Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45751) ravail válasza Dell XPS (#45749) üzenetére


ravail
senior tag

:R

(#45752) spista222 válasza Dell XPS (#45750) üzenetére


spista222
addikt

Most komolyan szerinted az alaplap nem alaplap vagy az SSD sem SSD a laptopban?
Azért nem vagyok teljesen nulla ezen a téren sem és van akinek én is tudnák segíteni ha nektek épp más dolgotok van de úgy látszik nem kértek belőle.

Az a baj hogy az "Itt szóltam hozzá"-ban is megjelenik ha valaki segítséget kér azért nem fogok szemetelni más topikban hogy ne legyen benne az 5 utolsóban a notebookos kérdések.

[ Szerkesztve ]

(#45753) Dell XPS válasza ravail (#45751) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hülye vagy, soha nem volnék képes ártani senkinek......-miért nem tartunk ki egymást mellett, hogy másokat segíteni tudjunk........ez volna a lényeg...

Üdv, Dell XPS

(#45754) ravail válasza Dell XPS (#45753) üzenetére


ravail
senior tag

Szó szerint ezt szerettem volna neked mondani én is! Legfeljebb más szavakkal.
Ugyanilyen konszolidáltan fejeztük be az előző félreértésen alapuló ...
Ezért nem értettem. Na akkor most mi van? Most higgyek neked, vagy azt higgyem el amit ez előtt írtál?
Mert ezt így értettem volna: "Szerintem, Te beteg vagy!" + Vagy valami hasonló módon.
Mindegy! Nem szeretném szét OFFolni.

[ Szerkesztve ]

(#45755) Dell XPS válasza spista222 (#45752) üzenetére


Dell XPS
veterán

Pista, szaktekintély vagy, csak nem itt....hihetetlen tudásod van, de merüljünk el a laptop területén.......- láttál már engem vitatkozni, okoskodni az Desktop területén..???

Üdv, Dell XPS

(#45756) Bazsee71 válasza Dell XPS (#45675) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a gyors választ!

Vásárlásnál is azt hittem, hogy 1333 Mhz-en ketyeg. 667 nem lassú? Most terveztem bővíteni 8 GB-ra. Érdemes, vagy inkább vegyek ehelyett gyorsabbat?

Köszi:
Balázs

(#45757) Dell XPS válasza ravail (#45754) üzenetére


Dell XPS
veterán

Melyik embert szeretnéd látni bennem? :) Tapasztalan vagy és hiú, kell ez ??? Vagy normálisan "együtt" segítjük a fórumozókat...??

Üdv, Dell XPS

(#45758) Dell XPS válasza Bazsee71 (#45756) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez attól függ, hogy milyen alkalmazásokat futtatsz.....kell ennyi, vagy jobb érzés.( nem kötekszem) :)

Üdv, Dell XPS

(#45759) ravail válasza Dell XPS (#45757) üzenetére


ravail
senior tag

Szerintem az előző OFFomban erre válaszoltam, mivel azt írtam hogy én is ezt mondtam volna neked...
Hiú? Soha sem voltam. Tapasztalatlan? Legfeljebb az egyes fórumokon szokásos agresszív hozzálállás lekezelése terén vagyok tapasztalatlan. Az "életben" ezt is jól tudom kezelni, mint ahogy az idiótákat és a rosszidulatú hülyéket is.
Maradjunk a fórumozók kérdéseinél. Semmi másért nem vagyok én sem itt, minthogy, ha tudok, segítsek. A többire semmi szükségem. Lehet utálni is. Nem számít. Egész addig, amig az esetlegesen nem helytálló választ, nem megfelelő módon (a másik megbántásával, vagy megalázó módon) javítok, javítanak, korrigálunk. Mert bárki tévedhet, hidázhat. Ezért vagyunk, Hogy ha lehet más ne hibázzon, ne kerüljön bajba. Illetve ha megoldható problémája van, azt megoldjuk. :R

(#45760) Dell XPS válasza ravail (#45759) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, teszek Veled egy utolsó kísérletre, hogy jobb legyen a "fórum", nekem ez a lényeg! Ha nem megy, jelezzél légyszi, nem lesz következménye.....köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#45761) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok.
Ki akarom venni a memóriát egy Fujitsu siemens Amilo 1650G tipusu notebookbol, de nemtudom hogy hol van benne. a hátsó paneleket levettem de ott a wifi meg modem van a másik alatt meg a HDD,
Hol Van benne a memória?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#45762) Dell XPS válasza steve24 (#45761) üzenetére


Dell XPS
veterán

A billentyűzet alatt esetleg?

Üdv, Dell XPS

(#45763) steve24 válasza Dell XPS (#45762) üzenetére


steve24
aktív tag

Hogy lehet kivenni a billenytüzetet? még nem szedtem ki soha. :W

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#45764) ravail válasza steve24 (#45763) üzenetére


ravail
senior tag

Nézd meg ezt. Minden benne van.

