Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) esoember


esoember
csendes tag

Tegnap kaptam meg,és első benyomások alapján jó cuccnak ígérkezik! 🙂
Az előző generáció fájó hiányát a pro 3-nál orvosolták, azaz végre van applikáció! Ami szerencsére nincs túlbonyolítva, nagyon funkcionális: ANC-t állíthatunk, firmware-t frissíthetünk, equalizer-rel babrálhatunk, illetve az érintőgombok funkcióját állíthatjuk.
Igaz első zajcsökkentős fülesem, de több, mint elégedett vagyok a mértékével! A mikrofonba is oké, tisztán hallottak a vonal másik végén, még a mostani széles időben is.
Elővételben 58 euró+szállítás volt az amazonon, ennyit simán megért!

(#2) nikos21


nikos21
aktív tag

Szia nekem pénteken hozta a futár, elég jó a hangzása az app ban is lehet mindent beállítani. Nekem az
EarFun Air-t váltja az aktív zajszűtése miatt, szerintem ez a funkció nem rossz és 4 féle gumi van hozzá ami jól passzol és kényelmes. Viszont 3 dolog nem tetszik:
Az egyik, hogy ha ki veszed az egyiket a füledből akkor nem állítja meg a zenét :/ ez rohadtul boszantó mivel egy alap funkció szerintem és ez kellene bele alapból de remélem egy frissítés majd olvosolja.
A másik csak annyi, hogy a elöző füles max hangon nem hallatszik ki a zene szinte semennyire na de ez olyan szinten kihallatszik ami már mást idegesíthet ami megint fura mivel egy gumi szigetelné a fül járatát.
A harmadik pedig a vezérlése nagyon érzékeny és pl: a hangerőt nem lehet folyamatossan emelni vagy csökkenteni csak egy szintet léptet.
Egyszóval ha pontoznom kéne 10 ből 6 os :/

(#3) rdmftw válasza nikos21 (#2) üzenetére


rdmftw
tag

miért hallgatod max hangerőn?

(#4) nikos21 válasza rdmftw (#3) üzenetére


nikos21
aktív tag

Általában nem hallgatom max hangerőt de van pár alkalom amikor ezt teszem. Ezért is szólt a párom, hogy nagyon ki hallatszik a zene.

(#5) awexco


awexco
őstag

Jó cuccnak tűnik és nem is drága ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#6) nikos21 válasza nikos21 (#2) üzenetére


nikos21
aktív tag

Újabb észrevétel: tömegközlekedésen használva egy rosszabb útszakaszon eléggé recseg ahogy a busz pattog :(((
10/5

(#7) awexco válasza nikos21 (#6) üzenetére


awexco
őstag

Bkv inkopatibilis ? :Y :Y :Y
megvan a jövő évi fejlesztés :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#8) smc


smc
addikt

Papíron jól hangzik, de még várok néhány tesztet.
Honnan tudja hogy a két csatlakoztatott készülék közül melyikkel akarok pl zenét hallgatni, vagy hogyan lehet váltani?
Zajszűrés irodai környezetben milyen? Próbálta valaki? :R

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9) Man0gatya válasza nikos21 (#2) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Látom nem sok lövésed van a fulesekrol....

(#10) nikos21 válasza Man0gatya (#9) üzenetére


nikos21
aktív tag

Szia elég rég óta használok füleseket és van némi tapasztalat melyik milyen. Ez az én tapasztalatom ezzel a tipussal, ezért is irtam le mert nekem ez így gyenge. :C

(#11) Melanor válasza smc (#8) üzenetére


Melanor
tag

Nálam a telefonhoz és a laptophoz van csatlakoztatva egy időben. Ha az egyik aktív pl zene a laptopból, akkor ha a másik eszköz aktívvá válik átvált arra a hangforrásra, pl egy hívás érkezésekor. Ugyanez fordítva is.
Váltani... Szerintem a füesen sehogy. Valamelyik csatlakoztatott eszközön elindítasz valamit. A masik meg addig szünetel. Hívásnál nem próbáltam mi van de ritkaa hogy 2 eszközön 2 platformon egyszerre hívjanak és ugyanaz a hangeszkőz legyen csatlakoztatva mindkettőhöz.
A zajszűrése... Hallod ha csicseregnek az irodában, de egész jól tompítja. Főleg a mélyekre jellemző tapasztalatom szerint. Viszont egyrészt, ha nem szól semmi, csak az anc t használod akkor lesz egy alap fehér zaj, amivel együtt kb nem fogod érteni mit beszélnek valamint össze is mosódik... A mikrofonja amúgy tényleg megdöbbentően jó. A dokkoló viszont akkuban nem igazán hozza a papírformát. Bár még csak 1 cikluson van túl, de kb 2x tudja feltölteni a füleseket.

