Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yahagyma


yahagyma
tag

Sziasztok!!!
Utánaolvasgattam már a témanak ugyhogy nemvagyok teljesen hülye.
Lenne a router amibe a Chello modembol bejon a jel majd ezt szétosztanám 3 gépbe, amiken Windows Millenium van!!!!!
Linksys routert veszek mert nem akarok gagyit és olvastam, hogy ez megfelelő és megbízható lenne.
Eddig úgy volt hogy 1 gépbe ment a jel a modemből majd egy másik hálokarirol crosslink kábellel egy másikba...


--------Nemtom milyen chello előfizujuk van......Bármelyik előfizuval elvileg meglehet osztani a netet????

--------Van ez a Mac vagy milyen cím?????
Ezt hogyan tudom routerbe átvinni, vagy nem is kell átvinni, vagy be kell telefonálni?Vagy nem kell csinálnom semmit?

--------És ami kábel bejön a modembe.... amin a chello jön az ugyanolyan kábel mint a kábeltévéjé?????

-------Windows Me-vel meg lehet-e ezt csinálni??Adjak fix ip-t majd a hálókariknak???


Egyenlőre ennyi lenne a kérdésem.
Nagyon köszönöm majd a válaszokat!!!!
Üdv: Yahagyma

[Szerkesztve]

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#2) stpotty


stpotty
tag

Az a kábel a kábeltv.

(#3) TitiRii


TitiRii
senior tag

:)
hát mégse olvasgatál eléggé utána :)
1. ne telefonálgas nekik mert azonal megtiltják,hivatalosan nem lehet megosztani ,de mégis meg lehet, mivel nem látszik kifelé,hány gép is volt rajta
2.annak a gépnek a MAC cimét kel klonozni a routere amelyikre eddig a chello modem volt kötve,biztos megtalálod a routerben,ahány router anyi fajta.
3.inentől sima az ügy kell sok patc kábel és be kel konfigolni dns nek és alapértelmezet átjáronak a router lan os ipjét és máris megy a móka, adhatsz nekik fix ipéket de a dhcpt javaslom inkább ami a routerben benen van, célszerübb és kevesebb a macera
ha meg nem megy,célszerübb ''szakembert'' megkérni aki olcson megcsinálja, pl engem :t :) :D


[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) derceto válasza TitiRii (#3) üzenetére


derceto
csendes tag

Pontosítok: nem a gép, hanem a chellótól kapott hálókártya MAC címét kell a routernek beállítani. Ebből következik, hogy olyan routert kell venni, aminek lehet állítani a MAC címét. Az egyik szintén chellós haveromnál megy a router, de csak miután beállította a MAC-et.

(#5) jerry311 válasza yahagyma (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Áhááá megvagy, holnap le is kapcsollak :DDD

(#6) anulu válasza jerry311 (#5) üzenetére


anulu
félisten

OFF
hát nincs neked szíved? :DDD
ON

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) jerry311 válasza anulu (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

NINCS!!! :DDD

(#8) #57764352


#57764352
törölt tag

A téma köv. Nem kell a chellós hálókari.
Már lehet új MAC címet reggelni a [L]http://prov.chello.hu[/L] címen. Kell patch kábel, a routeren állítsd be, hogy milyen DNS-t használjon. ajánlom a dyndns.org-t.
A dhcp legyen aktív a kliens gépeken, nem árt, ha egy munkacsoportban vannak!
Jah, amikor azt kéri a Chello, hogy indítsd újra a géped, akkor a ROUTER-t húzdd ki, én a bornyúúú agyammal a gépet indítgattam újra. Amúgy a kábelmodemet is ki kell tépni a 230V-ból aztán 2-3 perc után bedugod!

Sok sikert!!

(#9) anulu válasza #57764352 (#8) üzenetére


anulu
félisten

ha már mindenképp így akarod. Először a kábelmodem legyen online, utána kerüljön a router is áram alá...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) #57764352 válasza anulu (#9) üzenetére


#57764352
törölt tag

Legyen :)
Te vagy a bennfentes :))

(#11) anulu válasza #57764352 (#10) üzenetére


anulu
félisten

Szigorúan elméleti, amit írtam, ezt jerry is megmondhatja! :DDD

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) jerry311 válasza anulu (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

nem érint, modem uptime kb. 305 óra, router uptime: 304:04:54. :DDD

na de modem online -> router bedug áramba és/vagy router reset.

