Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) L!NK->Q3 válasza Fr33zeye (#10100) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

thx, de ezt tettem fel és az SM busz meg 1 network adapter még sárga kérdőjeles az eszközkezelőben

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10102) tomta válasza L!NK->Q3 (#10101) üzenetére


tomta
tag

Itt van hozzá az összes XP drv,jah ez már volt,
keresem...

[ Szerkesztve ]

(#10103) tomta válasza L!NK->Q3 (#10101) üzenetére


tomta
tag

Ez próbáld ki:drv

(#10104) Dako18


Dako18
csendes tag

Sziasztok!

Van ötlete esetleg valakinek arra, hogy mitől dobálja folyamatosan egy újonnan telepített laptop (sp3, asus f5n-ap222) ezt a hibaüzenetet?

[link]

Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#10105) kali válasza Dako18 (#10104) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg az alábbi fórumon leírtakat; link
mellesleg a helyedben én már telepíteném is újra az egész rendszert, az alábbi módon; a telepítés megkezdése előtt kivenném a noti kártyaolvasójából a műanyag lapkát, így az oprendszer kapná a "C:" meghajtó betűjelét, és nem a kártyaolvasó. további esetleges hibákat előznél meg vele; nem futnak rendesen a telepítő cd/dvd lemezek...stb!

(#10106) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tud valaki valamilyen Tweak progit Windows -ra mert BIOS -ban nincs rá lehetőség.
Adatok:

Poroci: P4 Celeron 2400 MHZ Nortwood-128
Memórai: Samsung PC2100 2*133 MHZ 2,5-3-3-6
Északihíd: Ati Mobility Radeon 7000 IGP
Délihíd: Uli/Ali M 1533/1535/1543

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10107) xcbiker válasza zoltanz (#10106) üzenetére


xcbiker
addikt

ha a biosban nincs rá mód, akkor win alól sem hinném, hogy lesz.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10108) Kyohei


Kyohei
csendes tag

Sziasztok!

MSI S271X-260HU 12" laptopomhoz kutatok 8 cellás aksit. Úgy 2 hónapja még láttam az ipon webshopjában, meg még egy másik lapon is, de elodáztam a vásárlást :W. Mostanra szőrén szálán eltűnt (ahogy azt Murphy se mondhatta volna meg jobban). Tud valaki valamilyen tippet adni, hogy hol érdemes ilyenkor próbálkozni?

(#10109) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mért a Windows sajnos sajnos felülírja simán a Bios beállításokat még az IRQ megszakításokat is máshogy osztja ki, nehogy könnyű legyen az élet.
Amúgy nem rossz, elég gyors vele a Winfos meg minden, de az asztali AMD Athlon Xp 2700+ 333 FSB -vel földbe döngöli így a videó kódolásnál mpeg2 - xvid avi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10110) L!NK->Q3 válasza tomta (#10103) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

köszi, itt találtam külön sm bus drivert is, kb 1 óra múlva hozza tesóm a gépet és már próbálom is ki
thx még1x

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10111) Douwe


Douwe
csendes tag

Valaki nem tudja hogy honnan lehetne letölteni a legfrisseb ati drivert notebookomhoz?
Az asus oldalán áprilisi van csak fent az ati honlapjáról letöltötteket meg nem telepíti.

(#10112) ABE válasza Douwe (#10111) üzenetére


ABE
őstag

Notebooknál nem egyedi eset, hogy a referencia drivert nem engedi telepíteni a gép. Ezt elvileg azért csinálják, nehogy esetleg felülbírálja a gyári beállításokat egy "hibás" driver. Ha nincs különösebb okod az Asus oldalán található driver lecserélésére, akkor szerintem inkább maradj annál. Ha nagyon csípi a szemed, akkor asszem' "Omega" néven lehet találni alternatív drivereket.

