Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) Asmodeus01


Asmodeus01
tag

Hali!
FS Amilo gépröl hogy tudom kiirni dvd-re a rejtett particion levö oprendszert?
Pliiz help.

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#7202) ABE válasza BigBadPlaYeR (#7197) üzenetére


ABE
őstag

Én Core Duo T2450-est rakattam bele anno, tehát lehetséges. ;)

(#7203) unyadavid


unyadavid
senior tag

bár az msi-t nem nagyon ajánlottátok de ez szerintetek : [link]
jahh és miért nem javasoljátok a celeron procit ami a dellben volt :[link]
válaszokat előre is thanks ;)

(#7204) Darth_Revan válasza unyadavid (#7203) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ennyi pénzért már inkább vehetnél ehez hasonló felszereltségű HP-Compaq-t. Pl valamelyiket ezek közűl: [link]
Megbízhatóbb, jobb a szervíz, strapabíróbb, karcálló és szerintem a kijelzője is szebb.
Pl a HP-Compaq 6715b 120.000 Ft-ért jó is lenne neked...igaz kevesebb RAM van benne és a vinyó is kissebb, mint az MSI-ben, de még így is összességében jobb , mint az MSI.

(#7205) spyduck válasza extoma (#7200) üzenetére


spyduck
nagyúr

Itt van egy lista, ha van kedved akkor bogarássz és keress olyat amiben x700 van: [link]

(#7206) doddencs válasza spyduck (#7105) üzenetére


doddencs
senior tag

Hello!

Csak érdekelne, mit használsz a Vista kinézet elővarázslására?.. :D Mert az asztalin Xp-m van nekem is, és érdekelne:D

Meg ezek használata törvényes elvileg?:DDD

Találtam Vista Transformation Pack nevezetű programot, de azért érdekelne te melyiket használod, mert gondolom ha használod nincs vele semmi gond:D

[ Szerkesztve ]

(#7207) spyduck válasza doddencs (#7206) üzenetére


spyduck
nagyúr

Vista inspiration 2.
Ha megveszed legális.

(#7208) doddencs válasza spyduck (#7207) üzenetére


doddencs
senior tag

thx

(#7209) ABE válasza spyduck (#7207) üzenetére


ABE
őstag

A Vista Inspirat tudtommal ingyenes. :F

[ Szerkesztve ]

(#7210) spyduck válasza ABE (#7209) üzenetére


spyduck
nagyúr

Halvány-lila fingom sincs.

(#7211) KillHates


KillHates
nagyúr

Na, mekkorát szívtam egy Fu-Si 6450G-vel!! 18 INT vonalvezérlő hibás volt, de mire erre rájöttem...

1, Nagyon lassú volt; nem ment a speedstep (csak 600-on a proci)
2, Hátsó USB-k nem működtek (a fene sem gondolta volna, hogy az egy másik hub logikailag??)
3, És ami a legjobb; No audio device!! Buzi HD audio volt benne, azt hittem az XP szívat...

De aztán kettétéptem a garos gépet, elő a szkóp, és sok türelem. Persze, hogy az SB fele halott volt. Valószinüleg csak a PCB-t engedte el, mert új gépekre az ilyesmi nem jellemző. Kaptam helyette egy Lenovo N100-ast, fullost! Mázli!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7212) ABE válasza spyduck (#7210) üzenetére


ABE
őstag

Akkor nem értem, milyen megvételről írtál. Egyébként: "BricoPack Vista Inspirat is a free pack..."

(#7213) cucmarek


cucmarek
csendes tag

Sziasztok!
HP530-as notiba ki lehet cserélni az M420-as celeront valami core duo-s procira?Sajnos kétféle lapkakészlettel szerelik,945GM Express,vagy 940GML Express,és nem tudom hogy ebben melyik van,mert nincs nálam.
Előre is köszi.
Üdv.

(#7214) ABE válasza cucmarek (#7213) üzenetére


ABE
őstag

A 945GM támogatja a kétmagos procikat, a 940GML pedig tudtommal nem. Mindenképpen utána kéne nézned, hogy melyik chipsettel szerelték. Ajánlom a CPU-Z nevű programot ehhez, látatlanban senki nem fogja tudni megmondani.

spyduck

Nem, nem értem. Mit nem szabad a fórumba írni?

[ Szerkesztve ]

(#7215) spyduck válasza ABE (#7212) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mert vmelyik haveromtól kaptam és nem tudtam, h ingyenes. Ilyeneket nem szabad a fórumba írni.... érted?

