Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) BollaFeri


BollaFeri
tag

Köszönöm a segítségeket, jóéjt! :)

(#11352) bence78


bence78
csendes tag

üdv, sziasztok!

Egy eee pc 900-assal van problémám. Volt szervízben, mert a töltőjének a fejét cserélni kellett.

Na most, a probléma, ami kiderült miután hazahoztam: a billetyűzetkiosztása teljesen megváltozott :F Az F1, F2, F3 stb. képletesen eggyel elcsúszott, az 0, í, ű billetyűkre nem is reagál...

Mi állíthatódott el? Vagy vissza a szervízbe, és javítsák ott?

Köszi, aki segít!

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#11353) ngabor2 válasza bence78 (#11352) üzenetére


ngabor2
nagyúr

első körben egy live rendszerrel bootolj be (pl. live ubuntu, pendrive-ra kiírva), és úgy próbáld meg. ha ott is ugyan ez a hiba, akkor szervíz. ha ott nem jelentkezik, akkor a hiba a telepített beállításokkal van.

(#11354) bence78 válasza ngabor2 (#11353) üzenetére


bence78
csendes tag

már mikor a biosba akarok belépni (F2-vel), akkor is el van tolódva az egész billentyűzetkiosztás, mert a mellette lévőt kell nyomni... :(((

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#11355) Csöves válasza bence78 (#11354) üzenetére


Csöves
senior tag

Matricázd át a billeket.. :D

Aquila non captat muscas.

(#11356) bence78 válasza Csöves (#11355) üzenetére


bence78
csendes tag

Kösz, s a kimaradt billetyukkel mi legyen?... :W

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#11357) sowi válasza bence78 (#11356) üzenetére


sowi
őstag

vidd vissza, valoszinuleg betojt a billentyuzet, legkozelebb meg ellenorizd a szervizben mielott elhozod, hogy minden mukodik e, bar gondolom ezt mar mondani sem kell

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11358) bence78 válasza sowi (#11357) üzenetére


bence78
csendes tag

ellenőrízzem a szervízben? nem is ilyen problémával vittem vissza :D
azt ellenőríztem, amiért visszavittem, nem gondoltam, hogy elgányolnak benne valamit
ilyenről meg még nem is hallottam :))

máskor majd ezt is ellenőrzöm, de inkább ne legyen baja

köszönöm a segítségeket :R

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#11359) sowi válasza bence78 (#11358) üzenetére


sowi
őstag

altalaban ha mas billentyu jon elo mint amit lenyomsz az nagy valoszinuseg szerint hardver hiba, ki tudod probalni egy usb keyboarddal?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11360) bence78 válasza sowi (#11359) üzenetére


bence78
csendes tag

sajnos nem, de 99%, hogy hardveres hiba lesz, szóval megy vissza a szervízbe

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#11361) BollaFeri


BollaFeri
tag

Hali. Hogy lehet a laptopomon feltelepíteni vajon a VGA-t? Azt írja a saját driver-e, hogy nem felel meg a minimum kovetelményeknek. Pedig a HP oldalról töltöttem a driver-eket, és minden más működik, csak ez nem. HP Pavilon DV4000 gép. Ati Radeon Mobility X700 kártyával. Mi lehet vele?

(#11362) sowi válasza BollaFeri (#11361) üzenetére


sowi
őstag

vistad vagy xp-d van? mi a pontos tipusa? dv4xxx? rajta van az aljan

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11363) BollaFeri válasza sowi (#11362) üzenetére


BollaFeri
tag

XP Professional SP3, HP Pavilon DV4000

(#11364) BollaFeri válasza BollaFeri (#11363) üzenetére


BollaFeri
tag

DV4376EA

(#11365) sowi válasza BollaFeri (#11364) üzenetére


sowi
őstag

[link] ezt a drivert szedted le? tuti hogy ati kartya van benne es nem intel?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11366) BollaFeri válasza BollaFeri (#11364) üzenetére


BollaFeri
tag

Köszi, sikerült aztán! :)

Szeretném megköszönni a tegnapi segítséget is, egy kompett pulóvert szedtem ki szöszmöszökbe a hűtőbordából, újrakentem, és müxik. 56 max eddig a hőfok.

(#11367) BollaFeri válasza sowi (#11365) üzenetére


BollaFeri
tag

Jajam, pont írtam, hogy kész!:)

(#11368) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van egy Thosiba satellite A300 noti. Intel C2D Centrino.T5800 OP WIN XPsp3 3Gb RAM
1db 1gb és 1db 2 gb-os.Sajna a két memória nem egyforma típusú.
A kérdéseim a következők:
Mennyi a legkevesebb szorzó amin tud ez a proci menni?
Érdemes az Rmclolc progit használni?
Mitől lehet a lassú bootolása gépnek? Kb 15 csík mire indul az XP.
Melyik energia gazdálkodás ajánlott? A thosiba által adott, vagy XP vagy Rmcloc?
Ezekhez a processzorokhoz van külön illesztő progi mint az AMD hez?

