Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Hivatalos Honlap

A TAIPEI-i székhelyű cég 2010 április 12.-én startolt, mérnökökből, hardver dizájnerekből, és játékosokból álló csapatuk elsősorban játékosoknak készít PC-s kiegészítőket, főként számítógép házakat. A "BitFenix" brendet 2010. november 11-én le is védették, így hivatalosan is beálltak a nagyobb gyártók táborába.

Palettájukon egyelőre 3 számítógép ház, és egy tucat kiegészítő található, de várhatóan ez a jövőben jócskán bővülni fog.

BitFenix Colossus:

Specs
Materials SECC, ABS
Color (Int/Ext) Black/Black or White/White
Dimensions (WxHxD) 245 x 558 x 582 mm (ATX Full Tower)
Motherboard Sizes Mini-ITX, mATX, ATX, E-ATX
5.25" Drive Bays x 5 (1 x external 3.5"; tool-free)
3.5" Drive Bays x 7
2.5" Drive Bays x 7 (using standard 3.5" drive bays)
Cooling Front 1 x 230mm
Cooling Rear 1 x 140/120mm (optional)
Cooling Side Panel n/a
Cooling Top 1 x 230mm (or 1 x 140/120mm optional)
Cooling Bottom 1 x 140/120mm (optional)
PCI Slots 8 (tool-free)
I/O 2 x USB3.0, 2 x USB2.0, eSATA, Audio
Power Supply PS2 ATX (bottom, multi direction)

BitFenix Survivor:

Specs

Materials SECC, ABS
Color (Int/Ext) Black/Black
Dimensions (WxHxD) 230 x 502 x 510 mm (ATX Mid Tower)
Weight (Kg) 11.10 / 9.40 (Gross / Net)
Motherboard Sizes Mini-ITX, mATX, ATX
5.25" Drive Bays x 3 external, x 1 internal
3.5" Drive Bays x 7
2.5" Drive Bays x 9
Cooling Front 1 x 200mm Red LED Fan (or optional 2 x 120mm)
Cooling Rear 1 x 120mm (optional)
Cooling Side Panel n/a
Cooling Top 1 x 200mm Red LED Fan
PCI Slots 7 (tool-free)
I/O 2 x USB3.0, 2 x USB2.0, eSATA, Audio
Power Supply PS2 ATX (bottom, multi direction)
Extras S2™, Lockdown™, LED on/off control

BitFenix Shinobi:

Specs
Materials Steel, Plastic
Color (Int/Ext) Black/Black
Side Panel Solid Steel
Dimensions (WxHxD) 205 x 460 x 490 mm (ATX Mid Tower)
Motherboard Sizes Mini-ITX, mATX, ATX
5.25" Drive Bays x 3
3.5" Drive Bays x 8 (1 x external, using 5.25” adapter)
2.5" Drive Bays x 1 (using 5.25” adapter)
Cooling Front 2 x 120mm (optional)
Cooling Rear 1 x 120mm (included) or 1 x 92mm (optional)
Cooling Side Panel N/A
Cooling Top 2 x 140mm or 2 x 120mm (optional)
Cooling Bottom 1 x 120mm (optional)
PCI Slots x 7
I/O 4 x USB2.0, Audio
Power Supply PS2 ATX (bottom, multi direction)
Extras N/A

-----------------------------------------------------------

Kiegészítők (többek között):

Hosszabbító kábelek
LED csíkok

Megtalálhatók még: facebook youtube twitter

Fórum:
[+]

Blog:
[+]

-----------------------------------------------------------

Magyarországon megtalálható termékeik (többek között):
- BitFenix az árgépen [+],[++]
- Kiegészítők és házak a PCGear-nél [+]

(#2) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, én a napokban szeretnék rendelni egy Shinobi házat, de nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen :D Most a felé hajlok, hogy valamelyik Core verziót veszem, ahhoz én tudom összeválogatni az alkatrészeket, csak így sajnos drágábban jövök ki :S pedig szép dolgokat lehet csinálni:



Bár közben eldőlt a dolog, mert jaja1981-el megbeszéltem, és tud majd nekem plexit csinálni az oldalára, hosszútávú tervek között szerepel, hogy a külön megvehető logót:

legyártatom füstös plexi üvegből, és hátulról megvilágítom egy kék, vagy akármilyen leddel. üdv

(#3) nismoka


nismoka
addikt

Hali! Már nézegetem egy ideje ezt a kuckót de még nem tudtam dönteni, hogy ez vagy a Fractal Design ARC legyen-e. :( Mindkettőnek megvannak a másik ellenében az előnyei, össze olvasztanám őket.. ;) Kicsit hiányolom hogy a shinobi elején nincsen nagyobb légbeszívó.

