Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Azt sikerült reggel felfedeznem, hogy a Peer Guardian2 nevezetű progim a BSA Hungary valamelyik IP címjét blokkolja.

Kérdés merült fel bennem, vajon mit csinálnak a gépemen? :F

Kinek milyen biztonsági megoldása van az ilyen csúnya behatolók ellen?

Jelenleg hardveres tűzfalam van, anonymous proxy fut, és az említett Peer Guardian neveztű progi.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#2) SAMYka válasza jamez (#1) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Honan tudod hogy az övék? Mit osztottál meg?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#3) jamez válasza SAMYka (#2) üzenetére


jamez
senior tag

Az említett Peer Guardian proginak van egy állandóan frissülő IP listája ami kizárja és azonosítja a benne lévőket. Érdemes kipróbálni, meglátod hányan akarnak valamit csinálni a gépeden.

Kérdés az hogy mit tudnak elérni?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#4) SAMYka válasza jamez (#3) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ez akkor ugyan azt tudja mint a DC++? Mert ezt a progit nem ismerem.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#5) kisho válasza SAMYka (#4) üzenetére


kisho
senior tag

Szerintem ez inkább egy tűzfalhoz hasonló program, ami blokkolja a listájában szereplő IP-kről való kapcsolódást a gépünkhöz.

[Szerkesztve]

(#6) jamez válasza SAMYka (#4) üzenetére


jamez
senior tag

Tévedés nem magáról a filemegosztásról van szó, hanem olyan védelmi progikról, mint tűzfalak és egyéb alkalmatosságok.

Ha elovastad az 1. hozzászólásomban leírtam miket használok.

Futtatok egy Steganos Anonym proxy nevezetű progit is. + Peer Guardian Bővebben: link

Kérdésem továbbra is az (mivel nem vagyok elmélyülve a témában), hogy az SMC routeremben található tűzfalon keresztül mégis buzerálják a gépemet?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7) jamez válasza kisho (#5) üzenetére


jamez
senior tag

Kapisgálod! :)

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#8) SAMYka válasza jamez (#6) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Akkor már értem. Kicsit elnéztem ezt a dolgot, de legalább én is tanultam valamit.:B ''Peer Guardian''-hoz tudnál linket adni? Ami van azon nem működik.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#9) jamez válasza SAMYka (#8) üzenetére


jamez
senior tag

Bővebben: link

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#10) jamez


jamez
senior tag

Hol vannak a filemegosztók?
Senkit nem érdekel, hogy a BSA a gépét szkeneli? :Y

Pedig ez megy!

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#11) Gregorius válasza jamez (#10) üzenetére


Gregorius
őstag

A BSA csak annyira tudja a gépedet szkennelni, mint bármelyik más faszi, aki ugyanazon a p2p hálózaton lóg, mint te.

(#12) jamez válasza Gregorius (#11) üzenetére


jamez
senior tag

Ezek szerint valaki tőlük pl.: egy torrent file-t szedeget le és így kerül be a hálózatba?

Vagy van arra lehetőség, hogy valamilyen más módon adatokhoz jusson valaki?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#13) divot válasza jamez (#12) üzenetére


divot
veterán

BSA-s faszikám csinál magának egy falhasználónevet (mondjuk BSA, hogy senki se gyanakodjon), aztán fölmegy bármelyik filemegosztó hálózatra. Nem tűnik túl macerásnak...
Egyébként a BSA az üzleti megoldásokkal és vállalati felhasználókkal foglalkozik, neked, magányszemélyként az Artisjus-al gyűlhet meg a bajod, majd egyszer, ha amerikai mintára idehaza is beindul a móka.

(#14) jamez válasza divot (#13) üzenetére


jamez
senior tag

Na azt nem várom már meg! Irány Ukrajna! :)

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#15) SAMYka válasza jamez (#9) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Köszi fel is raktam és nállam is talált BSA Hungary néen futó IP-t.:F

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#16) _cirmos_


_cirmos_
őstag

nekem is volt egy gyanús esetem:
Bővebben: link

(#17) SAMYka válasza _cirmos_ (#16) üzenetére


SAMYka
aktív tag

És azóta semmi fejlemény? Nem találkoztál a sráccal?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#18) zsiga667


zsiga667
addikt

Van tűzfalam, van PeerGuardianom, az XP-m legális, a megosztásom legális, csak az Artisjus által legálisnak tartott dolgokat töltök (film és zene). A BSA bekaphassa. :D

(#19) _cirmos_ válasza SAMYka (#17) üzenetére


_cirmos_
őstag

neeem, nem is láttam azóta.

