Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) tááo válasza tááo (#10650) üzenetére


tááo
csendes tag

Egy cseppet megijednék:

Térfogat:

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#10652) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10653) tááo válasza tááo (#10651) üzenetére


tááo
csendes tag

Valaki tud-e Békéscsabán olyan mosógép szerelőt, vagy műszerészt aki javít mosógépvezérlő panelt?
Egy indesit mosógépé elszállt és az új ára meglehetősen borsos. Hátha meg lehet javítani olcsóbban. :U

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#10654) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez zsiiiir nagyon! :K

...

(#10655) Devid_81 válasza ZetorGumi (#10652) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mijez a bajszos-parasztos orulet mostanaban?
Mindenfele ezt latom. :)

...

(#10656) fero02 válasza tááo (#10653) üzenetére


fero02
veterán

A forrasztásokat nézd át! Anno muteromékénak csak annyi baja volt, de a szerelő már akkor is tízenezrekről ebszélt, de sikerült megelőznöm. Azóta is hiba nélkül üzemel (csak rohad...)

(#10657) ErikSon válasza tááo (#10653) üzenetére


ErikSon
csendes tag

Amennyiben nem sikerül megjavítani, akkor had ajánljam a birtokomban lévő eladó mosógépet. Megtekintheted munkaidőben az elektromos/bicikli raktárban. :)

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#10658) Morris válasza tááo (#10653) üzenetére


Morris
veterán

:D

Ugyanebben a cipőben jártam decemberben. Pont karácsony előtt. :o
Az eredmény egy új mosógép lett. Senki nem fogja megjavítani szerintem. Volt egy telefonszámom (egy telekgerendási volt mozdonyvezető aki mosógépszerelő), de történt egy telefon reset és elveszett. Egyébként ő mondta, hogy nincs esély a javításra. Ajánlott egy bontott vezérlőt 25k beszerelésért 3 hónap garival. Az új 55k.
Így vettem egy új mosógépet a médiában 0% thm-re.
Sajnos ez van...fogyasztói társadalom... :(((

mi a hibajelenség egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#10659) SipiBcs válasza tááo (#10653) üzenetére


SipiBcs
őstag

Akkor járvány van... nálunk is most ment tönkre. A használt programban nem akar centrifugázni!

Holnap felhívom cimbimet, szerintem valamelyik kollégája ért a mosógépekhez. Ha oké, akkor majd küldöm hozzád is! Nekem Siemens ment galyra! :(((

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#10660) sanzi89 válasza tááo (#10653) üzenetére


sanzi89
addikt

2 éves, alig használt Whirpool mosógép ment hasonlóan tönkre, a javítás majdnem annyi lett volna, mint egy új, szóval vettük egy újat...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10661) public73


public73
aktív tag

mindenki kapott tőle privit vagy csak én..... :F :U

(#10662) fero02 válasza public73 (#10661) üzenetére


fero02
veterán

:K

(#10663) ErikSon


ErikSon
csendes tag

Mivel látom rendesen működik az átok, ezért hamarosan licitálós hirdetés formájában
felteszem az eladó mosógépemet. :K

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#10664) public73 válasza fero02 (#10662) üzenetére


public73
aktív tag

jól van...megnyugodtam! :R
apropó!!!!
megy privi Neked Feró!!!!!
baj van Houston! :F

(#10665) 14adam válasza fero02 (#10656) üzenetére


14adam
addikt

a mi mosógépünket is majdnem kikellet dobni. Két kártya van benne,az egyik a motort vezérli a másik meg a többi funkciót. mindig kidobott egy hibaüzenetet,hogy nem jó a két kártya közti kapcsolat. Szétszedtem,kicseréltem benne a kondikat és megmenekültünk egy új vásárlásától

(#10666) Morris válasza SipiBcs (#10659) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanez történt nálunk is. Whirlpool...

(#10667) Dani_kp válasza Devid_81 (#10655) üzenetére


Dani_kp
őstag

Erre tippelnék... :U

https://ingatlan.com/33821564

(#10668) mezis válasza SipiBcs (#10659) üzenetére


mezis
nagyúr

Az én mosógépem sem akart centrifugázni. Tele volt vízzel, nem tudta leszívni, mert eldugult a lefolyó csövel.
Kitisztítottam a csövét, azóta megy mint a svájci óra.

mezis

(#10669) Devid_81 válasza Dani_kp (#10667) üzenetére


Devid_81
nagyúr

:R

...