[ Szerkesztve ]

(#4) Jim-Y válasza nismoka (#3) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát nézd, azért nem egy árkategória a kettő, plusz nem értem, hogy hova szeretnél több, vagy nagyobb légbeszívót, összesen 3 darab 12 centis gondoskodhat a friss levegő szívásáról, kettő elől, és egy alul, szerintem ennyi bőven elég. De én tegnap megrendeltem a házat, ha jövő héten átveszem, akkor írok egy cikket a házról ;)

Nekem az nem tetszik a házban, hogy ennyi HDD-t és ODD-t lehet beletenni, valamint, hogy nem kivehető a HDD-bay. Egy usb3 is jó lenne a tetejére. Mindezek ellenére sokkal jobban tetszik külsőre mint a T5/T9 , szerintem azoknak jó alternatívája lehet, majd elválik:)

(#5) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szépen gyarapodnak a márkaképviseletek itt péhán, jól van, jól :D A Shinobi tetszik nekem is a legjobban a formavilág miatt, árban is nagyon baráti bakker. Kíváncsi vagyok, hogy az Arc azért a +12 ezerért mennyivel jobb. Gyanítom, hogy nem annyival, majd meglátjuk :)

UP! a topicnak ;)

mod:

Azért most, hogy jobban megnéztem, a Colossus is bitang.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) Vigneau válasza hoffman_ (#5) üzenetére


Vigneau
félisten

A Shinobi nekem is bejön. Ki tudja, lehet erre váltom majd le az öregedő RC-590-em. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Újabb házzal bővült a kínálat:

BitFenix Merc:

Specs
Materials Steel, Plastic
Color (Int/Ext) Black/Black
Dimensions (H x W x D) 439 x 190 x 490 mm (ATX Mid Tower)
Motherboard Sizes Mini-ITX, mATX, ATX
5.25" Drive Bays x 3
3.5" Drive Bays x 7 (1 x external)
2.5" Drive Bays x 1
Cooling Front 2 x 120mm (optional)
Cooling Rear 1 x 120mm (included) or 1 x 92/80mm (optional)
Cooling Side Panel 2 x 120mm (optional)
Cooling Top 2 x 120mm (optional)
Cooling Bottom 1 x 120mm (optional)
PCI Slots x 7
I/O 4 x USB2.0, Audio
Power Supply PS2 ATX (bottom, multi direction)

PH! cikk: [+]
BitFenix Merc Alpha Beta

[ Szerkesztve ]

(#8) smiti válasza Jim-Y (#7) üzenetére


smiti
addikt

Hello!

Megvan már a ház ? Tapasztalatok vele? Az adatlapodon a Matti milyen magas, belefért? Lesznek képek a bepakolt házról?

(#9) Jim-Y válasza smiti (#8) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, meg nem kaptam meg, mert az ablakos core verziobol nem tudtak szerzni, ugyhogy most hetfon vagy kedden sima ablak nelkuli core verziot kapok. Lesznek rola kepek valoszinuleg szerda este. Udv

(#10) Vigneau válasza smiti (#8) üzenetére


Vigneau
félisten

Csak nem BitFenix után nézelődsz, Öreg Barátom? Hallom, a 912 már máshol ékesíti a szobát. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#11) smiti válasza Vigneau (#10) üzenetére


smiti
addikt

Igen, kacsingatok fele csak attól tartok, hogy a Shinobi az kicsi lenne nekem. :B

A 912+ eladását már úgy megbántam, mint a kutya amelyik kilencet kölykedzett!

(#12) Vigneau válasza smiti (#11) üzenetére


Vigneau
félisten

Ingyom, bingyom... Hagytad Magad rábeszélni az eladására. Nem is gondoltam volna, hogy Pisti ilyen karizmatikus ember... :DDD

Vagy vegyél egy másik 912-t az árából. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok!

Tegnap megjött a Shinobim, az első benyomások nagyon jók, szerintem bőven ajánlható a 15K-es kategóriában, élőben az egyik boltban szemrevételeztem egy Sharkoon T5/T9 -et annál sokkal jobban tetszik, bár utóbbit nem szereltem még, csak kívülről fogdostam meg. Ami egyértelműen pozitív a házban az az alaplapi tálca mögötti hely, amely kereken 2cm, még csak a táp és a Swif2-ek vannak benne, így nem tudom, hogy mire elég ténylegesen az a 2 centi, de jónak tűnik. Ami még jó benne, hogy az összes intake fan-hez raktak porszűrőt, előre a 2 12-es venti elé, alulra a táp és a 12-es alá.

