Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Jobb későn, mint soha...

De nem kellett volna ennek már régen triviálisnak lennie -- és nem csak a TikTokra vonatkozóan, hanem magának az elvnek?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) bambano


bambano
titán

kezdésnek jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) nexplo


nexplo
őstag

Ez csak csepp a tengerben kb... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#4) prabhu


prabhu
senior tag

Ettől többet kellene tenni.

(#5) Sanya válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mátmint, hogy céges telefonra nem telepítünk semmit, amit nem az IT rakott rá?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) clon


clon
aktív tag

Thierry Breton belső piacért felelős uniós biztos újságíróknak nyilatkozva megerősítette, a döntést „kiberbiztonsági kockázatok alapozták meg”.

Thierry Breton - Tisztség: Az Európai Bizottság belső piacért felelős biztosa ez óta: 2019.
TikTok - Az alkalmazást 2017-ben indították iOS és Android platformokra Kínán kívüli piacokon.
Thierry Breton a tisztségét elfoglalva már 2 éve futott Kínán kívül a Tiktok és felmerültek ugyanezek a kérdések. Elég sokáig várt egy biztonsági kockázatot jelentő rés betömésére és erre most büszke mert 4-5 év alatt sikerült döntést hoznia (?).

Esetleg biztos az, hogy a kiberbiztonság miatt hozták a döntést vagy csak észrevették azt, hogy az EP Tiktok tartalma pontosan beleilleszkedik az ott levő "magas" színvonalhoz...

(#7) Busterftw válasza nexplo (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem is, ez kb olyan mint amikor eloirtak anno "munka kozben nem lehet Facebookozni".
Aztan mindenki csinalta.

(#8) Sanya válasza Busterftw (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

nálunk kiment a körlevél, hogy munkaidőben nem lehet facebookozni, majd 1 hét múlva meg kötelező likeolni a cég facebook profilját :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) MaCS_70 válasza Sanya (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alapvetően igen, természetesen megfelelően szabályozva. De alapértéken tiltva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) nexplo válasza Busterftw (#7) üzenetére


nexplo
őstag

Ez nalunk is igy van a ceges gepen minden is le van tiltva. Kozben a zsebemben a telefonom a fb-al. Kicsit visszas es vicces a dolog. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) Rigormortiis válasza nexplo (#10) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Jó, de a FB-t meg lehet indokolni mondjuk kapcsolattartás címszóval bár én is csak a Messenger részét használom meg néha a Marketplace-t. A titkok viszont csak agyzsibbasztásra jó, ablakon kidobott idő. Fél évig én is használgattam napi fél órákat max, de aztán rájöttem, hogy igazából semmi pluszt nem ad a napjaimhoz, úgyhogy töröltem.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#12) nexplo válasza Rigormortiis (#11) üzenetére


nexplo
őstag

Mindent lehet jol es tul sokat is hasznalni. Ez ember fuggo. En arra celoztam hogy kicsit okafogyott a nagy tiltas ha mashol azt tudok hasznalni amit akarok kb. Aki normalisan dolgozik azt nem kell tiltani. En nem azert nem tiktokozom munka kozben mert tiltjak hanem mert a munkamat jol akarom elvegezni. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) Jarod1


Jarod1
addikt

ezek a hülyék már mindenben kémeket látnak, Amúgy én nem használom a TIktokot nem is tervezem, mert you tube elég..
Lelőnek 1 Léggömböt ami átment a fél országon, oké lehet
hogy fotózgatott de alaszka felett is lelőhették volna, az nem nagyon lakott terület,, szerintem meg észre se vették hogy bement..
sztán lelőnek még 3 léggömböt 400 ezres rakétával ami már nem is kínai volt, hanem saját..

(#14) Sanya


Sanya
nagyúr

Még kérdés, hogy a Vkontakt vagy mit föl lehet-e tenniük.
De lehet az Al-jazeera meg az arab chatalkalmazásokat is tiltani kellene. Vagy gyakorlatilag mindent, ami nem email kliens, böngésző és tiltani a z áruházon kívüli appokat és a sideloadot.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) prabhu válasza Jarod1 (#13) üzenetére


prabhu
senior tag

A shit-tok valóban kémprogram, a léggömbös bénázástól függetlenül.

