Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WillChi


WillChi
senior tag

Hülye kérdés következik: érdekelne az 1541-II -es Commodore FDD tápbekötése. Azt tudom, hogy +5V és +12V kell neki. Gyakorlatilag az érdekel, hogy a 4db tű közül, melyik-melyik, és az is, hogy ki lehet-e váltani egy PC tápjával.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#2) szjoci válasza WillChi (#1) üzenetére


szjoci
őstag

Ezen a [link] -en nézz szét a lap alja körül ;) Egyébként a gógli csodákra képes

(#3) WillChi válasza szjoci (#2) üzenetére


WillChi
senior tag

Köszönöm szépen az infot! :) A kiosztás már megvan, de az még nem derült ki, hogy egy PC táp megfelel-e az eredeti helyett...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#4) szjoci válasza WillChi (#3) üzenetére


szjoci
őstag

Miért ne felelne meg? :) Sőt amikor túrtam ezt a csatikiosztást találtam olyan ''extra'' tápot 1541/2-höz (na meg a géphez, és egyéb periféiákhoz) ami egy rendes PC-s tápegységből lett csinálva :)

(#5) WillChi válasza szjoci (#4) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem emlékszel véletlenül, hogy hol találtad azt az ''extra'' tápot? Ez csak azért érdekelne, mert a +12V és a +5V teljesen szabványos a PC tápoknál is, mint ahogy az 1541-II-nél, de a C64-es ~9V -ot is használ, ez már egy érdekesebb dolog, hogy ezt hogyan állítom elő.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#6) szjoci válasza WillChi (#5) üzenetére


szjoci
őstag

itt a [link], de csak kép van róla. Az a bigyó lehet a tetején a ''váltóáramosító'' szvsz :)

(#7) WillChi válasza szjoci (#6) üzenetére


WillChi
senior tag

Úgy látom, hogy nem kifejezetten házi barkácsolásra alkalmas megoldás. A lényeg, hogy az 1541-II -vel megfelelően működik. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.