(#7216) Darth_Revan válasza spyduck (#7215) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ami hivatalosan ingyenest azt miértne szabadna?

(#7217) spyduck válasza Darth_Revan (#7216) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha nem lett volna ingyenes akkor nem szabadna.

(#7218) spyduck válasza ABE (#7214) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha fizetős lenne és én egy másoltat használnék amiért nem fizettem. Azt nem szabad.

(#7219) ABE válasza spyduck (#7218) üzenetére


ABE
őstag

Inkább maradjunk annyiban, ha valamiről nem tudod, hogy ingyenes-e vagy sem, akkor ne írj róla téves információkat, és nincs félrebeszélés.

[ Szerkesztve ]

(#7220) morp


morp
aktív tag

Hali!
Egyik ismerősöm notebookján újratelepítette a windowst (bootoláskor f11 nyomott). A telepítő formázás előtt elvileg lementette a régi rendszert, de az új windowsban ugye már nem találja a régi személyes dolgait. A vinyón van egy D meghajtó is, gondolom ez tartalmazza a biztonsági mentést. Kérdés, hogyan férhet hozzá a régi fájljaihoz?

(#7221) ABE válasza morp (#7220) üzenetére


ABE
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mi is a gond pontosan? Nem találja a lementett fájlokat, vagy eltűnt a partíció? Hogyan mentette le a személyes adatait?

(#7222) morp válasza ABE (#7221) üzenetére


morp
aktív tag

a telepítő mentett le valamit.

(#7223) ABE válasza morp (#7222) üzenetére


ABE
őstag

Valamit lementett? De mit, hova, hogyan? Milyen telepítési módot választott? Windows alól ment a telepítés, vagy CD-ről bootolt, és formázta a vinyót? Ne haragudj, de nekem ez így zavaros. :F

Próbáld meg ebben a topicban megkérdezni a dolgot, talán itt több tapasztalat van: Windows XP kérdések és válaszok

[ Szerkesztve ]

(#7224) spyduck válasza ABE (#7219) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszönöm a tanácsot :U

(#7225) morp válasza ABE (#7223) üzenetére


morp
aktív tag

előretelepített windows volt a notin, pontosabban az első bekapcsoláskor települt (ha jól értettem). a telepítés vinyóról történt. az xp minden indításkor kiírt valami olyasmit, hogy F11-el újratelepíthető a win. a lenyeg hogy telepítés előtt valamit lementett, valószínűleg a D meghajtóra (7,5gb-ból 500 szabad, sajátgépből nem érhető el csak valami olyasmit ír ki hogy a rendszervisszaállításhoz szükséges dolgok vannak rajta, ne buzeráljuk :) )
szóval a kérdés: milyen módon történhetett a biztonsági mentés (képfájl, tömörítés) és hogy férhetek hozzá? esetleg egy egyszerű total commader is elég lehet, vagy kell valami spec progi?

(#7226) ABE válasza morp (#7225) üzenetére


ABE
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy valami recovery partíciós történetről van szó. :F Milyen márkájú a gép? Mert az lenne talán a legszerencsésebb, ha a gép topicját megkeresnéd, és tudnának választ adni, hogy működik. Sajnos ilyen módon én még sosem telepítettem, és nem tudom, pontosan hogy működik. :(

(#7227) morp válasza ABE (#7226) üzenetére


morp
aktív tag

sajnos nem tudom milyen márka. azt reméltem ez valami általánosan bevett dolog a notiknál.

(#7228) Free_Frag


Free_Frag
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám!
Acer 5720zg-3A1G16Mi LX.ANG0X.190 notim van.
A laptop leírásában az van, hogy van benne bluetooth, de rendszer installálásnál és új hardver hozzáadásakor sem találja.

Ötlet? Vagy buktam?

A választ előre is köszi:
Free_Frag

Inkább legyen egy perc tiszta, feltétlen érzelem; mint akár egy életnyi máz!

(#7229) unyadavid


unyadavid
senior tag

szerintetek egy notebookba 2giga ram és egy két magos talán 1.6 ghz-s proci mellett egy 8400m g nvidia vidkari milyen játékokat bír el
(a saturnaba láttam talán MSI EX610 vagy csak EX600 nem tom de ezt tudja)

(#7230) duduati válasza Free_Frag (#7228) üzenetére


duduati
aktív tag

HAli!

