Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dts


dts
csendes tag

Csak úgy elmesélem, mert hátha érdekes és fontos: a lépcsőházunk főkapcsolószekrényében fény, füst és hangjelenségek voltak pár napig, amit nem azonnal vettek észre. Ennek folyományaként a lakásokban a világítással együtt az áram is stroboszkóp-szerű jelenségeket produkált, de szó szerint.

A gép előtt ülve éppen valamit ügyködtem, amikor a kis asztali lámpán konstatáltam a jelenséget. Ahogy mondani szokás: a sz@r vigyázzba állt bennem, hogy mikor durran el a gépem.

De nem. Az AZONA táp rá se hederített...

Csak azért írtam be, mert eddig kétségeim voltak.

Kirúgtak a Microsoft-tól debian-s viselkedés miatt...

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Mákod volt.

Amúgy a jobb tápok pár milisecundumnyi áramigadozást átbírnak hidalni.

Nálunk annyira jó a hálózat a lakásban, hogyha bekapcsol a hűtő, akkor villan egyet a lámpa a szobámban. :(

(#3) cucu válasza dts (#1) üzenetére


cucu
tag

az, hogy az ''áram'' stroboszkóp szerüen ingadozik furán hangzik de értem mire gondolsz. Az Azona nem tudom olyan e, aminek mindegy, hogy mi van a bemenetén 100-és 240V~ között. Ha olyan, a jobb tápok olyanok, akkor semmi gond a feszültségingadozással. (100V-ig) Feszültség kieséskor semmi sem segít csak ha elég rövid ideig tart. (amíg a kondi bírja)Ha nem automata fesz állítós tápod van akkor csak szerencséd volt (kicsi fesz ingadozás, nagyon rövid szünet esetleg, de ez utóbbit nem hiszem), s a tápnak ebben semmi érdeme nincs.

(#4) Tomátó


Tomátó
csendes tag

hát, nekem is Azona van, de mostanában elég volt rácsapnom az asztalra, hogy lekapcsolja a gépet...:DD

csiszkarabujasz, so?

(#5) twollah válasza Tomátó (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem kéne lecserélni azt a tápot?
Elég ha visszarázódik minden a régi helyére, és megtörténik a baj.

(#6) Tomátó válasza twollah (#5) üzenetére


Tomátó
csendes tag

á...én elégedett vagyok vele. a primer körében zárt rövidre egy kis cindarab két pontot. egyébként kötöttem rá az 5 voltot rövidrezáró vinyót (egy dióda volt a vinyóban zárlatos, azt kicseréltem és most jó), és szépen lekapcsolta magát a táp, nem durrantott...

csiszkarabujasz, so?

(#7) twollah válasza Tomátó (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Mák.

(#8) Tomátó válasza twollah (#7) üzenetére


Tomátó
csendes tag

lehet. de az a vinyó nem egyszer volt rákötve, és mindig lekapcsolt. sztem nem rossz az azona táp.

csiszkarabujasz, so?

(#9) twollah válasza Tomátó (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Mák 2.

(#10) Tomátó válasza twollah (#9) üzenetére


Tomátó
csendes tag

akkor én egy máker vagyok :)
igaz ami igaz, előző gépemben is füstöltettem az 5voltot és az se fikkant meg...

csiszkarabujasz, so?

(#11) twollah válasza Tomátó (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Te vagy a +5Volt gyilkos?

(#12) Tomátó válasza twollah (#11) üzenetére


Tomátó
csendes tag

ja :) akkoriban egy mátrixkijelzőt kötözgettem az lpt portra, ami a gépből kapta a kraftot... aztán egyszer összeért az 5v a GND vel, drót füstölt, de gép még csak le se fagyott... mák :DD

csiszkarabujasz, so?

(#13) Hold


Hold
őstag

miért szükséges PIV 2.4 es gépbe 400W-os táp ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#14) twollah válasza Hold (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Mert nem birna el a kisebb tap a terhelest, es leegne.
Ha szerencsed van akkor csak a tap hal meg, ha nem akkor rajta magaval az osszes cuccot ami a hazban van.

