Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43301) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#43299) üzenetére


Dani_kp
őstag

A' zinternet van lementve. ;]

https://ingatlan.com/33821564

(#43302) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Gyálon esik a hó. Ti gondolom már lapátoltok, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#43303) grafnet válasza csuvicsuva (#43302) üzenetére


grafnet
veterán

Hát - sajnos - nem.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43304) Dani_kp válasza csuvicsuva (#43302) üzenetére


Dani_kp
őstag

Itt nem kell lapátoli most, se szerintem később sem.
A füvön éppen, hogy megmarad, az aszfalton viszont egyből elolvad.

https://ingatlan.com/33821564

(#43305) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43304) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ebből sem lesz szánkózás. :(

(#43306) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#43305) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ha szerelsz kereket a szánkóra akkor mehet a buli. De nyilván olyan telek nem lesznek már, mint 10+ éve.

https://ingatlan.com/33821564

(#43307) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43306) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem, majd húsvétkor üt be megint. ;]

(#43308) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#43307) üzenetére


Dani_kp
őstag

Bánja a f@szom, csak ne június végén havazzon, amikor megyünk nyaralni ;] :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#43309) grafnet válasza Dani_kp (#43308) üzenetére


grafnet
veterán

Ezzel én is így vagyok! :DDD

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43310) zetor2000 válasza Stylewars_kp (#43299) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt is, mert "Valaki beszorult egy Zetorba" :D
Amúgy házi mindenes, meg családtagok / imerősök lomtára is. Emellett kameraképek rögzülnek rá.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43311) zetor2000 válasza Dani_kp (#43301) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az IS. 2x, mert fő a biztonság. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43312) Stylewars_kp válasza zetor2000 (#43310) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Időközönként szelektáld. Aztán másnap pont kell :DDD

(#43313) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43308) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Abba’ a forróságba’ még havat is lapátolni. :DDD

(#43314) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#43313) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hátha addigra lesz vagy 5-600 ft egy sör, de remélhetőleg az is csak 4 decis :DDD úgy majd elviselhetőbb lesz abban a nagy melegben a lapátolás :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#43315) Dani_kp válasza zetor2000 (#43311) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nem semmi mennyi adatot megtartassz. Kamera felvételből nem szelektálsz? Vagy ez nem ilyen ház körüli megfigyelés, hanem családi nyaralós videók? Mert ha az utóbbi, akkor nem csoda ha gyorsan telik a tárhely.

https://ingatlan.com/33821564

(#43316) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43314) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Borsodit elcsíptem 230-ért. De a legtöbb italboltban 330. He van? Kőbányai 290? Mi van?

(#43317) zetor2000 válasza Dani_kp (#43315) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem családi videók. "Biztonsági" kamera felvételek.
Meg csomó sorozat, film, zene, kecskeporesz... mind nyeli a helyet.
Nyilván van, ami nem pótolható, másik része simán elérhető akármikor a netről megint, ha kéne.
Szelektálni lusta vagyok :) Ami régi cucc, azt néha törlöm, de ahelyett van ugyanaz újabb kiadásban, nagyobb méretben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43318) Stylewars_kp válasza zetor2000 (#43317) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

De ha nincs esemény a kamerán, akkor minek tartod meg a felvételt?

(#43319) zetor2000 válasza Stylewars_kp (#43316) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ma vettem valami Svijani akármit. 599 / Spar, 0,5l/doboz. Állítólag finom. Svijanit már ittam, csak nem ezt. Svijansky kníze vagy mi. Csomó karaktert nem tudok leírni belőle, mert csehszlovák karakterekkel gondba vagyok, melyik kombináció írja :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43320) zetor2000 válasza Stylewars_kp (#43318) üzenetére


zetor2000
senior tag

1 hét rögzül, az megy ilyen körkörös izében. Ha esetleg kéne, hogy ki mikor merre, akkor legyen meg. Ennyi. A nagyja a tárhelynek kábé egy adattal teli szemétdomb. De kell egy kicsit nagyobb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43321) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#43316) üzenetére


Dani_kp
őstag

Kövezz meg, de nem szeretem a magyar söröket. Félreértés ne essék, megiszom a borsodit, sopronit, ászokot meg a kőbambit (főleg a 2 lityiset :DDD ) is. De ha "ízvilágot" nézek, akkor nekem a staropramen, kozel és a becks a nyerő.
Ha valami 'különlegesre" vágyok akkor meg a soproni ipa és apa sörei nagyon jók.