(#10113) Douwe válasza ABE (#10112) üzenetére


Douwe
csendes tag

az a bajom a driverrel hogy hibába van kibekapcsolva a powerplay mindig ugyanannyi fps van a játékokban és szerintem mindig az alacsony fogyasztásra beeállított érték működik.

(#10114) ABE válasza Douwe (#10113) üzenetére


ABE
őstag

Nem igazán ismerem a típust, de a powerplay lényege szerintem az, hogy akkor csökkenti az órajelet, ha nincs szükség a teljesítményre, egyéb esetben pedig maximumon tartja. Szóval ha változatlan az fps játékoknál, még nem jelenti azt, hogy nem működik a powerplay (amikor nincs szükség nagy teljesítményre).

(#10115) Douwe válasza ABE (#10114) üzenetére


Douwe
csendes tag

elvileg ugy kéne neki mükködni hogy ha akkuról megy a gép akkor lecsönkenti az órajelet, ha hálozatról megy akkor meg megnöveli

(#10116) L!NK->Q3 válasza tomta (#10103) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

hail :R
most már nincs az eszközkezelőben sem a wifi sem az sm bus mellet felkiáltójel!!! :C

thx jóarc

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10117) Dako18 válasza kali (#10105) üzenetére


Dako18
csendes tag

Köszi szépen, próbálkozok! ;)

(#10118) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok! nincs valakinek fölös 2Gb ddr2-as ramja?

- Árad -

(#10119) SG3rg0 válasza lakisoft (#10118) üzenetére


SG3rg0
őstag

Boltban biztos van! :DD

(#10120) xcbiker válasza lakisoft (#10118) üzenetére


xcbiker
addikt

Nem értem mit vársz???
Boltban is 3k körül van 1GB ram újan, garival, de a 2gb-os is 6eft... arra vársz hogy valaki ingyen odaadja majd használtan?
Annyira filléres dolog ma már a noti ram.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10121) SG3rg0 válasza xcbiker (#10120) üzenetére


SG3rg0
őstag

Én nem akartam ezt így megírni, de a lényeg ez!

(#10122) xcbiker válasza SG3rg0 (#10121) üzenetére


xcbiker
addikt

ha elsőzör láttam volna itt ezt a hozzászólást, akkor én sem így reagáltam volna...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10123) SG3rg0 válasza xcbiker (#10122) üzenetére


SG3rg0
őstag

Megértem....

(#10124) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Notiügyben láma vagyok.
Lenne gy Toshiba A10-131 tipusu notim, amit kaptam egyik ismerőstől.A problémám az, hogy nem tudom használni, mert azt i rja ki, hogy a telep gyenge, és cseréljem ki.
Közben hálózatról megy a dolog, de akkor is a teleppel szórakozik.Esetleg arra gondolok, hogy át kéne váltani a telephasználatról a hálózatra, de nem találtam ilyen lehetőséget.
Javaslat? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10125) ABE válasza Ace Ventura (#10124) üzenetére


ABE
őstag

Próbáld meg kikapcsolni az energiagazdálkodásnál az alacsony töltöttségre való figyelmeztetést.

(#10126) Ace Ventura válasza ABE (#10125) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Próbáltam, de az sem megoldás.
Egyébként nem rögtön hálózatról kéne mennie, ha bedugom a konnektorba? :F
Sajnos az akkuja már használhatatlan 3%-osnak irja.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10127) ABE válasza Ace Ventura (#10126) üzenetére


ABE
őstag

Várjunk csak, nem tiszta nekem teljesen. Tehát arról van szó, hogy a gép rendesen működik hálózatról, csak éppen állandóan figyelmeztetést küld, hogy alacsony az akku töltöttsége?