Dell XPS! Ezt már le sem reagálom! (Önteltség? Beképzeltség? Tied a topik? Te nyitottad? Teszel? Én is. Bocs! De most telt be a pohár. Így befejeztem.)

[ Szerkesztve ]

(#45765) Bazsee71 válasza Dell XPS (#45758) üzenetére


Bazsee71
őstag

Legtöbbször AutoCAD vagy CADvent (3D-s légtechnikai tervező szoftver, AutoCAD alatt fut). Igazából meglepődtem, mert van ahol az AIDA 64 is 1333 Mhz-et ír. [link] a laptopom adatlapja az Asus hivatalos oldalán. Kezdek belezavarodni. :)

[ Szerkesztve ]

(#45766) steve24 válasza ravail (#45764) üzenetére


steve24
aktív tag

Köszi. már ki is műtöttem, :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#45767) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Érdeklodnek, hogy a laptopokban levo integralt intel hd 4000 igp-nek mennyire jo a driceres hattere. A regebbi jatekok jol futnak rajta?
udv. M.

(#45768) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#45765) üzenetére


Bazsee71
őstag

Teljes a káosz, tehát az adatlap ITT.

(#45769) ravail válasza Bazsee71 (#45765) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Légyszives, nézd meg ezt az oldalt.
Az ne zavarjon, hogy asztali, vagy laptop RAM-ról van e szó.

(#45770) Dell XPS válasza ravail (#45764) üzenetére


Dell XPS
veterán

Na, itt a lényeg: megmondod az illetőnek, hogy hol van pontosan.....gondolod, hogy belédkötnék??? Írd meg, hogy.....ennyi! Veletek vitatkozni, odafigyelni nem egyszerű.....tanulj! Van egy fórum, ahol hatan vannak és még egy szakértő is. Soha nincs próblémájuk egymással, még akkor sem, amikor hat különböző megoldással jelentkeznek egy problémára, de még úgy sincs, hogy azonos dolgokat írnak le...( én már megírtam, Te hülye, Neked minek kellett..), szóval, teljesen harmóniában dolgoznak, és nem keresik egymáson a fogást.

Szerinted, elképzelhető ez itt is..... :)

Üdv, Dell XPS

(#45771) Dell XPS válasza ravail (#45764) üzenetére


Dell XPS
veterán

Dupla..elnézést!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#45772) altair66


altair66
csendes tag

Hali!
Azt szeretném kérdezni,hogy a noteshop.hu és radium.hu oldalak közül melyik a megbízható?

(#45773) Bazsee71 válasza ravail (#45769) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm, így már világos. :)

Még egy kérdés: ha bővítem, elég azt nézem, hogy az új egység PC3-10600-as legyen? Most Elpida van benne, de ilyen márkát elég nehéz találni.

(#45774) Muerte válasza Bazsee71 (#45768) üzenetére


Muerte
addikt

A HM65-ös chipset-ben 1333Mhz-en megy a ram,a HM55-ben 1066Mhz-en.

(#45775) ravail válasza steve24 (#45766) üzenetére


ravail
senior tag

Szívesen! Sikerült is a csere? Mielőtt vissza eszed bele őket, vagy másokat, nem árt megtísztítni a csatolófeluletet. (Legegyszerűbben ehy puha, sima gumi radírral radírozd meg a RAM érintkezőit, azonnal látni fogod hogyan fénylik az aranyozott érintkezője.)

(#45776) ravail válasza Bazsee71 (#45773) üzenetére


ravail
senior tag

Igen! Elég ha DDR3-1333-as vagy másként PC3-10600-as laptop RAM-ot veszel. Azonban, azt érdemes lenne megtudni, hogy az általad választottat el fogja e fogadni az Asus N53SV, ugyanis az Asus K50ij-vel jártam legutóbb úgy, hogy csak egy Kingstont és egy Samsungot fogodott el. Semmi mást. Még szerencse, hogy a bolt és én éltünk a "gyanuperrel" és csak próbáltun bele Kingmax-ot, amit nem fogadott el. Bár ebben a laptopban (K50ij) eleve integrálva van 2GB, míg, ha jól látom, a Tiedben az Asus N53SV-ben nincs integrál RAM. Így ha egy gyártótól szarmazó kitt-et veszel az biztos jó lesz.
Ha pedig úgy bővítel, hogy a jelenlegi mellé veszel még egyet, azt úgy lenne jó, ha bele próbálhatnád. Így ha nem menne párban, akkor a megvásárlása nélkül kereshetnél mást.

