Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Case Mod (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PoPeY


PoPeY
csendes tag

Ki tud magyarországon olyan helyet ahol Case Mod-hoz lehet cuccokat vásárolni?? (Számítógép ház átalakítás: neoncső, stb.)

TengerÉSZ

(#2) CsendPenge válasza PoPeY (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szerintem ilyen hely nincs, hacsak nem arra gondolsz, hogy hol lehet a feladat elvégzéséhez szerszámot venni:) Amúgy nézz el a [L]http://www.coolness.hu[/L] oldalra, ott van ilyen rovat is. Pontosan mit szeretnél csinálni?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) PoPeY válasza CsendPenge (#2) üzenetére


PoPeY
csendes tag

A ház oldalát kivágni. Plexit bele. Neon cső. stb.

TengerÉSZ

(#4) AngelH


AngelH
aktív tag

www.overclock.hu

itt valaljak a haz oldalanak kivagasat lezerrel, meg minden egyeb nyalanksagot talalsz case modhoz.

(#5) PoPeY válasza AngelH (#4) üzenetére


PoPeY
csendes tag

Nagyon szépen thx. Egyenlőre mégcsak tervezgetem! Meg pénzt gyűjtök rá. Köszi még1x.

TengerÉSZ

(#6) PoPeY


PoPeY
csendes tag

Most egyenlőre egy Chieftec DA01BD4 néztem ki magamnak. CSak elégé borsos az ára. De nem fogom sajnálni rá a pénzt mert tudom hohy jó ház. :)

TengerÉSZ

(#7) Egon válasza AngelH (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

''itt valaljak a haz oldalanak kivagasat lezerrel, meg minden egyeb nyalanksagot talalsz case modhoz.''

Hmmm... Csak felületesen néztem meg az általad említett oldalt, de ilyen jellegű infót nem találtam, telefonálni meg lusta voltam...:)
Meg tudnád mondani, hogy milyen kondíciókkal vállalják a ház oldalán (vagy hátfalán) ejtendő kivágást (nekem speciel a táp alatti venti helyét kellene kivágni, de a rendelkezésemre álló eszközökkel ez meglehetősen macerás lenne...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) AngelH válasza Egon (#7) üzenetére


AngelH
aktív tag

http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/V-RA-AIRPLEXKO.html

nos meg egy hettel ezelott ha itt a Vagas linkre kattintottal elvileg odajutottal az oldalhoz, de most ugy latszik nem elerheto. Lehetseges hogy eltavolitottak es mar nem vallalnak ilyet. Hivd fel oket, az a biztos

(#9) Mixa


Mixa
tag

Az overclockon valóban vágnak és lézerrel. Ha megnézed a radiátorukat odsa van írva, hogy felülről behelyezhető vagy valami ilyesmi és, hogy vágást vállalunk.

Mind1. De szerintem az a jó ha az ember nem túl igényes, hogy mindent saját maga csináljon meg. Igaz nekem tesóm vágta ki dekopírral a helyét 3 coolernek, de amint rákerült a rács, a kutyát sem érdekli, hogy nem tökéletes kör.

JAh, tudok ajánlani egy FANTASZTIKUS cikket.

http://www.internews.hu/intercool/index.phtml?page=cikk&id=144


Nagyon királyul meg lehet mindent csinálni csak keresni kell. üdv Mindenkinek jó MOD-olást.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#10) guest


guest
veterán

Hi!

1. vettem egy AT-s toronyházat (6+2) = 1500Ft
2. fogtam egy flexet
3. azzal átalakítottam ATX-re
4. kivágtam az oldalán az ablakokat
5. vettem egy plexit =500Ft
6. vettem még 3 flakon magas fényű fekete festéket
7. kb 4500Ft-ből kijött

az előlapon lessz sok-sok kapcsoló, LCD, stb.

