Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) kisninja


kisninja
őstag

Hi van egy ECS G320 noti aminek a kijelzője sűrű csikozodást mutat de a dsub csati remekül üzemel. Kérdés az mi halhatott meg ? A kis áramkör ami kijelző kábel és az laplap közt van vagy a kijelző áramköre ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#11052) 04


04
tag

Szép napot mindenkinek!

Abban kérném a segítségeteket, hogy lenne egy Asus F8VR notebook, amiben van egy Ati HD 3470-es vga, de XP alá nem találok müködő driver-t!

Segítsetek!!!

(#11053) radírfej válasza radírfej (#11005) üzenetére


radírfej
senior tag

megvan a megoldás:

valami miatt csak külön telepített sp2 -re megy fel a hivatalos hp oldaláról letölthető ati driver.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#11054) radírfej válasza AXisBOLD (#11050) üzenetére


radírfej
senior tag

a "kékhalálnak" két jellemző oka van

1. memóriavezérlő és vagy/memória hibája

2 . driverek ütköznek

az 1. pontban szereplő dolgot könnyű kideríteni, csak egy bootolható cd kell készítened és mehet a memtest.

a második verzió kicsit nehezebb tészta.

túlmelegedést bármilyen procit terhelő alkalmazással tudsz tesztelni.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#11055) AXisBOLD válasza radírfej (#11054) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia köszi a választ

a memóriát szerintem kizárhatom mert egy ugyan ilyen laptopom volt és azon lement a teszt és nem volt hiba(más ok miatt kicserélték a mostanira). de lehet megcsinálom majd.

a driver ütközést hogyan lehetne megvizsgálni?

U.I.: az aztali gépen lefutott a memteszt és a goldmemory is többször és nem talált hibát, a kékhalált meg csak úgy szórta mindenkor. ott se tudtak mit mondani :F

még annyi hogy ha leáll a gép a winyó egy hatalmasat kattan. ez csak a fenti témán kívül érdekelne hogy miért van. (esetleg összefüggés...?)

Aurea mediocritas

(#11056) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...ismét segítséget kérnék, mint azt tettem a #11012-es HSZ-emben, ahol is ACPI-drivert keresek a Notebook Hardware Control 2.0 pre release-06-prof. ed. programhoz...közben utána jártam, és sikerült megtudnom, hogy a gépem gyakorlatilag egy Mitac 8252D tipusú noti...azt is megköszönném ha valaki meg tudná mondani, hogy E8xxx-es ill. E9xxx-es procik mennének-e a 965-ös csipszettel szerelt gépemben...

[ Módosította: 7 ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11057) Duree válasza kisninja (#11051) üzenetére


Duree
veterán

Ha csikozodik akkor kijelzö szokott lenni,illetve az elektronikája rossz.
Ha gondolod és behozod a szervízünkbe [link]
megcsinálom neked.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#11058) Enjoy


Enjoy
addikt

Hali!

Van egy 2éves Asus A6Vm notim, ami eléggé leharcolt, nyitó mechanika körüli műanyag elöregedett, megrepedt, ill. már szét is vált.., valamint a sok gépeléstől megvan kopva az ezüst színű műanyag a bill. alatt.
De ha lehetne valahonnan szerezni ilyen "kaszni-műanyagot" jó áron, lehet, h inkább felújíttatnám. (néha kikapcsol a kijelző magától, de ha lecsukom, s gyors felnyitom akkor ismét jó ... ez a nyitó mechanika elég gázos benne sajnos) :(

El szeretném adni (akár alkatrésznek), vagy beszámíttatni egy új notiba.
Létezik ilyen bolt, vagy inkább próbáljam meg eladni apróhírdetés formájában alkatrésznek?

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#11059) xcbiker válasza Enjoy (#11058) üzenetére


xcbiker
addikt

Én foglalkozom ilyesmivel. Javítás, beszámítás,...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#11060) Enjoy válasza xcbiker (#11059) üzenetére


Enjoy
addikt

Wáóó

Felveszlek MSN-re, aztán majd beszélünk :R

► més que un club ◄

(#11061) Matthewsz válasza 04 (#11052) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

próbáld itt

[ Szerkesztve ]

(#11062) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Van egy Lenovo R61-esem Nvdidia Quadro nvs 140m videokártyával. Szeretném feltenni az Nvidia honlapjáról ehhez a kártyához letöltött drivert, de a telepítő nem észlel a driverrel kompatibilis hardvert. Csak a Lenovo honlapjáról letöltött, jóval öregebb drivert engedi feltenni.