Amúgy meg a héten a nálunk lévő reálba volt leértékekve csíki sör, 215 ft + üveg. Sajna csak 3 üveggel volt, de esténként az is elég volt öblögetni 1-1 üveggel a 2x3 cent házi mellé.

https://ingatlan.com/33821564

(#43322) Dani_kp válasza zetor2000 (#43317) üzenetére


Dani_kp
őstag

Régen én is "halmoztam" a filmeket, sorozatokat illetve játékokat, amíg volt időm és konfigom rá, meg persze olyan játék, ami érdekelt is.
De én már csak streamingen nézek meg bármit is, igaz oda később kerül fel jó pár film, mint torrente, de amúgy sincs időm ezekre egyből, szóval nem gond kivárni. Ellenben ami bosszant, hogy 4 "előfizum" is van és így is van olyan film, ami egy 5. szolgáltató kínálatába kerül fel, ez a Top Gun: Maverick lesz, na ezt az egyet fogom majd letölteni.

Illetve most van egy ps4-em, amit 2 éve kaptam, de a két kezem elég megszámolni, hogy mennyit játszottam rajta.

https://ingatlan.com/33821564

(#43323) NoLF válasza Dani_kp (#43321) üzenetére


NoLF
addikt

Licensz alapjan ezeket is itthon fozik itthoni vizzel, tehat lenyegeben magyar sort iszol ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43324) zetor2000 válasza NoLF (#43323) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egyet tudok, amit ugyan idehaza főznek, de mindene egyezik az eredetivel az a Heineken. Haver volt évekig területi képviselőjük. Neki elhiszem, hogy hoztak minden alapanyagot a hollandok, és idehaza csak a főzés történt.
A többi valóban licensz, kivéve a "kurrensebb" söröket. Staropramen Cerny (barna), Nefilterová (szűretlen búza), talán a Kozel barnasöre is még kinn készül, Löwenbrau, Gösser ("Ausztria legjobb söre" itt készül? :-) ), Budweiser / Pilsner szerencsére még a kinti.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43325) zetor2000 válasza Dani_kp (#43321) üzenetére


zetor2000
senior tag

Soproniból nekem az 1895 jött be nagyon. Azt majdhogynem melegen (szobahőmérséklet) is meg tudom inni. Persze hidegen azért sokkal jobb.
Hazaiakból az Arany Ászok nekem teljesen vállalhatónak tűnt eddig, pedig nem tűnik nagyon nívósnak, de egynek jó. Dreherből kocsmában a hidegkomlós is iható volt eddig.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43326) BaKeSZ87 válasza zetor2000 (#43324) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Na a barna Kozel nekem hatalmas pozitív meglepetés volt, szerintem megéri az árát. Amúgy a német búzasöröket meg a cseh lágereket csípem, volt szerencsém Prágában csapról Pilsner Urquellt inni, na az qrwa jó volt.

(#43327) NoLF válasza zetor2000 (#43324) üzenetére


NoLF
addikt

kivéve a vizet természetesen, mint legfőbb alapanyag ;)
az összes licensu alapján főzött sör ugyanozokból az alapanyagokból kell, hogy készüljön (úgyis import kvázi az összes odakint is), de a vizet nyilván nem az eredeti helyről hozzák egyiknél sem, és nyilván kezelés után sem lehet ugyanolyan, mint egy máshonnan érkező víz.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43328) zetor2000 válasza BaKeSZ87 (#43326) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a Krusovice. Abból is a barna, de a világosat gyakrabban innám, mert az ilyen átlag, a barna meg amiko kicsit jobb a hangulat. Vagy esetleg főzéshez használni, mint segédanyag. Nyilván a séf (én) is kell, hogy megkóstolja, nehogy rossz legyen az étel.

