1) üzenetére


moonman
titán

#2 konstruktív hozzászólás :F

Integra: próbáld meg, hogy kiszereled és kézben tartva (vízszintesen!) seek-eltesd kicsit. (másolj, törölj) Ha így is hallod a hangot, akkor kezdj el menteni róla mindent. Ha nem: tedd vissza a házba és jól (de ne szakadásig) húzd meg a csavarokat, esetleg tegyél gumialátétet a csavarok alá, lehet, hogy csak a házad rezonál. Csak seek-nél hallod, vagy alapjárati pörgésnél is?

(#7) azzio válasza moonman (#6) üzenetére


azzio
aktív tag

#4

(#8) Husky válasza Integra (#1) üzenetére


Husky
aktív tag

2.5 éve megy nálam, állandó nyúzás mellett, napi 24 órában 2 ilyen; de még mindig nincs hangjuk...
Ez szerintem is rossz előjel... :(

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#9) Integra válasza azzio (#4) üzenetére


Integra
titán

ez jó ötlet, megpróbálom. amúgy egy full aluminium vantec rack-be van becsavarozva, ezért is vagyok szkeptikus:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) Integra válasza moonman (#6) üzenetére


Integra
titán

alapjárati prögésnél csend uralkodik.
de most volt format c épp és visszamásoltam adatokat, több gigát a my documents folderekbe, 3 újernek is és akkor aztán tényleg keményen zajos volt....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) Integra válasza Integra (#10) üzenetére


Integra
titán

user na:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) doc


doc
nagyúr

Nekem is csinál ilyet időnként a 7200-es 80 GB-s Barracuda IV-m, olyankor általában magával rántja a gépet, de egy ki/bekapcs után jó szokott lenni...

(#13) johnson válasza Integra (#1) üzenetére


johnson
csendes tag

Üdv!

Az én 40 GB-os Baracuda-m egy hete kezdett el hasonló hangokat hallatni, tegnap este megjelentek az első BAD sector-ok is. 22 hónapot bírt ki.

Johnson...

(#14) moonman válasza doc (#12) üzenetére


moonman
titán

''olyankor általában magával rántja a gépet, de egy ki/bekapcs után jó szokott lenni...''
És ez neked így jó...? :F

újer - ez tetszik :DDD

(#15) doc válasza moonman (#14) üzenetére


doc
nagyúr

'olyankor általában magával rántja a gépet, de egy ki/bekapcs után jó szokott lenni...''
És ez neked így jó...?


nem, de egyelőre sajnos nem tudok mást tenni, minthogy a fontosabb cuccokat a másik vinyóra pakolom, és amint tudok, backupolok...

amúgy ez főleg azért aggasztó, mert a Seagate-ekre volt a legkevesebb panasz, itt meg elég sokan szívtak vele... talán majd a Samsumng...

[Szerkesztve]

(#16) moonman válasza doc (#15) üzenetére


moonman
titán

Mindenki dicséri a Samsungokat, nem is vitatom ezek után, hogy jók lennének. Én csak azt nem értem, van 6 db Maxtorom, a legrégebbi kb 8 éves és egyiknek sem volt soha semmi baja. :U Mázlista vagyok :P

(#17) Legolas


Legolas
senior tag

Nagyon sok múlik a jó hűtésen!
Ha folyamatosan 50 fok felett üzemel a vinyód, persze megdöglik. De rendes hűtés mellett jóval nagyobb esélye van a hosszú életre!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#18) doc válasza Legolas (#17) üzenetére


doc
nagyúr

az enyémek alatt egy-egy hűtőventi dolgozik, a max. hőmérsékletük kb. 42 fok, átlagban 32-33... úgy tűnik, ez vmi 'gyári' hiba. mindenesetre megy rendesen, az időnkénti (kb. 1 vagy 2 eset / hónap) ledöglésektől eltekintve megy rendesen, ezért gyanúsítom az alaplapot (meg volt gondom a kábellel is, azt kicserélve sokkal kevesebb lett a gondom)

