Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bad szektorok a winyón (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoley55


Zoley55
csendes tag

Sziasztok!
Van egy gépem, hozzá egy külső winchester.. a HD Sentinel szerint a laptopé 58 %-os, a külső 49.. Leszedtem a HDD Regenerator 2011-es nevű progit, lefuttattam a gépen, ami 320 GB-os.. a teszt le is futott 1 óra alatt, és 2 bad szektort talált, amit ki is javított elvileg, ami után javult is 1%-ot a kondíciója.
A probléma ott kezdődött hogy elkezdtem a külső wincheszteren futtatni az ellenőrzést, ami jóval lassabb volt és nagyon sok bad szektort talált.. kb 1 óra alatt 1 gb-ot ellenőriz le, ami alatt 200 bad szektort talál.. 3 gb ellenőrzés után pedig már 15%-os kondíciót ír a HD sentinel.
Eddig nem nagyon másolgattam oda-vissza a vinyórol, 2 mappánál vettem észre hogy nem tudja olvasni.. de szerintetek érdemes végigfuttatni az ellenőrzést? (amit részletekben futtatok le)

(#2) BUT4 válasza Zoley55 (#1) üzenetére


BUT4
csendes tag

Szvsz érdemes, ill chkdsk-el szoktam működésre bírni h már nagyon gyászos, mondok egy pl : 3% kondíciós 80gb ide vinyó volt nállam,chkdsk majd töredezettség mentesítés, hdd reg,partíció szétdobálás 20dbra majd vissza egynek,reg megint format,és tmentesítés és 40% lett, élettartama nőtt, bár haver szerint kuka volt azért még kihoztam belőle ennyit.Ekkora fejlődés egyszer kétszer tapasztaltam, ált 10-20%-ot ad be nekem, remélem segítettem :)

Nem vagyok kocka csupán egy olyan gömb aminek sarkai vannak.

(#3) King Unique válasza Zoley55 (#1) üzenetére


King Unique
titán

Elfért volna Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan , HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) , Winchesterek megbízhatósága / élettartama topicok vmelyikében is,ennek újat nyitni...
Ha már Sentinel,adott topicjában magától a fejlesztőtől tudsz kérdezni ez ügyben,ill azzal kijavítani,mintsem más "regenerátor" progikkal,amik ált. csak tovább rontanak a helyzeten. Amúgy pontosan milyen külső vinyó,h elsőre csak 49% a kondija,használtam vetted vkitől :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bad szektorok a winyón (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.