Mi lehet a megoldás, hogy frissebb drivert tudjak feltenni a kártyához?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#11063) kali válasza evo87 (#11062) üzenetére


kali
legenda

esetleg itt nézd meg; link

(#11064) atirag


atirag
őstag

Egyik barátom notebook-ot szeretne venni és fontos neki a hdmi csatlakozo.
Namost az a kérdés,hogy a kép mellett hang is jön e ki.
Mert az asztali gépemnél az ati kártyánál van hang a geforce-nál nincs.Itt mi a helyzet?
köszönöm.

(#11065) Matthewsz válasza atirag (#11064) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

wikipedia: "A kábel belseje 19-eres kialakítású, melyben a kép-és hanganyag tömörítés nélkül - egy az egyben - haladhat át 5 Gbit/másodperces sebeséggel. Tervezésekor gondoltak a többcsatornás megszólalásra, így már az 1.0-s verzió is 8 külön csatornán képes szállítani 124 kHz-es, 24 bites hangot. (Ezt később felemelték 192 kHz-re. v1.1) Videoinformációknak 165 Mhz-es sávszélességet terveztek, ez jelenleg a legkifinomultabb képminőséget - a FullHD-t - is támogatja."

(#11066) atirag válasza Matthewsz (#11065) üzenetére


atirag
őstag

Tehát ha hdmi van rajta akkor kötelezöen megy hang is a szabvány miatt?

(#11067) kisninja


kisninja
őstag

Megen egy kérdés van egy dell 9400 es notim és ahhoz a gyári 2 éves akksi. Ujabban elkezdte azt, hogy lemerités után az elhasználódás felugrik 5-6%-ot, jelenleg 31% os.
Az a gyanum, hogy valamelyik cella kezdi megadni magát. Tartalékban itt van már a 9cellás akku. Emez jólett volna tartaléknak de ha ilyen ütemben hallodik......

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#11068)



csendes tag

sziasztok!
barátnőm kapott egy acer asp 5535-ös notit, előtelepített vistával. a gond az, hogy használat közben néha fogja magát, és kb. mintha készenlétbe tenné magát, leáll, a képernyő elfeketedik(asszem ki nem kapcsol, csak fekete lesz), és nem reagál semmire. vista reinstall után is ugyanúgy előjön a probléma. van amikor pár perc alatt behal, van hogy egész sokáig megy szépen, de aztán ugyanúgy vége lesz. mi lehet a gond? valami hardveres hiba lehet?

(#11069) Matthewsz válasza atirag (#11066) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

a leírtak szerint viszi a hangot, de tapasztalatom nincs, én le vagyok maradva még csak a dvi-vel ismerkedem élőben :D

(#11070) biomassza


biomassza
csendes tag

Szakik! Nem tudom, jó helyen kérdezősködök-e, (ha nem bocs) de mit szokás tenni egy laptoppal, amit leöntöttek teával? Állítólag nem masszívan felülről, hanem inkább oldalról, a dvd felől (ami nem lett belülről teás)... Most hívott a barátnőm, hogy baleset történt.... Azt mondtam neki, vegye ki az akkut belőle - de hogyan tovább?

(#11071) atirag válasza Matthewsz (#11069) üzenetére


atirag
őstag

asztaliban már használom régota dvi hdmi-t használok.De laptopon nekem is csak dvi van.Arra viszont rájöttem,hogy nativ hdmi kimenetet kell keresnem.

(#11072) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon OFF leszek most, de SOS segítség kell! Budapesten jó helyen kell egy kis lakást találnom mihamarabb! Ha valaki tud ilyet priviben írjon legyen szíves! A mostani tulaj úgy néz ki elég durva emelést tervez (szomszéd lakás jóval kisebb mint enyém, ott 50-ről 60-ra, akkor enyém 70 helyett sztem lenne vagy 85-90), ezt nem bírom kifizetni. Most 70.000 ft-ot fizetek, a rezsi benne van. Ha 70 körül tudtok fix rezsivel akkor segítsetek!
Előre is köszönöm!
netmesterke

(#11073) Enjoy


Enjoy
addikt

Az AMD Turion X2 csak sebességben gyengébb az Intel Core Duo-nál?
Vagy melegedés ügyileg is rosszabb? Illetve a sebesség különbség mennyire nyilvánul meg a két proci között? :B

► més que un club ◄

(#11074) Protezis


Protezis
őstag

Magatol, teljesen automatikus bekapcsol a laptopom a kikapcsolas utan 20-30 perc mulva ( igazabol nem mertem le, ejszaka 4-szer kapcsoltam ki, vegul kiszedtem az akkumulatort ).
Az alabbi allapotban produkalja a dolgot:
- BIOS-ban letiltottam az osszes WOL funkciot ( LAN, WLAN )
- BIOS-ban letiltottam, hogy suspend es alacsony toltottsegi szint eseten kapcsoljon vissza
- kikapcsoltam a WIFI-t ( fizikailag )
- kihuztam mindent a laptopbol

A gep karacsony elott lett veve. Eddig 3-4 reggel ebredtem erre, elotte lehet, hogy ra volt dugva halozatra a gep, es ugy talan nem kapcsolt be, nem tudom.