[ Szerkesztve ]

(#11369) Happy187


Happy187
tag

Üdv mindenkinek (remélem találok itt valakit)! Meg tudja nekem valaki mondani hogy hol találom meg a laptopom kijelzőjének típusát (Glaretype vagy crystalbright, ilyesmire lennék kíváncsi)? Papírjai köut nézegettem, de nem találtam. Toshiba L20-100-am van. Tudom nem egy új darab, de a kijelzőjében tetszik, hogy egész nagy szögből is látszik. Előre is köszi a segítséget.

(#11370) xcbiker válasza Happy187 (#11369) üzenetére


xcbiker
addikt

"Glaretype vagy crystalbright" -ezek csak a fényes felületet jelölik mind.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#11371) Happy187 válasza xcbiker (#11370) üzenetére


Happy187
tag

És ha fényes, akkor tükröződik? És milyen az ACV?

(#11372) sowi válasza Happy187 (#11369) üzenetére


sowi
őstag

LQ150X1LBS2, HSD150PX14, LTN150XB-L01, LTN150XB-L02, LTN150XB-L03, B150XG01, N150X3-L05, LQ150X1LHS2 ezek kozul kb. barmelyik lehet benne, egyebkent Truebrite vagy miabubanat a neve toshibaeknal amire te gondolsz

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11373) Onizuka


Onizuka
tag

Sziasztok!

Kontakt hiba miatt kellene vennem egy új hálózati adaptert sürgősen, de nem értek nagyon hozzá. A gép egy Asus A6U, vagy mifene. Láttam olyat, hogy 3COM 3C15VME olcsóért, de elvben ez csak 15 voltot ad, az én adapteremre meg 19 van ráírva. Nem tudom, hogy ez mennyire számít...
Lényeg, hogy szeretném olcsón megúszni a dolgot, de láma vagyok a kérdésben. Esetleg lehet a vezetéket valahol javíttatni (a vékonyabb része lehet szerintem megtörve, közvetlenül az adapterdoboznál)?

Előre is kösz a segítséget!

'am 22 years old and single!

(#11374) sowi válasza Onizuka (#11373) üzenetére


sowi
őstag

[link] valami ilyen kell neked, 15 voltosat vehetsz, csak azzal valoszinuleg meg elindulni sem fog, nemhogy tolteni az akksit

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11375) Happy187 válasza sowi (#11372) üzenetére


Happy187
tag

Közben sikerült találnom egy oldalt, ahol kiderült, hogy ami pl az Acernél Glaretype, azt az MSI-nél ACV-nek hívják (Amazing Crystal Vision). Szóval tükröződik valamennyit, de azért megpróbálok valamelyik boltban keríteni egy ilyen kijelzővel rendelkező példányt, és megnézni élőben. Köszönöm a segítséget!

(#11376) Onizuka válasza sowi (#11374) üzenetére


Onizuka
tag

Ez még talán rendben is lenne, de én ha lehet szeretném kicsit olcsóbban megúszni a dolgot. ugyanabban az üzletben, amit te is írtál, van olyan, hogy 19 volt (amilyen az enyém is)
illetve 4,7amperes -az enyém viszont csak 3,42 amperes. A boltos azt mondta, hogy nem gond a nagyobb amperes, de én nem értek hozzá. Így van ez valójában?
Másrészt olyat ír, hogy 2,5 és 5,5 DC dugó van hozzá. Én hogyan tudom megnézni, hogy az enyém milyen?

'am 22 years old and single!

(#11377) sowi válasza Onizuka (#11376) üzenetére


sowi
őstag

az a dugo atmerojet jelenti, de nem tudom mekkora van az asusnak, be kellene menni es kiprobalni

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11378) Onizuka válasza sowi (#11377) üzenetére


Onizuka
tag

Most lemértem, és csontra 5,5-nek tűnik. remélem nincs olyan szabvány, hogy 5, vagy 6-os átmérő, mert ennyi még simán benne van a hibahatárban így szemre mérve. Az amperos kérdésre tud valaki felelni?

'am 22 years old and single!

(#11379) Dooby


Dooby
tag

Sziasztok Guruk!
Van egy HP 6730s laptop.
Nem tudom állítani a fényerőt. Segítsetek! A fn gomb funkciójával tisztában vagyok! :R

Üdv!
UI.: Bios frissítés ok és így sem!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#11380) sowi válasza Dooby (#11379) üzenetére


sowi
őstag

tedd fel a gyari hp vga drivert meg nemtom hogy quicklaunch buttons driver kell e ehhez a fajtahoz de azert azt is rakd fel

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11381) tucsike86 válasza Onizuka (#11378) üzenetére


tucsike86
tag

Igen, tud.. nem baj, ha nagyobb.

