Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Albus_D


Albus_D
aktív tag

És gen4 pcie-t tudnak csak.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

5500 GT / 5600 GT nem lesz jó B450-hez ezek szerint. :( Remélem, ez még nincs kőbe vésve.

(#3) huskydog17 válasza Albus_D (#1) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az új AM4-es termékek többsége még azt sem: a 4 új AM4-es CPU közül kizárólag az új 3D, azaz a Ryzen 5700X3D kezeli/ismeri a PCI-E 4.0-t, a másik három nem, ott 3.0-val kell megelégedni. A sima Ryzen 5700 is Cezanne, így ott is PCI-E 3.0 van csak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#4) ricsip válasza huskydog17 (#3) üzenetére


ricsip
addikt

Hálistennek h. ilyen egyszerű dekódolni a familia-azonosítót meg h. hanyadik generációt a cucc ezekből a modellkódokból. /s

-

(#5) huskydog17 válasza ricsip (#4) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ezzel a táblázattal talán picit könnyebb/átláthatóbb, a frissen bejelentett 8 CPU-t narancssárga színnel jelölte az AMD (ez a táblázat közvetlen az AMD-től származik, mármint ők csinálták):

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kell az NPU, mint egy falat kenyér.

Tehát akkor egy Ryzen 5 8500G-t kérek, 780M-mel... :W

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) Cifu válasza huskydog17 (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a jó, hogy az AMD a [saját honlapján meg azt írja] , hogy csak PCI-Express 4.0 van támogatva.

Komolyan egy kabaré, amit az AMD a nevezéktannal (mi a fészkes fenéért kell 8000-es szériának nevezni, ha egyszer a 7000-es szériába tartozó magokra épül????) meg a "hivatalos" adatokkal csinál... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Cifu válasza Synthwave (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezek monolitikus chipek, tehát eleve nem is készülhet ilyen.
"Hawk Point": 8 Zen4 mag + 12 CU RDNA3 (a 8600G-nél letiltva 2 CPU mag és 4 CU)
"Phoenix2": 2 Zen4 mag + 4 Zen4c mag + 4 CU RDNA3 (8300G letilva 1 Zen4 és 1 Zen4c mag)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) ricsip válasza Cifu (#7) üzenetére


ricsip
addikt

Tényleg, írkálnak ezek az amd-s hülyék összevissza mindenfélét, ahány különböző helyen megjelenik elvileg ugyanaz a speci. :C

-

(#10) templar5 válasza Albus_D (#1) üzenetére


templar5
csendes tag

Amikor olcsóbb volt még az nvme ssd, akkor beszereztem egy Kingston KC3000 1TB-ost, így nekem tökéletes lesz az új gépbe B650 alaplappal és egy Ryzen 7 8700G-vel karöltve. Tudtommal a 9000-es széria ami még ebben az évben érkezik vagy esetleg jövő év elején, támogatni fogja a pcie 5.0-t, ha valakinek szüksége van rá tud majd váltani utólag. Az AM5 ha jól olvastam 2025-ig támogatott, így elég lesz egy bios frissítés az új prociknak.

(#11) ricsip válasza templar5 (#10) üzenetére


ricsip
addikt

2025 az már csak 1 év (idén már 2024-et írunk), ez így annyira nem egy atomhatalmas vállalás :U

-

(#12) Molyzsa válasza huskydog17 (#5) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Szerintem eléggé sántít ez a táblázat, a r5 3600 eleve 6 magos, sokkal több a cache (csak az L3 32 MB) és gen4-es.

..o.O..

(#13) Cifu válasza ricsip (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az AMD eredetileg az AM4-et is csak 2020-ig támogatta, amikor 2017-ben kijött vele. Most 2024-et írunk, és hoztak ki hozzá még mindig új CPU-kat (hogy nem a legfrissebbeket, az más tészta, de messze nincs elengedve a platform keze)...

