Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zizou


zizou
tag

Sziasztok!

Ez a topik is hiánypótlóként született (mint a nemrég nyitott Ramos W30HD téma) egy feltörekvő tabletnek, ami a hangzatos Chuwi V99 névre hallgat.

A gyártó oldalán vannak technikai infók, valamint szép promóképek. Fontos tudni hogy létezik/létezett egy dual-core-os verzió is RK3066-os procival is, de ez a topik az A31-es CPU-val felvértezett kütyüt hivatott tárgyalni.

Ami most tűnt fel a hivatalos oldalon az az, hogy 1.5GHz-es processzort ír, a rendelős oldal viszont csak 1GHz-et ír, a tablet szintén. Nem próbáltam még túlhajtani, mert így is melegszik (lásd később).

Néhány nap használat után az ár-teljesítmény mutatóval nagyon meg vagyok elégedve, a tablet szépen muzsikál, az összeszerelés minősége hibátlan, nem zörög, nem nyiszog. A képe nagyon szép, kristálytiszta, gyönyörű éles, nagyon jó ez a retina screen. Mondjuk a Ramos-hoz képest a minimum fényerő esetén a Chuwinak gyengébb a fénye, de ez lehet, hogy csak alapbeállítás, nem tudom.

A szoftveres oldal már hagy kívánnivalókat maga után, de pl. januárban 3 firmware is megjelent egymás után (ami nem tudom, hogy jó vagy rossz jel... :C) . A wifi-vétel elég gyenge, ahol a Ramos még vígan szedte a hullámokat, ott a Chuwi már nem látott semmit - valszeg egy újabb fw frissítés megoldja.

Egyszercsak a Gmail és a Play áruház megadta magát, indítás után mindkettő leállt... Végül egy alaphelyzetbe állítás megoldotta a dolgot, de akkor is furcsa :F

Ezután a Launcher adta be a kulcsot, valszeg két csoda-widget (ami kikerült az asztalra a reset után) megölte a lelkét :DDD Másrészről viszont az alkalmazások jól futnak, NFS hasít mint az ördög, nem láttam még kilépést a játékokból.

Érezhető még némi melegedés, de inkább langyosodás ez, nem zavaró, csak észreveszi az ember. Hosszabb használat után sem melegedett tovább, szóval ennyi belefér.
Rendeltem még hozzá egy billenytűzetes tokot is, szépen beleillik, jól műkszik, bár én főkeg anélkül használom.

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#2) Client


Client
tag

Én 3 napja birtoklom a megnevezett típust, általánosságban nagyon elégedett vagyok vele.
Januárban valóban hetente adtak ki frissített ROM-ot, most egy kis szünet van, de igazából a nagyobb bugokat már kijavították. Amin a későbbiekben még javítani lehetne, az az akksi-idő, illetve kicsit lehetne csiszolni az általános "responsiveness"-en, de alapvetően nagy gond ezekkel sincs.
Nekem a Wifivel nem volt gondom, komolyabb alkalmazás-hiba sem volt.

Ex - WaterLo

(#3) zizou válasza Client (#2) üzenetére


zizou
tag

"komolyabb alkalmazás-hiba sem volt."
Akkor Gmail&Google Play hibát sem láttál? Lehet, hogy az én fiókomnak van valami nyűgje, mert pár hete mobilom sem akarta frissíteni a leveleket, egy kicsit rendbe kellett szedni a Gmail alakalmazást (cache+data törlés, frissítések leszedése), most azóta jó...

A wifi nemtom miért ilyen gyatra nekem, remélem nem hardvergond... Mindenesetre megnézem megint a full reset után, hátha javult...