(#10670) fero02 válasza 14adam (#10665) üzenetére


fero02
veterán

Úgy látom van itt minden fél-fajta hiba, ami csak előfordulhat egy géppel. Hogy rohadnának meg! :C

(#10671) fero02


fero02
veterán

Trololol :C

(#10673) fero02 válasza moha bácsi (#10672) üzenetére


fero02
veterán

Úgy tűnik, rá más szabályrendszer vonatkozik. :K

(#10674) Pacák


Pacák
senior tag

Látom itt is megy a mosógép mizéria. Nálunk a hűségesen üzemelő kilenc éves, felültöltős Whirlpool adta be az unalmast. Egyszer már volt javítva az elmúlt év tavaszán, most is ugyanazt a szerelőt hívtuk ki. Lebontotta az oldalát és nyilvánvaló volt a hibája: ledobta az ékszíjat. Visszatette a szaki, kézzel körbeforgatta, de megint ledobta az ékszíjat, mert ferdén állt a dob: ismét a dob tengelye törött le. Első alkalommal még kicseréltettük a törött tengelyt, kb. 12k -ba fájt, hogy emberünk vett egy felújító készletet, a műhelyben felcsavarozta egy bontott dobra és legközelebb mikor jött hozzánk, akkor egy az egyben cserélte az egészet. A régi dobot meg elvitte donornak a következő ügyfélnek. Ezúttal már nem javíttattuk meg, nincs humorunk részletekben kifizetni javítási díjak formájában egy új gép árát egy bizonytalan állapotú régi gépre. A felújító készletben egy utángyártott tengely van, ami nem sokat bírt. Vettünk egy új Whirlpoolt 65k -ért - ennél többet nem vagyok hajlandó áldozni ipari hulladékra, de legalább két év a garancia rá.

Pontosan tudom, hogy a régi Whirlpoolban még volt anyag, kb. 5kg volt a motor, az újakban kb 1kg. Az újnak a teteje ugyanúgy rohadni fog a zsanér felőli oldalon, mert belülről kéne valami alvázvédelmet adni neki, hogy mosószer és az öblítő oda folyik le, ahogyan kinyitják a fedelet - szerintem a hétvégén le is kapom és átfestem belülről a fedél alját. Mi évek óta nem teszünk semmilyen mosószert a tartóba, mindent a ruhák közé szoktunk tenni, csak az öblítős adagolóba teszünk felére/harmadára higított ecetet, a szerelő srác még csodálkozott is, hogy nálunk milyen szép fényes a dob és csak 7-8 éves korában kezdett szétrügyezni a rozsdától a régi gépen a tető.

Ha valakit érdekel a Whirlpool fedél szétszedése: a két stiftet kell kihúzni nyitott állapotban a forgástengelynél, aztán lejön az egész tető és onnantól már hozzáférhetőek a fedél csavarjai is. Nem is értem miért nem műanyagból öntik az egészet, hogy ne rohadjon el...

Az eladó nagyon rá akart beszélni minket egy Samsung elöltöltősre, de nem játszik a dolog, mert nincs hely a panelban. Csak az számít, hogy elférjen, viszonylag kevés vizet/áramot kérjen és legyen rá több év garancia, az sem szempont, hogy 1000 fordulatos legyen a centrifuga, mert a 800 fordulat is bőven sok. Az Electrolux/Zanussi itt ki is esett az egy év garanciával, az új Hajdú mosógépek meg sokat esznek.

Nuclear launch detected

(#10675) Morris válasza Pacák (#10674) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk ugyanilyen retek felültöltős whirlpool-unk volt.
Ezekkel tényleg az a baj, hogy a lenyitható fedélben van a mosószer adagoló. Ha az ember felnyitja mosás után, akkor nagyon szépen be tud folyni a víz a vezérlőhöz. Nekünk a fél panel tiszta rozsda volt. De még nem érte el az elektronikát.
Mi zanussit vettünk, aminél már közvetlen a dob fölött van az adagoló. Simán kivehető és tisztítható.
De ez a garancia kérdés is fura. A zanussira 1 évet adtak, amit kibővítettem 5 évre (+MM gar 8000ft-ért.)

Érdekes, hogy a zanussi és az electrolux is 1 évet ad, pedig szerintem valamivel jobb minőségű mint a whirlpool. :U

Az 1000-es fordulatú gép azért jobb mint a 800, mert jóval kevesebb víz marad a ruhákban. Persze 1200 és 1000 között már nincs számottevő különbség. Viszont az 1000-es fordulatú gépekben is 1200-as mechanika van.

(#10676) mezis válasza Morris (#10675) üzenetére


mezis
nagyúr

"Az 1000-es fordulatú gép azért jobb mint a 800, mert jóval kevesebb víz marad a ruhákban. Persze 1200 és 1000 között már nincs számottevő különbség."

1000-800=200, 1200-1000=200 (Ált. isk. alsó tagozat. ;]

A centrifugális erő pedig a sebesség (szögsebesség) négyzetével arányos.