(#11382) TomWarren


TomWarren
csendes tag

Sziasztok!

Voltam már itt egyszer a problémámmal, de sajnos nem sikerült megoldanom:

GOG adott tanácsot amit félig sikerült is megvalósítanom!!!!!!!!!! GOG segíts lécci, de ha valakinek van valami ötlete még azt is szívesen veszem! És bocs, hogy ennyi helyet elfoglalok! :)

Amit a múltkor írtam idézem:

[I]"Van egy Fujitsu Siemens AMILO Pi 2515 laptopom. Szeretnék a jelenlegi Vista helyett, XP felrakni. A XP Service Pack 2 nem ment fel rá, de ajánlották az SP 3-mat, mert azzal már több ember is szerencsével járt!
Nekem viszont sajnos az SP 3 sem ment fel, mert a szokásos hibaüzenetet írja ki: nem látja a wincsit valamiért! Állandóan problémázik vele!
Azt javasaloták nekem erre, hogy lépjek be a Bios-ba és állítsam át a SATA módot AHCI-ről IDE-módra, vagy AHCI-ról Disabled-re!
Sajnos az én Biosom valamiért iszonyatosmód szegényes, és ezt az átállítást nem tudom elvégezni! ( Csak "main";"info";"advance";"security";"power";"boot" menük találhatók, és ezek közül egyikben sincs SATA mód! :( )

A Fujitsu honlapján az van kiírva, hogy csak a Vista mehet rá, de hallottam módszert amivel "át lehet verni" és feltelepíteni az XP-t!
Ismeritek ezt a módszert? Vagy esetleg tudtok más megoldást a problémámra?

Előre is Köszönöm szépen segítségeteket!
(bármilyen hasznos tanácsot szívesen fogadok!)"
[/I]
A múltkori üzimre ez a válasz érkezett gog-tól:

"A megoldás az, hogy leszeded az nlite progit és csinálsz egy olyan xp lemezt amibe integrálod az Intel(R) ICH8M-E/M SATA AHCI Controller-t, az és javaslom hogy az sp3-at is.
Nem nehéz és magyar nyelven is van benne.
Itt van segítségek hozzá: [link] [link]
De ha floppy-n oda tudod adni a xp-nek(F6)akkor nem kell csinálnod új lemezt."

Nos, integráltam, de ezt az SP 3-mas cd-t (bárhogy is módosítom a boot sorrendet) nem akarja bebootolni! ( IDE CDDVDW-vel kezdődik pedig a boot sorrend a biosban).
A ICH8.... AHCI Controllert pedig az új cd-n kívül még az eszközkezelőbe (vezérlőpultból) is felismertettem illesztőprogramként, és elfogadta...

Mit csinálhattam rosszul??
Ennek az AHCI Controllernek a hatására minek kellene megjelennie, és hol??

Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!

(#11383) sowi válasza TomWarren (#11382) üzenetére


sowi
őstag

szerezz egy usb floppymeghajtot, szedd le az inteltol a intel matrix storage drivert, xp telepito indulasnal f6 megadod neki a floppyrol az ich8m drivert es menni fog

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11384) xcbiker válasza TomWarren (#11382) üzenetére


xcbiker
addikt

Lehet nem pipáltad be, hogy boot-os telepítőt akarsz.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#11385) BLeP_i


BLeP_i
tag

Van egy univerzális laptop töltőm. Minden flottul ment, mígnem lett most vmi baja. Ahogy bedugom konnektorba, nem kap egyből áramot a dolog, hanem várni kell 10-30 percet, mire úgy gondolja, hogy oké, és akkor minden különösebb jel nélkül bekapcsol. A kábellel nincs gond, azt már ellenőriztem.
Ez így nem túl kóser, mert az akksi ezt egy idő után nem fogja kedvelni és nem szeretnék ráfordítani egy újra.
Valakinek esetleg javaslata a problémát illetően? Előre is köszi! :R

http://vister.hu

(#11386) sowi válasza BLeP_i (#11385) üzenetére


sowi
őstag

igen, vidd vissza a toltot es csereltesd ki vagy vegyel egy masikat

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11387) tucsike86 válasza BLeP_i (#11385) üzenetére


tucsike86
tag

Hát, hacsak nem szeretnéd mindig 10-30 perccel előbb bedugni a töltőt, mint bekapcsolni a laptopot, akkor bizony új töltő, ugyanis javítani egyrészt teljesen gazdaságtalan, ha egyáltalán lehet, másrészt lehet, hogy hamarosan újra jelentkezne a probléma.