(#20) Ladytron válasza _cirmos_ (#16) üzenetére


Ladytron
csendes tag

Egy OP-ot kellett volna megkérni hogy nézzen utána.Egy ilyen megosztásért simán kirakták volna,elvégre semmi info nincs a cuccról.Amúgy meg tényleg gyanús.Bár lehet hogy csak egy naív kezdő...Egyébként ha ilyen módon szereznek infot rólad,azt nem használhatják fel,ugyanaz mintha hobbiból lehallgatnák a telefonod.

[Szerkesztve]

majom volt a rongy...

(#21) _cirmos_ válasza Ladytron (#20) üzenetére


_cirmos_
őstag

azért nem egészen. a telefon lehallgatása engedély nélkül illegális. viszont ha felmennek 1-2 hubra ilyen semmitmondó megosztással (semmi törvénysértő), és eljátszák azt ami velem próbáltak, akkor scúnyán bevihetik az embert a málnásba, mindenfajta törvénysértés nélkül:
1. adj slotot (''mevan neked? biztos kalózmásolat'')
2. nagyon lassú. küldök lemezt, kiírod? (''pompás, lesz név és cím is!'')
3. és a legfontosabb: mennyibe fog kerülni? (''pénzért adod a kalózcuccot? börtönben fogsz megrohadni!!!'')

(#22) jamez válasza SAMYka (#15) üzenetére


jamez
senior tag

Ki tudja mit művelnek a háttérben? Mi készül a p2p elllen...

Vagy esetleg ő is file megoszt a benti gépén? Akasztják a hóhért!
Nagy cikk lenne...;]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#23) SAMYka válasza jamez (#22) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Mióta felraktam a PG-progit azóta nem baftatnak.:C
Meg blokkolt :714845799 IP-t 5 nap alatt.:Y

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#24) VladimirR válasza zsiga667 (#18) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak az Artisjus által legálisnak tartott dolgokat töltök (film és zene)

hehe....azokat csak letolteni legalis, megosztani nem.....vagy megis mi az a legalis megosztas?

[Szerkesztve]

(#25) Dromie


Dromie
csendes tag

én is röhögtem már egyszer hasonló eseten.

rendelni akarom a pizzámat, aztán beszól a firefox hogy nem sikerült csatlakozni, és vadul villog a peerguardian.

aztán rá kellett hogy jöjjek hogy a két oldal ugyanazon az IP-n van szóval engedélyeztem 15 percre. megrendeltem a pizzát és röhögtem.

szóval nem mindegy hogy te connectelsz hozzájuk vagy ők rád.
(és valószínű hogy router mögött te connectelsz rájuk, és nem ők rád)

(#26) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

Sziasztok, feltettem a Peer Guardian 2-t, kíváncsiságból, 2 ip-t kapásból és folyamatosan elutasít:

SARL Ovh 213.251.162.47:2005
Emule Fakes/server Beach 64.34.165.11:411

erre két DC hub-ról is ledobott connection reset by server üzenettel
(a magyar hwb és a lengyel helios)
akkor ezek a hubok, nem biztonságosak?



[Szerkesztve]

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#27) Szaki@Pécs válasza Szaki@Pécs (#26) üzenetére


Szaki@Pécs
tag

UP! :))

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#28) zsiga667 válasza VladimirR (#24) üzenetére


zsiga667
addikt

Olyan dolgok amiket legális megosztani. A letöltött zenéket/filmeket nem osztom vissza. :)

(#29) krystman


krystman
őstag

Bár lehet,hogy hülye a kérdés,de ez a dolog lehet Torrentnél is?Hogy így próbálkozik a BSA ilyen szkenneléssel is?Bár szinte én külföldi torrent oldalakról töltök.De még is így szórakozhatnake.