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#4) Client válasza zizou (#3) üzenetére


Client
tag

Nem, nem találkoztam ilyenekkel. Playben 1-2 alkalmazás azt mondja, hogy nem kompatibilis, de Build Prop Editorral szerintem az is orvosolható, én inkább letöltöttem máshonnan az .apk-t.
Van egy fórum, ahol sokan szintén panaszkodnak a wifire, ott azzal próbálkoznak, hogy felnyitják a dobozt és a Wifi antennát próbálják áthelyezni/buherálni. Nekem 50m2-en nincs vele problémám, hasonló jelszintet produkál, mint a Galaxy S.

Ja, a fórum:
http://www.slatedroid.com/topic/48122-chuwi-v99-quad-core-allwinner-a31/

Ex - WaterLo

(#5) bzoli1016


bzoli1016
csendes tag

sziasztok!

Tegnap érkezett meg csuvi a háztartásomba már a jan30-as firmware-rel

Eddigi tapasztalataim sajnos nem valami jók. egyszer kétszer befagyott a play store, a 'kattintás' hangnál néha hallani a hangszórókban egy halk pukkanást (mint amikor a hangfalaidba bedugod a kábelt) de ezekkel még simán lehet együtt élni.

ami a legnagyobb issue nekem az a wifi: egészen közel a routerhez is nagyon nehezen kapcsolódik, ha kapcsolódik sokszor eldobja a jelet, egyik pillanatról a másikra not in range lesz a router... szóval teljesen megbízhatatlan. egyelőre még keresgélek mit lehet tenni. de nem sok hasznos infót talátlam.
wifi nélkül a tablet nálam nagyábol teljesen értéketelen, szóval hatalmas csalódás ez a vásárlás, azt hittem hogy idővel ezek a kínai tabletek is kinövik ezeket a gyerekbetegségeket, ezek szerint még mindig nem sikerült...

ha esetleg valaki ilyen tableten gondolkodik és még eljut ide a vásárlás elött az gondolja át kétszer is...

egyébként a kép nagyon szép, kellemes rajta magazint olvasni. nem kell zoomolni, scrollozni....

(#6) bzoli1016 válasza bzoli1016 (#5) üzenetére


bzoli1016
csendes tag

Wifi Routeren az automata channel választást átállítottam fixen egy channelre, azóta úgy néz ki nem vacakol vele. so far so good...

(#7) zizou válasza bzoli1016 (#6) üzenetére


zizou
tag

Na ezt én is kipróbálom, hátha nátha... Remélem csak szoftveres a gond egyébként, mert a Ramos W30HD sokkal jobban veszi a jelet, és annak is alu hátulja van.

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#8) zizou válasza bzoli1016 (#5) üzenetére


zizou
tag

"egyszer kétszer befagyott a play store"
Ezt írtam én is, komplett reset után megjavult, de akkor meg a launcher kezdett sz@rakodni :((( Most asszem a free Apex van fent, azzal jól megy a dolog :C

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#9) bzoli1016 válasza zizou (#8) üzenetére


bzoli1016
csendes tag

helló!

A play store azóta rendesen működik nálam is. én nova launchert tettem rá a külföldi fúrum ajánlására, bár a stock launcherrel sem volt bajom...

(#10) Soound


Soound
tag

Annyit meg tudnátok osztani, hogy pontosan honnan rendeltétek a cuccot? Látottak alapján baromira bejön, és ahogy olvasom máshol is, nem feltételen wifi gondja van, hanem user error + ócska router.

[ Szerkesztve ]

(#11) Soound


Soound
tag

Még egy dolog, ÁFÁval mi a helyzet?

(#12) Soound


Soound
tag

Nahjó, végignyálazva a 25 oldalt elég érdekes ez a wifi gond. Van akinek tökéletes, másiknak meg router mellett ülve is ratyi. Ami idegesítő, hogy senki nem találta még meg a hiba okát.

(#13) geloczigeri válasza Soound (#12) üzenetére


geloczigeri
tag

Szia!