(#13) yahagyma


yahagyma
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!
Remélem elboldogulok vele.
Ha nem majd szólok:)):DDTényleg!!!!!
Vagy te irsz mailt vagy én telcsiszámmal,
a cuccot pesten kell csinálni.

Még egy kérdés:

-------A Linksys routerbe ugye lehet állítani macot????(én ezt a következtetetést vontam le csak biztonságból megkérdem hogy tuti-e a dolog, és még azt hogy melyik nagykerben hol mennyiert lehet kapni:)?)

THX

[Szerkesztve]

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#14) jerry311 válasza yahagyma (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Figy, a routerek 99.999%-ában lehet állítani a MAC-ot, a maradékot meg úgyse veszed mert gagyi vagy mert profi cuccos és csillagászati ára van.
Egy biztos a Draytek routerek tudják, és stabilak lásd fenti számok. (ezzel teszteltük a központban a chello plus megosztását is pl)
Pl: Draytek Vigor 2104p kb brutto 23k HUF és van rajta nyomtatóport, tehát még a nyomtatót is meg tudod osztani úgy, hogy nem kell mindkét gépet bekapcsolni nyomtatáshoz :))

(#15) yahagyma


yahagyma
tag

Sziasztok!
Megvettem a felszerelest!
Alpha**nic-ba megvettem egy Linksys router-t 4 portos.
bőven jó!
már csak kábelezni kell meg hálókártyát installálni!

Az a kérdésem még hogy elvileg bármilyen chellot meg lehet így osztani? Nem kell specko előfizu?(Azt tudom hogy ADSL-nél nem kell ilyet már csináltam)

Érdemes fix ip-t adni a hálókariknak?(Eddig mindig adtam nekik)

A MAC-ot, egy a routerhez adott progi segítségével lehet átírni?

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#16) yahagyma


yahagyma
tag

Na de OFF vagyok!!!!!!!!!!!
Ezek szerint ezt sem olvastam tüzetesebben végig:))
már megkaptam ezekre a válaszokat

Zárható a téma!!!!

Bocs

[Szerkesztve]

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#17) Legolas


Legolas
senior tag

Nálam uez a felállás van csak router nélkül és én is gondolkodok egy router megvételén.
Most jön a láma kérdésem: UGYE EZ ARRA JÓ, HOGY BÁRMELYIK GÉPEN EGYEDÜL IS VAN NET, TEHÁT NEM KELL ÁLLANDÓAN BEKAPCSOLVA LENNIE ANNAK A GÉPNEK, AMIBEN AZ A HÁLÓKARI VAN, AMI ÖSSZE VAN KÖTVE A CHELLO-S MODEMMEL?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#18) Legolas


Legolas
senior tag

Valaki válaszoljon!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#19) Legolas


Legolas
senior tag

HALLÓÓÓÓ!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#20) Soma01


Soma01
veterán

- Halló, Tessék.
- ...
- IGEN! A válasz, IGEN arra való!

:D

(#21) kalapur válasza Legolas (#17) üzenetére


kalapur
csendes tag

olyankor a routerbe van kötve a kábelmodem

(#22) hcol7


hcol7
senior tag

nahh jo helyen jarok ugylatom


tegnap kinnvoltam valakinel, kivittem egy rutert, beleklonoztam a regisztralt gep halokartyajanak a fizikai cimet, es megsem kap ip t... ez miert lehet ? a regisztralt gepet radugva a modemre minden faszan megy, megkapja a gep az ipt fel pill alatt, szal a szolgaltatas rendben van, de ha rateszem a rutert az nem kap ipt, megall ott a dolog hogy ip cim kerese folyamatban de semmi tobb.

valaki ?

(#23) bit_vector


bit_vector
tag

ejjj...gyerekek, az UPC ENGEDI a háztartáson belüli INET megosztást

Amúgy pedig MAC alapján azonosít, amit ma már bármelyik router meg tud hamisítani... Lényeg, hogy hálón belül ne legyen két azonos mac, mert akkor a háló nem fog rendesen menni (az ARP, RARP ütközni fog -ez feje tetejére állítja a hálót)



Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#24) hcol7 válasza bit_vector (#23) üzenetére


hcol7
senior tag

nem engedi, ez biztos, mert rakerdeztem, es ha (hivatalosan) meg akarod osztani, ott a chello plusz (768k +5 e ft)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.