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#11075) Str8 sk8r válasza Protezis (#11074) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nem lehet valami szoftveres gond? :U ...

...erre valaki esetleg? :O ...nem hiszem el, hogy senki nem használja a notebook hardware control progit... :( ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11076) Protezis válasza Str8 sk8r (#11075) üzenetére


Protezis
őstag

Szoftveres gond? Az, hogy magatol elindul?

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#11077) kali válasza Enjoy (#11073) üzenetére


kali
legenda

sebességben sem feltétlenül gyengébb, és az sem biztos, hogy jobban melegszik!
két konkrét típust lehetne esetleg ilyen szempontok alapján összehasonlítani...
Mobile-Processors-Benchmarklist

(#11078) Str8 sk8r válasza Protezis (#11076) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...akár...pl BIOS-os virus...HW-s problémának is fura...azért én tuti elösszőr frissítenék egy BIOS-t, és újraraknám az oprendszert... :K ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11079) Enjoy válasza kali (#11077) üzenetére


Enjoy
addikt

Köszi a linket! :R
Akkor utánanyomozok

► més que un club ◄

(#11080) Duree válasza biomassza (#11070) üzenetére


Duree
veterán

Semmiképpen ne kapcsold be.Hozd be a szervízünkbe és kitisztítva bekapcsoljuk,ha elindul nincs gond ha nem akkor megcsináljuk.[szervíz]
Másik esetleg várd meg még kiszárad,de mindenképpen szervízt igényel a tisztítás miatt

[ Szerkesztve ]

duree54

(#11081) Duree válasza Duree (#11080) üzenetére


Duree
veterán

[szervíz]

duree54

(#11082) Duree válasza Protezis (#11074) üzenetére


Duree
veterán

Nekem ilyen gondom egy ClevoM400-as volt.
A tápegységben 2 fet cseréje után megszünt a probléma.
Ahogy írtad a géped pár napos csak.Vidd el a garis szervízbe

duree54

(#11083) Protezis válasza Duree (#11082) üzenetére


Protezis
őstag

Koszi a valaszt!

Az elobbi ket hozzaszolasod alapjan toletek vettem, a szegedi uzletben. Meg tudnad mondani, mennyi ido korulbelul az egesz javitasi procedura?

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#11084) loki22


loki22
tag

Sziasztok!

Nem tudtok valami tippet adni,hol tudom megnézni egybe,ha egyáltalán létezik ilyen a notebookokok tűrőképességét,tehát az akksi időt??
Lehet ,hogy többek között ez alapján vennék notebookot úgyhogy fontos.
A notebookstoreba tényleg érketik új szállítmány most ??

(#11085) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Sziasztok

Após gépét alkotom, ami egy FS pi2530.
A vista nem bejövős neki, gondoltam kap rá egy xp-t.
De a vga ati 2300 hd ez ugye dx10....
És nem lelek hozzá xp drivert...
Lehet nem is fogok???

Maradjon a vista? ...astala vista :F

thx

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#11086) kali válasza GumisPeter (#11085) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg itt; Amilo-Pi2530-XP-Drivers

[ Szerkesztve ]

(#11087) GumisPeter válasza kali (#11086) üzenetére


GumisPeter
senior tag

ez sajna nem nyert...
ott van, leszedtem, de nem jó...

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#11088) xedos válasza loki22 (#11084) üzenetére


xedos
addikt

Sajnos erre nincs pontos válasz...
A használati módoktól függ az akksi idő.
Amúgy mindegyik gyár ír valamit... 1.5-el osztva -kb ennyit megy el Wifis Internettel a gép...
-levett fényerővel...

(#11089) kali válasza GumisPeter (#11087) üzenetére


kali
legenda

esetleg ez; link
(a hozzászólásban is említett .net framework telepítve van?)

(#11090) GumisPeter válasza kali (#11089) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nem volt telepitve, de ez már a multé...
Ellenben így sem megy fel....

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#11091) horpet55


horpet55
csendes tag

Sziasztok!

Segítség, tanács kéne!

Egy 901-es Asus-om van, kb. két hónapos, XP-s gyárilag, eddig hibátlanul ment! Többször volt használva Vodafone-os USB 3G modemmel és nem volt baj vele soha, tegnap viszont vettem egy t-mobile web'n'walk stick-et amivel gondjaim támadtak. Bedugtam, simán feltelepült, csatlakozik is, működik is, majd használat közben pár másodperc vagy néhány perc után a képernyőről eltűnik minden, sötét lesz és a noti onnantól kezdve nem reagál semmire sem. Bármit nyomok is meg, nem történik semmi, de a ledek világítanak. Kikapcsolni is csak úgy lehet, ha hosszan nyomva tartom a bekapcsológombot, sehogy máshogy, tehát ctrl alt del -re se csinált semmit. Ha ezek után visszakapcsolom hibát nem ír ki, simán megy megint, amíg nem használom újra az usb sticket. Akku és bedugott táp mellett is ezt csinálta.