Ilyenkor általában két dolog jöhet szóba:

1. A tablet belsejében az antenna rosszul van csatlakoztatva, vagy nincs is csatlakoztatva. Olvastam olyan tabletről, amit úgy szállítottak ki, hogy a kijelző nem működött. A srác szétszedte, és látta, hogy a kijelző kábele nem volt teljesen bedugva az alaplap foglalatába. Szóval az olcsó munkaerő a futószalag mellett képes ilyeneket elkövetni.

2. Rossz a WiFi vezérlő. Azért ennek kisebb az esélye.

Látom írtátok, hogy van akinek tökéletes a WiFi, de van akinek meg egy kalap sz*r. Ebből gondolom azt, hogy az antenna nincs megfelelően csatlakzotatva. de az is lehet, hogy hozzáér valamihez a tablet belsejében.

Amúgy régóta nézegetem ezeket a retinás tableteket, és márciusban szeretnék egyet én is venni.
Ez a jelöltem: Cube U9GTV
Vannak rá előjelek, hogy a linken található tablet ki fog jönni 4 magos Rockchip processzorral is (RK3188). Ezért várok még, mert megérné, hiszen ez a chip még csak most került piacra.

[ Szerkesztve ]

GG

(#14) zizou


zizou
tag

Hamarosan felhobom az aprora a tablettamat egy madzagos billentyus tokkal egyetemben,akit erdekelne,az szoljon

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#15) Client


Client
tag

2 custom ROM is elérhető már a tablethez:

http://www.slatedroid.com/topic/57770-timeless-rom-v0002/

A SuperNova2 pedig az alábbi topic első hozzászólásának firmware szekciójában levő linken:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=421171&st=180

Nálam most a Timeless van fent, az utolsó gyári fw-nél érzésre sokkal jobbnak tűnik.

Ex - WaterLo

(#16) zizou válasza Client (#15) üzenetére


zizou
tag

Köszi az infókat, már én is láttam ezeket, de nem jutottam el oda, hogy fel is tegyem... :DDD
Majd ma este! :C

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#17) Soound


Soound
tag

noh, megjött az én tabletem is, www.banggood.com-ról rendeltem. 2 hét alatt itt volt. Meglehetősen érdekes csomagolásban jött. Gyak. egy bazi nagy hungarocel tokban volt a tablet, bekapcsolva :D Jelen tesztek alapján minden oké vele, wifi sem olyan borzalmas. Tök pozitív vagyok, ez köszönhető a brutálisan jó kijelzőnek. Teljesítmény már hagy kivetni valót, de sokat segített a Seeder.

Egy gondom van, youtube-al nektek mi a helyzet? Portrait mode-ban nem lehet nézni a videókat, mert teljesen eltorzul a cucc. Build prop piszkálása esetleg segíthet? Elég csak Nexus 10-re átírni?

(#18) Soound válasza Soound (#17) üzenetére


Soound
tag

wifi részét pontosítanám, tényleg elég szar.

Teszt alanyok:
- Galaxy S 2
- Prestigio ultra duo 8"
- Chuwi

A lakásban ahol Chuwi már bontotta a wifi-t, ott SGS2 még 2 baron volt, Ultra Duo meg még 3-4 baron.

(#19) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Van valami újdonság ezzel a típussal? Érdemes megvenni? Létezik hozzá teljesen jó rom?

(#20) Client válasza mexel (#19) üzenetére


Client
tag

Most jött ki hozzá CM10, tegnap raktam fel, eléggé szakít a többihez képest, persze még vannak benne bugok. A típus eléggé hasonló az Onda V972-höz, így könnyű portolni a romokat a csuvira. Jelenleg tehát még gyerekcipőben vannak a romok, de amire én használom így is teljesen elégedett vagyok.

Ex - WaterLo

(#21) mexel válasza Client (#20) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Közben rendeltem egy Cube U30GT2-t, kíváncsi vagyok milyen kesz ha megjön, és működik is majd

(#22) zizou


zizou
tag

Sziasztok,
Ha valakit érdekel esetleg, raktam fel 2 hírdetést 4 magos tablet témában:
Chuwi, Ramos

Z

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.