Natehát, olcsón ki lehet jönni belőle és nem érdemes mással megcsináltatni, mert drága és elveszik az s.k. élvezete.

prohardver vendég

(#11) Szeni válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Szeni
aktív tag

Milyen vastag és mekkora plexit vettél te 500 Ft-ért? Vagy tán ennyiért ''szerezték''?

(#12) guest


guest
veterán

Na igen, ez egy kicsit szépséghibás.
Van egy üveges ismerősöm, de neki pont elfogyott és egy ideig nem is lesz várható.
Ezért boltban kellett megvennem.
Méretei: 2mm vastag, 25x50cm
ha jól emlékszem volt 5 mm vastag is kb 1000Ft-ért csak akkor nem volt nálam cash.

prohardver vendég

(#13) PoPeY válasza AngelH (#4) üzenetére


PoPeY
csendes tag

Legalább karcolódás mentes volt? Hogyan rögzítetted a ház oldalán????

TengerÉSZ

(#14) GeorgeTerror válasza PoPeY (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

www.coolness.hu
eccer
Casemod avagy hogyan... topik itt
kéccer
Ha valakinek kellenek házakról képek és tud nagy méretű emilt írni szójjon
háromcor

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#15) Szeni válasza AngelH (#4) üzenetére


Szeni
aktív tag

Így már OK az ár! Ahol én néztem, vastagságtól függően 4-8.000 Ft között volt a m2 ár.

(#16) guest


guest
veterán

Popey nem volt karcolódásmentes, egy bazi nagy rés volt benne... szerinted megvettem volna??

prohardver vendég

(#17) PoPeY válasza AngelH (#8) üzenetére


PoPeY
csendes tag

Ok igazad van! De ha lúd akkor már legyen kövér és karcolódás mentes. Bár lehet hogy majd az anyagiak engem is elrettentenek majd. :(

TengerÉSZ

(#18) guest


guest
veterán

Javaslom neked, hogy vegyél egy ugyanakkorát mint én csak 5 mm-est.

Van néhány kép az ablakról kezdeti fázisban:
http://kep.tar.hu/madx/index.phtml?aid=27531674

Az ablakot patex pisztollyal ragasztottam be. De meg lehet oldani aaaa... nem jut eszembe a neve, de az amivel az akváriumokat ragasztják.
Úgy csináltam, hogy az ablak íve mellett lecsiszoltam a plexit így egysíkban van a ház oldalával és nem kell gumicsík sem.

prohardver vendég

(#19) guest


guest
veterán

Hogyha kell valakinek AT-s nagytoronyház (6+2) akkor annak tudok szerezni 4K Ft-ért.

prohardver vendég

(#20) PoPeY válasza guest (#10) üzenetére


PoPeY
csendes tag

Tehát ha jól értem Belecsiszoltál a plexibe? Hogyha berakod a helyére akkor egybe látszódjon? Hmmmmmmmmm.......... Álmomba se jutott volna eszembe. Nem is rossz......
Te figy neon csővet vettél már?
Itt mail cimem: popey@intermail.hu

TengerÉSZ

(#21) Den válasza guest (#10) üzenetére


Den
veterán

sziloplaszt.

www.simson4t.hu

(#22) kfls


kfls
csendes tag

Na rászántam magam és regisztráltam egy nevet.
Én voltam a Guest...
Igen sziloplaszt a neve annak a trutyinak.
A neoncsővel az a bajom, hogy szerintem drága. Én arra gondoltam, hogy 2-3 LED-del fogom megcsinálni.

(#23) kfls


kfls
csendes tag

Ja és a csiszolás nagyon szopatós munka. Nekem fél napig tartott. Az a baj, hogy miközben csiszolom megolvad a plexi és rátapad a csiszolókorongra.

(#24) McJames válasza Szeni (#15) üzenetére


McJames
senior tag

Próbáld meg nedvesen csiszolni. Elég trutyis lesz, de nem olvad meg.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#25) Den válasza guest (#16) üzenetére


Den
veterán

Erre én is gondoltam, de ahhoz hogy jó legyen, legalább egy félcentis vízréteg alatt kéne legyen a lsap mert a felületére kent vizet a csiszolókorong rögtön lekapja.