Az usb stick másik notiban, egy szintén asus, de már normál 15"-os, órák óta megy, most is azzal netezek teszt végett, hiba nincs. A 901-es a stick nélkül szintén hibamentes...

Ötlet?????? HELP!

Köszi előre is!

(#11092) Duree válasza Protezis (#11083) üzenetére


Duree
veterán

Az attól függ milyen gép?
Ha Asus akkor semennyi mert csak BRNO van szervíze,és ez vonatkozik az ACER-ra is.
A többi típus max 10 nap.
De ha Fujitsu vagy Hp géped esetleg MSI-d ban akkor egyszerübb ha beviszed a szegedi Albacomp szervízbe

duree54

(#11093) Protezis válasza Duree (#11092) üzenetére


Protezis
őstag

Tenyleg, elfelejtettem irni: Toshiba A300-1PK

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#11094)



csendes tag

adott egy asp 5535-ös noti, előtelepített vistával. a gond az, hogy használat közben néha fogja magát, és kb. mintha készenlétbe tenné magát, leáll, a képernyő elfeketedik(asszem ki nem kapcsol, csak fekete lesz), és nem reagál semmire. vista reinstall után is ugyanúgy előjön a probléma. van amikor pár perc alatt behal, van hogy egész sokáig megy szépen, de aztán ugyanúgy vége lesz. mi lehet a gond? esetleg valami hardveres probléma lehet?

(#11095) _Chrash_


_Chrash_
csendes tag

Sziasztok Profok ! B.U.É.K. mindenkinek

Topikhoz való kérdés illetve segitség kellene , azaz szinte azonnali :) ....
Itt van egy MSI VR630X laptop.... helyzet a következő : Vista minden gond nélkül felmegy rá , de XP nem ! Addig eljut a " Telepités " , hogy: kiirja : A Windows telepitése...... és kék ablakkal leáll.

Mit tegyünk h XP Pro felmenjen rá ? Több féle XP-t próbáltunk de mind ugyanaddig jut el és télleg sürgős lenne itt van velem a gazdájával együtt :)

MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

(#11096) Matthewsz válasza (#11094) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

használj ikszpét

(#11097) xcbiker válasza _Chrash_ (#11095) üzenetére


xcbiker
addikt

lehet valami drivert kellene beleintegrálni az xp-be.
Esetleg a biosban kellene a sata beállításokat megnézni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#11098) kali válasza _Chrash_ (#11095) üzenetére


kali
legenda

az msi részlegben leírva a megoldás; msi_notebook_kerdes_ek
(röviden; a vr630 noti sata csatolású merevlemezzel rendelkezik, amihez a vista alapban tartalmazza a szükséges ahci/sata illesztőt, az xp viszont nem! a vr630 noti esetében először csak vista alá volt gyártói támogatás, utólagosan kerültek csak a gyártó letöltési részlegébe az xp alá illesztők/alkalmazások, éppen ezért új bios verziót is adtak ki - ebbe már beletették azt a funkciót, amivel kikapcsolható az ahci mód, illetve átkapcsolható ide módba, így az xp ahci/sata illesztő nélkül is feltelepül!
tehát a magoldás; a bios frissítése, ami után már átkapcsolható az ahci ide módba, és illesztő nélkül, simán telepíthető az xp!
elvileg megoldás lenne még a jelenlegi bios verzió megtartásával, a szükséges ahci/sata illesztő integrálása az xp telepítőjébe (leírás_itt) - de ez a szóban forgó notinál kevésbé javasolt, mivel az első szériás - kimondottan vista alá készült - bios verzióval nem teljesen megfelelően kerül átadásra a bios által a vezérlés az xp oprendszernek, és adódnak/adódhatnak problémák!
vagy végszükség esetén a telepítés során külön adagold be a szükséges ahci/sata illesztőt - például usb csatolású floppy meghajtó segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#11099) _Chrash_ válasza kali (#11098) üzenetére


_Chrash_
csendes tag

Tizmilla köszönet az infóért és a linkért... :C :C :C

MSI KA790GX - AMD X3 Opteron 1384 - 2*1GB DDR2 KINGSTON 1066MHz Kit - MSI RX3850 OC - ASUS VW1950 Splendid Tryme - SAMSUNG SATA2 500GB R.E. HDD - SAMSUNG SH-5203P LightScribe - CHIEFTEC GPS-400AA-101A

(#11100) válasza Matthewsz (#11096) üzenetére



csendes tag

azt használnék, ha lenne hozzá driver... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.