[ Szerkesztve ]

(#45777) Müszi válasza Bazsee71 (#45756) üzenetére


Müszi
senior tag

Itt is van néked infó, kicsit talán érthetőbben. Lényeg hogy egyes progik 667, mások meg 1333Mhz-esként tüntetik fel. Nem DDR3 sajátosság. Így volt ez már az elődöknél is. A kisebb az órajele, a duplája meg az adatfrekije. Az első oldal alján lévő ábra, ha nincs kedved végigolvasni

[ Szerkesztve ]

(#45778) Bazsee71 válasza ravail (#45776) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm, így járok majd el! :)

(#45779) Bazsee71 válasza Müszi (#45777) üzenetére


Bazsee71
őstag

Neked is köszönöm!

(#45780) steve24


steve24
aktív tag

Szép estét ismét,
Van egy PATRIOT 2005 EMG320L tipusu gépem minden jól megy mostmár hála istennek.
csak a net nem akar előjönni.
telepitettem a drivereket, modem stb, bedugom az UTP kábelt és semmi.
mi lehet a baj?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#45781) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Lenne egy HP Pavilon DV6700-as noti. 2 napja megkotlott rajta a net azóta próbáltam mindent de nem lehet sehova csatlakozni vele. Driverek rendben. Lan csatlakozó villog, de nem lát semmit belőle. Egyedül a vezeték nélküli hálózatokat látja, de azokhoz sem lehet csatlakozni :W

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#45782) NEMO1968 válasza Bagira01 (#45781) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Vírust néztél már?
Van amelyiknek első dolga hazavágni a netet,hogy ne tudj vírusírtót letölteni,frissíteni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#45783) Bagira01 válasza NEMO1968 (#45782) üzenetére


Bagira01
veterán

Igen néztem. Sikerült csinálnom egy rendszer visszaállítást, és most minden okés.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#45784) iamthesonar


iamthesonar
aktív tag

Hali!
van egy osregi toshiba satellite l30-11n psl33e-03l03phu notebookom... hibatlan kulso csak az aksija halott... tortent vele egy kis baleset.. ultem a foldon olemben a cuccal hatra fordultam es lecsuszott az olembol... lekoccolt a de csak eppen hogy a jobb sarka a moncsinal... a kepernyobol nagyjabol felul egy 6 centis sav jobb oldalt kb egy 4 centis sav kiesik a tores miatt. valamint csak a funkcio gombra hajlando a billentyun talalhato betuket kiirni a G betutol jobbra. erdemes megjavittatni? mert volna akinek oda tudnam adni. amugy monitorral es usb-s billentyuvel remekul mukodik meg mindig.
valaszokat koszi!

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#45785) Ronny3


Ronny3
aktív tag

Ismét leírom az alábbi poblémám és az arra vonatkozó kérésemet, mert érdemben eddig nem segített senki:(

Egy VB Sript-et kellene írni ,, , ami az Fn+F3 gombokra vonatkozna ACER TM8571 Notebookra,és azt az utasítást adja a gépnek induláskor, mintha benyomtam volna az Fn+F3-as gombot... Ami egyébként a BEÉPÍTETT Bluetooth-ot kapcsolja be!

A VB Scrip-tel autómatikusan a beépített Bluetooth bekapcsolását szeretném megoldani HARDVERESEN a notebook indulásakor, hogy ne keljen mindig bekapcsolgatni a Bluetooth-ot ujraindítás után!

Köszönöm ha tud valaki érdemben segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#45786) wolfman


wolfman
veterán

Bátyám akar venni otthonra egy laptopot, de nem találunk még neki megfelelőt.
Ami kikötés:
Márka: Sony
Meghajtó: min. 128 SSD
processzor: min. i5
memória: 8gb
Ez még eddig hagyján, de a hogy elnézzük, a Sony nagyon ráállt ezekre a 13,3"-os kijelzőkre, ami azért elég picike. Minimum 15,5"-os kéne legyen. Ha nem nagy dolog akkor egy HDMI kimenettel is rendelkezzen.

Ilyen lapitopiról tud valaki? :)

Jah és egy kérdés: Ha a kijelzője nem FullHD, akkor gondolom a HDMI kimeneten se tud FullHD-t kinyomni TV-re?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#45787) spista222 válasza wolfman (#45786) üzenetére


spista222
addikt

Ha nincs akkor megkeresed a hozzá legközelebb állót
és bővíted memóriával és SSD-vel.

"Jah és egy kérdés: Ha a kijelzője nem FullHD, akkor gondolom a HDMI kimeneten se tud FullHD-t kinyomni TV-re?"

Ha klónozod akkor az a felbontása lesz a TV-nek is ami a laptopnak de ha kiterjeszted a kijelzőt akkor a TV mehet full HD-ban míg a lapos a saját felbontásán.

