Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Caps lock (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fisha


Fisha
őstag

Szerintetek minek van caps lock a billentyuzeten? A vilag legnagyobb hulyesege. Ha esetleg egy szot nagybetuvel szeretnek irni egy szot, akkor benyomom addig a shiftet. Csak arra jo, hogy veletlenul benyomja a szerencsetlen user. Raadasul ez az egyik legnagyobb gomb, es igen sokat hasznalt helyen is van. Ha rarakjak a billenytyuzetre, akkor mar miert nem teszik a scroll melle valahova? Boven eleg lenne tekintve, hogy milyen ritkan van ra szukseg. Kicsit butus a tema, de tenyleg nem ertem, hogy kinek kell az a nagy, es rossz helyen levo caps lock. :))

(#2) KovacsUr válasza Fisha (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hagyomány.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) fzr1000


fzr1000
tag

en szoktam hasznalni, es olyankor jol jon... engem inkabb a Win meg Pop-up-menu gombok idegesitenek, hasznalja azokat egyaltalan valaki?

(#4) KovacsUr válasza fzr1000 (#3) üzenetére


KovacsUr
addikt

Én azokat használom, viszont ami TÉNYLEG nagyon rossz helyen van, az a power/sleep/wake up csoport... Van, ahol egyben van az insert-pgdn blokkal, na ilyenkor tépem a hajam rendesen... Ctrl+Insert, BUMM! Page Up, BUMM! Argh

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#5) Nimrod válasza Fisha (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Engem spéci ezek a hülye win-billentyűk zavarnak, mert ha játszom akkor örökké mellényomok és jön a windows :)

(#6) fzr1000 válasza KovacsUr (#4) üzenetére


fzr1000
tag

ja, ez igaz... nalam is ott van egy par, es ha nem a PgDn-t talalom el, akkor nyomogathatom a shift-eket, mert pl. atmenetileg lefagyasztja a Far-t, ha eppen azt hasznalom... kellene egy kis segedprogi, ami lenyelne a megadhato scan kodokat...

(#7) KovacsUr válasza fzr1000 (#6) üzenetére


KovacsUr
addikt

Egy ismerősöm kitépte a gombokat, és lefedte műanyag lappal a helyét :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#8) Nimrod válasza fzr1000 (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

''...kellene egy kis segedprogi, ami lenyelne a megadhato scan kodokat...''

Nem világos, hogy mire gondolsz, de a QBasic (vagy a dos editora) helpjében megtalálod a billentyűbeolvasási kódokat.

(#9) rog válasza fzr1000 (#3) üzenetére


rog
addikt

en igen.

(#10) KovacsUr válasza Nimrod (#8) üzenetére


KovacsUr
addikt

hehe, azért window$-ban ez nem ilyen egyszerű :DDD be kéne hookolni a billentyű-driverbe

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#11) shtml válasza Fisha (#1) üzenetére


shtml
őstag

Én lepattintottam a Caps Lock gombot. Ha nagy ritkán mégis kell, akkor egy tollhegy vagy szinte bármi megteszi.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12) bitfarkas válasza Fisha (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az emberek többsége a számítógépet munkára használja. Bizonyára észrevetted már, hogy a jobbak két kézzel írnak a billentyűzeten (én csak négy újjal:)) ), és számukra baromi zavaró lenne, ha a folyamatos nagybetűs írásnál egyik kezük használhatatlanná válna. A helye pedig az írógépnél korábban megszokott hely.

(#13) ArchElf


ArchElf
addikt

google rulz
[L]http://www.pcmag.com/article2/0,4149,771056,00.asp[/L]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14) LaBamba válasza bitfarkas (#12) üzenetére


LaBamba
csendes tag

Így igaz, én középsuliban tanultam gépírni (Optima, Robotron :DDD ), és bizony, ha valaki normális sebességgel akar gépelni (valamint nagybetűvel), akkor elengedhetetlen. Én magam is használom, bár előfordult, hogy átkoztam.

(#15) Nimrod


Nimrod
addikt

Aki meg akar tanulni gyorsan írni, az próbálja ki a Typein for the dead-et (vagy valami hasonló) :)

(#16) róland válasza bitfarkas (#12) üzenetére


róland
veterán

Jó válasz.

Kezdetben vala a kézírás, majd a nyomtatás. Majd eljövend az írógép kora. Az írógépen van nagy és kis betű, de nincs félkövér, dőlt betű (aláhúzás megoldható). Akkor tehát miként lehet jelezni egy fontos gondolatot. Marad a nagybetűs írásmód. Egy két szóig nincs is baj, lenyomod a shiftet és úgy gépelsz. De mi a helyzet ha 3-4 sornyi szöveget akarsz kiemelni. Na ezért van a CapsLock, mármint, hogy tudj két kézzel gépelni. Mivel a számítógéphez automatikusan átvették az írógép billentyűzetet, ezért arra is átkerült a CL. Nem mellékesen a számítógépek hőskorában nem volt még Windows, sem Word, így akkor is csak a nagybetűs írásmód volt a kiemelés lehetősége. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) Fisha válasza róland (#16) üzenetére


Fisha
őstag

Sracok, en nem azt mondom, hogy nincsen tortenelmi oka a dolognak, hanem inkabb azt, hogy a mai userek 90%-a szivesebben hasznalna szerintem egy olyan bill.-t, ahol a caps lock mondjuk a scroll lock kornyeken lenne. De mindegy, ha nem hisztek nekem, akkor majd en leszek milliardos a dologbol nem ti. :)))

