Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tusi74


tusi74
őstag

Egy ismerősömnél a következőképpen jártam. Nem tudom kibányászni a CD-t az olvasójából, mert nem nyílik az ajtaja. Még boot időben sem.
És a poén, a CD az enyém, amire nagy szükségem lenne. Bármilyen ötletet szívesen veszek. Most lecsavaroztam már a burkolatot, de a CD-hez nem tudok hozzáférni.

(#2) zso73 válasza tusi74 (#1) üzenetére


zso73
veterán

Szerezz egy gem kapcsot,tűt.....Az ajtó alatt van egy kis lyuk.Oda dugd be az eszközt,és told befelé ÓVATOSAN! Ettől ki kell nyílnia a tálcának! :C


[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3) Chieftec válasza zso73 (#2) üzenetére


Chieftec
őstag

Igen ezt kell tenni. :DDD Regen nemtudtam mire valo. :B

(#4) zso73 válasza Chieftec (#3) üzenetére


zso73
veterán

A tűt nem tudtad mire való? :)) :DD

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#5) tusi74 válasza zso73 (#2) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, sikerült. :D Kösziiii. :)

(#6) ollie válasza tusi74 (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bár ettől lehet, hogy használhatatlan lesz az olvasó.

***

(#7) erdey_a válasza ollie (#6) üzenetére


erdey_a
őstag

ugyan miért?

Vérboci

(#8) Winner_hun válasza ollie (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lesz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) tusi74 válasza ollie (#6) üzenetére


tusi74
őstag

De a CD-m megvan belőle!!! :DD

(#10) zso73 válasza ollie (#6) üzenetére


zso73
veterán

Csak abban az esetben,ha valami vasöklű, agyatlan csinálja! De normál esetben semmi. :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11) Hequila válasza ollie (#6) üzenetére


Hequila
őstag

Látom Te sem láttál még ilyen vésznyitó mechanikát belülről...

Egyik drive-ban sem okoz kárt a vésznyitás (persze ha nem ész nélkü alkalmazzák). Találkoztam olyan megoldással is, amkor a tálcakitóló egyik fogaskerekének fogait lehetett a tűvel nyomkodni (ezért többször be kellett nyomni a tűt, de így akár teljesen kis is lehetett hajtani a tálcát). Sőt, van (volt) olyan is, ahol csavart kellett egy kis csavarhúzóval tekerni, és egy kis dörzsáttétel segítségével közvetlen a motor utáni fogaskereket hajtotta meg.

Száz szónak is egy a vége: ha nem vagy barom, nem okozhatsz semmiféle kárt a meghajtóban a vésznyitó használatával.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12) Balinov


Balinov
félisten

ezzel az a gond,hogy némelyik cd-rom/rw,DVD-ROM/RW-n nincs ilyen nyílás.. :(
neki most szerencséje volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) Hequila válasza Balinov (#12) üzenetére


Hequila
őstag

Hm... Tudnál mutatni ilyet?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#14) Robaj válasza Balinov (#12) üzenetére


Robaj
addikt

Melyik gagyi márka volt? Mert még az ősrégi 2x-es Sony-n is van :)
A mostani Pio DVDRW-n is, sőt az 52x-es LG CD olvasón is volt.

(#15) Balinov válasza Hequila (#13) üzenetére


Balinov
félisten

konkrét típust nem tudok neked mondani. úgyemléxem egy Acorp 56x CD-ROM motsok volt az egyik,amit láttam még 3-4 éve.meg most pár hónapja egy HP 4x DVD-RW.igaz,ez vmi márkás speckó gépből való lehetett,mert nem volt meg az előlapja,csak a csupasz tálca.viszont lyuk nem volt rajta.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16) Hequila válasza Balinov (#15) üzenetére


Hequila
őstag

Általában a vésznyitó lyuka az előlapon van, nem a tálcán...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17) Balinov válasza Hequila (#16) üzenetére


Balinov
félisten

tudom,azt akartam kidadogni,hogy az előlap nem volt (a hp dvd esetén) meg,de az csak egy műanyag lap.a tálca eleje,gyk amit látsz egy előlap nélküli +hajtóból, tök sima volt,sehol egy lyuk.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) zso73 válasza Balinov (#17) üzenetére


zso73
veterán

A kivétel erősíti a szabályt! :C :DD

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19) lazydog válasza zso73 (#18) üzenetére


lazydog
addikt

Pláne, hogy lemez kivétel-ről van szó! :B

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#20) Balinov válasza zso73 (#18) üzenetére