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#12) smc válasza Melanor (#11) üzenetére


smc
addikt

Ez így egész baráti, az akku idő is belefér de tényleg lehetne jobb. :F Ha tudsz majd még később vissza jelezni hogy bírja azt megköszönném. Nem sürgős a váltás csak már két éves a mostani és keresek egy utódot.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13) rdmftw


rdmftw
tag

szinte minden scenarioban inferior bármelyik highend "füles" egy mid-high "fejeshez" képest.

(#14) <Adamsky> válasza nikos21 (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ha ki veszed az egyiket a füledből akkor nem állítja meg a zenét ... "
Tudtommal nincs benne proximity sensor, szóval ne várd, hogy szoftveresen belekerül a viselés érzékelés.

#6 " ... rosszabb útszakaszon eléggé recseg ahogy a busz pattog ... " - bekapcsolt ANC-vel, vagy anélkül?

#8 smc
Nem ismerem a konkrét típust, de a saját tapasztalatom az, hogy az ilyen multipoint-os eszközök úgy működnek, hogy az egyiket hallgatod, és ha a másikon is megszólal valami (bejön egy hívás), akkor vált. Kézzel te nem tudsz váltani. Max. azt tudod, hogy - ha az app támogatja, hogy - átmenetileg a korábban párosított eszközök valamelyikét letiltod. Én pl. ezt szoktam (a PC-re csak akkor csatlakozzon fel, ha én akarom).

(#15) smc válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


smc
addikt

Értem, ez jó is lenne nekem akkor, már csak az a kérdés hogy ipad és iphone között is működne ez igaz? Mert mással szinte nem is használom a mostanit sem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#16) Melanor válasza smc (#12) üzenetére


Melanor
tag

Amúgy a füles akkuidejére nem lehet panasz. Nekem legalábbis nincs. 6-7 óra + simán megvan, bár fogalmam sincs hol volt hol nem volt bekapcsolva az ANC. Nekem az a lényeg, hogy egy munkanapot kihúzzon pár óra telefonálással és 1-2 óra zenével. Ezt pedig bőven túlteljesíti. Ipad + Pc gond nélkül működik a multiport, Iphone-om nincs, de nem látom okát, hogy ne működne. amúgy a basszus az kicsit normalizálódott használat közben, azaz a többi frekvencia lódult meg, így annyira nem hangsúlyos a mély, de az eq-t használni kell, ha kiengyensúlyozottabb hangképet szeretnél. Bár ennél soha nem fogsz kiegyensúlyozott hangképet kapni, mindenesetre tényleg szépen szól, le a kalappal előtte.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#17) smc válasza Melanor (#16) üzenetére


smc
addikt

Király, honnan rendelted? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#18) Melanor válasza smc (#17) üzenetére


Melanor
tag

A gyári oldaláról átirányított az amazon.de -re. Tehát az Amazonról :) Elvileg ők a hivatalos forgalmazók, eu raktár, ups szállítás, megvan az előnye.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#19) smc válasza Melanor (#16) üzenetére


smc
addikt

Nem frissített? [link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#20) nikos21 válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


nikos21
aktív tag

Szia be van kapcsolva mert teszteltem azért írtam le a tapasztalatot. Az hogy nem állítja le a zenét azért fura mert amit közvetlen előtte használtam (EarFun Air) az mindent tudott az általam leírt ezen fűtéssel kapcsolatban.
Azért írtam le az észrevételem mert másnak ez segíthet a döntésben, hogy ez megfelel neki vagy egy másik irányba menjen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21) Melanor válasza smc (#19) üzenetére


