Hirdetés

2019. október 14., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

Hivatalos Honlap

A TAIPEI-i székhelyű cég 2010 április 12.-én startolt, mérnökökből, hardver dizájnerekből, és játékosokból álló csapatuk elsősorban játékosoknak készít PC-s kiegészítőket, főként számítógép házakat. A "BitFenix" brendet 2010. november 11-én le is védették, így hivatalosan is beálltak a nagyobb gyártók táborába.

Palettájukon egyelőre 3 számítógép ház, és egy tucat kiegészítő található, de várhatóan ez a jövőben jócskán bővülni fog.

BitFenix Colossus:

Specs
Materials SECC, ABS
Color (Int/Ext) Black/Black or White/White
Dimensions (WxHxD) 245 x 558 x 582 mm (ATX Full Tower)
Motherboard Sizes Mini-ITX, mATX, ATX, E-ATX
5.25" Drive Bays x 5 (1 x external 3.5"; tool-free)
3.5" Drive Bays x 7
2.5" Drive Bays x 7 (using standard 3.5" drive bays)
Cooling Front 1 x 230mm
Cooling Rear 1 x 140/120mm (optional)
Cooling Side Panel n/a
Cooling Top 1 x 230mm (or 1 x 140/120mm optional)
Cooling Bottom 1 x 140/120mm (optional)
PCI Slots 8 (tool-free)
I/O 2 x USB3.0, 2 x USB2.0, eSATA, Audio
Power Supply PS2 ATX (bottom, multi direction)

BitFenix Survivor:

Specs

Materials SECC, ABS
Color (Int/Ext) Black/Black
Dimensions (WxHxD) 230 x 502 x 510 mm (ATX Mid Tower)
Weight (Kg) 11.10 / 9.40 (Gross / Net)
Motherboard Sizes Mini-ITX, mATX, ATX
5.25" Drive Bays x 3 external, x 1 internal
3.5" Drive Bays x 7
2.5" Drive Bays x 9
Cooling Front 1 x 200mm Red LED Fan (or optional 2 x 120mm)
Cooling Rear 1 x 120mm (optional)
Cooling Side Panel n/a
Cooling Top 1 x 200mm Red LED Fan
PCI Slots 7 (tool-free)
I/O 2 x USB3.0, 2 x USB2.0, eSATA, Audio
Extras S2™, Lockdown™, LED on/off control

BitFenix Shinobi:

Specs
Materials Steel, Plastic
Side Panel Solid Steel
Dimensions (WxHxD) 205 x 460 x 490 mm (ATX Mid Tower)
5.25" Drive Bays x 3
3.5" Drive Bays x 8 (1 x external, using 5.25” adapter)
2.5" Drive Bays x 1 (using 5.25” adapter)
Cooling Front 2 x 120mm (optional)
Cooling Rear 1 x 120mm (included) or 1 x 92mm (optional)
Cooling Side Panel N/A
Cooling Top 2 x 140mm or 2 x 120mm (optional)
Cooling Bottom 1 x 120mm (optional)
PCI Slots x 7
I/O 4 x USB2.0, Audio
Extras N/A

-----------------------------------------------------------

Kiegészítők (többek között):

Hosszabbító kábelek
LED csíkok

Megtalálhatók még: facebook youtube twitter

Fórum:
[+]

Blog:
[+]

-----------------------------------------------------------

Magyarországon megtalálható termékeik (többek között):
- BitFenix az árgépen [+],[++]
- Kiegészítők és házak a PCGear-nél [+]

(#2) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

Sziasztok, én a napokban szeretnék rendelni egy Shinobi házat, de nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen :D Most a felé hajlok, hogy valamelyik Core verziót veszem, ahhoz én tudom összeválogatni az alkatrészeket, csak így sajnos drágábban jövök ki :S pedig szép dolgokat lehet csinálni:

Bár közben eldőlt a dolog, mert jaja1981-el megbeszéltem, és tud majd nekem plexit csinálni az oldalára, hosszútávú tervek között szerepel, hogy a külön megvehető logót:

legyártatom füstös plexi üvegből, és hátulról megvilágítom egy kék, vagy akármilyen leddel. üdv

(#3) nismoka

nismoka
(addikt)

Hali! Már nézegetem egy ideje ezt a kuckót de még nem tudtam dönteni, hogy ez vagy a Fractal Design ARC legyen-e. :( Mindkettőnek megvannak a másik ellenében az előnyei, össze olvasztanám őket.. ;) Kicsit hiányolom hogy a shinobi elején nincsen nagyobb légbeszívó.

[ Szerkesztve ]

(#4) Jim-Y válasza nismoka (#3) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Hát nézd, azért nem egy árkategória a kettő, plusz nem értem, hogy hova szeretnél több, vagy nagyobb légbeszívót, összesen 3 darab 12 centis gondoskodhat a friss levegő szívásáról, kettő elől, és egy alul, szerintem ennyi bőven elég. De én tegnap megrendeltem a házat, ha jövő héten átveszem, akkor írok egy cikket a házról ;)

Nekem az nem tetszik a házban, hogy ennyi HDD-t és ODD-t lehet beletenni, valamint, hogy nem kivehető a HDD-bay. Egy usb3 is jó lenne a tetejére. Mindezek ellenére sokkal jobban tetszik külsőre mint a T5/T9 , szerintem azoknak jó alternatívája lehet, majd elválik:)

(#5) hoffman_

hoffman_
(veterán)

Szépen gyarapodnak a márkaképviseletek itt péhán, jól van, jól :D A Shinobi tetszik nekem is a legjobban a formavilág miatt, árban is nagyon baráti bakker. Kíváncsi vagyok, hogy az Arc azért a +12 ezerért mennyivel jobb. Gyanítom, hogy nem annyival, majd meglátjuk :)

UP! a topicnak ;)

mod:

Azért most, hogy jobban megnéztem, a Colossus is bitang.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) Vigneau válasza hoffman_ (#5) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

A Shinobi nekem is bejön. Ki tudja, lehet erre váltom majd le az öregedő RC-590-em. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

Újabb házzal bővült a kínálat:

BitFenix Merc:

Specs
Materials Steel, Plastic
Dimensions (H x W x D) 439 x 190 x 490 mm (ATX Mid Tower)
5.25" Drive Bays x 3
3.5" Drive Bays x 7 (1 x external)
2.5" Drive Bays x 1
Cooling Front 2 x 120mm (optional)
Cooling Rear 1 x 120mm (included) or 1 x 92/80mm (optional)
Cooling Side Panel 2 x 120mm (optional)
Cooling Top 2 x 120mm (optional)
Cooling Bottom 1 x 120mm (optional)
PCI Slots x 7
I/O 4 x USB2.0, Audio

PH! cikk: [+]
BitFenix Merc Alpha Beta

[ Szerkesztve ]

(#8) smiti válasza Jim-Y (#7) üzenetére

smiti
(addikt)

Hello!

Megvan már a ház ? Tapasztalatok vele? Az adatlapodon a Matti milyen magas, belefért? Lesznek képek a bepakolt házról?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smiti

(#9) Jim-Y válasza smiti (#8) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Szia, meg nem kaptam meg, mert az ablakos core verziobol nem tudtak szerzni, ugyhogy most hetfon vagy kedden sima ablak nelkuli core verziot kapok. Lesznek rola kepek valoszinuleg szerda este. Udv

(#10) Vigneau válasza smiti (#8) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Csak nem BitFenix után nézelődsz, Öreg Barátom? Hallom, a 912 már máshol ékesíti a szobát. ;)

(#11) smiti válasza Vigneau (#10) üzenetére

smiti
(addikt)

Igen, kacsingatok fele csak attól tartok, hogy a Shinobi az kicsi lenne nekem. :B

A 912+ eladását már úgy megbántam, mint a kutya amelyik kilencet kölykedzett!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smiti

(#12) Vigneau válasza smiti (#11) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Ingyom, bingyom... Hagytad Magad rábeszélni az eladására. Nem is gondoltam volna, hogy Pisti ilyen karizmatikus ember... :DDD

Vagy vegyél egy másik 912-t az árából. :K

[ Szerkesztve ]

(#13) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

Sziasztok!

Tegnap megjött a Shinobim, az első benyomások nagyon jók, szerintem bőven ajánlható a 15K-es kategóriában, élőben az egyik boltban szemrevételeztem egy Sharkoon T5/T9 -et annál sokkal jobban tetszik, bár utóbbit nem szereltem még, csak kívülről fogdostam meg. Ami egyértelműen pozitív a házban az az alaplapi tálca mögötti hely, amely kereken 2cm, még csak a táp és a Swif2-ek vannak benne, így nem tudom, hogy mire elég ténylegesen az a 2 centi, de jónak tűnik. Ami még jó benne, hogy az összes intake fan-hez raktak porszűrőt, előre a 2 12-es venti elé, alulra a táp és a 12-es alá.

Negatívumok: a talpait felragasztani kellett, nem tudom mennyire lesznek tartósak, az elején biztosan tart a ragasztó de később?:S
Az anyagminőség a fémházat, és az oldallapokat illetően nagyon jó, de egyébként érződik a műanyagon, hogy ez nem egy harminc ezres ház, bár mást nem is vártam, ennyi pénzért ezt kapjuk, itt megjegyezném, hogy összehasonlítva egy CM 430-al, annál jobb minőségű.

Előljáróban ennyit, képek és hosszabb leírás még a héten várható. üdv

(#14) nismoka válasza Jim-Y (#4) üzenetére

nismoka
(addikt)

Mégis az ablakos shinobi lesz kék spectre felső ventivel és kék harisnyás kábelekkel. :) 1hét és remélem szerelek.

(#15) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

(#16) Jim-Y válasza Jim-Y (#15) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

És egy ilyet is találtam, a BitFenix storeban már kapható a fehér Shinobi Window : [link]

5.25" drive bay cover: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17) Zozzant

Zozzant
(őstag)

Megvan a shinobim:) Be is költöztem, Scythe Kaze Jyuni 500rpm hátul és 800rpm elöl, bántó a csend, a hűtés remek:) Csavartechnikában még van mit javítani néha azt éreztem én vágom a menetet:) Példás mennyiségűt adnak viszont a csavarokból. Legnagyobb sajnálatomra a 24-es tápvezetéket nem tudtam hátul vezetni mert hosszabbítóval sem elég hosszú, a 4 tűs táp sem ért el, hogy felül ki tudjam hozni hátulról így köztes megoldásként hátra vittem és feljebb előre hoztam. Bőven van hely a házban, a táp mellett el tudtam vezetni a 24-es vezetéket föl a procihoz a hátlapra gyorsrögzítővel rögzítve a pci slotok fölött. Néhány kép.

[ Szerkesztve ]

A pénznek ára van.

(#18) Jim-Y válasza Zozzant (#17) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Szép ;)

Bár én még vennék egy fekete logót és a dvd írót kivenném a házból, nagyon elrondítja így:D

Egyébként nyílván van még mit fejlődniük, de nagyon új cégről van szó, és szerintem amúgy jó úton haladnak.

(#19) Zozzant válasza Jim-Y (#18) üzenetére

Zozzant
(őstag)

Fehér logót vettem dvd író marad:) Majd elnézegetem valahogy útálkozva:)

A pénznek ára van.

(#20) Jim-Y válasza Zozzant (#19) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Jah, azt hittem, hogy ez a standard szürke, és amúgy meg vagy elégedve a házzal? HDD nem rezonál?

(#21) Zozzant válasza Jim-Y (#20) üzenetére

Zozzant
(őstag)

Ja fehér, csak nem olyan fehér mint a ház... vagy másképp csillan rajta a fény mert más anyag. Nagyon jó ház, hdd nem rezonál egyáltalán, kézi tekerős csavarok jártak hozzá (core).

A pénznek ára van.

(#22) nismoka

nismoka
(addikt)

Alakul az enyém is csak valami proci hűtő kell még. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Zozzant válasza nismoka (#22) üzenetére

Zozzant
(őstag)

Szép kék!:)

Jim-Y: átértékeltem, és beszereztem egy fekete előlapot:)

[ Szerkesztve ]

A pénznek ára van.

(#25) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

ÚJ! BitFenix kiegészítők -> link

(#26) albert8 válasza Zozzant (#17) üzenetére

albert8
(addikt)

Jujjj ez de odaver :Y
nagyon nagyon szép és jó

ebbe beleszerettem Jim :B

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#27) Jim-Y válasza albert8 (#26) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Asszem, szépen is néz ki fehérben, főleg ilyenre megcsinálva,csak a sima bitfenix fekete logóval, én is csak a sárgásodástól való félelmem miatt nem vettem fehéret, bár ha többeknek beválik, akkor lehet beújítok majd valamikor:)

(#28) albert8 válasza Jim-Y (#27) üzenetére

albert8
(addikt)

Ez egyszerüen gyönyörű :Y
és nagyon jó elképzeléseim vannak hozzá :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#29) Jim-Y válasza albert8 (#28) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Én egyszer a mesheket szeretném füstös plexiből legyártatni, és hátulról megvilágítani, illetve a logót is le fogom gyártani ilyen plexiből ^^

(#30) albert8 válasza Jim-Y (#29) üzenetére

albert8
(addikt)

Akkor gondolom a plexi mögé pedig egy LED?vagy nem?
az nagyon jó ötlet lenne :K

(#31) Jim-Y válasza albert8 (#30) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Hát, igen ennek úgy lenne értelme:P Szerencsére van ott hely LEDnek :) Mondjuk így elveszteném az előről szívás lehetőségét, mert nem perforált lenne, hanem sima plexi, ugye ezen keresztül nem tudna szellőzni, de másik terv, hogy mivel nincs ODD-m, ezért kéne csinálnom egy Scythe Kama Bay szerű cuccost, amit beillesztve a 3 5.25-ös helyére, mögé egy 12-es ventit tudnék rakni, ami direktbe a cpu-ra küldené a levegőt, a megmaradó első venti pedig alulról szívna annyit, hogy hűtené a HDD-t, már csak meg kéne csinálni:D

(#32) albert8 válasza Jim-Y (#31) üzenetére

albert8
(addikt)

vagy winyókeret kiszed+ HDD-t egy scythe hdd házba pl himuro és meg van oldva :))

(#33) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

Jó áron kapható Shinobi Window. Érdemes lecsapni rá, ennél csak drágább lesz :/

(#34) tatabánya

tatabánya
(senior tag)

beszálltam egy Outlaw-al, az a kék led haláli, de legalább már nincs szükségem szemműtétre :))

(#35) Dexter-2000

Dexter-2000
(őstag)

bocsi rossz helyre ment :B

[ Szerkesztve ]

"It's not enough that I should succeed - others should fail"

(#36) Jim-Y válasza Dexter-2000 (#35) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Ezt most komolyan a BitFenix topikban kérdezed meg?:D Természetesen én a Shinobira szavazok, a sourcot ha megunod se tudod feldobni, a shinobit pedig igen, szerintem less meg egyet-egyet élőben és amelyik szimpibb azt vedd :)

(#37) Dexter-2000 válasza Jim-Y (#36) üzenetére

Dexter-2000
(őstag)

igen az lesz most már :)

"It's not enough that I should succeed - others should fail"

(#38) h1n1_900

h1n1_900
(senior tag)

Beújítottam én is egyet.
Hátra beraktam egy AC F12 Pro pwm ventit. Persze a venti nem bírta el a saját súlyát így hozzáért a kerethez és iszonyat idegesítő kerregő hangot adott ki. Na ezt megfogtam és úgy kitéptam, hogy csak úgy szakadtak a ventikábelek :W

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#39) nismoka

nismoka
(addikt)

Ha már ventiről van szó, hát a bitfenix ventillátorok ritka ócskák. :( Amit a házhoz adnak azok is zörögnek, "klattyognak" (12cm), és amit vettem felülre a 14cm spectre-nek elég nagy motor zaja van. A ház (shinobi window) amúgy jó, egyedül a HDD felfogatás lehetne rezgésmentes. Ki fogom az összes ventit cserélni Enermax-ra, az kussban van. :)

(#40) h1n1_900 válasza nismoka (#39) üzenetére

h1n1_900
(senior tag)

És akkor ráköltöd pluszba a ház árát :D
Nekem teljesen jók a bitfenix ventik :K

(#41) nismoka válasza h1n1_900 (#40) üzenetére

nismoka
(addikt)

Sajnos kénytelen vagyok mert az 5éves aerocool ventijeim is halkabbak mint az új bitfenixek. Lehet kifogtam a spectre-vel bár mástól is olvastam a problémáról, és a youtube videokban is meg van említve a dolog.

(#42) Jim-Y válasza nismoka (#41) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Szerintem én jó ventiket fogtam ki, egyet hagytam a házban, de az különösebben nem hangos :)

(#43) h1n1_900

h1n1_900
(senior tag)

Első gond megvan. A felső usb-k közül a bal szélső nem megy. A többi igen. Kábeleket is dugdostam már pedig a lapon :(

(#44) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

Na, jelentkeztem a BitFenix rating contest-re a cikkemmel. A handycap a nyelv miatt azért megvan, de remélem azért csurran, cseppen valami:P

(#45) Genji

Genji
(őstag)

Mi a különbség a Window és a sima közt? Csak a plexi? Akkor nem értem miért olcsóbb a plexis.

(#46) Jim-Y válasza Genji (#45) üzenetére

Jim-Y
(veterán)

Az, hogy olcsóbb sok helyen a plexis az egy maraha nagy geg, ugyanis a window verzió több helyen is eltér a simától pozitív irányban, ajánlom figyelmedbe ezt a cikket. Itt le vannak írva a különbségek. üdv

(#47) Genji válasza Jim-Y (#46) üzenetére

Genji
(őstag)

Köszi, akkor a window jobb választás, iponon olcsóbb. Matterhorn is elfér benne szal valszeg ezt veszem. :K

(#49) Jim-Y

Jim-Y
(veterán)

BitFenix Raider

USB3
Elforgatott HDD-k
letisztult design plus forint miatt magas, 79 euros ár :/

(#50) Pribi

Pribi
(senior tag)

Sziasztok!

Előlapi USB3-as kivezetést nem tudjátok hol lehetne venni? Arra lenne szükségem, de sehol nem találom.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.