Továbbá eddig sem azt mondta, hogy az AM5-öt csak 2025-ig támogatja, hanem azt, hogy legalább 2025-ig támogatja majd.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) templar5 válasza ricsip (#11) üzenetére


templar5
csendes tag

Főként a pcie 4.0-ra volt válasz, hogy support lesz később magasabb generációkra is, 1-2-re biztosan.
Cifu: Így van, mivel még kevés külföldi forrás van erről, nem mertem találgatásokba bocsátkozni, hátha valakinek van több infoja, de minél tovább annál jobb, ha már most tervezek váltani AM5-re.

(#15) Thom!


Thom!
veterán

7840HS minipc van 780M APUval mivel tudnak ezek többet a sima névátírásnál?

(#16) huskydog17 válasza Cifu (#7) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

AMD kommunikáció. Az általam linkelt táblázatot az AMD olyan ügyesen csinálta meg, mint a tegnapi előadásukat. ;]

#12 Molyzsa: Tényleg, akárki is csinálta az AMD-nél ezt a fóliát, nagyon nem volt képben. AMD kommunikáció.
Szerintem a másik topikban nem túloztam azzal, hogy a kommunikációjuk egy totális katasztrófa.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Várható laptop szegmensben ez az asztali kivitelű sorozat? Ez az első sorozat, jól gondolom hogy nem sokat kell várni?

[ Szerkesztve ]

(#18) balint0806 válasza Thom! (#15) üzenetére


balint0806
csendes tag

Igen, ez egy jogos kérdés, de szerintem a desktop APU-k többet tudnak azoknál:
- Teljesítmény: a magasabb TDP, jobb hűtés lehetősége az asztali gépeknél, a minőségibb alaplapok, gyorsabb RAM-ok, nagyobb sebességű háttértárak és a szabadabb fejlesztés lehetősége miatt jobb.
- Megbízhatóság: jók a kis kínai mini PC-k, de ha abban meghal egy alap dolog, akkor ha csak nem vagy műszerész, akkor valszeg kuka az egész. Míg egy 8700G-s PC-nél egy sima felhasználó is több mindent ki tud cserélni/cseréltetni.
- AI: egyre több mindenben megjelenik és ez segíthet a feladatok optimalizációjában, ami az erőforrások optimálisabb kihasználása miatt javíthat a teljesítményen/fogyasztáson.

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#19) balint0806 válasza bobalazs (#17) üzenetére


balint0806
csendes tag

Ez a desktop APU sorozat konkrétan a laptop szegmensből lett átemelve. Az AMD Phoenix laptop APU-ból... ;)

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#20) bobalazs válasza balint0806 (#19) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Értem köszi.
Az összes 7x4x CPU játékos gpu-val van párosítva
úgyhogy értelmét veszti az erős igpu.
A hp elitebook amibe meg nincs dgpu de abban a billentyűzet a baj. a home/del gombok konkrétan hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#21) balint0806 válasza bobalazs (#20) üzenetére


balint0806
csendes tag

A notebookokba idén az új Haw Pointok jönnek elvileg majd:
https://www.anandtech.com/show/21177/amd-unveils-ryzen-8040-mobile-series-apus-hawk-point-with-zen-4-and-ryzen-ai

De ha jól tudom az iGPU az marad a tavalyi modellből, bár erről még valszeg lesz több infó a CES alatt.

[ Szerkesztve ]

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#22) Cifu válasza balint0806 (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát a hír szerint nem csak az iGPU marad, hanem minden, gyakorlatilag csak szeletik a piacot.