(#15) Hold válasza twollah (#14) üzenetére


Hold
őstag

tehát azt mondod hogy a 300W-os tápomat cseréljem le ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#16) twollah válasza Hold (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem akarok hulyeseget irkalni, de szerintem nem art ha tulmeretezed a tapot a valos igenyekhez kepest.

(#17) Hold válasza twollah (#16) üzenetére


Hold
őstag

30 as és 60 as vinyó
cd olvasó és cd író..+fdd
ennyi

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#18) twollah válasza Hold (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Elmeletileg el kell zorognie egy 300as tappal is, de erre merget ne vegyel.

(#19) karyo válasza twollah (#18) üzenetére


karyo
senior tag

hmm, egyik barátom gépe: ASUS p4t533, 2x256MB RD PIV 2.0GHZ, 2 db maxtor vincsi+cdiro+dvd: mindez egy azona 250W-os táppal megy gond nélkül

Enjoy the silence.

(#20) karyo válasza twollah (#18) üzenetére


karyo
senior tag

szal egy 300-as bőven elég kell legyen

Enjoy the silence.

(#21) twollah válasza karyo (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Kerdes az meddig.
Mert tudod ahogy a kondik szaradnak ki a tapban, ugy egyre kevesebb feszt tud leadni az idok folyaman, es egyszer csak PUKK.

(#22) Hold válasza Hold (#17) üzenetére


Hold
őstag

jó mérget nem veszek.. főleg hogy noname táp..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#23) twollah válasza Hold (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor tenyleg jobb ha beruhazol egy erosebbe.

(#24) MrSummer válasza twollah (#23) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Ha az a 300-as Chieftech, Enermax, DTK esetleg Azona v. Codegen akkor egy átlag konfighoz tuti elég (2.2 proci két winyo két cd). Ha meg Accorp JNC vagy stb. akkor lehet 500-as is akár....:(

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#25) LukE


LukE
veterán

Hehe, pont ma nézegettem, mennyit is eszik a gépem. A max, amit ki bírtam hozni belőle 275W! 15'' monitor, vízpumpa, külső modem adaptere included. Szóval ha valami normális táp, akkor 300W bőven elég. Ja, Palomino@1781 1.85V, G4Ti@300/600, 512 DDR, ezek ették főleg az áramot, Barracuda meg CD pihengetett, mert Codecreatures ment, ami nem egy vinyó kerregtető dolog.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) Hold válasza LukE (#25) üzenetére


Hold
őstag

hozzáteszem ez Intel chipsetes gép PIV tehát kevesebb Wattot is eszik mint egy AMD

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#27) PeliScan válasza LukE (#25) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah igen, de a bekapcsolás utáni pár másodperceben minden egyszerre és jó sok kaját kér, akár 2-3x-osát is az átlagos fogyasztásnak. Szal nagyobb tápra van szüxség, ha néha nem kapcsolódik be, csak 2x-rra.

Bár mondjuk a monitor is included, ami azért nagy fegyvertény... :)

(#28) Manitou


Manitou
addikt

Visszatérve egy kicsit az eredeti témához.Szerintem elég jók az azona tápok, és az áruk is elég kedvező. Acorpom volt azt cseréltem le azonára. A változás szembetűnő volt.

(#29) twollah válasza Manitou (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

A hozzászólásod utolsó mondatával válaszoltál is magadnak.

Tehát jó az Azona táp.

(#30) WN31RD válasza Manitou (#28) üzenetére


WN31RD
addikt

Érdekelne, hogy konkrétan mi volt az a szembetűnő változás.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#31) jojojo válasza Manitou (#28) üzenetére


jojojo
senior tag

Nekem még mindig Acorpom van 350W-os.
Mi változott nálad?
:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#32) twollah válasza WN31RD (#30) üzenetére


twollah
nagyúr

Elsore elindult a gep.