(#11388) Dooby válasza sowi (#11380) üzenetére


Dooby
tag

Köszi a válaszod! Elvileg a gyári vga driver van fönt.
Üdv!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#11389) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion 1020eh notebook-om.
Újra raktam rajta a Vistát, és most nem találja meg a Bluetooth hardvert.
Mi lehet a baj?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#11390) Brimstone


Brimstone
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: megér vajon 100 ezer forintot egy Toshiba A300 1-G2 notebook.(Szuper CORA akció, szóval lehet nem is lesz belőle már az akció kezdetén se :N .)

Üdv!

(#11391) Spidee válasza Spidee (#11389) üzenetére


Spidee
senior tag

Megoldódott!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#11392) Ivan15 válasza spyduck (#11332) üzenetére


Ivan15
senior tag

de nincs olyan program, amivel nem vagyok kenytelen a merevlemezre menteni a tartalamat, en csak nezni akarom a DVD-t DVD lemezröl, ehhez nincs vmilyen program? Rögtön nezni szeretnem ....

[ Szerkesztve ]

(#11393) TomWarren


TomWarren
csendes tag

Köszi sowi, és xcbiker!
Kipróbálom és ha gondom lenne akkor még zaklatlak titeket! :) :))

(#11394) kali válasza Ivan15 (#11392) üzenetére


kali
legenda

az anydvd röptében teszi a dolgát - de fizetős!

(#11395) Fr33zeye válasza Brimstone (#11390) üzenetére


Fr33zeye
tag

Pentium Dual-Core T2390; 2048 MB; 250 GB; 15, 4" TruBrite; Intel X3100; DVD S-MULTI... Ez a konfig, ha jól láttam. Ez megér 1 kilót még toshibából is. Bár mostanság nem is olyan sz*rok a toshik... Amúgy ha ilyen-olyan akcióban van, akkor jobb, ha sietsz. táborozz le előző nap zárás után közvetlenül az ajtóba, úgy kb van esélyed. :))

[ Szerkesztve ]

(#11396) Szpigi


Szpigi
csendes tag

Sziasztok!

Fontos és nagy problémám van.
Külföldön vagyok, van szabad wifi a szobában, csatlakozik is a windem, de az explorer, msn nem látja a kapcsolatot, nem megy fel a netre....
(Lap nem megjeleníthető...)
Mások gépén automatikusan "ráakad"....
Mi lehet a gond? Sok itt a szaki, segítsetek!!! Sürgős lenne!
Akár mailben is.

Oprendszer XP

Köszönöm!

Wind U120, hp Compaq 6715b, Nokia N73, WC kefe és hőmérő tulajdonos

(#11397) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok!

Egy kicsit hardveresebb kérdésem lenne:

Adott két HP nx6110. Az egyikben nem volt wlan vezérlő, a másik noti megdöglött. Így a vezérlőt átszereltük abba amiben eleve nem volt. Előkészítése van, tehát antenna csatik és bekapcsoló gomb.
Driver van 3 féle, de mind jónak kell hogy legyen (eddig csak 1et próbáltam amivel mindig is ment...) Feltelepít érzi fasza. Bekapcsoló gombra nem kapcsolódik be a vezérlő. Jó broadcom diagnosztikai és kezelő szoftver letöltés, felmegy. Aszongya rádió letiltva (ez nem új). Persze szoftverből nem lehet engedélyezni, és még mindig nem reagált a gombra.

Kérdés, hogy vmi driver ini file átírással vagy valami parancssoros akcióval nem lehet engedélyezni azt a rohatt wlan vezérlőt?! :F

Szeggyem szét a géped és nézzem meg, hogy a gomb be van-e kötve? :F :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#11398) Reac^ válasza Reac^ (#11397) üzenetére


Reac^
őstag

Bementem a biosba és engedélyeztem :DDD :C :W

Mindere gondoltam csak erre nem :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#11399) Fr33zeye válasza Szpigi (#11396) üzenetére


Fr33zeye
tag

Cs!

Nézd meg a proxybeállításokat. Firefox --> Eszközök --> Beállítások --> Haladó -->
Kapcsolat beállítások --> proxybeállítások automatikus felismerése a hálózatban. Ha nincs bejelölve, akkor jelöld be.

(#11400) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

hali

Vettem egy MSI GX630-at mindent visz és csodaszép... na de...

2 hónapos a gép és vista alatt sokszor újraindul, többek közt memóriára hivatkozva...
pl: start menüben az outlook exp. kattintva kitalálja, hogy az alkalmazás nem létezik törlöm a start menüből?
vagy:
hallgatom a net rádiót, olvasom a fórumot, semmi extra igénybevétel majd memória hibára hivatkozva minden leáll és restart...

kezdek ideges lenni..

a gép vagy a vista a hibás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.