(#19) The DJ


The DJ
addikt

Hali!
Nekem is hasonló gondjaim vannak, csak az én vinyóm (80 GB-os Maxtor Diamond Max 9) néha (elég sűrűn) furcsán kattan egyet, és olyankor a teljesítmény is visszaesik kicsit, például a film egy kis időre megáll. Más baj nincs vele. Bad Sector=0 Szerintetek mi lehet a baja? Valaki esetleg találkozott már ilyesmivel?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#20) Integra válasza Legolas (#17) üzenetére


Integra
titán

a vantec rack-ben konstans 26 fokon üzemel a vinyó, szóval a hő nem lehet a probléma okozója:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) Integra válasza johnson (#13) üzenetére


Integra
titán

bad sectorom egyenlőre még nincsen.

van egy 120 gigás samsungom és egy 30 gigás quantum fireballom is, mindkettő 7200 rpm 8 mb cache, és egyik sem csinál ilyet, igaz a quantum hangosabb.
a samsung meg egy álom, olyan csöndes és precíz. 3 év garival.
barracudára 1 évet adtak, de azt nem én vettem...
új gép vásárlásánál samsungnál és hitachi lesz asszem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) Integra válasza johnson (#13) üzenetére


Integra
titán

bad sectorom egyenlőre még nincsen.

van egy 120 gigás samsungom és egy 30 gigás quantum fireballom is, mindkettő 7200 rpm 8 mb cache, és egyik sem csinál ilyet, igaz a quantum hangosabb.
a samsung meg egy álom, olyan csöndes és precíz. 3 év garival.
barracudára 1 évet adtak, de azt nem én vettem...
új gép vásárlásánál samsung és hitachi lesz asszem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) moonman válasza Integra (#22) üzenetére


moonman
titán

Tényleg ennyire jók a Samsung vinyók? :U Meg kell már néznem egyet :F

(#24) TudorVigyor válasza The DJ (#19) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A hangos kattanás (+ esetleg lepörgés+visszagyorsulás) Maxtornál saját tapasztalat szerint a haldoklás jele sajnos, több topic is foglalkozott vele régebben. Bad Sector nálam is 0 volt, ami nem meglepő, hiszen először a reallokált szektorok száma növekszik, bad sector elvileg csak akkor jelenik meg, ha már nincs hova reallokálni.

[Szerkesztve]

(#25) TudorVigyor válasza Integra (#22) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Sajnos egyik gyártmány sem hibátlan. Én eddig Seagate-tel bajlódtam a legkevesebbet (bár Samsungom még nem volt, de arra is volt már panasz itt a Ph-n). És még egy dolog: ha a megbízhatóság a fő szempont, és nem a sebesség, akkor a Hitachi Deskstar-okat messzire elkerülném, bár lehet, hogy az új szériák nem szolgálnak már rá a Deathstar elnevezésre, de ennek eldöntésével én még legalább 1 évet várnék.

(#26) Yaye válasza Integra (#20) üzenetére


Yaye
őstag

Jaaaaa.... miért nem ezzel kezdted? Túl hidegek a vinyóid, az a baj. A Mistralnál 2500+áfáért kapsz winyófűtőt, lcd kijelzővel, potival és kiscsengővel. :)

Egyébként szerintem a választ sajnos magad is tudtad már előre, és remélem már gyűjtesz az új vinyóra. És semmi fontos adatot ne bízz csak erre. Biztos jó a Seagate de nem hibátlan az sem. Egyébként lehet hogy az idők végezetéig elketyeg még így ahogy van, csak hát nem lehetsz benne biztos. Nekem van egy ősöreg Quantumom, az olyan szinten csapágyas hogy vadászgépeket megszégyenítő turbina-hang jön belőle, soha nem is lehetett rendes gépben használni, mert nem lehetett megmaradni mellette. De soha nem ment tönkre.

(#27) Integra válasza Yaye (#26) üzenetére


Integra
titán

át is mentettem a dokumentumaimat és munkákat meg outlook pst-ket a másik vinyóra is természetesen.
és ja, titokban már kuporgatok egy 250gb-os samsungra:))
azért elég elszomorító, hogy 2004-ben ennyire sok a hibás merevlemez:(
lehet hogy elkéne kezdeni az adattárolási gondot teljesen más oldalról megoldani, mint a jelenlegi hddk....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) Integra válasza Yaye (#26) üzenetére


Integra
titán

van nekem ilyen műanyag rackem is, a 30 gigás abban van, azt cipelem mindenhova, na az szerintem tényleg fűt, mint inkább hűt:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) _Geri_


