Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90996736


#90996736
törölt tag

ne kövezzetek meg, de ilyet még nem találtam ... igaz nem is kerestem sokat ... :)

minap terljes mértékben rámbíztak egy igen régi ( Compaq Aero - vmikor 1993ból :) 486os proci stb ... ) kis notebookot. Az egyetlen baja hogy vinyója kattog és lehetetlen róla bootolni. Próbáltam keresni olcsó kis kapacitású (pár száz MB-ostól 1-2 GB-osig) háttértárakat, de közben eszembe jutott, hogy olyan sokféle adapter van mostanra már, hátha van CF - Notebook ATA HDD adapter is (van egy fölös 512es CF kártyám, ezért kerestem erre először).

Kis guglizás és voilá:

[link] Addonics - a gyártó
[link] CF - Notebook ATA HDD converter - a termék
[link] A magyarországi forgalmazó (őket találtam Addonics oldalán feltüntetve)

Régen láttam ennél komolyabb ötletet a SSD (solid state drive) alternatívájaként. Bizonyosan egy 4-8 GBos CF kártya még elég borsos áron van, de pl. egy kisebb háttérigényű programkörnyezetbe, komolyabb fizikai igénybevételű munkahelyre ennél jobb módot nem is tudnék (én :) ) felhozni hogy csökkentsük a mozgó alkatrészek számát. Ezt aztán lehet kombinálni CF - SD átalakítóval ... persze ekkor már rég ott vagyunk hogy még sokkal olcsóbban jönne ki egy backup külsö rack. Ennek ellenére szerintem ez egy nagyon jó ötlet.

Várom véleményeket és hozzászólásokat.

Egyébként jelenleg CF to 2.5'' ATA HDD átalakítójuk 8256 Ft (bruttó) :


[link]

ami elég drága sajnos :( de nem szokatlan a magyar nagy - és kiskereskedelmi árrések mellett. A téma gondolatindító is egyben, hiszen ha megnézitek a többi terméket a fenti linkeken, pl HTPC-be van 2.5'' ---> 3.5'' HDD átalakító, ugyanez 1.8'' ---> 2.5'' ban is stb. El lehet jutni egy egész halk kiépítéshez akinek ez mindennél fontosabb.

[Szerkesztve]

(#2) #90996736


#90996736
törölt tag

egyébként aki megtudna dobni kb 1000 HUF ellenértékben egy kis noti vinyóval azt megköszönném :D

lehetőleg bad sector mentes legyen és minimum 200 MB-os ... előre is köszi :)

(#3) #43960832 válasza #90996736 (#1) üzenetére


#43960832
törölt tag

UP a témának, engem is érdekel a dolog. Próbált már valaki cf kártyát rakni noti vinyó helyébe? :F

(#4) #90996736


#90996736
törölt tag

jajaja ... up :) és kapcsolódó cikk:

[link]

és az teszt Anandtechről ...

[link]

esetleg valakai kitesztelt már ilyet? elérési idők stb, másik (merevlemezes) háttártárhoz hogy viszonyul?

(#5) dennisjunior


dennisjunior
tag

Jó ötlet :).

Én jelenleg azon gondolkozok, hogy veszek Delkin UDMA Cardbus CF adapter, bele egy Lexar 2GB UDMA CF kártyát (ez elvileg 45mb/s írási sebességet tud, egy UDMA-s olvasóval, az 1,8'' hdd a notimban ~18mb/s-et tud olvasni) és ezt használnám meghajtónak virtuális memóriához :) .
Még azt nem tudom, hogy fog megjelenni pontosan a CF kártya meghajtóként és rá lehet e varázsolni valahogy a windows virtuális memóriáját.

[Szerkesztve]

(#6) PLacc


PLacc
senior tag

Állítólag ezek a CF-ek nem bírják a gyakori írás-olvasás ciklust (amit egy sima HDD vagy SSD), így elég hamar gallyra mennek. Másrészt a boot sokkal lassabb róluk, hiába 50x, 150x speed...

(#7) #90996736 válasza PLacc (#6) üzenetére


#90996736
törölt tag

világos ... valahogy sejtettem hogy nem tudnék spanyol viaszt feltalálni :)

egyik SSD-s cikk hozzászólásaiban is olvastam hogy Kürt és más cégek is '' tele '' (már ha igazán elterjedt volna az SSD már ... ) vannak SSD-s merevlemezekkel mert sok a sérült adat pont emiatt... ott sem lehet még annyira jó a helyzet mint a '' hagyományos '' HDD-knél?

(#8) Atos23


Atos23
senior tag

Van valakinek mostani tapasztalata egy átlagos mai 16GB Kingston 133X CF kártya HDD-ként való felhasználására? :R

Egy 4200rpm-es 1,8" HDD helyettesítésére kellene :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.