Hát lehet hogy buktad. Nekem is azt írták az enyémre hogy van benne IRDA de nem volt. Szoktak helytelen leírást adni. A tiedre is rákerestem, valahogy írják hogy van benne, valahol meg nem is írják. A lapi elején vagy az oldalán nincs neki véletlen egy kis pöcsök, amit át lehet kapcsolni? Acer-eken az szokott lenni a bluetooth kapcsolója. Ha az sincs rajta akkor szeriontem nincs benne.
Üdv

(#7231) drShaman


drShaman
aktív tag

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szerintetek az akksit ki kell venni, ha huzamosabb időn át (értsd: több óra) hálózati áramforrásról használom a notit?

(#7232) nyuszivagy


nyuszivagy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy laptopom, MSI ex610, és a dvd írót nem látja, biosban sem, eddig is néha-néha működött csak. Azt szeretném megnézni h esetleg nem-e csak a csatlakozó vagy ilyesmi baja van, szóval a kérdés az, hoyg hoygan lehet szétszedni... :D

(#7233) Free_Frag válasza duduati (#7230) üzenetére


Free_Frag
csendes tag

Ez már az új fehér belsejű és a gombja a bekapcsoló alatt van a wifi, a böngésző és a levelező progi gombja mellett.

Egyébként mókás, mert pont amiatt lett ez véve mert ebben van infra és "bluetooth?!" is.
mindegy.

Köszi a választ!

Inkább legyen egy perc tiszta, feltétlen érzelem; mint akár egy életnyi máz!

(#7234) nyuszivagy válasza Free_Frag (#7233) üzenetére


nyuszivagy
csendes tag

a driver cd-ről felraktad a bluetooth driver-t? vagy esetleg nézz szét a biosban, hátha...

(#7235) rpeter válasza morp (#7225) üzenetére


rpeter
csendes tag

Értelmezek először, hogy ne beszéljünk két külön dologról:
- Volt egy működő rendszer két partícióval //Egyiken a rendszer a másikon meg egy gyári recovery// Erre aztán a júzer fogta és az indulásnál felajánlott lehetőséget választotta az újratelepítéshez.

Hát, a recovery úgy működik, hogy fogja a vinyót, leformázza (azt, hogy előtte mit menthetett, nem tudom, de szerintem ha nem ő személyesen választotta ki a fájljait és mentette ki, akkor asszem lényegtelen) és egy imageből visszatölti a fájlokat, ezután minden elveszik a vinyóról, ami nem volt előtte mentve.
A recovery meghajtó rejtett, én kötve hiszem, hogy arra lehetne csak úgy fájlokat menteni, bár személyes tapasztalatom nincs, a noti márkája nélkül pedig szerintem esélytelen, hogy valaki pontosan megmondja, mi történhetett. Szerintem bebukta a fájljait, le kell vonnia a tanulságot, mindig mentsünk egy különálló lemezre (usb, másik vinyó, dvd), akkor biztos, hogy megmaradnak az adatok...
Talán lemezkezelésnél tudod aktívvá tenni a partíciót //jobb klikk a sajátgépre -> kezelés ->lemezek->jobbgomb a rejtett partícióra -> Idegen lemez importálása (vagy valami ilyesmi)

(#7236) morp válasza rpeter (#7235) üzenetére


morp
aktív tag

nagyjából jól érted, kivéve, hogy nem a user mentett, hanem elmondása szerint a telepítő/recovery a formázás előtt kiírta hogy lement valamit. a recovery meghajtó nem teljesen rejtett, d meghajtóként látszik a sajátgépben, mérete 7,5gb ebből szabad 500mb. ezért is remélem hogy van valami biztonsági mentés a korábbi rendszerről.

(#7237) cucmarek válasza ABE (#7214) üzenetére


cucmarek
csendes tag

Hali!
Köszi a választ.
Az a helyzet,hogy az Everest Intel Calistoga i945GM/PM-nek látja,viszont a CPU-Z I943/940GML-nek.Akkor most vajon :F
Üdv.

(#7238) unyadavid


unyadavid
senior tag

szerintetek egy notebookba 2giga ram és egy két magos talán 1.6 ghz-s proci mellett egy 8400m g nvidia vidkari milyen játékokat bír el
(a saturnaba láttam talán MSI EX610 vagy csak EX600 nem tom de ezt tudja)