Vagyis a víz eltávolítása szempontjából nézve még annál is nagyobb a különbség. :R

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10677) littlelion21 válasza mezis (#10676) üzenetére


littlelion21
addikt

Hagyjad, nem járta ki. ;]

(#10678) Pacák


Pacák
senior tag

Állítólag ugyanaz az 1 kg -os motor van mindegyik új Whirlpoolban... már bánom, hogy nem vettem ki a régiből az 5 kg -os régi motort, mit adnak a réz kilójáért? :DDD

800 - 1000 - 1200 kérdéskörhöz:

Nem gyűri nagyon össze 1000 -es fordulatnál a cuccot? :)

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#10679) Morris válasza mezis (#10676) üzenetére


Morris
veterán

Hiába. Nem számottevően hatékonyabb. Hidd el! Össze tudtam hasonlítani, mert szüleimnek 1200-es van, nekünk 1000-es. Alig van különbség a visszamaradt vízmennyiségben. Ellenben a vasalhatóság...Na az horror ha 1200-es centrizik!

littlelion21: Minek az? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10680) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mosogep topik...kockak,hol a p.na? ;]

...

(#10681) fero02 válasza Devid_81 (#10680) üzenetére


fero02
veterán

Gefffry fórumán! :K

(#10682) ko9 válasza Pacák (#10674) üzenetére


ko9
addikt

Nálunk évek óta a jó öreg régi felültöltős Hajdúk szolgálnak tökéletesen. A mostani is van cirka 20 éves. Édesapám potom pénzért vett vagy 5-öt, jópár éve, ebből összerakott kettőt (egyet nekünk, egyet nagyszülőknek), azóta sincs szinte semmi baj vele, ha van is, akkor se bonyolult házilag javítani. A programkapcsoló szokott néha elszállni, de ebbe még nem a "jóféle" digitális van, úgyhogy ez is javítható. Szerencsére a környéken a víz se kemény, úgyhogy ez se okoz problémát :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10683) Geby válasza ko9 (#10682) üzenetére


Geby
tag

Jaja. Nálunk is az van még. Kicsit kezd már az alja rozsdásodni, de minimális. Legutóbb volt benne egy csapágy meg egy ékszíj csere. Előtte meg vagy 5 évvel lengéscsillapítós lábakat kellett újakat rakni bele. Asszem ennyi. Ez is 20-on felül van.

(#10684) mezis válasza Devid_81 (#10680) üzenetére


mezis
nagyúr

Hiánypótló. :C

mezis

(#10685) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#10686) Devid_81 válasza mezis (#10684) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ooh en mar egy ideje ingyen is berakom, nem kell a nonek fizetni nekem semmit! :DDD

...

(#10687) geza12


geza12
aktív tag

Sajnos muszáj csatlakoznom a mosógép topichoz. :U

Érdekes hogy ma ment tönkre muterom 3éves Indesit mosógépe, nem csinál semmit :W

Bezzeg a régi orosz mosógépek 10-15 évet is kibírtak, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#10688) HUNHonlap válasza tááo (#10653) üzenetére


HUNHonlap
újonc

Szia!

Újkígyós ugyan, de megbízhatóak: http://mesterszerviz.hu/

Speciális/Egyedi szoftverek,, MLM elszámoló rendszerek, WEBlap-WEBShop, Robotika

(#10689) HUNHonlap


HUNHonlap
újonc

Halohalo! :-)

Facebook alkalmazás fejlesztéshez keresek lelkes tesztelőket.
Fizetés nincs! :-) Mégrosszabbulélünkmint8éve 2.0! :-(

Annyit ígérhetek cserébe, hogy egy jó ötletet ingyen lefejlesztek.
Illetve a tesztelt alkalmazást is ingyen a tesztelő(k) rendelkezésére bocsájtom, némi reklámért cserébe.
Face és pici programozás ismeret előny lehet.

:R

Speciális/Egyedi szoftverek,, MLM elszámoló rendszerek, WEBlap-WEBShop, Robotika

(#10690) tááo válasza HUNHonlap (#10688) üzenetére


tááo
csendes tag

Köszi. Pillanatnyilag valamiért nem elérhetőek, de majd próbálkozom később. :K

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#10691) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jofele sator!

...

(#10693) littlelion21


littlelion21
addikt

:O

(#10694) ErikSon válasza littlelion21 (#10693) üzenetére


ErikSon
csendes tag

Vótmá... saját ötlettel gyere legközelebb.

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#10695) Zodicus válasza ErikSon (#10694) üzenetére


Zodicus
senior tag

;]

Szerk.: van egy felesleges 16Gb-os class6os microSD kártyám. Érdekel vkit? Asszem SiliconPower

[ Szerkesztve ]

(#10696) Devid_81 válasza Zodicus (#10695) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos hirdetni mar nem lehet itt tobbet,ezert sajat magad kellene magadat feljelenteni,ezenkivul masfel honap kotel,napi negy fejloves,es heti 1x vonat ele kell ugorj az elkovetkezo fel evben! :D ;]

...

(#10697) littlelion21 válasza ErikSon (#10694) üzenetére


littlelion21
addikt

görény ;]

(#10698) Morris válasza Devid_81 (#10696) üzenetére


Morris
veterán

A vonatos részt vállalom! (már úgyis van benne rutinom) ;] :D :D

[ Szerkesztve ]

(#10700) public73 válasza Zodicus (#10695) üzenetére


public73
aktív tag

ozzzmennyiéééé? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.