Melanor
tag

De, frissítettem, viszont a hangzás eléggé szubjektív téma. Frissítés után is kellett az eq, de legalább van, így be tudod lőni ízlésednek megfelelően. Én mondjuk nagyon minimális színpadképet hallok a fülestől, ami nem meglepő egy agybadugóstól. Hallottam olyan értékelést, ahol ennek az ellenkezőjét állították róla. Fene tudja. mindenesetre a hangja teljesen rendben van, a basszus az nekem túlzás, de vagy az eq ami megoldja, vagy ha bekapcsolod az ANC-t az is szépen visszavesz a mély tartományból. Meglepő módon a hangképet amúgy nem rontja az ANC annyira. Én egy régi ANC-s fejhallhatóhoz hasonlítom, de mivel az fejhallgató ezért az nem is releváns. Viszont a fejhallgatót le tudtam váltani erre, mert több mint elfogadható szinten szól, és itt van basszus is dögivel. Kényelmes is, fülben marad, nem kell igazgatni. Amit viszont kifejezetten szeretek benne, hogy az érintőgomb csak a bemélyedésben van, így be-ki tudod venni kényelmesen a füleseket anélkül, hogy elnyomkodnál valamit. Persze az alkalmazásban le is tilthatod ezt a funkciót, ha nem szereted.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#22) <Adamsky> válasza Melanor (#18) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A gyári oldaláról átirányított az amazon.de ... " - pedig onnan is meg lehet rendelni, és ha Magyarországról rendelsz, akkor eleve jobban teszed, ha onnan rendelsz, mert akkor nem jön rá a magyar Áfa (mint amazon-on), és így lesz (izé volt, feb. 6-ig, 56$)

#20 nikos21
"Szia be van kapcsolva mert teszteltem ... " - ezek szerint van ebben proximity sensor ill. viselés érzékelés, csak nem működik? A "sima" Air-ben - ezen review szerint - van, és működik is. Közben ezt találtam: "Disappointing that Earfun seems to have neglected in-ear detection. Particularly in an earbud with subpar transparency, it's an essential feature that the Air Pro 2 includes." - forrás. Szóval nagyon úgy tűnik, hogy mégsincs. Akkor viszont ne várd, hogy ez szoftveresen belekerül, ha a hw. hiányzik.

(#23) smc válasza <Adamsky> (#22) üzenetére


smc
addikt

Na megrendeltem én is a gyártó oldaláról. Találtam egy kupont is hozzá, így 60 dolcsi volt csak. :)
AP315OFF ha valakit érdekel.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24) Melanor válasza smc (#23) üzenetére


Melanor
tag

Így kb 5rongyal olcsóbban jutottál hozzá, mint én. Hiába a türelmetlenségnek is ára van. Amúgy a megjelenéskor az earfun oldalán nem volt még aktív a gomb, csak az amazonos átirányítás játszott.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#25) smc válasza smc (#23) üzenetére


smc
addikt

Rendelt más is a gyártótól? Egyelőre még fel sem adták. :(

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#26) smc válasza smc (#25) üzenetére


smc
addikt

Jól megvárták a beígért három napot, most kaptam egy ilyet:
For orders to US/EU.
We have submitted the shipment application to the Amazon Warehouse helping us to ship the orders. Please don't worry, you will receive the email from Amazon Warehouse once there is the latest tracking information.

Kiváncsi leszek hogy honnan jön majd végül. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27) Degeczi válasza Melanor (#21) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"ha bekapcsolod az ANC-t az is szépen visszavesz a mély tartományból" - ? Pont fordítva, az alaposan kiemeli a mélytartományt... épp ez egy kicsi nyűg, h az EQ nincsen ezekhez az üzemmódokhoz külön hozzárendelve, hanem azonos mindhez, márpedig ANC módban mindenképpen ráfér a mélycsökkentés. Nagy problémát nálam mondjuk nem okoz, szerintem nem fogom kapcsolgatni, marad majd ANC-ben többnyire.

Amúgy igen, miután megkaptam, az első próba során nagyon nem tetszett a mélytartomány, a frissítés után már teljesen elfogadható, rendben van a hangzása.

(#28) smc válasza Melanor (#11) üzenetére


smc
addikt

Nekem sem fényesebb a tok akkuja. Nehéz pontosan megmondani, de messze nincs meg a 35 óra. Nálam is két max három töltést tud. Inkább olyan 25-re tenném a teljes üzemidőt.
Szerencsére ez nem nagy gond nekem, otthon és melóban is rá tudom dobni bármikor a töltő padra, maguk a fülesek meg egész jól bírják. Nem nulláztam még le őket, mert 2 óránként azért 10 percre vissza kerülnek a tokba, így nem nagyon tudnak lemerülni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.