_Geri_
tag

nekem van egy egy gigás fenetudjamianeve... jah,.... izé.. szóvall őőő. Western digital, ki tudtam nyögni vinyó, ami nem kerreg, hanem olyan hangokat ad ki kotorászásnál, hogy gupp... gupgup pppgpgpppgpgpgpgpgpgpttt tupppgg tugggpgpuptputp. Elég érdekes. A hang még csak távolról sem emlékeztet kerregésre. Mind1 :):):):)
Amúgy hogy ciripel, az még a jobbik eset. Utánna kell félni, hogy elkezd klattyogni. Onnajtól kb 1 hét. :)

(#30) moonman


moonman
titán

Van cégnél egy Maxtorunk (40G régebbi eresztés) az kb 1 éve kattog, néha olyan, mintha parkolna aztán hallani, hogy felpörög és megy tovább. Se bad sector se adatvesztés. :DDD

(#31) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nekem is van Seagate HDD-m 80g sata Barracuda 7. de még semmi gond vele igaz csak 3 hetes de megy szinte non stop.:))
Amugy ezeket a vinyókat szándékosan nem az örökkévalóságnak gyártják töbnyire garivesztés után pár hónappal megy a levesbe :(
A régebbi hdd-k még meg voltak csinálva rendesen van egy 2 éves IBM hdd-m (az már mindent kibirt) és még mindig tökéletes azt használom rendszer hdd-nek.

(#32) Gismo válasza TudorVigyor (#25) üzenetére


Gismo
addikt

NANANA! Hitachi-kat nem szídni ember! Bárkit megkérdezhetsz akinek Hitachi vinyója van! Mindenki azt fogja mondani, hogy annál jobb vinyó nincs! Halk, gyors.... és már a megbízhatóság is a Seagate és Samsung között van!

[Szerkesztve]

(#33) sziszegő válasza Gismo (#32) üzenetére


sziszegő
senior tag

Nekem va 2 db 7k250 160g-s Satás de nem dobtam hátast tőle, a sebessége az valóban 5-ös de én inkább seagate párti vagyok

(#34) moonman


moonman
titán

Ami biztos: Fujitsu Siemens-t venni TILOS! A cégnél három titkárnői gépben egy hét alatt mondta föl a szolgálatot mind a három. Szerencsére az adatok a szerveren voltak. :(((

(#35) djtörök


djtörök
senior tag

bár sokan szidják, de én meg vagyok elégedve a maxtorral, elég gyors, bár hangos, és nem is annnyira meleg(38-43fok)

(#36) moonman válasza djtörök (#35) üzenetére


moonman
titán

Még sose halt meg alattam Maxtor...

(#37) djtörök


djtörök
senior tag

ha meg rossz, addig dögöljön meg még garis :)

(#38) moonman válasza djtörök (#37) üzenetére


moonman
titán

Vinyóknál semmi ''értelmét'' nem látom a garinak, leszámítva, hogy visszakapod a vasat. Az adatok így is úgy is az örökkévalóságé lettek :(

(#39) Integra válasza moonman (#34) üzenetére


Integra
titán

soha sem vennék fujitsu siemenset, hányok magától a márkától is már alapból....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) Integra válasza moonman (#38) üzenetére


Integra
titán

háááát ha veszek egy 250GB+ hdd-t és valamiért bekampózik két év után, én azért ürölök hogy kapok egy másikat helyette és nem kell újat vennem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) xcbiker válasza moonman (#38) üzenetére


xcbiker
addikt

Jól beszél az úr! :DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#42) Gismo válasza moonman (#34) üzenetére


Gismo
addikt

Amennyiben vinyókról van szó, akkor csak Fujitsu a hivatalos neve(ha jóól tom)!
Egyébként ha az a bizonyos széria nem lett volna hibás(valamelyk chip volt szar), akkor szerintem kb hangban a Samsungot verné, sebességben meg a Hitachi-t!
A régebbi vinyókról szóló tesztek ezt megerősíteni látszanak!
Kár, hogy Fujitsuék egy hibás széria miatt abbahagyták a gyártást!

(#43) .:InnoMan:. válasza Integra (#1) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

RIP :))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ciripel a hdd-m, haldoklik??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.