Prágában - amikor ott voltam - nekem legjobban egy Postrizinsky esett. Barátném mondta, menjünk villamossal, ameddig lehet... Ez egy ilyen észak-déli járat volt, a 3as. Mi "délen" laktunk, átmentünk a Moldva másik oldalára, azt onnan még jó sokat. Közben tűzött a nap, a villamosos hídon meg felújítás volt. Nem mentünk el a járat végéig, de már erősen kertvárosban szálltunk le, ahol se kajálda, se trafik, se kocsma... illetve, kocsma az még lett volna, csak Stella felirat volt rajta, azt meg nem akartam inni. Sétáltunk vissza a napon, amúgy is arra lejtett az út, de egyre melegebb lett. Felszálltunk a visszafelé menő villamosra, amit vagy nem kellett volna, vagy időben le kellett volna szállni, mert ~20 percet állt a tűző napon. Na, a kezdeti szomjúság az erősebb lett kicsivel, és mondtam, hogy ahol meglátom az első sör feliratot, ott leszállunk. Ez egy "Üvegtigris" féle lakókocsi volt, a Moldva partján. Ide jártak a hídfelújító melósok is. Jó kis kátrányszag terjengett, aszfaltoztak...
Néninek mondtam, hogy egy világost meg egy barnát, de iziben... Olyan volt a lakókocsi oldala, hogy rajta volt 2 sör, meg hogy mennyi, egy fehér karikában. Az ár felül volt ragasztva egy matricával, és egy másik ár volt rajta. De az eredeti matricán lévő szám átütött, és erősebben látszott, mint amivel felülírták...
Na, itt csapolt a nénnye Postrizinsky akármit. Irtó finom sör amúgyis, kiizzadva-melegedve meg pont jó volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43329) zetor2000 válasza NoLF (#43327) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fene tudja.
Ennek nem kérdeztem utána. Közben meg ez a haver klímaszerelő lett, de előtte volt még pár évet a Carlsbergnél is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43330) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43321) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Annyira én sem rajongok értük. Csak azt iszom meg amiben nincs kukorica dara vagy gríz. Covid előtt voltam Csehországban. Baromi jó söröket ittunk egy morvaföldi sörözőben. Helyben főzték a malátát.
De a bevásárló központ alsó polcos sörei is lényegesen jobb minőségűek voltak, mint az itthoni sörök. Mindezt 0,5-0,8 eur/doboz áron.

(#43331) Stylewars_kp válasza zetor2000 (#43319) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem minden a márka, mert szerintem az argus sörök is egészen vállalhatóak.

(#43332) NoLF válasza Stylewars_kp (#43330) üzenetére


NoLF
addikt

azt hogy érted, hogy helyben főzték a malátát?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43333) zetor2000 válasza Stylewars_kp (#43331) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs nagy bajom az Argussal, csak tudjuk, melyikről van szó... :)
Egy (jó) pár főzdefőzi nagyjából ugyanolyan tipográfiával...Ha lapozgatsz benne, előjönnek az itthon is kapható sörök. Amúgy van ilyen nevű főzde is. :)
Az angol / holland mittomén milyenektől elvonatkoztatva, amit idehaza Argus néven a Lidl "saját" söreként árulnak, az valójában cseh és lengyel főzdék terméke.
Ezzel semmi baj nincs, 2 olyan ország, ahol jó söröket főznek. Én mondjuk magamtól nem ezt veszem le a polcról, de anyám rendszeresen ilyeneket vesz, azt engem is itat vele :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43334) Stylewars_kp válasza NoLF (#43332) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ott a malátabárban főzték. Csupromat meg megtöltötték 1,5 eur-ért.

(#43335) Stylewars_kp válasza zetor2000 (#43333) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nyáron amikor 200 alatt volt bevásároltam pár tálcával. Grillezéshez jó volt. Fűnyírás után még jobb. Medencés bulihoz szinte kiváló.

(#43336) BaKeSZ87 válasza zetor2000 (#43328) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Mi két metró megállónyira voltunk a reptértől egy hotelben, mellette volt egy ősrégi étterem és ott 3 féle sör volt csak, Pilsner Urquell, Krusovice meg valami szűretlen, másodjára szűretlent kértem csak a kislány nem értette, hogy unfiltered és megint Pilsnert hozott. Volt kiállítva valami marha nagy réztartály, azt írták, hogy abban tárolják a sört és így jobban megmarad az aromája, vagy valami ilyesmi. Mi tavaly voltunk Guns n' Roses koncerten de csak egy hétvégét töltöttünk ott. Pénteken reggel vonattal mentünk, szombat déletőtt kis csavargás a belvárosban, este koncert, vasárnap dél körül haza vonattal.