Negatívumok: a talpait felragasztani kellett, nem tudom mennyire lesznek tartósak, az elején biztosan tart a ragasztó de később?:S
Az anyagminőség a fémházat, és az oldallapokat illetően nagyon jó, de egyébként érződik a műanyagon, hogy ez nem egy harminc ezres ház, bár mást nem is vártam, ennyi pénzért ezt kapjuk, itt megjegyezném, hogy összehasonlítva egy CM 430-al, annál jobb minőségű.

Előljáróban ennyit, képek és hosszabb leírás még a héten várható. üdv

(#14) nismoka válasza Jim-Y (#4) üzenetére


nismoka
addikt

Mégis az ablakos shinobi lesz kék spectre felső ventivel és kék harisnyás kábelekkel. :) 1hét és remélem szerelek.

(#15) Jim-Y


Jim-Y
veterán

(#16) Jim-Y válasza Jim-Y (#15) üzenetére


Jim-Y
veterán

És egy ilyet is találtam, a BitFenix storeban már kapható a fehér Shinobi Window : [link]

5.25" drive bay cover: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17) Zozzant


Zozzant
addikt

Megvan a shinobim:) Be is költöztem, Scythe Kaze Jyuni 500rpm hátul és 800rpm elöl, bántó a csend, a hűtés remek:) Csavartechnikában még van mit javítani néha azt éreztem én vágom a menetet:) Példás mennyiségűt adnak viszont a csavarokból. Legnagyobb sajnálatomra a 24-es tápvezetéket nem tudtam hátul vezetni mert hosszabbítóval sem elég hosszú, a 4 tűs táp sem ért el, hogy felül ki tudjam hozni hátulról így köztes megoldásként hátra vittem és feljebb előre hoztam. Bőven van hely a házban, a táp mellett el tudtam vezetni a 24-es vezetéket föl a procihoz a hátlapra gyorsrögzítővel rögzítve a pci slotok fölött. Néhány kép.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#18) Jim-Y válasza Zozzant (#17) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szép ;)

Bár én még vennék egy fekete logót és a dvd írót kivenném a házból, nagyon elrondítja így:D

Egyébként nyílván van még mit fejlődniük, de nagyon új cégről van szó, és szerintem amúgy jó úton haladnak.

(#19) Zozzant válasza Jim-Y (#18) üzenetére


Zozzant
addikt

Fehér logót vettem dvd író marad:) Majd elnézegetem valahogy útálkozva:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#20) Jim-Y válasza Zozzant (#19) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jah, azt hittem, hogy ez a standard szürke, és amúgy meg vagy elégedve a házzal? HDD nem rezonál?

(#21) Zozzant válasza Jim-Y (#20) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja fehér, csak nem olyan fehér mint a ház... vagy másképp csillan rajta a fény mert más anyag. Nagyon jó ház, hdd nem rezonál egyáltalán, kézi tekerős csavarok jártak hozzá (core).

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#22) nismoka


nismoka
addikt

Alakul az enyém is csak valami proci hűtő kell még. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Zozzant válasza nismoka (#22) üzenetére


Zozzant
addikt

Szép kék!:)

Jim-Y: átértékeltem, és beszereztem egy fekete előlapot:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#25) Jim-Y


Jim-Y
veterán

ÚJ! BitFenix kiegészítők -> link

(#26) albert8 válasza Zozzant (#17) üzenetére


albert8
addikt

Jujjj ez de odaver :Y
nagyon nagyon szép és jó

ebbe beleszerettem Jim :B

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#27) Jim-Y válasza albert8 (#26) üzenetére


Jim-Y
veterán

Asszem, szépen is néz ki fehérben, főleg ilyenre megcsinálva,csak a sima bitfenix fekete logóval, én is csak a sárgásodástól való félelmem miatt nem vettem fehéret, bár ha többeknek beválik, akkor lehet beújítok majd valamikor:)

(#28) albert8 válasza Jim-Y (#27) üzenetére


albert8
addikt

Ez egyszerüen gyönyörű :Y
és nagyon jó elképzeléseim vannak hozzá :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#29) Jim-Y válasza albert8 (#28) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én egyszer a mesheket szeretném füstös plexiből legyártatni, és hátulról megvilágítani, illetve a logót is le fogom gyártani ilyen plexiből ^^