[ Szerkesztve ]

(#45788) wolfman válasza spista222 (#45787) üzenetére


wolfman
veterán

Én is erre a típusra jutottam, meg mondtam is neki, hogy a boltba kérje SSDvel meg plusz memóriával, de neki úgy nem kell, hogy belegagyiznak a boltban, neki legyen gyári. Sztem semmivel nem lenne hátrányban ha ilyen opciót kér, garancia is ugyan az maradna.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#45789) spista222 válasza wolfman (#45788) üzenetére


spista222
addikt

Nincs olyan sokfajta laptop hogy neki csak választani kelljen.
Akkor keressen fel egy Sony márkaboltot és ott mondja el mit szeretne és akkor nem lesz "belegagyizva".

Ebbe nem kell belenyúlni csak "kicsi".

[ Szerkesztve ]

(#45790) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hello!

Az mitol van,hogy az akkumulatorom elhasznalodasa 9%...tobb programmal is megneztem,de 30perc utan random kikapcsol....ha rarakom toltore akkor megint latszik,hogy tolt es mutata a maradek %okakat,de 3-4perc mulva ismet kikapcsol...

Mi lehet a baj?

A wint most raktam ujra tehat a rendszer nem lehet a ludas...

[ Szerkesztve ]

(#45791) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Van egy régi Aspire 3000-es laptopom ami már nem egy mai darab, kicsit lassú, de ha feláll a rendszer, akkor viszonylag egész jó kis netezős gép. Viszont valamiért a youtube-os videók 360p-n is szaggatnak.

Ha tudjátok, hogy ezt miért csinálja, akkor azt előre is köszönöm.

Üdv: Dzsabba

(#45792) vilmaboy válasza Dzsabba (#45791) üzenetére


vilmaboy
őstag

volt mostanában újrahúzva a gép? Gondolom XP fut rajt.? Milyen videokari van bent és mikori a drivere? Régebben is szaggattak, avgy csak manapság? Menyi memória van a gépben?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#45793) Müszi válasza Dzsabba (#45791) üzenetére


Müszi
senior tag

Hali!
Egyszerű a válasz. Kevés hozzá a hardver. Ha jól látom valami int. SIS VGA Sempron procival. A 3D megjelenítés alap fokát is csak alulról fejelgeti. A mai netstreamekhez nem elegendő. Pont ezért manapság nem lehet már rá elmondani hogy "egész jó kis netezős gép" sajnos.

(#45794) Dzsabba válasza vilmaboy (#45792) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Az xp szinte új. Proci AMD Sempron Mobile processor 2600+. Videókártya SiSM760GX integrated 3D graphics controller with 64MB shared RAM és 768 mb ram. Régen nem szaggatott, ezt a szaggatást egy pár hónapja vettem észre először.

Müszi:
Köszi a gyors választ. Sajnos én is attól félek, hogy ez már a programoknak is kevés.
Gondolom vga cserére esélyem sincs.

Üdv: Dzsabba

(#45795) spista222 válasza Dzsabba (#45794) üzenetére


spista222
addikt

Mivel integrált a VGA így nincs, esetleg ha rakható bele erősebb processzor akkor javítható a helyzet csak nehogy többe kerüljön a bővítés mint amennyit a gép ér.:)
Sajnos most már internetezni sem lehet normális sebességen 2 magos processzor nélkül:(

(#45796) Dell XPS válasza Dzsabba (#45794) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Böngészőben a reklámok, a különböző "flash" tartalmak, nagyon lehúzhatják a teljesítményt olyannyira, hogy ezért akár még akadozhat is rendesen....... emlékeim szerint nemrég többen is panaszkodtak a Youtube videókra, pedig erősebb konfiggal rendelkeztek.

Üdv, Dell XPS

(#45797) Müszi válasza Dzsabba (#45794) üzenetére


Müszi
senior tag

Mennyire régen? Régen még nem voltak fent ilyen formátumú videofájlok. Persze lehet, hogy fogja valami a géped és ezt feladatkezelőben meg is todod nézni, de az már szerintem sokat nem oszt-szoroz.

Hát igen, pl Firefoxnál az Adblock Plus kiegészítő szűrővel le lehet állítani a betolakodókat. Gondolom a többinél is van hasonló lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#45798) Dell XPS válasza Scoobyka (#45790) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, rossz az akkumulátorod (töltésvezérlő elektronika). Ezt ki lehetne szűrni, ha nincs benne, és akkor mit észlelsz?

Üdv, Dell XPS

(#45799) Dell XPS válasza steve24 (#45780) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Több infó kellene, ha lehet. Eszközkezelőben mit látsz, működik rendesen? Csatlakozási problémára mit ír ki?

Üdv, Dell XPS

(#45800) Scoobyka válasza Dell XPS (#45798) üzenetére


Scoobyka
addikt

akkor uzemel rendesen...van ra mod h az akksit rendberakjam vagy nem erdemes raaldozni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.