(#7239) Thusor válasza unyadavid (#7238) üzenetére


Thusor
őstag

MSI-t véleményem szerint ne vegyél...nem túl jó a szervízhálózata, és ezt tapasztalatból mondom. Volt egy MSI ex610 notebookom. Egyébként játékok terén se várj tőle túl sokat, perzse elmennek rajta az újabb játékok is, de csak alacsonyabb felbontáson és alacsonyabb beállításokon. Én notebookot soha többet nem vennék játékokra, inkább legyen benne erősebb proci és gyengébb videokártya, de legalább minőségi gépet veszek. Az MSI és ACER gépei pont ezért olyan csalogatóak, mert olcsón adják a jól felszerelt gépeiket, de amikor a szervizelésre kerül a sor, akkor jó hosszú teljesítési idővel dolgoznak....főleg az MSI.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7240) duduati válasza drShaman (#7231) üzenetére


duduati
aktív tag

HAli. Érdemes kivenni szerintem. Ha le van merülve akkor addig hagyd benne ameddig nem tölti fel, és utána vedd ki. Hosszabb lesz az élettartama az akunak. Ahoz hogy az aksit kivedd elvileg nem kell kikapcsolni se a gépet, meg a visszatételhez se. LEgalábbis nekem Asus-nál semmi gondja sincs. ISmerős gépe pl úgy csinálja hogy ha aksi is benne van akkor megy a gép és az aksit használja, azután az aksi lemerül egy bizonyos szintig, és újra feltölti majd kezdi elölről. Így az aku hamar megadja magát mert olyan mintha mindig arról használnád. Nem is bír már neki fél óránál többet az egy éves gépe.
Üdv

(#7241) duduati válasza nyuszivagy (#7232) üzenetére


duduati
aktív tag

HA a bios se látja az már gáz:D

Szétszedni, huh.
A gép alján egy 2-3 csavar szokta fogni az írót. Valameylik gépnél van a csavar mellett egy kis nyíl is. Ha a csavarok kint vannak akkor az író könnyen ki is jön a helyéről. Anyi hogy egy 3-4 cm-es csati szétcsúzik és jön is kifele.

(#7242) duduati válasza Free_Frag (#7233) üzenetére


duduati
aktív tag

Azért próbáld meg valamerre pontosan megérdeklődni. Pl ahol vetted hogy van e benne vagy nincs. Az a baj hogy neten is össze vissza van írva :S

(#7243) duduati válasza unyadavid (#7238) üzenetére


duduati
aktív tag

2 giga ram tuti elég minden játékhoz, 1,6 os proci is elég lesz a 8400-hoz. Játékok, huh. Egy NFS pro stree, szerintem egy cod 4 is és hasonló kaliberű játékok, de a grafikai szint nem hiszem hogy nagyon magason :D Nekem 1,6 os egymagos és go6100, 1,5 giga ram elég sok játékot elvisz. A régiek küzöl pl MOst wanted bővel közepes grafikával, wow, warcraft ilyenek gond nélkül.
Üdv

(#7244) grex4


grex4
aktív tag

hali, esata-s külső merevlemezt notebookra lehet vhogyan kötni?
köcce

üdv

(#7245) Darth_Revan válasza grex4 (#7244) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amin van eSATA port, miért ne lehetne ?

(#7246) tupacamaru válasza nyuszivagy (#7232) üzenetére


tupacamaru
veterán

Van olyan is hogy a DVD-t nem fogja egy csavar sem. Az én Acer-emben alul a meghajtó mögött van egy lyuk, ha ott egy nagyon vékony csavarhúzóval megnyomom akkor simán ki lehet húzni a drájvot.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7247) rpeter válasza morp (#7236) üzenetére


rpeter
csendes tag

Akkor szerintem az adatokat bukta, mert ugye a noti nem fogja tudni kitalálni, mi a számára lényeges dolog, vagy mi nem, talán néhány beállítást mentett át, de szerintem naív dolog lenne azt gondolni, hogy 500 mega szabad helyre az egész vinyót becsomagolja...
Talán a .iso vagy más image-re utaló fájlokat érdemes megnézni (progit google-ben könnyen találsz) de nem tennék rá nagyobb pénzeket...
Azért 7 giga a telepítő, mert (gondolom Vista) egy dvd és a driverek és egyéb előre telepített programok is benne vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7248) szmissz


szmissz
senior tag

Csak annyiban notebookos a kérdés, hogy arról írom, de tudja valaki hol lehet a prohardver jelszót megváltoztatni? Évek óta keresem a menüpontot... Köszi!

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#7249) Digital


Digital
addikt

Hali!

Gigabyte N601-es notit szeretnék szétszedni, kipurcant az alaplapon lévő gombelem :( Tud valaki leírást, rajzot linkelni hozzá?
THX

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7250) BluEyes válasza szmissz (#7248) üzenetére


BluEyes
őstag

feljebb ... fekete csík fehér betűkkel ... ADATAIM :P

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.