Balinov
félisten

szó szerint. :DDD amugy az az acorp 56x cd roncs az fél év után ment a levesbe...a hp iro viszont még mindíg megír havi 1-2 dvd-t..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21) efi99 válasza Hequila (#11) üzenetére


efi99
senior tag

Mennyivel egyszerűbb lett volna (lenne) az élet, ha inkább a tálca elején pl. alul lenne egy kis rés, oda benyúlva az ember egyszerűen kíhúzná a tálcát...

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#22) Szabesz válasza efi99 (#21) üzenetére


Szabesz
őstag

Persze, és CD/DVD írás közben Józsi bácsi majd kihúzza mi?

¯\_(ツ)_/¯

(#23) Rive válasza efi99 (#21) üzenetére


Rive
veterán

Semennyivel: a tálca és a meghajtás elhelyezkedése, működésének módja ezt az egyszerű megoldást kizárja. A tálcának előbb pozícióba kell kerülnie, majd utána emelkedik szintbe a meghajtás. És innentől a tálcának semmi esetre sem szabad megmozdulnia. Még akkor sem, ha ki kell szedni a lemezt.
A mai kiszedési módszer a kidobómechanikát babrálja, azaz a tisztes szervós kidobáshoz hasonlóan először sűlyeszti a meghajtást, és csak utána dobja ki a tálcát.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#24) zso73 válasza Rive (#23) üzenetére


zso73
veterán

És a Slot in? Az ugyanez?
Tényleg a Slot in cuccokon van ilyen Emergency megoldás? :F


[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#25) Rive válasza zso73 (#24) üzenetére


Rive
veterán

És a Slot in? Az ugyanez?
Lényegében igen. A lemezt be kell húzni pozícióba, majd ezután mászik szintbe a meghajtás. Kifele fordított sorrend. Azaz ott is a kidobómechanikát cseszteti a vésznyitó, nem a 'tálcát'.

Igen, tudtommal ezeken is van vésznyitó.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26) lazydog válasza Rive (#25) üzenetére


lazydog
addikt

Nekem van egy slot-in Pioneer DVD olvasóm, azon van lyuk a vésznyitáshoz.
Amúgy nem tartom nagy durranásnak a megoldást, mert mindig attól tart az ember, hogy rányom még egy lemezt a már benne lévőre. Másrészt gondok vannak, ha 8 cm-es lemezt szeretnél megetetni vele.
Akkor nyerő, ha álló helyzetben kell beépíteni.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#27) zso73 válasza lazydog (#26) üzenetére


zso73
veterán

Milyen jó,hogy nem vettem annó ilyet! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#28) lazydog válasza zso73 (#27) üzenetére


lazydog
addikt

Én sem ilyet akartam anno. :( Kisméretű lapos házba, élére állítva még kifejezetten király lehet.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#29) efi99 válasza Szabesz (#22) üzenetére


efi99
senior tag

Vagy megnyomja a PC kikapcsológombját. Mi a különbség? Szabotázs ellen nem védekezünk.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#30) efi99 válasza Rive (#23) üzenetére


efi99
senior tag

Hát én ennyire nem vagyok tisztában, hogy ott belül mi merre, mindenesetre ebben az esetben a lyukba gyárilag tennék egy tűt, a végére egy gombot (az eredeti kinyitó gombot le is ragasztanám) és soha többé nem lenne gondom a nyitással. :DDD

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#31) Hequila válasza efi99 (#30) üzenetére


Hequila
őstag

a lyukba gyárilag tennék egy tűt, a végére egy gombot

Ezesetben ha Józsibácsi porbafingó, taknyosorrú unokája CDírás közben arra mászkálva egy csokimikulással benyomná ezt a gombot, az sem lenne jó.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#32) efi99 válasza Hequila (#31) üzenetére


efi99
senior tag

Lásd #29!
Egyébként meg ha Józsi bácsi annyit ért a számgéphez, hogy CD-írás közben az ejectet nyomogatná, meg nem zavarja el a az unokát :) akkor rajta az a vésznyitólyuk nem segít semmit az biztos. Ő így is, úgy is szív. Viszont így vele szívunk mi is...

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.