Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kuresz


Kuresz
tag

Hali. A segítségeteket szeretném kérni: amikor elkezdek letölteni valamit a netről, néhány másodpercig a sebességem az átlag fölé emelkedik. Ilyenkor tényleg gyorsabban töltök le pár másodpercig vagy ez csak illúzió?

Köszi: Kuresz.

--

(#2) _Volkovy_ válasza Kuresz (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ilyen nekem is szokott lenni(pl DC-n akár 400k/s),érdekes módon valahogy addig tényleg annyival szed(mert nem lesz hibás pl az mp3 eleje),de aztán visszaáll a rendes tempóra.

(#3) Christoph


Christoph
aktív tag

Ez illúzió, mindössze hiba, a cache vagy buffer vagy hasonló okozza szerintem...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#4) Kuresz válasza Christoph (#3) üzenetére


Kuresz
tag

Szerinted? Akkor a fileméret miért gyarapodik gyorsabban? Vagy ez is csak illúzió?

--

(#5) rog válasza Kuresz (#4) üzenetére


rog
addikt

hát most akkor kérdezed hogy illúzió-e, vagy állítod hogy nem az?
de ha állítod, akkor miről szól a topic?

(#7) sanyibacsi válasza Kuresz (#4) üzenetére


sanyibacsi
csendes tag

A szervertől függ, amitől letöltesz. A legtöbb ftp szerver a friss kapcsolatokon gyorsabban szolgáltat adatot. Találkoztam olyannal is, amelyik a régebbi kapcsolatokat priorizálta magasabbra. Néhánynál konfigurálható. A sebesség természetesen függ a két végpont közötti terheltségtől is, ezért ingadozhat (bár kicsit off ez itt, mert a lassulás a kérdés).

rog megint kötözkodik valakivel :(

(#8) rog válasza sanyibacsi (#7) üzenetére


rog
addikt

:(

(#9) Kuresz válasza rog (#5) üzenetére


Kuresz
tag

A topic arról szól , hogy tényleg gyors e? Mert ugye te is látod valaki azt mondja az , valaki azt hogy nem az. És ez a kérdés. Valóban gyors -e ?

--

(#11) Kuresz válasza Kalandor (#10) üzenetére


Kuresz
tag

Ez rendben van de a gyors sebesség max 10-20mp ig él ezért gondoltam , hogyha
lenne egy olyan letöltő ami xmp-ként lecsatlakozik majd újra akkor elvileg gyorsabban tudnám leszedni a cuccokat.. Ezért érdekel annyira a dolog.

--

(#12) rog válasza Kuresz (#9) üzenetére


rog
addikt

hát, akkor elég félreérthető volt a #4-es..

(#13) Kuresz válasza rog (#12) üzenetére


Kuresz
tag

Ok legyen igazad :)
Télleg félreérthető volt...

--

(#14) zsiga667 válasza Kuresz (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha az elején egy rövid ideig sokkal gyorsabb a net, az azért van, mert amíg beállítod, hogy hova mentse a file-t, addig a háttérben elkezdi tölteni. Legalábbis az IE ezt csinálja.

(#16) Tal2


Tal2
tag

Nekem is gyorsabban indul a letöltés, mint a névleges sebesség lenne.
Szerintem a szolgáltató fogja vissza szoftveresen a letöltés sebességét az előfizetésnek megfelelően. De ez úgy műxik szerintem, hogy ha nagyobb folyamatos adatátvitel indul el, akkor fékez be. Böngészésnél nincs fék, mert nem folyamatos az átvitel.
De ez csak a sejtésem.

(#17) Kuresz válasza zsiga667 (#14) üzenetére


Kuresz
tag

Ez most nem igazán volt világos nekem... De mondjuk ez adc-n is így van ott ugyebár nem kell beállítani hogy hova mentsd de szólj ha hülyeségeket beszélek.

--

(#18) zsiga667 válasza Tal2 (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

Az tény, hogy a szolgáltató visszafogja, mert egy ADSL-modem 2-3MB/s-et bír kb.
Viszont szerintem ez böngészésnél is így van.

(#19) Kuresz válasza Kalandor (#15) üzenetére


Kuresz
tag

Hát igen sima letöltésnél biztos feltűnne de a DC++-on telán nem annyira :)

--

(#20) vfo7


vfo7
senior tag

Le lehet tölteni egy adsl-asszisztenst az origóról, ami egy sáv és számok formájában pontosan mutatja mennyivel jön és megy az adat. Nekem bevált, bár kérdés, hogy egy jogvitás esetben pl. bizonyítéknak elfogadható-e.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#21) Sanya válasza Kuresz (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Azért lehet gyorsabb, és utána lassul be, mert amíg te kiválasztod a célkönyvtárat, a számítógéped azalatt az idő alatt már tölti az általad kiválasztott file-t, és a letöltésvezérlőd, vagy az explorer, vagy az opera, vagy a többi a hely kiválasztása után(ahova a file kerüljön) kezdi el a letöltés idejét számolni, és elkezd egy átlagletötlést számolni, ami magasabb, mint a te adsl-es (vagy milyen) letöltése sebességed :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) fokukac válasza zsiga667 (#14) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem is ezért van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23) zsiga667 válasza vfo7 (#20) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem igazán lehet belőle jogvita, mert a szerződésben a maximum és nem a minimum sávszélesség van, ha meg gyorsabban töltesz le, mint amire előfizettél, az a szolgáltató hibája...

(#24) zsiga667


zsiga667
addikt

Nálunk volt olyan (céges ADSL384), hogy a szolglátató pár napig véletlenül 768-at adott 384 helyett... :) Ment a warez ezerrel... :DDD

(#25) Kuresz válasza Sanya (#21) üzenetére


Kuresz
tag

A dc-n mosdjuk amikor már töltessz és állítassz egy limitet , hogy cserélje le a lassú usereket akkor is begyorsul pedig sztem a könyvtár adott nem?Jah persze többszálúnál . Az aszisztens progik a netmonitorok stb-k is gyorsabbat mutatnak adsl-nél legalábbis nekem.

--

(#26) b.bone válasza zsiga667 (#24) üzenetére


b.bone
senior tag

OFF
azt ne mond ,hogy 384-el nem megy...:DDD
ON

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#27) kavboy


kavboy
tag

Nekem a tegnap este volt hasonló a UPC-vel, azt hittem rosszul látok, mert kb. 25-30 percen keresztül 150 és 650 között töltött - kilobyte és nem kilobit!!! Csak ültem tátott szájjal a gép előtt és imdádkoztam, hogy így maradjon örökre...:))

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#28) PeliScan


PeliScan
addikt

Szerintem meg mindannyian benézitek. :D

DC++ab okozhatja a gyorsulás a tömörítés is, ha be van kapcsolva, ftp-k nél valóban az új kapcsolatok picit prioritást élveznek, DE! :) Ettől még nem tudod átlépni a szolgáltató által meghúzott hátárt.

Nyomjatok egy alt+crt+del-t és nézzétek a hálózati kiahsználtságot. Ha amikor úgymond gyorsul akkor ez látszik is a grafikonon, akkor nem liiúzió. Ha nem, akkor az. :(

(Nálam nem látszik az esetek 95%ban, így legtöbbször valójában nem gyorsul semmit.)

(#29) bit_vector


bit_vector
tag

A szolgáltatók hosszútávú átlagos sebességet szoktak megadni jellemző adatként. Így érthető, hogy néha átléped azt a bizonyos 384-es határt...Aztán persze úgyis korrigál (ez hasonló az ATM hálózatok sebességkorlátjához - sőt aszem a fatáv használ is ATM kapcsolatokat).


üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.