Nagyon mókás, hogy a Ryzen 7 7840HS és a 7640HS is erősebb, mint az elvi utódjuk a 8840HS és 8640HS, és kihozták őket újra, takkra ugyanolyan adatokkal 8845HS és 8645HS néven... :DDD

Marketing szempontból tök jó, csak szegény felhasználók lesznek átvágva a palánkon, amikor azt hiszik, hogy a 8640HS jobb, mint a 7640HS... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) balint0806 válasza Cifu (#22) üzenetére


balint0806
csendes tag

Igen. "A fejlődés vitathatatlan..." :P

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#24) bobalazs válasza balint0806 (#21) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kis barátomnak van ilyen gondja hogy
Dell lenovo acer asus egyiken sincs normális asztali féle billentyűzet, a hp omenen azt mondja van, de az meg már 16 colos.
Illetve van valami Tuxedo nevü német márka, kínából átvett kerettel, de az meg túlárazott.
Azt mondja ez a jó

Ez meg a rossz

Külön kritérium neki hogy ne legyen dvga, hanem csak az igpu.

(#25) Alaaf Pi válasza bobalazs (#24) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ezek itt HP-k mindkét képen, ugyanazzal a klavival. Ami nekem kis kezűnek kényelmes, de nem univerzálisan igaz, hogy jó lesz. És ráadásul a kurzor gombok eltérő méretűek, nincs helyi menü gomb. A Tuxedo laposok a Schenker, XMG meg még ki tudja minek a termékei, csak Linux van rajtuk.

(#26) bobalazs válasza Alaaf Pi (#25) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ugyanazzal a klavival
Nekem elsőre feltűnt a különbség, pedig hót laikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#27) freeapro


freeapro
senior tag

Nem értem, az APU-k miért nem jönnek magasabb TDP kerettel, növelt L3 cache-es (X3D). Ott vannak az AMD-nél a jó technológiák, mégsem tudja egy normális termékbe belerakni. A történelem ismétli önmagát. Hiába vannak az AMD-nél ász lapok, nem tudja kijátszani őket.

(#28) Synthwave válasza Cifu (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudom.

Mindig az kellene, ami nincs...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Cifu válasza freeapro (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez egy laptopba szánt monolitikus lapka, magasabb TDP-vel (mint laptopban lehetséges).
Nem olyan egyszerű, hogy a nyakába rak egy kis L3 cache-t...
Nem véletlen, hogy az X3D alapvetően a chiplet design-al jött az AMD-nél is...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Alaaf Pi válasza bobalazs (#26) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Mindkét gépet haszbáltam, a felsöt püfölöm most is, csak van numpad rajta, teljesen egyforma a kettö a képen. A Tuxedo-t nem tudom hol kéne látni.

(#31) balint0806 válasza bobalazs (#24) üzenetére


balint0806
csendes tag

A HP Elitebook 645-nek van ilyen billentyűzete 14"-on, de azt csak Ryzen 7530U-val láttam, ami a Radeon 660M-el van és aminél a 780M kb. 2-3-szor gyorsabb... :(
https://www.hp.com/hu-hu/products/laptops/product-details/2101783899

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#32) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

sub

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#33) bobalazs válasza Alaaf Pi (#30) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor megmondom ha szabad a gazda.
Nem teljesen egyforma. Az alsó képen nincs meg a jobb oldali gombsor.

balint0806
No igen, valami újabb kellene. hp 445 van neki.

(#34) ghost20 válasza templar5 (#10) üzenetére


ghost20
csendes tag

A 7000 most is támogatja a PCIe 5.0-át.

(#35) Alaaf Pi válasza bobalazs (#33) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Jaa. Nem attól lesz szar az a verzió.

(#36) ddekany


ddekany
veterán

Megfordult a fejemben régebben, hogy a Win 12-nél az MS továb fajul minimum követelményekben, és kitalálja hogy az NPU követelmény (mert "AI PC"). De ha így lenne, akkor 8500 nem létezne, szóval ez most már kizárható.

(#37) Synthwave válasza ddekany (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Majd jön az NPU-val szerelt PCIe kártya. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) templar5 válasza ghost20 (#34) üzenetére


templar5
csendes tag

Igazad van, azon csodálkozom hogy a 8700G-be miért nem fért bele, biztos van valahol külföldi tech egy oldal ahol részletesen elmagyarázzák.