(#33) WN31RD válasza twollah (#32) üzenetére


WN31RD
addikt

:))

Azért kérdeztem, mert én pl. egy JNC-t cseréltem AOpenre nem is olyan nagyon régen (még emlékszem rá valamennyire), és az volt az egyetlen szembetűnő (fülbemászó?) változás (a táp szempontjából, mert egyébként házcsere is volt), hogy halkabb lett a gép. Az, hogy nyugodtabban alszok, nem a gépben történt változás, ugye.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#34) twollah válasza WN31RD (#33) üzenetére


twollah
nagyúr

Én is nyugodtan alszom.
Ha nem sípolna a HDD a fülembe éjszakánkánt már zavarna a csend.

(#35) WN31RD válasza twollah (#34) üzenetére


WN31RD
addikt

Én nem mondtam, hogy nyugodtan alszom, csak, hogy nyugodtabban. :O

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#36) warmaster válasza WN31RD (#35) üzenetére


warmaster
aktív tag

Nekem 400W Azona tápom van, és van benne túlfesz védelem, úgyhogy én teljesen nyugodtan alszom :))

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#37) WN31RD válasza warmaster (#36) üzenetére


WN31RD
addikt

Én nem tudok róla, hogy az enyémben lenne... viszont arról sem tudok, hogy nincs benne...
Akárhogyan is van, nem ártana egy külön védőcucc, mert a monitort is védeni kéne, meg a telefonvonalon bejövő esetleges pluszfeszültséget sem ártana kiszűrni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#38) WN31RD válasza WN31RD (#37) üzenetére


WN31RD
addikt

Ááá, utálom a szóismétléseket.
[flame]
(Most vegyétek úgy, mintha jól elküldtem volna magamat a fenébe. :(()
[/flame]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#39) krila


krila
tag

Áááááh. Persze van az Azona tápban túlfesz védelem, persze. de csak 150%-os terhelésig. Ezen felül sajnos képes átütni.

Az ingadozások ellen is jól véd, a villámcsapás az viszont más tészta.Nem mintha nekem nem 400 W-os azonám lenne, de azért még biggyesztettem elé egy APC power surge-t. Így is előfordult, hogy az áramingadozás akkora mértékű volt, hogy szegény nem győzött újraindulgatni.
Míg ezalatt az albérlőm 250 W-os régi jóféle tápja (egy 1,7-es cerka dolgozik rajt)
simán üzemelt.

Persze vehetnék aktív zavarszűréssel enermaxot, de annyi lóvét nem szánok rá.

(#40) Manitou válasza WN31RD (#30) üzenetére


Manitou
addikt

Az változott,hogy a régi Acorp 230W-os a 750-es duronom mellet +5V-on 4,69V-ot produkált és ez ugyebár erősen leterheltségre utal. A 300W-os azonával a 2100@2600+ -os procko mellett is tartja +5 V nál az 5V-ot 4,99-5,02 között szokott lenni. Hát csak ennyi ,de szerintem az acorp táp halkabb volt egy picit.

(#41) RAM válasza LukE (#25) üzenetére


RAM
őstag

Mivel lehet nézni, hogy mennyit eszik?

Csak tisztán

(#42) RAM


RAM
őstag

SZÁMITÓGÉP TÁP ATX12V 400W AZONA PS-400WP 5988 7485 Ft
Ugye jó választás?
1700+@2124 MHz
VGA, Memória @

Csak tisztán

(#43) zso73


zso73
veterán

Hali!
Azona MPT-400P 15ért sok?Vélemény?
Aktív PFC.Ez mi?
By

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44) burgatshow válasza zso73 (#43) üzenetére


burgatshow
veterán

A pfc asszem, az, hogy korigálja a bejövő áramot! :D

de ne vegyél rá mérget!

(#45) LukE válasza RAM (#41) üzenetére


LukE
veterán

villanyóra?:D
mondjuk a cosfi=?, szóval inkább csak azt néztem, hogy mennyit kell miatta fizetni. A tényleges fogyasztása picivel több.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.