Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) menthor


menthor
tag

azt mondja meg nekem valaki, de okosan ám, hogy hogyan tudom megnézni egy memóriamodulról, hogy bx ready vagy sem!!!

the truth is out there

(#2) Racecam válasza menthor (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem kell új topik minden kérdésnek.
Erre való ez: [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) mhif


mhif
senior tag

abszolút a legfixebb megoldás, a belerakod egy bx chipsetes lapba a ramokat.
Ha látja annyinak, amennyi rá van írva akkor bx-es, ah csak a felének ismeri fel akkor az nem bx-es...
Általában a 2 oldalas moduloknak nagyobb az esélye a ''bx-ready-ségre'' :), de nem mérvadó! találkoztam már 1 oldalas bx-es modullal is...
Ramot csak szigorúan az alaplapodban tesztelve vásárolj!

(#4) Gitros válasza menthor (#1) üzenetére


Gitros
aktív tag

16Mb-os chipek legyenek rajta max! Ebből következik, hogy 128Mb - általában - egyoldalas (8x16Mb kiosztásban) vagy 256Mb kétoldalas memók a jók.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#5) mhif válasza Gitros (#4) üzenetére


mhif
senior tag

hmmm... ez érdekes! De van benne logika, erre még nme gondoltam :U
Ez tuti így van?

(#6) Gitros válasza mhif (#5) üzenetére


Gitros
aktív tag

Tuti így van! ;)

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#7) mhif válasza Gitros (#6) üzenetére


mhif
senior tag

Nya majd akkor utána vizsgálódom.... :))

(#8) Rive válasza mhif (#5) üzenetére


Rive
veterán

Ez tuti így van?
Nem egészen.

A BX chipset memóriabankonként max. 128MByte memóriát kezel. Az, hogy ez a memóriamennyiség hány chipre van szétosztva, közömbös. Egy memóriaslot általában max. két bankot fogad.

Vannak olyan chipek, amik eleve két bankosak. Ilyenekből egy egyoldalas 256-os modul is lehet BX-ready.

Szóval, bonyolult. Ráadásnak voltak olyan modulok is, amikre a többbankos, de félig dög memóriákat pakoltak.

Csak próbálva vagy próbagarral: minden más rizikós.

Ui.: jellemző, hogy járt már nálam 128-as modul, szumma két chippel. Egy ilyen chipekből összerakott BX-ready 256-os memória négy chip lett volna.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) mhif válasza Rive (#8) üzenetére


mhif
senior tag

Szia Rive!
Mikor nyit a bolt? :))

Ilyenekből egy egyoldalas 256-os modul is lehet BX-ready.

Wow! Ilyennel én még nem találkoztam...

Eként ehhez mit szólsz: [link] (lényeg 1hsz-ben)
Szerinted rosszak a modulok??

üdv, mhif

(#10) Rive válasza mhif (#9) üzenetére


Rive
veterán

Szia Rive!
Mikor nyit a bolt?

Valószínűleg soha... Más munkakör, kevesebb szabadidő. Csak a javítgatás marad majd meg, a biznic (jórészt) bezár.

Szerinted rosszak a modulok??
Huh... Erre nem tudok mit mondani. Nekem is van néhány ilyen szörnyetegem, ilyen futkorászik majd' minden saját használatú gépemben - eladni nem tudom őket, mert mindig visszahozzák. Aztán tovább mennek a saját masinákban, zökk nélkül. Szerintem ott a gond velük, hogy nem teszelték rendesen az SPD-be beírt adatokat, és amelyik lap ezeket komolyan veszi, az hibázik. De az is lehet, hogy túl nagy a chipek tulajdonságainak szórása. Fene tudja, nem ért annyit a dolog, hogy rendesen utánanézzek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) mhif válasza Rive (#10) üzenetére


mhif
senior tag

Rossz hír :O
Mindkettő...
De akkor eladom lapostul.
Kösz az infokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.