Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  CFM mit jelent? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Maciii


Maciii
tag

Hali!

Ventillatoroknal mit jelent a CFM? tudom, hogy a legszallitast, de ez milyen mertekegyseg? Nem SI, az biztos... Atszamitas?

Ki akarom furni a haz oldalat es betenni egy halk, de eros ventit. Csak hogy legyen eleg tulnyomas a hazban. Igy eleg gyengen szippantja be a friss, ozondus levegot. Ki milyenre tippel?

Nezem a Coolinknel valami VS4-es ventit. Hozzaszolas?

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#3) Maciii válasza Kalandor (#2) üzenetére


Maciii
tag

atszamitas?

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#4) andorpapa válasza Maciii (#3) üzenetére


andorpapa
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=26665[/L]

Idézek:

köbláb/köbméter = 1/0.028316846591999997
köbméter/köbláb = 1/35.31466672148859

~~~Utólagos javítás az érthetőség kedvéért:~~~

CMM = köbméter/perc
CFM = köbláb/perc

1 CMM = 35.31466672148859 CFM és 1 CFM = 0.028316846591999997 CMM.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) laxius_


laxius_
tag

k : köbláb:))
Amcsik nem ertettem sosem hogy miert hasznaljak ezeket a mertekegysegeket. Mondjuk konnyebb merni 1 labat mint 1 metert :) 1 láb
Tudok hülyeséget irni
Komolyra forditva a szot: Melyik ertek szamit mar jonak?
Nem lehet fordulatszam alapjan szamitani valahogy?

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#6) DaSilva válasza andorpapa (#4) üzenetére


DaSilva
senior tag

hm ezek a törtek nem túl jók így

huss, fohászom száll feléd

(#7) Maciii válasza andorpapa (#4) üzenetére


Maciii
tag

thx

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#8) Maciii válasza andorpapa (#4) üzenetére


Maciii
tag

thx

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#9) andorpapa válasza DaSilva (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

Mi nem stimmel?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) DaSilva válasza andorpapa (#9) üzenetére


DaSilva
senior tag

Hát én úgy tudom, a láb rövidebb, mint a méter, a köbláb kisebb, mint a köbméter, ergo köbméter osztva köblábbal viszonylag nehezen lesz 1/35. A másik egyenlet dettó.

huss, fohászom száll feléd

(#12) _Volkovy_ válasza Kalandor (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az enyém kicsivel hosszabb.Akkor én már nem vagyok szabványos?

(#13) DaSilva válasza DaSilva (#10) üzenetére


DaSilva
senior tag

Ebből így az jön ki, hogy 35 köbméter = 1 köbláb. Na ez nem stimmel. Vagy engem nagyon átvertek eddig.

huss, fohászom száll feléd

(#14) andorpapa válasza laxius_ (#5) üzenetére


andorpapa
őstag

Melyik érték számít jónak? Ez jó kérdés. Az az igazság, hogy ez a ventitől is függ. Például a YS Tech TMD venti (ami hubless, tehát nincs motor a közepén) már 2x CFM levegővel is ütős hűtésre képes, ha megfelelően tervezett bordát rakunk alá, és ugyanez igaz a Cooler Master Aero és Jet családnál található blowerre is. A hagyományos kialakítású ventiknél elmondható, hogy 30 CFM körül már rendesen tolnak.

Tehát egy átlagos 8 centis tápventi korábban 30-35 CFM levegőt szállított, nagyjából 3200 rpm mellett. Ez manapság is viszonyítási pont, ha CPU hűtőben gondolkodunk, akkor elég 20 CFM körül is, de ha házszellőztetésben törjük a fejünket, nem árt a 30 CFM. Amúgy meg egy 4800-on járatott átlagos 8 centis venti akár 70 CFM-et is tud hozni.

Kiszámolni? Természetesen lehet, persze nem közvetlen módon. A légszállítás (CFM) az a légsebesség és a felület szorzatából adódik össze. A felület adott, azt mindenki tudja (tehát egy 8 centis venti esetében a felület 0.020096 m2, ehhez már csak a ventiből kiáradó levegő sebességét kell lemérni légsebességmérővel, és máris megkapjuk a légszállítást. Az pedig nagyjából általános érvényű szabály, hogy azonos technológia, méret és fordulatszám mellett nagyjából azonos a légszállítás is, így elég egyszer lemérni egy ventivel különféle fordulatszámok esetében a légsebességet (és ezáltal a légszállítást) és máris tudni lehet, hogy egy azonos méretű venti az adott fordulatszámon milyen légszállítást fog produkálni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#16) andorpapa válasza DaSilva (#13) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem lettél átverve, tényleg hülyén lett idézve az adott topicban, igazából úgy kellett volna felírni, hogy 1 CMM = 35.31466672148859 CFM és 1 CFM = 0.028316846591999997 CMM. Tehát ne törtként kezeld az idézetet, hanem úgy, hogy ha a / jel baloldalán 1 az érték, akkor a / jel jobboldalán x az érték és fordítva. Mindegy, használjuk a helyes formulát.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  CFM mit jelent? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.