Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron900 tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ted Lapidus


Ted Lapidus
csendes tag

Mivel elég kezdő vagyok (na jó, nagyon) a tunung terén, de szeretnék többet kihozni a gépemből, ezért tuningszakértők segítségét kérném, hogy hogyan is kezdjek hozzá. A konfigom:
Asus CUSL2-C
Celeron 900
256MB
Noname GF2 MX400
SB128
20GB Quantum

ja, ha lehet a kockázaatkoról és a mellékhatásokról is adjatok felvilágosítást plíz!
előre is kösz

(#2) intercoolr


intercoolr
csendes tag

Szerintem a cuccbol kis türelemmel sokat ki lehet hozni.S mivel kezdö vagy(allitasod szerint)elegedj+ az alaplap altal nyujtott lehetösegekkel.(itt gondolok a forrasztos feszko emelesre)amire figyelj:PCI+AGP buszsebesseg,valamint a Ram timing.Ha a ramod CL2 es akkor allitsd is be a biosba,ne hagyd auton.A buszfrekit meg emeld szep fokozatosan,de necsak a bootolast vard meg,hanem futtasd is a gepet egy kicsit a nagyobb frekin.Erröl orakat lehetne targyalni,viszont ha sokat adtal neki es nemindul,akkor marad a clearcmos jumper.Nekem mar összejött 600as cerkaval 1170Mhz,de ez törtenelem.a hütesre figyelj,bar a proci lekapcsol ha valami nem tetszik neki.en''kezelem'' a fop-68 at.üveglap+1000-es vizpapir.ezzel eltavolitom az egyenetlensegeket a talprol,valamint jo hövezetö paszta.(de csak mertekkel)Ha nagyon belemerülsz akkor ajanlom meg az Y.S.Tech ventilatorait,amit csavarral rögzithetsz ra.egy 2W teljesitmenyü csodakra kepes.Nekem egy 7,2W-os van,de ezt nem ajanlom.olyan a hangja mint a porszivonak,valamint direkt a tapra kell kötni,annyi aramot vesz föl.Az erem masik oldala,hogy a haverom Tbird 1,4 esen 12° volt a hömersekletcsökkenes vele.
Na,röviden ennyit

Email vagy privát,ha gyors választ akarsz. :)

(#3) Ted Lapidus válasza intercoolr (#2) üzenetére


Ted Lapidus
csendes tag

huh, ez igazán kimerítő volt, de bocs érte, egy szót sem értek...
Vszínű, hogy számodra ezek egyértelműek, de kérhetném egy kicsit ''szájbarágósabban''?
Persze csak, ha van türelmed, és időd...
Kösz a hozzászólást...

(#4) karib válasza Ted Lapidus (#3) üzenetére


karib
addikt

Ha valami normálisabb hűtő van a cuccon és nem melegszik, mint a vadállat, akkor első lépésben a proci Core Voltage-et kell feljebb pöccinteni (tán 1.85 a max egy Celeronnál), majd 133 MHz-es buszsebességre rakni az alaplapot. És máris 1200-on leszel. Feltéve, ha bírja a procid. Ha nem megy, és pl. nem indul a a lap, akkor egy BIOS kisütéssel nulláról indulhatsz: a CMOS Clear jumpert kell átrakni egy pár másodpercre az alaplapon, majd vissza az eredeti állásba.

A RAM Timing vagy hasonló beállításoknál CAS3-ra állítsd először a memóriát (szerepelhet CAS Latency néven is vagy valami hasonló), így valszeg nem lesz gond a 133 MHz-cel, ha a proci bírja. CAS2 jobb, de nem mindig megy (RAM függő).

Alapjában ez is elég, ez adja a legnagyobb pluszt. Komolyabb tuninghoz több előtanulmány kell.

Department of Redundancy Department

(#5) MadMag


MadMag
csendes tag

Hello!

Egy teljesítménymérő programmal nézzd meg, milyen ''STEPPING''-ű a procid! Ha szerencséd van 10-es. Amennyiben ezt látod, bátran - mindenféle extra hűtés és extra feszültség nélkül - emelheted az FSB-t 133MHz-re. Kis szerencsével tökéletesen fog menni a procid 1197MHz-en.

Magyarázat: A STEP 10-es celeronokba és PIII-okba 1100MHz-es mag van a felirattól függetlenül, ezért lehetséges ez az eccerű ''tuning''.

Ha nem a fenti sorozatból való a cerka, akkor az előttem szólók javaslatait kell követned.

Üdv!

(#6) Freesko válasza Ted Lapidus (#1) üzenetére


Freesko
csendes tag

Nekem detto ez az alaplapom és procim van. A gép tökéletesen fut nálam 1108MHz-en. A hőmérsékletem is csak 2-3 fokkal magasabb, mintha 900-on pörögne a gép!
Jó tuningot!

