Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CDRW használata olvasóként (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!

Több embertől hallottam, de csak pletyka szinten, hogy a CDRW olvasóként történő használata csökkenti annak élettartamát. Igaz ez?

A kérdéses darab egy TEAC 40/10/48, olvasási képességei nagyon jók, gyorsan felismeri a lemezt, nagyon gyorsan olvas, tehát én szívesen használnám olvasónak is.

(#2) BobMaster válasza Khelben (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Tegnap volt egy Sony (tudom, az szokott ilyet) amiben szétszakadt egy GURU CD, apró pici szilánkokra. A TEAC az más, de a retek lemez sosem kizárható.
Na én ilyen miatt sem javasolnám mindenfajta olvasgatásra :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) Den válasza Khelben (#1) üzenetére


Den
veterán

Annyi igaza lehet, hogy ha csak írásra használod jóval kevesebbet megy, mint ha olvasásra is, ez elég evidens, de nem hiszem hogy ettől rövid időn belül kipurcan. Ártani biztos nem árt csak a normál kopás gyorsabb, de így is valszeg hamarabb fogod újra cserélni, mint hogy tönkremenne.

www.simson4t.hu

(#4) Khelben válasza BobMaster (#2) üzenetére


Khelben
nagyúr

Aham, tehát mondjuk az általam márkás alapra (tdk, imation) írt cdket bátran olvashatom, attól nem lesz baja, csak mindenféle újságos cdt ne pakoljak bele? Vagy inkább vegyek 10kért egy 16/40es LG DVDt?

(#5) BobMaster válasza Khelben (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

Hamár DVD, akkor Pio 500M. Nem drága az sem, viszon az elődje a 116, CHIP tippes volt, ATA66-on beszélget, csendes, gyors, imádom.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) rog válasza Khelben (#4) üzenetére


rog
addikt

vegyel
10k-n mar nem mulik.. ha ugyis elkoltottel 200-at :)

de amit bob mond, az egy extrem eset, nem altalanos dolog.

(#8) Khelben válasza rog (#6) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igazából még nem fogtam fel, mert csak 55öt fizettem ki a boltba. Majd ha elkezdem törleszteni...

(#9) Wodka válasza Khelben (#1) üzenetére


Wodka
csendes tag

Attol ne felj, hogy szetszakad benne a lemez.
Az elettartamcsokkenes itt arra vonatkozik, hogy a sok hasznalattol megy tonkre. Egy atlagos CD-ROM elmegy mondjuk 3 evet, utana vege van, mint a botnak (igaz, en most is aktivan haszanlok egy 7 eves 4x-es olvasot :)).
Tegyuk fel, hogy egy meghajto 10.000 lemez beolvasasa utan megy tonkre (ne kotozkodjon senki, csak mondtam egy szamot). Ha CD-ROM-kent hasznalod, akkor a 10.000 kredit elfogy 3 ev alatt. Ha viszont csak irod vele a CD-ket, akkor 500.
Tehat azert megy tonkre, mert hamarabb elfogy a kredit, es nem azert, mert a CD-olvasas tette tonkre.

(#10) turho


turho
őstag

Amiért én ritkán használom az írómat olvasónak:
- Ugyanaz a fej végzi az olvasást: lézer-élettartam csökken
- A mechanika ugyanúgy kopik: később instabilabb írás
- Főmotor!!!! ami a lemezt forgatja íráskor nem pörög közel sem annyit mintha olvastatnál vele, tehát ez is hamarabb kopik, kotyogósodik stb.
Alapszabályy /már egy kazettás magnónál is/ hogy a rögzítés mechanikai követelményei mindig szűkebb tűrésűek, mint a reprodukcióé. Mert ha egy nyikorgó 100 éves cd-rom 4 próbálkozás után talál már meg csak egy fájl-eleje bitet, azt nagyon észre sem vesszük, de ha felíráskor tökéletlenkedi a mechanika akkor az be lesz vésve...
Lehet hogy szigorú az áttekintés, kinek mennyit számít ez az egész azt embere /és bukszája/ válogatja.
Én család mellett összehoztam egy elég tuti gépet, de olyan áron hogy meg is kell becsülnöm egy darabig. Aki két hétre irkál disco-cdket meg már jövőre be van neki tervezve az új író az nyugodtan használhatja addig az egy évig nyakra-főre, hiszen azért nem farostlemezből vannak ezek megcsinálva...)
Bocs ha rövid volt:))

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Annyira nem gáz, én pl. az írómmal grebbelek állandóan, mert hiba nélkül csinálja 40x-esen is. Ha DVD-t veszel én a Pioneer-t nem ajánlom, olyan a hangja mint egy porszívó. Inkább Toshiba, az halk és mindent beolvas gond nélkül.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) TommyGun


TommyGun
őstag

MÁRKA ???

Ki mire esküszik azt hiszem amit mink itt márkásnak nevezünk az m,ár elfogadható minőség bár vannak rossz szériák sorozatok mindenhol...valamelyik ritkábban produkál ilyet valamelyik gyakrabban vagy épp mást...tehát LG Teac Toshiba Pioneer szvsz mind elmegy...

Tapasztalatbó mondom hogy hamarabb megmakkan az író ha olvastatsz itt vele most nem arról beszélek mikor hetente 4-5 audiót grabbolsz vele hanem mikor másolgatsz mint állat a haver CD-it...játékokat installálsz és futtatsz folyton folyvást pörög....előbb utóbb KB egy év instabil lessz.....tapasztaltam nem is egyszer még Plextornál is bár az akkor már 2 éves volt...szal én aszondom legyen rááldoznivaló 6-8000 gempánk az vegyünk egy LG52x vagy hasonló kotvány masinát és azzal műveljük a brutálisabb másolásokat jáccani meg az is jóóó....meg audiót hallgatni....a CDíróra meg vigyázzunk mert már a CDírók kifutóban vannak lassan jön a DVDírás tehát ilyet nem kell már venni többet....mire bejön a DVD írás ahhoz is kell egy két év míg elterjed ...az meg CDt is tud írni....szal addig húzza ki a cd-írónk főleg ha nem akarunk az elsők között dvd írót venni mert még kicsit rázós az ára.....bár ha szabványosítják jobb lessz a helyzet de SZVSZ vagy 2-3 év mire úgy elterjed mint 1 éve a CDíár hogy lassan lassan mindenkinek az ismerősei között lessz minimum egy dvd író......:))

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CDRW használata olvasóként (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.