(#30) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ez a topic nevetséges és ti is azok vagytok... :DD:DD:DD

(#31) anulu válasza jamez (#1) üzenetére


anulu
félisten

a kérdés jó, a progi nevet meg köszi, belőttem :) a BSA a goverment részben van benne, vagy melyikben?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) anulu válasza =Mentor= (#30) üzenetére


anulu
félisten

köszönjük az építő hozzászólást! :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) SAMYka válasza =Mentor= (#30) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ha ennyit be tudtál bökni akkor fejsd ki hogy miért.
Tényleg Miért is?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#34) The DJ


The DJ
addikt

Ez érdekes...5 perce csak BSA Hungary-kat blokkol...és nem is vagyok DC-n.
Vagy ez nem attól függ?
Jöhetnek ilyenkor is? :Y

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#35) Szaki@Pécs válasza =Mentor= (#30) üzenetére


Szaki@Pécs
tag

hogy Te milyen kedves és segítőkész vagy... :(((

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#36) jamez válasza The DJ (#34) üzenetére


jamez
senior tag

Ez az.
Valaki felhomályosíthatna hogyan is van ez?

Mit tud valaki csinálni ha szkenneli a portomat a gépemen? Mit lát?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#37) knifemaster válasza jamez (#36) üzenetére


knifemaster
tag

Ha csak bele a vakvilágba szkennel,akkor az sem biztos,hogy lát.Tűzfal függvénye hogy,válaszol e a hívásra vagy nem.
Ha tudatossan,akkor meg max azt látja hogy,nyitott vagy zárt e az adott port.A Pg2 meg a http-s portot blokkolja,szerintem így nincs kimondott összefüggés a p2p hálózati kapcsolattal.
Ha valamiben tévedek,javítsatok.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#38) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Igazából nemtudom, hogy jó helyre írom e, de ez volt egyetlen ''értelmes'' topic ami vmicskét lefedi kérdésemet. Szóval elmondom mi érdekelne engem.

Régóta basztatnak már engem, h feleljek az alábbi kérdésre, és igazából nem vagyok kompetens benne, így kérlek titeket, hogy ne annyira urban legend módon válaszoljatok, hanem vmivel támasszátok alá, esetleg törvényileg stb. :U

Szóval, ha van egy gyerek, aki otthon netről töltöget le dolgokat (csak torrent), viszont a net, nem az övé, hanem a faterjáé, amit cégesen kötöttek be otthonra, h cég ügyeket intézhesse rajta fater, persze inkább családi célokat fejt ki, és ezzel nincs is probléma, mármint cég tudróla, h nap 24 órájában nyílván nem fater használja. Nem is ezzel van a probléma. Hanem, h faterja állandóan azon izgul, hogy ha gyerek torrentet használ, akkor biztosan lefogják szedni őt, és cégen keresztül egészet kérdőre vonják. Mármint mivel a net előfizu a cégé, és ő meg ügyvezető benne 3-ad magával, hogy őket is előveszik és blablabla....

Nem üzleti célokkal tölt róla, egyszerűen csak zenét, filmeket, egy két progit, ami éppen otthonra kell srácnak. Kérdésem az lenne, hogy ez mennyiben súrolja illegalitás határát, mi legális még, mi már nem. :F Ha csak letölt, akkor az még OK, és ha már vissza is oszt, akkor már szophat, vagy hogy :F Nekem ez már kissé bonyi, bár értek vmit hpzzá, csak nem vagyok teljesen biztos benne, ezért kérdelek titeket.

Persze belátom, h azért nem túl valószínű, hogy előveszik kis magánfelhasználóüt, de ha pont vele akarnak statuűálni.....Bár itt inkább az a kérdés, hogy a céget érheti e vmi ''támadás'' mármint jogilag, h az egész az ő netjükön keresztül történt.

Egyátalán, ki az aki emiatt csöngethet, BSA? Szoftverrendőrség? vagy ki a mókus :F


Nem tudom, sikerült e rávilágítanom, kérdésem lényegére, bár sztem érteni fogjátok, esetleg majd menetközben pontosítunk ha vmi nem OK.

Előre is köszönöm segítséget :R

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#39) Pacák válasza Papa-Georgo (#38) üzenetére


Pacák
senior tag

A hatályos jogszabályok szerint zenét, filmet magáncélra letölteni legális, varez szoftvert nem. Viszont a megosztás mindenképpen illegális. Hogy ki fogja zargatni? Majd a rendőrség, ha rátalálnak a jogvédők és továbbadják róla az infót.

Nuclear launch detected

(#40) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Vki tudja, hogy honnan lehet letölteni ezt a Peer Guardian2 progit? Ingyenes vagy trial?
Ha a tűzfal fut, akkor ez mit akar még megfogni?