(#10128) Ace Ventura válasza ABE (#10127) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem.
Egyáltalán sehogy sem müködik.
Ha bedugom a hálózatba, kiirja, hogy gyenge az akku, és kikapcsol 2 perc után.Szóval nem érzékeli hogy hálózatról menne.
Ha kihúzom, akkor be sem kapcsol.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10129) ABE válasza Ace Ventura (#10128) üzenetére


ABE
őstag

Szóval úgy el sem indul, ha nincs benne az akku, hanem csak tápon van? Mert akkor valami hardveres hiba lesz ott, nem kap naftát. Esetleg próbálj meg szerezni kölcsönbe egy másik (ugyanolyan, vagy univerzális) tápot, hátha az rossz. :F

(#10130) Ace Ventura válasza ABE (#10129) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az a fura, hogy ha bedugom a tápkábelt, akkor világitanak a gombok.Elvileg eljutna az áram a gépig.Valamiért akkut nem tölti.
Ha a kábelt kihúzom a gép nem indul. :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10131) ABE válasza Ace Ventura (#10130) üzenetére


ABE
őstag

Lehet, hogy csak az akku döglött teljesen, és azért nem tölti. Akkor van gubanc, ha csak simán hálózatról (akku nélkül) sem működik a gép. De ha úgy megy, akkor akku hiba.

Egyébként ment PÜ.

(#10132) Ace Ventura válasza ABE (#10131) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az a gond, hogy akku nélkül be sem kapcsol egyáltalán.
De ha bedugom a konnektorba a tápot, akkor ég a led a notin.Tehát az áram eljut a gépig.
Ha ezt valaki megmagyarázza :F :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10133) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Amikor megvettem a notit, akkor belassította az optikai meghajtója az egész gépet, amikor használtam, ezért vettem külsőt! Most meg tökéletesen üzemel! :Y Valamit rosszul tett fel múltkor? Mert azóta lett cserélve OP rendszer.

Sic Parvis Magna

(#10134) Ace Ventura válasza 30z.Samu (#10133) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Valószinüleg valami driver összeakadhatott, és az okozta a hibát.Ilyen volt már nekem is. :K

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10135) 30z.Samu válasza Ace Ventura (#10134) üzenetére


30z.Samu
félisten

Meg Firewire-en van egy Pioneer 115D meghajtóm, azon nem nagyon lehet DVD-t nézni, mert akadozik! Xboxon meg simán vitte a filmet! :Y Ez mitől lehet?

Sic Parvis Magna

(#10136) zsolt1129 válasza 30z.Samu (#10135) üzenetére


zsolt1129
addikt

Próbáltad már megtisztitani a fejet?

(#10137) 30z.Samu válasza zsolt1129 (#10136) üzenetére


30z.Samu
félisten

Isten igazából garanciális, így nem nagyon kapnám szét. :B

Sic Parvis Magna

(#10138) Fr33zeye válasza 30z.Samu (#10137) üzenetére


Fr33zeye
tag

Ebben az esetben vidd szervízbe, vszinűnek tartom, h miután elmondod, h mik a "tünetek", azonnal tudják majd, h mi a baj és még az se lesz, h várnod kell, mire visszakapod.

[ Szerkesztve ]

(#10139) mad1


mad1
veterán

HP nak melyik a legbrutalisabb gamer laptopja?
A valaszt halassan koszonom igy elore is :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#10140) mad1 válasza mad1 (#10139) üzenetére


mad1
veterán

Amiben nam csak 1db 9600gt van....Gondolom ez a hp vege..

Ne szemetelj ! = Steam

(#10141) Fr33zeye válasza mad1 (#10140) üzenetére


Fr33zeye
tag

Hát nem tudom, h a HáziPálesznek melyik a legjobb konfigja, de ez megfogott keresgélés közben: CompAmerica Orca Extreme, Core 2 Extreme 2,93 GHz, 4GB RAM, dual GF 9750 GTX SLI, továbbá 3 vinyó, max 600 GB (RAID 0). Mindössze 2600$...... Ezek se viccelnek... :Y

(#10142) Fr33zeye válasza mad1 (#10140) üzenetére


Fr33zeye
tag

Amúgy sztem amit láttál (HP HDX 18t Premium), az a high-end a hp-nál.