Szerintem csiszoló helyett, profilmaróval kéne csinálni, gyorsabb is, szebb a végeredmény is, és ha jól használja az ember nem olvad meg a plexi sem.

www.simson4t.hu

(#26) Szeni válasza GeorgeTerror (#14) üzenetére


Szeni
aktív tag

Meg lehet csinálni LED-del is, csak elég kicsi a fényerejük, így jó néhány kell belőle a megfelelő megvilágításhoz. 2-3 szerintem kevés.

(#27) Den válasza guest (#18) üzenetére


Den
veterán

Nem tudom mennyibe kerül, de lehet kapni, utólag kocsiba szerelhető, csík szerű harmadik féklámpát, abból van ledes is, 12v-al megy és erős fénye van.

www.simson4t.hu

(#28) McJames válasza PoPeY (#17) üzenetére


McJames
senior tag

Folyóhűtésre gondoltam. ''Spricc'' vagy csepp-csepp, amelyik éppen kell és a párolgás hűtsön inkább, az jobb hatásfokú.
A profilmaró rulez, csak legyen aki megveszi, vagy kölcsönadja.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#29) Den válasza PoPeY (#20) üzenetére


Den
veterán

El kell vinni asztaloshoz, az legalább használni is tudja a profilmarót, és biztos olcsón megcsinálja.

a vízréteget én is a párolgás miatt gondoltam, csak házilag egyszerűbb betenni a plexit egy lavóra, némi víz alá, mint a folyó hűtés és a fölösleges víz elvezetését megoldani :)

De egyébként egyik sem ajánlott a mezei házi barkács csiszolókhoz mert a felcsapódó víz nem tesz jót neki, a 220 meg annak aki használja :)

www.simson4t.hu

(#30) McJames válasza Den (#21) üzenetére


McJames
senior tag

Kötöcködnék (csakis barátságosan).
Asztalos ritkán mar plexit, tehát lehet, hogy a gépet ismeri, de a plexivel többnyire elhajtja a kuncsaftot, lévén, hogy meló ára közelít a 0-hoz, azonban géptakarítás (pl. beégett műa. eltávolítás) már időben is sok(k).
Fogod a cuccost és a kád/mosogató(szárító) fölé teszed, csap gyengén megenged, aztán mehet is.
A gépbe meg nem megy a víz, mert a centrifugális (vagy petális? - ezeket mindig keverem) erő tengelyirányra merőleges irányba fogja ''eltüntetni'', a betápot megy egyszerűen a vállán vezeti át az emberfia, így max. ő lesz vizes, a kábel biztosan nem.
Összegzés: jobbára és leginkább nem a vízelvezetéssel van a gond, hanem a műveletet követően az ''összeszedéssel''... :DD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#31) Szeni válasza guest (#19) üzenetére


Szeni
aktív tag

A féklámpa nem is rossz ötlet! (Van is otthon egy felesleges.) Egy baja van csak: kizárólag pirosban létezik! :)

(#32) kfls


kfls
csendes tag

Elmentek egy müszaki boltba (Lomex, Conrad) és ott millió féle LED-et lehet kapni, bármilyen színben és fényerőségben. Tehát nem csak egy féle LED létezik, hanem létezik erős fényű is.

(#33) Szeni válasza McJames (#24) üzenetére


Szeni
aktív tag

Igen, létezik erős fényű LED, de ez az erős fény még mindig messze van a neoncső fényerejétől. Mire összeraksz x db LED-et a hasonló fényerőhöz, közel ott fogsz járni árban.

