Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zizou


zizou
tag

Sziasztok!

Ez a topik is hiánypótlóként született (mint a nemrég nyitott Ramos W30HD téma) egy feltörekvő tabletnek, ami a hangzatos Chuwi V99 névre hallgat.

A gyártó oldalán vannak technikai infók, valamint szép promóképek. Fontos tudni hogy létezik/létezett egy dual-core-os verzió is RK3066-os procival is, de ez a topik az A31-es CPU-val felvértezett kütyüt hivatott tárgyalni.

Ami most tűnt fel a hivatalos oldalon az az, hogy 1.5GHz-es processzort ír, a rendelős oldal viszont csak 1GHz-et ír, a tablet szintén. Nem próbáltam még túlhajtani, mert így is melegszik (lásd később).

Néhány nap használat után az ár-teljesítmény mutatóval nagyon meg vagyok elégedve, a tablet szépen muzsikál, az összeszerelés minősége hibátlan, nem zörög, nem nyiszog. A képe nagyon szép, kristálytiszta, gyönyörű éles, nagyon jó ez a retina screen. Mondjuk a Ramos-hoz képest a minimum fényerő esetén a Chuwinak gyengébb a fénye, de ez lehet, hogy csak alapbeállítás, nem tudom.

A szoftveres oldal már hagy kívánnivalókat maga után, de pl. januárban 3 firmware is megjelent egymás után (ami nem tudom, hogy jó vagy rossz jel... :C) . A wifi-vétel elég gyenge, ahol a Ramos még vígan szedte a hullámokat, ott a Chuwi már nem látott semmit - valszeg egy újabb fw frissítés megoldja.

Egyszercsak a Gmail és a Play áruház megadta magát, indítás után mindkettő leállt... Végül egy alaphelyzetbe állítás megoldotta a dolgot, de akkor is furcsa :F

Ezután a Launcher adta be a kulcsot, valszeg két csoda-widget (ami kikerült az asztalra a reset után) megölte a lelkét :DDD Másrészről viszont az alkalmazások jól futnak, NFS hasít mint az ördög, nem láttam még kilépést a játékokból.

Érezhető még némi melegedés, de inkább langyosodás ez, nem zavaró, csak észreveszi az ember. Hosszabb használat után sem melegedett tovább, szóval ennyi belefér.
Rendeltem még hozzá egy billenytűzetes tokot is, szépen beleillik, jól műkszik, bár én főkeg anélkül használom.

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.