(#16) svgyula


svgyula
addikt

Hááát ez nem rossz! De ugyanezen az elven már a fosbukot is be kellett volna tiltani ~10 éve a vállalti eszközökön! Ehelyett azokat is rákapcsolták! Mert ami "amerikai" az csak jó lehet! :N Szerintem ezek csak attól félnek, hogy lesz tiktok-on is "vállati profil" és nem az édes ember nyalogatja az adataikat meg az amerikai szerver üzemeltetők vihognak a több millió 1bit-es idiótán hanem a húzott szeműek is vihoghatnak rajtuk a saját rendszerüket megnézve! Sajnálják a kínaitól a humort :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#17) MaCS_70 válasza svgyula (#16) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sok kis cégnél (sőt, nagy) a Facebookot konkrétan használják. Hivatalosan, félhivatalosan vagy fű alatt.

Konkrétan tudok olyan, nagyon kritikus szolgáltatást nyújtó, országos működési területű cégről, ahol a teljes munkarend, ügyeleti beosztás és belső kommunikáció (és ki tudja még, mi...) a Facebookon keresztül történik -- mert ez működik. Van csilliárdokért fejlesztett saját rendszer is, de abba már halt bele ember. Szó szerint.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18) Sanya válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

Na mondj egyet, hadd röhögjünk ( a cégen).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) MaCS_70 válasza Sanya (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esküszöm, szívesen mondanék neveket, de egyrészt az ott dolgozókkal csesznék ki nagyon, másrészt rövid úton indulna ellenem fegyelmi eljárás...

De mondok egy érdekes és egyben tragikomikus történetet: az egyik dolgozó egy szép napon kiposztolt egy rövid kis jelentést -- a reggelijéről. A Facebook algoritmusa azonban nem volt kellően tisztában a magyar kifejezésekkel, és kisebbség elleni gyűlöletkeltésként értelmezte, és a srácot letiltotta egy időre. Ő viszont így nem kapott meg egy sörgős "riasztást", és mire kapcsoltak és telefonon rendezték a dolgot, majdnem nagyon-nagyon nagy baj történt.

MaCS

Szerk: közben rájöttem, hogy vannak civil példáim is.
Az egyik neves kórházunkban tapasztaltam meg, hogy az osztály munkarendje és információcseréje a Facebookon keresztül történik. Az egyébként tényleg szuper, elhivatott, le a kalappal előtte nővérke elmondta, hogy ez nyilván szabálytalan, de ez így működik, szemben a hivatalos úttal.

A felsőoktatásban is elég elterjedt a Moodle/Neptun "megtámogatása" Facebookkal. Hatalmas könnyebbséget jelentett a használata, össze nem hasolíthatóan jobb, minta jelzett két hivatalos platform.

Köznevelés dettó...

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20) Sanya válasza MaCS_70 (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

Lassan iskolás a nagy. Nem tudom hogyan fognak rávenni a facebook használatára :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) nonsen5e válasza MaCS_70 (#19) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az FB algoritmusai zseniálisak. Különösképp a fordítók.

Rendszerint dobja fel a közeli bolt akciós hirdetéseit - automatikus angolra fordítással, ahol a "røgede muslinger" kifejezést (smoked mussels, füstölt kagyló) "smoked muslims"-nak írja. :C

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#22) nexplo válasza MaCS_70 (#19) üzenetére


nexplo
őstag

A Faceb szép "lassan" beszivárgott mindenhova. Olyan hatalom van a kezükben hogy fel sem fogjuk szerintem... És most hogy kész a "világuralom" próbálják rendszabályozni. Kicsit vicces az egész.. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) ceia


ceia
őstag

Az EU azt csinálja, amit az USA. Vetélytársból csatlóssá válik az aktuális brüsszeli elit irányításával. A FB-ot és a Twittert is tilthatták volna már eddig is. Ja, az amerikai..

        it's more fun to compute

(#24) nexplo válasza ceia (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos akárki akármit mondd a nyugati dolgokat közel sem úgy tiltják mint a keletit. Nincs egyenlő mérce. Félre értés ne essék, kelet fele én is bizalmatlanabb vagyok de ezek tények. Itt már csak az lenne poén ha Kína megvenné a FB-ot :D :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.