Ez sem rossz...

[ Szerkesztve ]

(#10143) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám! Barátnőm notesze mostanában fura dolgokat produkál. Éjjel ment az utorrent, és reggelre totál KO volt a gép. Valahogy így nézett ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/081113/10962892421_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
"Ran out of memory"-> nincs elég ram neki?? 2GB ram van a gépben, utorrenten kívül semmi egyéb nem ment rajta (Vista Businnes SP1 -by campus license:D), Nem értem mi van. Ja, meg tök fehér volt előtte egy percig a monitor....miután ezeket leokéztam jött egy másik hiba is:
http://kepfeltoltes.hu/view/081113/4240823852_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A gép (Amilo Pa 3553) kb 2 hónapos, szal nem régi a win sem. Lehet az utorrent sz@r?
Nekem semmi ötletem sincs, ilyennel nem találkoztam még.....
HELP ME!
Előre is köszönjük!

(#10144) mad1 válasza Fr33zeye (#10142) üzenetére


mad1
veterán

koszi :R ,azt nem tudod ennek a vga ja ddr3as :F

Ne szemetelj ! = Steam

(#10145) Fr33zeye válasza mad1 (#10144) üzenetére


Fr33zeye
tag

Biztos nem. DDR2. Annak a CompAmerica-s stuffnak meg utánanéztünk Brumi˘-val és valószínűleg kamu... Asztali cuccok vannak benne.

(#10146) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na kiderült a baj.
A hálózati adapter tönkrement a Toshiba A10-131 notimhoz.
Hol tudok ilyet venni, vagy ezek javithatók?
Használt is jó lenne, vagy valami univerzális.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10147) ABE válasza Ace Ventura (#10146) üzenetére


ABE
őstag

Javítani szerintem nem nagyon lehet, használt rizikós, inkább ajánlom az új, univerzális tápegységet. Ez olyan 6-7e forint körül szokott lenni általában, és garancia is van rá. Csak arra kell ügyelni, hogy a megfelelő Toshiba csatlakozóval is rendelkezzen, és az eredeti feszültséget be lehessen rajta állítani. Pl. itt az apróhirdetések között is van ilyen, de számtech. boltokban is beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#10148) mcwolf79


mcwolf79
veterán

A notikban mennyire lehe cserélgetni a CPU-t?
Az enyémbe lehetne rakni erősebb procit?
Egy Compaq 6720s-ről lenne szó.
Jelenleg gyárilag ez van benne:
CPU típusa Mobile DualCore Intel Pentium, 1866 MHz (14 x 133)
Tokozás típusa 479 Ball uFCBGA / 478 Pin uFCPGA
CPU alias Merom-1M
CPU stepping M0
Gyártási technológia 8M, 65 nm, CMOS, Cu, Low-K Inter-Layer, 2nd Gen Strained Si

Alaplapi lapkakészlet Intel Crestline GLE960/GME965

THX :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#10149) Ace Ventura válasza ABE (#10147) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sikerült vennem egyet az utcánkban lévő szám tech boltban.
Gembird márkáju, univerzális.5500 ft volt.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10150) grex4


grex4
aktív tag

sziasztok. vanegy hp6715b notim és eddig xp-n lazán ment a wlan de most h vista van fennt nemtudom elinditani. a hálokari fenntvan, de a 32bites és a 64bites vista driver is leáll a telepités végén. alapbol folyton a jobbalsóba is ottvan h a hardver eltávolitása biztonságos. megnyomom a bill fölötti wifi gombot akkor az eszközkezelőben megjelenik egy kérdőjeles hálozati vezérlő. majdnem sikerült automatikus kereséssel feltenni de leállt a telepités végén mielőtt befejezhette volna. vkinek vmi 5let?

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.