(#18) KovacsUr válasza Fisha (#17) üzenetére


KovacsUr
addikt

Én a 90%-ot kétlem. Inkább 10%-ot mondanék

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#19) róland válasza KovacsUr (#18) üzenetére


róland
veterán

Egyetértek veled. :DD

A gépek többségét meg még mindig munkára adják el. Ahhoz meg nagyon is jó helyen van a CL.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20) rog válasza róland (#19) üzenetére


rog
addikt

az entert pedig rakjuk a pause melle!
hiszen zavaroan nagy,es mindig az nyomom meg a shift, meg a backspace helyett is!
:)

(#21) fzr1000 válasza Fisha (#17) üzenetére


fzr1000
tag

ez az, Fisha

alapitsunk egy ceget, ami a vevok kezehez meretezi/alakitja a billentyuzetet, gombok kivansagra, ahova csak akarjak...

a reklamszoveg mar megvan: ''A Kéjbórd-dal öröm lesz önnek gépelni!'' :DD

(#22) rog válasza fzr1000 (#21) üzenetére


rog
addikt

kejbord, joystick, tapipad, a baratsagos szamitogep periferiai...
eh. :)

(#23) Nimrod


Nimrod
addikt

Vagy egy telepata keyboard. Már intézkedik is, amint kigondoljuk a szöveget :)

(#24) fzr1000 válasza Nimrod (#8) üzenetére


fzr1000
tag

visszaterve Nimrod kerdesere, arra gondoltam, hogy lenne valami segedprogi (az ArchElf altal beirt link fizetos), ami figyeli a ''tiltott'' scan(billentyu)-kodokat a billentyu-megszakitason keresztul, es ha ilyen jon, akkor azt ''lenyeli'', nem adja tovabb, de KovacsUr irta, hogy Win alatt ez nem olyan egyszeru...

(#25) fzr1000 válasza Nimrod (#23) üzenetére


fzr1000
tag

ennek mar van egy jol mukodo beta verzios valtozata, igaz ez meg csak hangfelismeresen alapul... ugy hivjak, hogy: titkarno :)

(#26) Nimrod válasza fzr1000 (#25) üzenetére


Nimrod
addikt

Van még egy hangleismerő változata :)

Valamerre van egy Recognita hangvezérlőm, de sohasem tudtam beüzemelni :(

(#27) Sidaries válasza Fisha (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

AZÉRT VAN A CAPS-LOCK, HOGY TUDJÁL ÍGY ÍRNI ANÉLKÜL, HOGY FOLYAMATOSAN NYOMNOD KÉNE A SHIFTET. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#28) Ra3


Ra3
őstag

ok, akkor a scroll lock minek van?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29) KovacsUr válasza Ra3 (#28) üzenetére


KovacsUr
addikt

Különféle célokra használhatják a programok.
Excelben pld. ha bekapcsolod, a kurzorokkal nem a mezők között mozgatod a kijelölést, hanem scrollozod a munkalapot

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#30) Ra3 válasza KovacsUr (#29) üzenetére


Ra3
őstag

wowww, excel rulz :)) , és amig csak dos volt?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#31) leontm


leontm
tag

és a jobboldali shift mellett egyes billentyüzeteken található turbó mire szolgál?
hiába nyomom, nem tudok gyorsabban gépelni:)

(#32) rog válasza Ra3 (#30) üzenetére


rog
addikt

a context, meg a sim city is hasznalta.

(#33) KovacsUr válasza Ra3 (#30) üzenetére


KovacsUr
addikt

A Rise of the Triad című játékban pedig a (meglehetősen gyakran előforduló) durva fagyások után vissza lehetett kerülni a dos-prompthoz a scroll lock lenyomásával :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#34) Biaggio válasza rog (#32) üzenetére


Biaggio
őstag

..én meg még soha :)

(#35) rzoli válasza Ra3 (#30) üzenetére


rzoli
senior tag

Nyugi, nem a windows-zal kezdődött az ámítástechnika. Mi annakidején még Lotus123-at tanultunk.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#36) Aram


Aram
tag

Kezdem azt érezni, hogy itt az emberek el sem olvassák azt amire válaszolnak.

NEM AZ VOLT A FELVETÉS, hogy ne legyen CAPS LOCK. Hanem az, hogy ne legyen olyan helyen, ahol most van. Mert marha nagy billentyű és korántsem kell olyan sokat használni, mint ahogyan itt néhányan dramatizálják a dolgokat. Engem speciel masszív gépelés közben szokott zavarni. Mert rossz helyen van és ahhoz képest még nagy is.

Merthogy szerintem alapvetően még mindig nagyon sokan programoznak. Ők nem 10 ujjal gépelnek, nem profi gépírók. Nekik igazán zavaró.


Aram


LE A CAPS_LOCK-KAL!!!!

Ez a felirat 20byte!

(#37) wipes válasza Fisha (#1) üzenetére


wipes
senior tag

http://www.fentek-ind.com/hhlite2lrg.jpg

:))

(#38) KovacsUr válasza Aram (#36) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hmm? Nos, én programozok vagy 10 éve, de még sohasem zavart a caps lock... Mindig is ott volt, így szoktam meg, ha nem lenne ott, hülyét kapnék. Lásd power... stb gombok az insert.. vagy a printscreen... helyén

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#39) khalox válasza KovacsUr (#38) üzenetére


khalox
őstag

Azt kellene felakasztani a bill. zsinórra, amelyik marha kitalálta a Sleep-et a Home helyén... ugrás a sor elejére -> püff... byebye, hülyejúzer.

(#40) Nimrod válasza KovacsUr (#33) üzenetére


Nimrod
addikt

''A Rise of the Triad című játékban pedig a (meglehetősen gyakran előforduló) durva fagyások után vissza ...''

Nekem nem fagyott 1x sem :)

(#41) KovacsUr válasza Nimrod (#40) üzenetére


KovacsUr
addikt

Gratu :DDD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Caps lock (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.