Freesko

(#7) intercoolr


intercoolr
csendes tag

Hello ismet,
Sajat tapasztalataim szerint inkabb kissebb freqvencia legyen,es a ram timing legyen CL2.Sokkal jobb hatassal van az adatatvitelre mint esetleg 100Mhz el nagyobb prociteljesitmeny.Nekem MCI sdramom van,PC-150 CL2 es.Kicsivel dragabb mint a normal pc-133as,viszont ez meg 160Mhz fölött is vigan muzsikal CL2-ön.De ezt mindenkinek sajat maganak kell kitapasztalnia.
Ciao

Email vagy privát,ha gyors választ akarsz. :)

(#8) intercoolr


intercoolr
csendes tag

Hi
Meg valami,ha esetleg raszansz egykis penzt akkor nafyon m,egeri megvenni a következö könyvet.PC-Mühely sorozat 7.-Pc-tuning.(iro:Heinz Lange)minden valamire valo szamtech üzletbe kapsz szerintem.Ebben leirnak mindent szajbaragosan,s igy akkor tenyleg tisztaban leszel az alapfogalmakkal.En mar 1,5 eve forgatom,eredmennyel.(ugye senkisem az anyja hasaban tanulja a pctuningot)hihi

Email vagy privát,ha gyors választ akarsz. :)

(#9) Ted Lapidus válasza intercoolr (#8) üzenetére


Ted Lapidus
csendes tag

kösz, a tanácsokat, meg fogom próbálni.
A hűtő egyébként egy FOP68-as, a proci stepping-je pedig 10-es.
A PCI busz frekvenciáját hogyan lehetne az FSB emelése mellett az alapon tartani? Vagy mehet az is, majd lesz valami?

(#10) greg214 válasza Ted Lapidus (#9) üzenetére


greg214
tag

Ha 133-al futsz neki, és nem 100-as a RAM-od, akkor nem kell aggódni, a PCI es az AGP csöppet sem lesz túlhajtva. Igy ha nem indul, akkor csak a proci sokallhatott be, igy 100-rol kell indulnod. Ha onnan lépdesel felfele, akkor minden buszsebesség is arányosan növekszik (a PCI 1/3 az AGP pedig 2/3 arányban). Amikor a PCI 40MHz körül jár (FSB 118, proci 1062), akkor már simán fagyhatsz a kártyák miatt is:)

Greg O'Rich

(#11) karib válasza Ted Lapidus (#9) üzenetére


karib
addikt

Azért javasoltam elsőként a 133 MHz-re ugrást, mert az egy szabványos frekvencia, ott minden rendesen speckó szerint fog futni (AGP, PCI, egyebek). Mondom, sokat lehet még piszkálni a cuccot, de tapasztalat nélkül nem javasolom. Ahhoz viszont, hogy most mindent elmondjak egy ilyen konfig belövéséről, több oldal kéne.

Tehát nálad a 9x133=1200 teljesen ''szabványos'' dolog, nagy valószínűséggel alapfeszen is fogja vinni a proci, de ha adsz neki még egy tized voltot a biztonság kedvéért, az sem gond.

Department of Redundancy Department

(#12) guest


guest
veterán

hello mindenkinek!

nem tom témába vág-e a dolog. nekem egy abit bm6-os alaplapom van a legújabb bios-szal frissítve. a minap vettem egy 900-as cerkát és totál nem működik! az előző proci 566-os celeron II-es (mendocino) volt, ez 707mhz-n is ment. elképzelhető, hogy az új proci (coppermine) nem megy az alaplapban? köszi a helpet!

prohardver vendég

(#13) Ted Lapidus válasza karib (#11) üzenetére


Ted Lapidus
csendes tag

Karib: ezt már próbáltam, nem ment sajna.
A Bios felajánl rengeteg beállítható proci sebességet, de mint mondtad, nem mind szabávnyos.
Ezek után mit lehetne még megpróbálni?
Freesko: leírhatnád pontosan, hogy hogyan is csináltad a tuningot!

(#14) karib válasza guest (#12) üzenetére


karib
addikt

566-os Celeron már Coppermine, az 533 volt az uccsó Mendocino...

Department of Redundancy Department

(#15) guest


guest
veterán

köszi, ezek szerint a proci a szar.

prohardver vendég

(#16) karib válasza guest (#15) üzenetére


karib
addikt

Ha az 566-os ment, akkor nagy valószínűséggel az újnak is mennie kell, bár hallottam olyat is, hogy az újabb Coppermine-128 Celeronokat nem szereti a BM6/ZM6 páros. Azért ki kéne próbálni egy másik lapban is... de ezt a boltban is megteszik neked valszeg, nemtom melyik egyszerűbb.

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron900 tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.