(#34) McJames válasza kfls (#23) üzenetére


McJames
senior tag

Ha a házon belül van és csak a fénye látszik, akkor megoldható, hogy a lámpetestre teszel más színű hőálló és áttetsző dekor-anyagot. Nyilván a fényerő csökkenni fog...
De létezik pl. sárgás v. zöldes-fehér fényű LED-del szerelt biciklilámpa is, ami ráadául még villogni is tud... Wow! :DD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#35) Den válasza McJames (#24) üzenetére


Den
veterán

ja, a szünetmentes tápomban olyan van hogy sötétben árnyjátékozni lehet a szemben levő falon. :)

www.simson4t.hu

(#36) Szeni válasza Szeni (#26) üzenetére


Szeni
aktív tag

Sőt, így akár színes diszkófényt is csinálhatunk belőle! :))
A villogás, az kell az emberállatnak, hogy csak úgy gúvadjon a szeme a sötétben! :))

(#37) Den válasza Szeni (#26) üzenetére


Den
veterán

Obi-ban lehet kapni 1000w-os reflektort 1-2 ezerért, pont befér a meghajtók alá, annak elég erős a fénye akár ablak sem kell a ház oldalára. :))

www.simson4t.hu

(#38) cheroub


cheroub
csendes tag

A neont nézzétek meg egy auto tuning boltban. Lehet kapni kék,zöld egyéb színben 12v, asszem 1500-3000 huf körül(15cm hosszú) van és világít mint az állat. Tuning bolt van a lurdy-ban amit ismerek.

Byez

(#39) localhost válasza Den (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A múltkor egy koromfekete VW Golf parkolt a házunk előtt, a riasztójának (BECS'SZÓRA) olyan erős LED-visszajelzője volt, mintha 15 másodpercenként VAKUZTAK volna benne. Ha legközelebb meglátom: kérdezzem meg hol vette a LED-et? :Đ

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#40) McJames válasza Den (#29) üzenetére


McJames
senior tag

És tényleg. Ráadásul látja a júzer, hogy hol lyukas a ház. (Bár a szomszéd, ha este, nyitott ablaknál használják a cuccost még azt is hiheti, hogy UFO van a szobában.) :))

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#41) McJames válasza McJames (#30) üzenetére


McJames
senior tag

Ez az a neon, amit az autó (küszöbe) alá szokás szerelni?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#42) cheroub


cheroub
csendes tag

Az nem led hanem spot lámpa.Szerelik a helyzetjelző helyett is (ezt is lehet kapni a tunerboltban).

Byez

(nem ott dolgozom és nincs benne érdekeltségem :))

(#43) cheroub


cheroub
csendes tag

McJames -> Aha pontosan. Nagyon világít :)

Byez

(#44) HEBI válasza McJames (#28) üzenetére


HEBI
senior tag

Szia Szeni!

Vegyél legalább 50 db 2 másodpercenként villanni képes vakút, a többit már te is kitalálod...

Mikor tudsz foglalkozni, a házaddal?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#45) Den válasza kfls (#32) üzenetére


Den
veterán

Hegesztő szemüveg használata javallott. :)

www.simson4t.hu

(#46) cheroub


cheroub
csendes tag

Vagy le kell takarni az ablakot :))

(#47) localhost válasza cheroub (#38) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy le kell takarni az ablakot - a számítógép oldalára vágott ablakot? :o

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#48) HEBI válasza Den (#37) üzenetére


HEBI
senior tag

Nagyon állat lesz ez a gép márcsak egy jó hangos delta 8-9000 RPMes venti kell bele. Azt user legyen a talpán aki használja.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#49) HEBI


HEBI
senior tag

Nincs valakinek olyan billentyűzete ami maszírozza a user ujját? Esetleg trackball is lehet !

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#50) Den válasza McJames (#41) üzenetére


Den
veterán

+ vargáné táp. És akkor ül a júzer a gép előtt hegesztőszemüvegben, ipari fülvédőben, és a tápból diszkréten szivárgó mérgező füst miatt vegyvédelmi fölszerelésben :)

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Case Mod (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.