[ Szerkesztve ]

(#43337) NoLF válasza Stylewars_kp (#43334) üzenetére


NoLF
addikt

Ok, tovabbra sem ertem… mit foztek?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43338) zetor2000 válasza NoLF (#43337) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha engem kérdeznél, azt mondanám, hogy sört. Annak egy bizonyos szakaszában ez az eljárás történik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43339) zetor2000 válasza BaKeSZ87 (#43336) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, nekem annyi szerencsém van, hogyha sokat iszom, akkor csehszlovákul kezdek beszélni. :DA durva, amikor lengyelül :D
Viccet félretéve, nekem adatott némi orosz tudás, 5 évig tanították, ebből 1 évig rendesen. Az öt évből az első év általános alsó, ami ilyen himbilimbi, aztán 1 év komoly felzárkózás, mert tagozatos osztályba kerültem, aztán a maradék 3 év megint "limbó" volt, mert másik tanárt kaptunk. De azért maradt némi szókincs, és pár ilyen, ami a szomjhalál elkerüléséhez kell, az megmarad. A cseh / szlovák / orosz / lengyel (azért ez nem annyira, de mégis) elég sokban hasonlít a szavak tekintetében.
Azaz tudom, hogy a "nyefilterová" az a szűretlen. :)
A csehek nagyon nem szeretnek / akarnak angolul beszélni, pedig oda is rengeteg külföldi megy nyaranta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43340) BaKeSZ87 válasza zetor2000 (#43339) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Akkor legközelebb azt mondom :D

(#43341) public73 válasza zetor2000 (#43339) üzenetére


public73
aktív tag

"nyefilterová"
gyönyörű egy nyelv...ebből a szóból nekem egy porzsák nélküli rakéta porszívó jutna eszembe első hallásra... ;] :DDD

(#43342) zetor2000 válasza public73 (#43341) üzenetére


zetor2000
senior tag

:D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43343) Devid_81 válasza public73 (#43341) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Volt anno Cseh kollegam, a pumpa az pompicska-kent volt emlitve parszor ha jol emlekszem :D
Amugy magyar fullel vicces hallani ahogy beszelnek, de gondolom oda-vissza ervenyes :K

...

(#43344) zetor2000 válasza Devid_81 (#43343) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából magyar füllel minden cseh/szlovák film vígjáték.
Régebben volt ismerősök közt ilyen szállóige, hogy "cseszkoszlovenszká televizia práhá uvádí brigádá bitliszová odbládicská obládá..."

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43345) Stylewars_kp válasza NoLF (#43337) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Bocs. Sört főzték helyben vagy ott a közelben. Majd a pult mögötti hatalmas réztartályokban tárolták a sört. Egy hűtő berendezésen keresztül pedig csapolták nekünk a friss nedűt.

(#43346) Pacák válasza zetor2000 (#43339) üzenetére


Pacák
senior tag

Én hülye, a meló miatt nem mentem Prágába a párommal, meg a gyerekekkel. Ők is találkoztak a jelenséggel, hogy a szálloda éjjeli portása tüntetőleg nem volt hajlandó angolul és németül sem érteni. Végül leírták a szobájuk számát egy cetlire és úgy jutottak be.
Amikor itthon előre feltettem a telefonjára a cseh-magyar Google fordítót és elmagyaráztam, hogy használhatja, akkor szerintem nem volt itt fejben, mert eszébe sem jutott egyszer sem, de valahogy túlélték nélküle. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#43347) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Jól emlékszem, hogy volt itt valaki aki ATM karbantartással foglalkozott? Vagy még lehet ott is dolgozik.

https://ingatlan.com/33821564

(#43348) zetor2000 válasza Dani_kp (#43347) üzenetére


zetor2000
senior tag

[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43349) Dani_kp válasza zetor2000 (#43348) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönöm :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#43350) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43349) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ocean’s eleven? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.