Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ByB


ByB
addikt

Abit IS-7-s alaplapon lévő AGP slot rögzítője eltört! Ez az a tipusú büzgentyű, mint ami a ramokat is a helyükre fogja.
Átlag felhasználónak nem egy nagy érvágás, de én sűrűn járok lanozni és nem igazán örülnék, ha bemoccanna a 9800XT kártyám szállítás közben!

Előre is THX az ötletekért, hogy miként lehetne orvosolni a problémát!!!

(#2) westlake válasza ByB (#1) üzenetére


westlake
félisten

ha be van csavarozva a gephazba a kartya, es nem dobaljatok az emeletrol a gepet, hidd el, nem lesz semmi baja....:)

Play nice!

(#3) I_Am válasza ByB (#1) üzenetére


I_Am
veterán

IC7-en nincs is mégsem gond. Lanparty előtt egy ellenőrzés nem lehet olyan nagy probléma.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Flashy


Flashy
veterán

a legegyszerűbb: vedd ki a kártyát szállításkor. de ezen kívül is csak közhelyeket tudok mondani minthogy: nézd meg hogy a pöcök kivehető-e és ha igen akkor keress egy rossz alaplapot (bontó, szerviz, bolt) amiből kicserélheted. de erre rájöhettél (volna) te is. ha még ez se elég akkor jöhetnek a barkács ötletek: szigszalag, kábelkötegelő, etc :)

(#5) westlake válasza Flashy (#4) üzenetére


westlake
félisten

ragaszto....:)

Play nice!

(#6) ByB válasza Flashy (#4) üzenetére


ByB
addikt

A bontó eszembe se jutott, de próbálkozok vele, megnézem, hátha cserélhető... IC-7-n tényleg nincs? akkor nem parázok nagyot a témán... Köszönöm infokat!!!

(#7) Viktor77 válasza ByB (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Nincs bizony.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) westlake válasza ByB (#6) üzenetére


westlake
félisten

asus p4c800-e dlx-on sincs:)

Play nice!

(#9) Flashy


Flashy
veterán

még valami eszembe jutott. ha szállítás közben bemoccan az kit érdekel :D (teljesen kiesni ugyse tud a csavartól), csak amikor odaérsz valahova, nézz bele a gépbe mielőtt bekapcsolod és nyomd lejjebb ha kijött... :D
(vannak még ötleteim de az már modding kategória :D )

(#10) _Geri_-


_Geri_-
csendes tag

nem az a bajj, ha szállítás közben kimoccan, de még az sem, ha úgy kapcsolod be, hogy kicsit ki van moccanva. Az az igazi, amikor party közbe csúszik ki a kártya, és te vagy a szerver :EVIL :):):):)

(#11) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem egy msi K7T266 pro2 alaplapon járt így kettő is a ramoknál. Nekem csak a két oldalt tört le a tengely, tehát a két pöcök, amin elfordul. Én forrasztóval felmelegítettem egy gombostűt, azt átböktem rajta. Csípőfogóval vágtam le a felesleget, és így ügyködtem vele. Az igazság az, hogy bactam volna rá, de mivel eladásra ment, valamit muszáj volt tenni. Hogy meddig lesz jó, nem tudom, még nem szóltak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) _Geri_-


_Geri_-
csendes tag

én annó az edó ramok foglalatait törtem ripityára, nem tudtam, hgogy oldalról kék bedönteni a memóriákat Azóta rájöttem, igaz, hogy letyegnek benne a ramok, de a gép még nem panaszkodott :)

(#13) Flashy


Flashy
veterán

hú voltak nagyon gáz alaplapok, a P1 alaplapomon műanyag pöckök voltak a memóriaslotokon, szerencsére ez volt a ritkább, mert sorban kezdtek letöredezni. jó, volt időszak amikor sokat pakolgattam a memóriákat igény szerint :) volt amikor ki is mozdult, olyankor a reset után kikapcsoltam, megmozgattam aztán ment tovább az élet :D

(#14) _Geri_- válasza Flashy (#13) üzenetére


_Geri_-
csendes tag

húgomnak olyan volt, hogy megy a lótusz, megy, megy, eccercsak mintha megállna az idő.. kivéve azt, hogy a hang éppen ott maradt, ahol volt.
Memóriákat megmozgatom kicsit, ment is tovább rendesen.
Ez így ment percenként. Aztán kitömtem őket papírzsebkandővel :EVIL azóta csontstabil :)

(#15) ByB


ByB
addikt

Na fogtam és kitörtem a mradékot... Ha tudok, szerzek helyette, ha meg nem, akkor mindig belekukkantok indulás előtt... Lanon sose lehetek szerver, valahogy nem bíznak bennem...

ui.: Megoldás lenne, ha átlátszó volna az oldalfal. Nem tudjátok, lehet kapni Sonata-hoz átlátszó oldalfalat?

(#16) Flashy válasza ByB (#15) üzenetére


Flashy
veterán

hát szerintem azért ne legyen emiatt kisebbségi komplexusod hogy nincs az a pöcök :) a PCI-os kártyáknál sosincs, mégis a helyükön maradnak és azoktól ugyanakkorát fagy a gép. jó, lehet neked pont nincs benne PCI kártya.

na milyen jó lett volna ha a VLB nyer annakidején a PCI ellen, mi? :D egy vezás kártyát egyszer beleraksz a slotba azt onnan 8 napon túl gyógyuló alatt nem szeded ki :) a kártyánál fogva kb fel is emelheted a gépet házastul :D

(#17) LordX válasza westlake (#2) üzenetére


LordX
veterán

Egy Zalman ZM80 vagy egy TT Giant simán kiszedi a videokártyát a rögzítő nélküli slotból.. Tesóm gépében a rögzítőfül interferál egy kondenzátorral a videokártyán, ezért kiszedtem a pöcköt.. Még jó, hogy akkor esett ki a slotból, amikor ki volt kapcsolva a gép.. Most oda van madzagolva...

(#18) I_Am válasza LordX (#17) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem nem szedi ki. Ritkán emelgetem, de volt egyszer rá példa, hogy el kellett dobnom a gépet mert különben vele együtt esek pofára.:DDD (még szerencse, hogy az ágyra dobtam, de akkor sem esett ki csak picit kimozdult. Mint azt előttem többen írták van csavar is ami rögzít.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19) Gorneck válasza I_Am (#18) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt csak alátámasztani tudom! Csavar és kész!

Bár én még nem dobáltam a gépem, hisz alig bírom megemelni!

Gorneck#1239

(#20) I_Am válasza Gorneck (#19) üzenetére


I_Am
veterán

Na pont ezért dobtam el Én is. Nemrég mértem le 33.2 Kilogrammot nyom a gépállatom.:DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#21) Gorneck válasza I_Am (#20) üzenetére


Gorneck
titán

Én még nem csekkoltam, de most már felcsigáztál!

6 vinyós IBM szerver 50kgos is van, ha nem több! Görbülök is rendesen!

Gorneck#1239

(#22) Flashy válasza Gorneck (#21) üzenetére


Flashy
veterán

en 50 kilós géptől nem görbülnék...
nem tudnam megemelni :D

(#23) Gorneck válasza Flashy (#22) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#24) LordX válasza I_Am (#18) üzenetére


LordX
veterán

Becsavartam én is, abban nem volt hiba, csak annyit volt már csavargatva ki/be abban a házban a videokártya, hogy megszakadt a rögzítőcsavar helyén a menet.. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.