(#30) albert8 válasza Jim-Y (#29) üzenetére


albert8
addikt

Akkor gondolom a plexi mögé pedig egy LED?vagy nem?
az nagyon jó ötlet lenne :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#31) Jim-Y válasza albert8 (#30) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, igen ennek úgy lenne értelme:P Szerencsére van ott hely LEDnek :) Mondjuk így elveszteném az előről szívás lehetőségét, mert nem perforált lenne, hanem sima plexi, ugye ezen keresztül nem tudna szellőzni, de másik terv, hogy mivel nincs ODD-m, ezért kéne csinálnom egy Scythe Kama Bay szerű cuccost, amit beillesztve a 3 5.25-ös helyére, mögé egy 12-es ventit tudnék rakni, ami direktbe a cpu-ra küldené a levegőt, a megmaradó első venti pedig alulról szívna annyit, hogy hűtené a HDD-t, már csak meg kéne csinálni:D

(#32) albert8 válasza Jim-Y (#31) üzenetére


albert8
addikt

vagy winyókeret kiszed+ HDD-t egy scythe hdd házba pl himuro és meg van oldva :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#33) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Jó áron kapható Shinobi Window. Érdemes lecsapni rá, ennél csak drágább lesz :/

(#34) tatabánya


tatabánya
senior tag

beszálltam egy Outlaw-al, az a kék led haláli, de legalább már nincs szükségem szemműtétre :))

(#35) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

bocsi rossz helyre ment :B

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#36) Jim-Y válasza Dexter-2000 (#35) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ezt most komolyan a BitFenix topikban kérdezed meg?:D Természetesen én a Shinobira szavazok, a sourcot ha megunod se tudod feldobni, a shinobit pedig igen, szerintem less meg egyet-egyet élőben és amelyik szimpibb azt vedd :)

(#37) Dexter-2000 válasza Jim-Y (#36) üzenetére


Dexter-2000
őstag

igen az lesz most már :)

Szépnapot!

(#38) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Beújítottam én is egyet.
Hátra beraktam egy AC F12 Pro pwm ventit. Persze a venti nem bírta el a saját súlyát így hozzáért a kerethez és iszonyat idegesítő kerregő hangot adott ki. Na ezt megfogtam és úgy kitéptam, hogy csak úgy szakadtak a ventikábelek :W

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#39) nismoka


nismoka
addikt

Ha már ventiről van szó, hát a bitfenix ventillátorok ritka ócskák. :( Amit a házhoz adnak azok is zörögnek, "klattyognak" (12cm), és amit vettem felülre a 14cm spectre-nek elég nagy motor zaja van. A ház (shinobi window) amúgy jó, egyedül a HDD felfogatás lehetne rezgésmentes. Ki fogom az összes ventit cserélni Enermax-ra, az kussban van. :)

(#40) h1n1_900 válasza nismoka (#39) üzenetére


h1n1_900
senior tag

És akkor ráköltöd pluszba a ház árát :D
Nekem teljesen jók a bitfenix ventik :K

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#41) nismoka válasza h1n1_900 (#40) üzenetére


nismoka
addikt

Sajnos kénytelen vagyok mert az 5éves aerocool ventijeim is halkabbak mint az új bitfenixek. Lehet kifogtam a spectre-vel bár mástól is olvastam a problémáról, és a youtube videokban is meg van említve a dolog.

(#42) Jim-Y válasza nismoka (#41) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem én jó ventiket fogtam ki, egyet hagytam a házban, de az különösebben nem hangos :)

(#43) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Első gond megvan. A felső usb-k közül a bal szélső nem megy. A többi igen. Kábeleket is dugdostam már pedig a lapon :(

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#44) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Na, jelentkeztem a BitFenix rating contest-re a cikkemmel. A handycap a nyelv miatt azért megvan, de remélem azért csurran, cseppen valami:P

(#45) Genji


Genji
őstag

Mi a különbség a Window és a sima közt? Csak a plexi? Akkor nem értem miért olcsóbb a plexis.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#46) Jim-Y válasza Genji (#45) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az, hogy olcsóbb sok helyen a plexis az egy maraha nagy geg, ugyanis a window verzió több helyen is eltér a simától pozitív irányban, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket. Itt le vannak írva a különbségek. üdv

(#47) Genji válasza Jim-Y (#46) üzenetére


Genji
őstag

Köszi, akkor a window jobb választás, iponon olcsóbb. Matterhorn is elfér benne szal valszeg ezt veszem. :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#49) Jim-Y


Jim-Y
veterán

BitFenix Raider

USB3
Elforgatott HDD-k
letisztult design plus forint miatt magas, 79 euros ár :/

(#50) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Előlapi USB3-as kivezetést nem tudjátok hol lehetne venni? Arra lenne szükségem, de sehol nem találom.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.