(#39) ricsip válasza Synthwave (#37) üzenetére


ricsip
addikt

vagy usb-n

-

(#40) Synthwave válasza ricsip (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

2.0-n is, mert kevés gépben lesz Gen2x2 Type-C vagy USB4.

Már alig várom, hogy ne legyen. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) sb válasza balint0806 (#18) üzenetére


sb
veterán

- A 7840HS-eket is fel szokták konfigolni 54-56W TDP-re, szóval önmagában a TDP sem jobb. Amit köré építenek, hűtés nyilván jobb lehet. De ezt simán meg lehetne oldani ezeknél is.
- NPU a 7x40-esekben is van, bár itt hoztak egyedül elvileg konkrét előrelépést: 10 vs 16 TOPS
- A ram freki és a gpu-nak adható sávszélesség lehet még talán a legnagyobb különbség. Viszont most ránéztem a gyári speci weblapjára és a 7x40HS DDR5-5600/LPDDR5-7500, a 8700G pedig eszerint DDR5-5200. :)
Ettől még jobb lesz de vicces.

Ami szerintem még döntő lesz az az ár. Nem tűnnek olcsónak, főleg a 8700G, de leginkább az AM5 lapokkal együtt néz ki rosszul a helyzet egy mini PC-vel összevetve.

[ Szerkesztve ]

(#42) balint0806 válasza sb (#41) üzenetére


balint0806
csendes tag

Igen, az áruk most az egekben lesz. Pedig reménykedtem, hogy megint össze tudok majd rakni egy kis PC-t, mint pár éve az Asrock A300/3400G alapon.
Talán novemberben kicsit lejjebb megy majd az áruk…   

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#43) sb válasza balint0806 (#42) üzenetére


sb
veterán

Egy 8600G még simán vállalható lenne, a lap brutális hozzá. Az új Deskmeet/mini-t hiányoltam a napokban és épp bemutatták - megint, mint tavaly :D. Az lesz talán az egyetlen árban értelmezhető alternatíva ha valóban kijön normális árban.

Minden másra pedig minipc, nyilván némi kompromisszummal, hűtés/hang (de ott sem kezelhetetlen szvsz), minimális bővíthetőség, ami a nagyobb méretben megvan.
Ill. feature-ben nekem azért még sokat dob minipc oldalon az is, hogy van akár 2x2.5 LAN, Type-C, PD, alt mode DP-kkel... jóval egyszerűbb összerakni mondjuk egy két gépes, KVM-es (pl. saját gép+céges), vagy hasonló kis setupot. Úgy látom ez az új Asrock házakon sem lesz meg. :( Sőt, Type-C-s DP-s kimenetek a 100k-s lapokon se nagyon jellemzőek.

(#44) balint0806 válasza sb (#43) üzenetére


balint0806
csendes tag

Igen, én is most láttam, hogy jönnek az új Asrock Deskmini és Deskmeet gépek X600 néven. Hát kíváncsi leszek rájuk, de valszeg jóval drágábbak lesznek mint az X300-ak... :(

"There is nothing so deceptive as an obvious fact."

(#45) NandoXXL válasza balint0806 (#42) üzenetére


NandoXXL
senior tag

- most eladják a csillám fa.z a.i. pónijukat ami az fsp-ét is gyógyítsa megint :DDD mint anno a 64-bites procikat, csak semmi nem támogatta
- értsd mocskos szar szemét AMD, szó szerint bullshitet árul arany áron... a vásárlóit cserben hagyja (2xxxG/3xxxG RX 460/470/480/ 560/570/580 de szép is volt nép gépek, nép vga-ák, Ryzen 1-2)

(#46) sb válasza balint0806 (#44) üzenetére


sb
veterán

Valahol olvastam, hogy hasonló árszintet céloznak de lehet, hogy csak képzelem.
Mondjuk annak sincs értelme ha drága AM5 árszinten dobják ki a piacra... és végül is chipset nélkül jön, sok csoda nem lesz rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.