PS C:\>_

(#41) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Jaj de vak vok. Megvan a hsz.: [link]

PS C:\>_

(#42) Papa-Georgo válasza Pacák (#39) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Értem, tehát letöltés akkor nem para, csak a visszaosztás. Persze, ha meg nem osztasz vissza, szar az arányod, és nem tudsz letölteni :DD Nah mindegy.

És mennyi az esélye, hogy ''megtalálják''? Másik, ugye pedig az, h ilyen esetben a letöltőt veszik elő, vagy a net előfizetőjét, jelen esetben a céget, pedig neki köze sincsi hozzá...mármint a cégnek, csak a net az övé annyi...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#43) jamez


jamez
senior tag

[kép]

Hogy is van ez?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#44) rdi válasza jamez (#43) üzenetére


rdi
veterán

És?

''This is the RIPE Whois query server #2.
% The objects are in RPSL format.
%
% Note: the default output of the RIPE Whois server
% is changed. Your tools may need to be adjusted. See
% http://www.ripe.net/db/news/abuse-proposal-20050331.html
% for more details.
%
% Rights restricted by copyright.
% See http://www.ripe.net/db/copyright.html

% Note: This output has been filtered.
% To receive output for a database update, use the ''-B'' flag

% Information related to '192.168.0.0 - 192.168.255.255'

inetnum: 192.168.0.0 - 192.168.255.255
netname: IANA-CBLK-RESERVED1
descr: Class C address space for private internets
descr: See http://www.ripe.net/db/rfc1918.html for details
country: EU # Country is really world wide
org: ORG-IANA1-RIPE
admin-c: RFC1918-RIPE
tech-c: RFC1918-RIPE
status: ALLOCATED UNSPECIFIED ''status:'' definitions
remarks: Country is really worldwide
remarks: This network should never be routed outside an enterprise
remarks: See RFC1918 for further information
mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
mnt-lower: RIPE-NCC-HM-MNT
source: RIPE # Filtered

organisation: ORG-IANA1-RIPE
org-name: Internet Assigned Numbers Authority
org-type: IANA
address: see http://www.iana.org
remarks: The IANA allocates IP addresses and AS number blocks to RIRs
remarks: see http://www.iana.org/ipaddress/ip-addresses.htm
remarks: and http://www.iana.org/assignments/as-numbers
e-mail: bitbucket@ripe.net
admin-c: IANA1-RIPE
tech-c: IANA1-RIPE
mnt-ref: RIPE-NCC-HM-MNT
mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
source: RIPE # Filtered

role: RFC1918 Role
address: Singel 258
address: 1016 AB Amsterdam
address: The Netherlands
e-mail: rfc1918@ripe.net
remarks: trouble: See http://www.ripe.net/db/rfc1918.html
admin-c: RFC1918-RIPE
tech-c: RFC1918-RIPE
nic-hdl: RFC1918-RIPE
mnt-by: RFC1918-MNT
source: RIPE # Filtered

# Bold: Object type.

Fej! Tor! Potroh!

(#45) jamez válasza rdi (#44) üzenetére


jamez
senior tag

Na most már nem értem:

192.168.0.0 - 192.168.255.255
Internet Assigned Numbers Authority
4676 Admiralty Way, Suite 330
Marina del Rey, CA
US

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#46) - Mixa -


- Mixa -
tag

Bocsi, rögtön OFF-ba írom a hülyeségemet. DE, a 192.168.x.x -es címeket nem eldobja a Router a net felé automatikusan? Valami ilyesmit tanítottak Háló-n. (Merthogy az csak belső hálózatra alkalmazott cím.)

(#47) Avicularia


Avicularia
veterán

feldobtam én is,inditás után 1 perc alatt 11 BSA kérést blokkolt,föleg amikor ráfrissítettem erre a topikra :F

(#48) Maranello


Maranello
tag

Mi ez a program?
Engem is érdekelne,hogy ki,s kit zargat.

(még jó,hogy nem tudok p2p-zni router mögött,szal engem a dc része nem érint.vissza meg amúgy sem osztok semmit.)

[Szerkesztve]

(#49) jamez válasza Maranello (#48) üzenetére


jamez
senior tag

[link]
[link]

[Szerkesztve]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#50) Caesarion


Caesarion
aktív tag

peer guardian lite dwnloaded, & bloklist.p2p-t kér, ill ha nincs ( mert hát nincs) szedjek a blocklist.org-rol... de mit/ melyiket/ milyen célirányosan válasszak? help pls

Te is fiam, Bluetooth ?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.