Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • subaruwrc

    félisten

    válasz FeRRaR1 #4059 üzenetére

    hát nem szép dolog de még a megbocsájtható kategória :DDD
    nekem is van hasonló megbotlásom.

    ati9600 pro-nv7600gs-ati 2600xt-ati hd 4850 idáig.
    ezután remélem min 1gb-os 4870 vagy 2 gigás 4870x2 :D

  • WesTM

    őstag

    válasz FeRRaR1 #4059 üzenetére

    Így van! :R
    Számolgassunk.
    3850 vs. 9600gt: Filléres 3850, amit az utolsó darabok közül szinte kivétel nélkül 3870órajeleire lehet húzni, sőt tovább is, driver téren teljesen kiforrott, keveset fogyaszt, 1280X1024ig tökéletesen elég. 9600gt sehol nem lesz, mikor a 3850el még vígan lehet játszani. Alap órajeles teljesítménye szerény, de ki az aki nem tuningolj a ezt kártyát? :D
    Teljesítménye húzva inkább a 9800gt felé nézeget, mint sem a 9600gt felé.

    3870-4830-9800gt Melyik erősebb? 4830! Melyik olcsóbb 4830! Melyik fog tovább használható maradni? 4830! (9800gt egy szánalom... Most jön a 3. újranevezése. Erre mit lehet mondani?) 3870 most tipikusan az a kártya ami nem teljesen éri meg az árát, mert ahogy nézem még elég sok pénzt elkérnek érte.

    4850 512 vs. 9800gtx+ Melyik erősebb? Hol a 4850, hol a gtx+, legyen döntetlen. Melyik olcsóbb? 4850! Melyik lesz tovább használható? 4850! (9800gtx+ egy szánalom...Most jön talán 4. újranevezése.Erre mit lehet mondani? Nvidia kényszer kártya)

    4870 512 ill.1gb vs. gtx 260 (192) ill. gtx 280- Azért ezekkel hasonlítom össze, mert mikor a 4870 megjelent ezek voltak piacon. A 4870 512 simán veri a 260 192-t. ez tény, még a ROSSZ driverekkel is. Az 1gb-os már több helyen veri el a 216sp-verziót(nvidia kényszer kártya), mint a 192-et, és igazából ezzel fer összehasonlítani, mert véleményem szerint az rv770XT már tud profitálni lentebb is az 1gb memóriából.260is 896 megás, gtx280 is 1 gigás,tehát így fer az összehasonlítás, sokkal jobban kiforog az rv770xt mint 512vel. Sokkal konstansabb teljesítményt mutat. Így már néha odanéz a 280gtx-nek is.

    4870X2 vs. 295Gtx: 7950gx2? Siker vagy bukás? Nem nagyon emlékszik már rá senki.
    9800 gx2? Elég rég nem hallottam róla. Nem nagyon emlékszik már rá senki.
    3870 x2? Elég nagy siker volt. Nagyon sokan használják ma is, viszonylagos megelégedettséggel.
    4870x2? Igazi állat kártya.És valószínűleg méltó utódja a 3870x2-nek. Teljesítménye brutális, az a kártya ami 2560ban még normálisan viszi a játékokat, no comment kategória. És a teszteket figyelve egyre kevesebb helyen látok durva driver hibákat. Nevezhetjük majdnem kiforrott dolognak.
    295gtx? Félig meddig igaz rá az ami az atira. Csak hát árban sem 1 kategória, és ahogy az elődöket elnézem, ő is csak hulló csillag lesz. Elfogultság nélkül, csak az előzményre alapozva.

    Az összehasonlítás nem teljes körű, csak kiragadtam 1-2 dolgot, ami hirtelen az eszembe jutott.
    Sokan támadják az atit, hogy lassabb 2-3-5 fps-el. Na de kérem nem is annyiba kerül!!!
    Ebben az országban vagy a nagyon jól menő embernek nem számít az a 5-10 ezer forint,
    vagy annak aki inkább a gépre költi az összes pénzét, más terve nem nagyon van.
    Nekem is rohadt sokat számít az az 5 ezer forint is. néha még 1000is. Mert mellette rengeteg dolgot csinálok. Ne hasonlítsuk össze a subaru wrx sti-t a lambo gallardóval, mert igaz hogy van hogy az sti megveri a gallardot, nem lehet elvárni hogy mindig előtte legyen, mint ahogy ezt sokan teszik a kártyákkal.
    Konklúzió.

    Atinak mit kell csinálni? A kezdetektől fogva fejlett technologiával gyártott kártyát, úgy árazza ahogy akarja, hisz még így is nagy nyereség van a kártyákon, és elég felhasználó barát szinten tudták tartani az árakat.(eltekintve a "válságnak" nevezett sikkasztó körútról).
    Teljes erővel készíthetik a köv. gen kártyákat, nem kell erőfitoktatásra pénz, és energiát fektetni. Többet ésszel mint erővel. Messze nem vagyunk bajban jelenleg. Az ati tartja nagy valószínűséggel életben az amd-t.

    Nvidia mit csinál? A kezdetben fejletlen gyártástechnológiát át kellett állítani, modellciklus közben. Felesleges pénz, és idő kidobás. Folyamatosan újítgatni kell a kártyákat, hogy megállják a helyüket. Felesleges pénzkidobás. Folyamatos átnevezések, zavartság.
    Kártyákat kénytelenek áron alul, minimális haszonnal tovább adni, különben a kutya sem venné meg a kártyákat. Az nvidiának nincs támasza, és ha nem jön be a gt300? akkor mi lesz. Az ati nyilván továbbra sem a leggyorsabb akar lenni, hanem a legjobb. Nem mindegy. A csakazértis magatartás nem kifizetődő. :(

    Aki pedig azt mondja hogy az vesz nvidiát, aki szívásmentesen akar játszani, azt kiröhögöm. Van ultrám, gtsem, volt 8600gt-m, ugyan ugy driver problémák, és a hétköznapi nyűg ott megvolt. Mióta 3850et használok, havonta 1 driver flash, egyszer beállítottam a kártyát, írtam hozzá egy biost, és üzemel mint eddig az össze vgam.
    Akinél gondok vannak a 4870ekkel pl. ott user error van a levegőben. Ez persze nem 100%, de érdekes hogy néhány 4850/70 tulaj halálosan meg van elégedve a kártyával, hiba nélkül dolgozik a cucc. :DDD

    Ez nem vita kiváltó dolog, de szerintem kevés cáfolható dolog van benne. Ez a kegyetlen IGAZSÁG. És bármikor jöhet a következő csoda driver, amit most a 9.1el szerintem megkapunk. Gyanús a csönd. ÉS akkor fordul minden, megint nvidia lesz a drága, ati az olcsón a leggyorsabb.

    Dávid és Góliát harc. Csak az a baj hogy Góliát egy szőrös majom, csak banánt kér.
    dávid pedig remélhetőleg ésszel fogja megnyerni a csatát. :R

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák