Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) joysefke válasza Egon (#2098) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem azt mondtam, hogy az irodai alkalmazottak butak vagy ilyesmi :)

Annyit mondtam, hogy: manapság nehéz ezzel jó pénzt keresni, míg egy JÓ szakmával
vannak jó kilátások (van esélyed dobni a nagy kockával és 6 ost is dobhatsz)
És nem biztos hogy egy szorgalmas szakmunkás akinek jó szakmája és állása van az az érettségi hiánya miatt alacsomyabbrendű lenne mint mi nagyon okos és művelt emberek.

Manapság minden hülyét átrugdalnak az érettségin, nem olyan nagy dolog megszerezni, ezért nem tekinthető a műveltség zálogának.

4,5 volt asszem az érettségi átlagom, előre volt 3 tárgyból ötösöm
nyelvvizsga német
OKTV 7 FIZ
OKTV 1X MATEK

többi négyes lett.

De ez nem egy nagy dolog, tudom, hogy semmit nem érnék a nagy oktvmmel meg ezekkel, ha érettségivel kéne dolgoznom,
mjg egy jó szakmunkás szakmában el tudom képzelni, hogy szívesen dolgozzak.

(#2102) joysefke válasza joysefke (#2101) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én is azért mentem jó gimibe, végeztem egyetemet, mert aszüleim azt akarták.
Az volt a trendi :))

Vannak emberek akik nem engedhetik meg maguknak, hogy a gyerekeik 8+4+5 évet
járjanak iskolába, mert nincs rá pénzük. Erről pedig a gyerek tehet a legkevesebbet, ezért nem kell lenézni.

(#2103) joysefke válasza joysefke (#2102) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bocs a hengnemért mindenkítől aki esetleg sértve érzi magát, de amikor elolvastam azt a megszólalást elszakadt a cérna.

Alig van dolgozó ember kis országunkban, aki nettó befizető, és mégis őket nézik le :(

(#2104) joysefke válasza joysefke (#2101) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem akartam megsérteni azokat sem, akiknek csak akármilyen diplomája, papírja van az érettségi mellett, nincsen velük semmi probléma.

A probléma szerintem ott van, hogy az a ternd, hogy

A gyerek mindenképpen gimibe menjen, utánna meg tökkmindegymilyen fősuliba,
és szerezzen valamilyen papírt. Még akkor is, ha utál a padban ücsörögni és elméletet tanulni, akkor is ha utálni fogja leendő ''értelmiségi'' munkáját és sokkal szívesebben és hatékonyabban végezne szakmunkásmunkát, feltéve, hogy lenne presztizse, megbecsülése. (És otthon nem azt sulykolták volna a fejébe, a kétkezi munka az szar,
mennyé szerezzél papírt)

Nem kell mindenkinek informatikusnak, jogásznak stb stb lennie,
nincs szükség ennyi diplomás emberre.
Ha valakinek NEM EHHEZ van tehetsége akkor minek erre kényszeríteni, hogy beiratkozzon egy olyan főiskolára a keservesen elvégzett gimi után, amit
utál, amivel alig fog pénzt keresni, nagy avószínűséggel elvégezni sem fogja, és
felveszi ráadásul a diákhitelt, amit egész életében törleszthet.
Csak azért, mert lenézzük a munkásokat élből, és a többi haver is egyetemre jár, és
milyen marha jó bulik vannak a tanulás helyett.

Ezt a témát részemről befelyeztem, nem offolok többet ide



Állítólag most picit lejjebb fognak menni a benzinárak, nem is baj, 3 hete ott áll a kocsim a parkolóban, mert nincs kedvem 280FT os benzinnel utazgatni.

Ha 260 Alá megy, akkor hajlandó vagyok valamelyik 7végén hazakocsikázni :)

[Szerkesztve]

(#2105) Vallon


Vallon
tag

Figyu tényleg nincs baj, de a PH-n már ezer helyen dúlnak a harcok. Ezeknek a harcoknak az első áldozata a viccrovat volt. Ha így folytajuk, (magamat is beleértve) az egész fáradt gőz pihentetve lesz.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#2106) joysefke válasza azzio (#39) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hogy végre valami témábavágót is hozzászóljak:

Szerintem is be kellene vezetni valamilyen korlátozást, ne szerezhessen akárki jogosítványt.

Eddig volt is ilyen korlátozás, márpedig a 8 általános, ezt most eltörölték (vagy tervezik).

A 8 általános és egy teszt, hogy a jelentkező írni, olvasni tud-e szerintem megfelelő szűrést biztosítana.

3 éve csináltam a jogsit, kisvárosban, és az oktatóm mondta, igen sokan jelentkeznek jogsira, akik még olvasni sem tudnak. No comment

Azt tőlem ne kérdezzétek, hogyan kapnak ezek a személyek jogsit...
Mert kapnak, sajnos

[Szerkesztve]

(#2107) kymco válasza joysefke (#2104) üzenetére


kymco
veterán

Ha 260-ra vársz, akkor a kocsid sokat fog pihenni.....

www.refujvaros.hu

(#2108) kymco


kymco
veterán

Más. Amikor katona voltam olyan techinkán, ami egy jófajta orosz autó, az URAL alapjaira épült. 100 liter benzint fogyasztott százon. Egy hadgyakorlat már abban az időben is drága volt a benzinköltség miatt..... Nem is gyakorlatoztunk túl sokat

www.refujvaros.hu

(#2109) kymco válasza opi (#2089) üzenetére


kymco
veterán

Te úgy gondolod, hogy a másik választása estén nincs a hurikán, az iraki háború, nincs az olajkartell kezében az árképzés, és az általuk felemelt jövedéki adót csökkentették volna? Naív vagy..... Nem csipem a maiakat, de realitásérzékem van...

www.refujvaros.hu

(#2110) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok megérkezett a felmentő sereg német vegyészek formájában:
Bővebben: link

Megfelelő katalizátorok segítségével szerves anyagokból dízelolajat állít elő.

Az eljárást szabadalmaztatták, már működnek üzemek.

Az indexen is volt egy idiota cikk:

Macskaetemekből dízelolaj vagy valami ilyesmi volt a címe.

Most a termék homepage-jának nyítóoldalára csak azután tudsz belépni,
miután elolvastad, hogy ökörség a macskatetemes baromság :)

Na ennyit az indexes hírek korrektségéről:

-Viccet csinálnak egy új technológiából
-Elfelejtik(észre sem veszik) annak nagyságát, lehetőségeit hangsúlyozni.

Igaz is, egy ilyen címre hogy ''Macskaetemekből dízelolajat állítanak elő német vegyészek'' többen kattintanak, mint egy értelmes picit tudományosabb címre.

És a cikkben meg ráadásul azt hangsúlyozzák, hogy morálisan mennyire megkérdőjelezhető az új technológia, mert az állatvédők is megmondták...
:(
:)

[Szerkesztve]

(#2111) DaSilva válasza joysefke (#2110) üzenetére


DaSilva
senior tag

nem akarom a szárbaszökkenő lelkesedést térdenlőni, de ez azért még nem a hasraesés kategória. a széndioxidot visszaredukálni szénhidrogénné, na az lesz majd hasraesés meg :R
(a növények pár milliárd év evolúcióval a hátuk mögött ~0,5% hatékonysággal csinálják, úgyhogy nem lehet könnyű biznisz)

huss, fohászom száll feléd

(#2112) faster válasza joysefke (#2110) üzenetére


faster
nagyúr

Az indexes cikk azóta a helyére került:

Bővebben: link

(#2113) sbazsi válasza joysefke (#2106) üzenetére


sbazsi
veterán

''Szerintem is be kellene vezetni valamilyen korlátozást, ne szerezhessen akárki jogosítványt.''

És mit érnél el vele???
Bővebben: link
:(((

(#2114) joysefke válasza DaSilva (#2111) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Miért kéne széndioxidból előállítani a CHt?

Éppen az a lényeg:
Előállítják a biomasszát nagy mennyiségben, ez a gép pedig rövid úton
gázolajat csinál belőle.

Pontosan így jöttek létre a nagy földgáz és kőolajmezők:

Elhullot állatok teteméből és talán növényekből a föld alatt nagy nyomáson és magasabb hőmérsékleten hosszú idő alatt gáz és olaj keletkezett.

Na ez a cucc állítólag katalizátorok segítségével felgyosítja a folyamatot.

(#2115) doc válasza sbazsi (#2113) üzenetére


doc
nagyúr

azert nem semmi, hogy a bomos hogy birta a gyurodest, karcolas nelkul meguszta az allatja...
viszont a harom ev nevetseges. egy jo ugyveddel max. 1 evet leul, aztan gyilkolaszik tovabb. legalabb 10-15 evre ketrecbe zarnam, sot, ha tobben lattak mar korabban is igy szaguldozni, akar meg tobbre is. megerdemli.


[Szerkesztve]

(#2116) joysefke válasza sbazsi (#2113) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Most erre nem tudok mit mondani, de természetesen az ilyesmit
(halált okozó közuti baleset gondatlan okozása jogoítvány nélkül, forgalomból kivont autóval) lehetne jóval súlyosabban büntetni.

Bazmeg kioltott egy emberéletet, és max 3 évet ül. :(

Talán még füves cigiért is lehet ennyit kapni

(#2117) joysefke válasza sbazsi (#2113) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pénzt mernék rá tenni, hogy nincs meg a 8 általánosa és talán írni sem tud.
(csak max a Deákokat ''megolvasni'')
:(

(#2118) Tsunami válasza joysefke (#2116) üzenetére


Tsunami
senior tag

Lehet annyit simán. Mellesleg olyan 10 év járna ezeknek. Amiből leűl mondjuk 6 évet, és nem kaphat mondjuk 15 évig jogsit.. Nem szándékos emberölés, nem előre megfontolt, nem közvetlenűl az ő hibájából történt, tehát semmiképp sem kaphatna annyit mint egy ''normális'' emberölésért.

''három a kettő tizen''

(#2119) scang válasza faster (#2093) üzenetére


scang
senior tag

pont ezt akartam mondani, írni én is.
szegényke, a második hozzászólása volt, és nem ismer titeket a poltopikból;]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2120) sbazsi válasza Tsunami (#2118) üzenetére


sbazsi
veterán

ma reggel bemondták az egyik rádióban, hogy hazaengedték.

De minek???

szándékos - nem szándékos, nem mindegy?

120-szal a városban
jogosítvány nélkül
forgalomból kivont auto
1 ember meghalt, több sulyosan megsérült.

mi kell még hogy lecsukják (nem csak egy-két évre gondolok)? esetleg ittasan/drogosan vezessen?elüssön egy diákosztályt? rendőrt öljön?

:(((:(((:(((

(#2121) scang válasza kymco (#2108) üzenetére


scang
senior tag

én si soför voltam, nem az a legnagyobb gond, hogy az ural, uaz, mennyit kajázott, hanem, hogy mennyit loptak el tisztek.
egyébként ma is sok ilyet finanszírozunk.

Bővebben: link

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2122) csibor válasza Tsunami (#2118) üzenetére


csibor
őstag

Milyen szándék nincs?Lejárt forgalmi,nincs jogsi.30<120.Ez nállam kimeriti a szándékos emberölés fogalmait.

(#2123) kymco válasza scang (#2121) üzenetére


kymco
veterán

Biztos loptak, de azért ennek jó pár tonnát kellett megmozgatnia. A technika is urali volt :).

www.refujvaros.hu

(#2124) Tsunami válasza sbazsi (#2120) üzenetére


Tsunami
senior tag

Biztos egy lezsírozott ügyvéd bebizonyította, hogy éppen akkora G nyomás érte a csávót, hogy elsötétűlt elötte a kép, ezért le akart húzódni látatlanba az út szélére, hogy ne veszélyesztesse a forgalomban haladókat:) ''ejnye bejnye kisfiam kérlek ilyet többet ne csinálj, mert a burzsúly szüleidet így lejáratod''

''három a kettő tizen''

(#2125) Tsunami válasza csibor (#2122) üzenetére


Tsunami
senior tag

Az hogy lejárt a forgalmi és nincs jogsi, azért max pénzt fizet, és köze nincs a szándékos emberöléshez, mert csak papirjai nincsenek.

''három a kettő tizen''

(#2126) Loretto válasza kymco (#2108) üzenetére


Loretto
veterán

Ez volt a ''peregyes'' nemde?

Soirée...

(#2127) faster válasza csibor (#2122) üzenetére


faster
nagyúr

Szándékos emberölés az, ha valakit meg akarsz ölni, ezért hajtasz neki a kocsival.

(#2128) kymco válasza sbazsi (#2120) üzenetére


kymco
veterán

Mert nem álltak fenn a feltételek az előztes letartóztatásra. Az ítélet után csukják majd le.
A feltételek pedig nagyjából, a teljesség igénye nélkül:
1, Nem áll fenn a bűnismétlés veszélye (a totálkáros autóval már nem furikázik)
2, Nem áll fenn a bűntársakkal való összebeszélés veszélye (egyedül vezetett)
3, Nem áll fenn az elrejtőzés veszélye (becsszóra!)
Ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor nem igen zárják be az ítélethozatal előtt.

www.refujvaros.hu

(#2129) scang válasza Loretto (#2126) üzenetére


scang
senior tag

per kettő

egy per kettő

de volt pereggyes is.
Szombathely.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2130) kymco válasza doc (#2115) üzenetére


kymco
veterán

Mivel nem volt jogsija, szerintem kb 5-öt húzhatbak rá, és azt a legjobb esetben harmadolják. De aki így bekerül a börtönbe, lehet, hogy a cellatársaktól kapja meg az igazi büntetését....

www.refujvaros.hu

(#2131) Tsunami válasza kymco (#2128) üzenetére


Tsunami
senior tag

1. Ez is mekkora baromság:) Simán beül egy másik kocsiba...
2. És ha otthon beszélték meg?:D
3. hogyne:D

''három a kettő tizen''

(#2132) kymco válasza Loretto (#2126) üzenetére


kymco
veterán

péhuszonegy...

www.refujvaros.hu

(#2133) kymco válasza Tsunami (#2131) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem csak a szándékosnál érdemes mérlegelni alapvetően a bűnismétlés lehetőségét.....

www.refujvaros.hu

(#2134) sbazsi


sbazsi
veterán

utasa az viszont volt.
másik autoba simán beleülhet, és szerintem attól sem tart, hogyha lett volna, bevonták volna a jogsiját.
ja, és szerintem nem burzsujak a szülei, mert
1 nem hagyják, hogy az autot kivonják a forgalombol
2 nem sok olyanról hallok, hogy ne lenne jogsija 29 éves korára...
3 ha annyira burzsuj, hogy soförrel jár, akkor se hagyná az 1 pontot.

:P:D

(#2135) maross válasza kymco (#2107) üzenetére


maross
veterán

elobb lesz az 360 :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2136) fokukac válasza maross (#2135) üzenetére


fokukac
nagyúr

vagy 3,6 euró... ;)
(mint a 3,60-as kenyér... :D)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2137) sbazsi válasza fokukac (#2136) üzenetére


sbazsi
veterán

zsömle...

(#2138) DaSilva válasza joysefke (#2114) üzenetére


DaSilva
senior tag

azér, mer akkor nem kell biomasszát előállítani aka erdőt kiirtani, hogy gazt termelhessünk.
a már meglévő szántókon kaját termelünk, ugye.

huss, fohászom száll feléd

(#2139) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Csak ne haborogjunk annyir avartuk a nyugataot hogy csak na: - )))
Na aug vegen allig kapta hujjet mikor meglattam a 1.4euros 95-otos ara a hollan falvakban... allitolag azota sme lett ocsobb mult heten mat 1.6-nal tartott:- )))

udv

neduddki

p.s.:- )))
ellenebn sajat bevallasuk szeritn 3500 az atlagfizates, es rohatt sok a biciklista is:- ))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2140) fokukac válasza neduddki (#2139) üzenetére


fokukac
nagyúr

sok hülye magyar is megtanulhatna biciklizni, legalább addig, amíg jó az idő... :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2141) bandiras2


bandiras2
senior tag

Akinek meg van kertes háza, az építhet erjesztő-lepárló combót. Minden ami megterem a sok gaz között, és nem kerül elfogyasztásra, mehet a lecsóba, és tisztaszesszé lehet párolni. Benzinhez adagolva 50% os keverékkel gond nélkül járathatja az ember a kocsiját vele. Hogy totál zöldek legyünk, akár napkohóval is hajthatjuk a desztillálót tüzifa helyett:))

A skandinávok már gyártanak vegyestüzelésű volvókat is, önszabályozó injektorral:C

[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2142) bandiras2


bandiras2
senior tag

http://index.hu/homar/index.php?more=1&title=gazdasagos_biodizel
TESCO gazdaságos tankolás dízelbe:C Csak dízel autót veszek;]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2143) rdi válasza bandiras2 (#2141) üzenetére


rdi
veterán

És az mennyibe kerülne ?

Fej! Tor! Potroh!

(#2144) bandiras2 válasza rdi (#2143) üzenetére


bandiras2
senior tag

Úgy olvastam, valahol a neten(google etanol), hogy minimálisan drágább az ilyen volvo. Azért kell bele a szabályozás, mert az alkoholnak kisebb az ereje, ergo több kell belőle egy kicsit: +30/50%, ha tisztaszesszel megy. Keverékkel kevesebb. Bioszesz? tartály a pincébe, vagy a kert alá, és mehet bele minden ami megterem. Napkohó? www.tuningnet.hu :DD

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2145) bandiras2


bandiras2
senior tag

http://www.nol.hu/cikk/373206/
Na itt a cikk a VOLVO ról. + egyéb alter autók is szerepelnek a cikkben.
http://www.origo.hu/auto/ujdonsag/20050425etanoluzemu.html
SAAB.

[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2146) joysefke válasza sbazsi (#2120) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A drogos állapotban vezetés megvolt Császár Elődnél is.
Előd ismerőse szerint a kiérkező zsaruk kértek tőle autógrammot.
Ráadásul a biztosítása sem volt befizetve és a bizonyítékul szolgáló
vérminta eltünt :)

(#2147) doc válasza joysefke (#2146) üzenetére


doc
nagyúr

azért megint más egy császárelőd mint egy kovácsjános...
az előbbi soha nem fogják komolyan befenyíteni, helyette kapja a kovácsjános is a szigort... :(

(#2148) tildy válasza joysefke (#2146) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt már talán mondtam máshol:
-nem tudoka pontos történetet, de:
-fű két nap után si kimutatható a vizeletből
-speed szintén
-és még jó pár drog.

Tehát ha én mondjuk elszívnák szombaton egy joet, és kedden a rendőrök ''megszondáztatnának'' , drogra kiterjedten is, akkor azt bebuknám. Holott, kedden én már abszolút nem vagyok a fű befolyásoltsága alatt. Nem akarom véédeni Elődőt, a fenti agymenetem csak egy kitalált történet...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2149) spirit007 válasza tildy (#2148) üzenetére


spirit007
senior tag

''Nem akarom véédeni Elődőt''

Nem is kell , felelőtlenül/szabálytalanul vezetett és halálra gázolt egy embert .
''Megúszta'' a ''jó'' ügyvédei segítségével , a lelkiismeretével meg számoljon el ha tud/van neki ...


A benzinárról :
Nem vettem észre , hogy kevesebb autó közlekedne az elmúlt hetekben a magas benzinárak miatt .
A TV-ben látottak alapján meg nyílvánvaló , hogy szépen mindenki beépíti a szolgáltatási árakba , majd ha esetleg csökkenni fog az ár akkor egy kis extra profithoz jutnak ...mivel mindenki a taxisokhoz hasonlóan gondolkodik
''árat csökkenteni nem fogunk , legfeljebb nem emelünk ''

(#2150) hobizoli válasza tildy (#2148) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A vizeletbol nem csak 2 nap utan hanem kesobb is kimutathato, verbol meg megkesobb is.


hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.